Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Hm…ja sam vadila za stitnjacu samo na pocetku trudnoce i bilo je okej, a sad kasnije nisam…znaci to se moze poremetiti i pred krajj trudnoce? 

    [lilypie.com]

  • MonaL.

    Broj poruka: 378

    Prijavi adminu

    Frajla

    MonaL.

    Ja uradila ogtt. Išla sa strahom tamo jer su mi svi napričali kako se povraća od toga. Kad ono obični šećer s vodom i proletilo mi začas. Doduše šetala sam u pauzama,možda nisam smila ali nije mi se sjedilo. Popodne su mi nalazi,znam samo da mi je prvi 5.1 točno. A nisam slatko jela cijelu trudnoću jer ga ne volim 🤨

    A kako to znas?
    Ako su ti na aparatic mjerili on nije precizan…


    Nije preko aparatića nego krvi. Ali sada  imaju novu metodu ,barem kod nas u labu. Ugl vade prvu krv natašte. Onda se čeka pola sata,ako vrijednost bude iznad 5.1 ne pije se glukoza,ako je ispod 5.1 onda se pije. Meni je bilo na granici pa sam ipak morala pit. I onda za uru opet krv,pa za dvi ure opet krv. Zato znam koliko mi je prvi. Znači sve isto samo su uveli to ako ako,ne za sve. 

  • irma123

    Broj poruka: 292

    Prijavi adminu

    ReginaP

    irma123

    ayla

    irma123

    Evo ja zavrsila sa pregledom, znaci 31+2 danas, 1850 teska, okrenuta prema dole, plodne vode dovoljno ja sam na +6 tj ak cu tocno +5,5 (smeta mi bas tih pol kg vise😂). Jedino sam dobila tablete za stitnjacu i uputnicu za vadit krv to trebam za dva tj da vidimo jel terapija pomaze. Moj gin me nije opce nis za stitnjacu slao i ovaj se bas cudio kak to da nije. Al ugl dobar je doktor jos jednom idem kod njega jer mi je kontrola za 3 tj a moj ce jos bit na god al sve u svemu zadovoljna sam. Valjd sa stitnjacom bude sve oke.

    Jos malo pa 2kg, bitno da lipo napreduje ja jedva cekam sutra da vidim koliko moja lopovica ima kg 😊

    Da da😊 jos uvijek je malo manja neg sto bi trebala bit al reko je da to nema veze pa se ne zamaram. Nego da vas pitam koliki je tsh kod vas? Ja sad istrazujem bas meni je trenutno 4,89 sto je dost poviseno bar kolko na int mogu nac.. nisam mogla nac tocno granicu za trudnice al sam vidla da su neke komenitirale kak imaju 2 i manje…

    Gornja granica za 2. i 3. tromjesecje ti je 3.0, ali nemoj se nista brinuti, nije to nista strasno. Mozda dobijes terapiju koju popijes ujutro na taste i samo kontroliras jel terapija dovoljna i to ti je to.. Meni je endokrinologica rekla da se te manje vrijednosti vecinom povuku nakon poroda, da se do 10 smatra blago povisenim. I obavezno ih poslusaj da nakon poroda odes prekontrolirati


    Dobila sam tablete.. moram svako jutro pola tablete i za dva tj vadit krv da vidimo. Nije nist previse o tom prico pa smatram da nije nis ozbiljno al me svj malo uplasilo haha gledala sam stare nalaze krvi i tam je sve vecinom oko 2 bilo jedkno eto taj zadnji kad sam i ogtt vadila

  • irma123

    Broj poruka: 292

    Prijavi adminu

    Gledam na fb ima stranica small universe potrepstine za bebe i djecu i imaju doslovno sve isto ko i ethereal mislim da cak i cijene. Pa me zanima jel netko narucivo od njih jel im stiglo i kakve kvalitete? Planirama sam narucit sa ethereala par pamucnih i bambusovih bijelih i pamicnih sarenih jos malo i nasla tu str i bas me zanima. Ne vidim da im je ito ista komentiro a slike identice ko i sa str od ethereala..

  • Pikulica19

    Broj poruka: 1188

    Prijavi adminu

    Meni je TSH prije mjesec dana bio 2.2… 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Upravo sam procitala nesto i sad sam u panici - premali unos joda moze uzrokovati mentalnu retardaciju kod djeteta 😱😱😱 Ja koristim jako malo soli u hrani, a ostalu hranu i pice nisam pratila koliko ga sadrzi…

    [lilypie.com]

  • Avatar Leona29

    Leona29

    Broj poruka: 234

    Prijavi adminu

    Hej curke 😘
    Taman da cu napisat za stitnjacu sta mi se upravo desilo, vidim vi nesto pisale… Ja imam problema vec 10 godina i pijem terapiju… I evo danas i jucer nisam jer sam glupaca sa popaljenim trudnickim mozgom zaboravila podici tablete… Prije 10 min sam se skoro skljokala… Nije od vrucine jer sam pod klimom.. Al da mi mala nije donesla vodu srusila bi se… Prvo mi dosla slabina u glavu pa u tijelo ko da cu se svaki cas onesvijestit i srce mi se uzlupalo.. Uzas jedan, usrala sam se.. Sad lezim, necu kuhat nit nista danas, navecer cu po tablete i ne smijem vise zaboravit nikako!! 😣😣

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Leona29

    Hej curke 😘
    Taman da cu napisat za stitnjacu sta mi se upravo desilo, vidim vi nesto pisale… Ja imam problema vec 10 godina i pijem terapiju… I evo danas i jucer nisam jer sam glupaca sa popaljenim trudnickim mozgom zaboravila podici tablete… Prije 10 min sam se skoro skljokala… Nije od vrucine jer sam pod klimom.. Al da mi mala nije donesla vodu srusila bi se… Prvo mi dosla slabina u glavu pa u tijelo ko da cu se svaki cas onesvijestit i srce mi se uzlupalo.. Uzas jedan, usrala sam se.. Sad lezim, necu kuhat nit nista danas, navecer cu po tablete i ne smijem vise zaboravit nikako!! 😣😣


    Zar je to reakcija ako ne popijes terapiju? Ja sam mislila da se nista ne moze dogoditi jedan dan.  😱😱😱😱😱😱😱

    [lilypie.com]

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    Irma, meni je tsh 4,39. To je kao blago poviseno, al mi je gin rekao da nema potrebe da me salje na analize, posto je niska granica za trudnice i da je to ok. Tak da se ne sekiram oko toga.
    E da, ne znam koje vi prenatale pijete, al zanimljiva je cinjenica da je jedino Elevit radio istrazivanja na trudnicama i prosao labratorijska istrazivanja. Valjda zato i kosta toliko. Usporedjivala sam sastave svih tih prenatala i dosla do zakljucka da one stvarno sadrze sve potrebno u jednoj tableti. 

    [lilypie.com]

  • ReginaP

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    DijMar

    Hm…ja sam vadila za stitnjacu samo na pocetku trudnoce i bilo je okej, a sad kasnije nisam…znaci to se moze poremetiti i pred krajj trudnoce?


    Meni je prvi nalaz bilo los i onda 4 dobra i 5. los pa sam dobila terapiju i ne bi me slala na kontrole da mi je 1. nalaz bio dobar. Super mi je sto moja gin inzistira da se radi krvna slika na pocetku i u 28. tjednu pa mi je umirila strahove i paranoje :D

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.