Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar fritula

    fritula

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    ReginaP

    Ma u svakom slucaju bolje da je opreznija i da se provjeri pa si na miru :)


    Ma tako i ja mislim, pregled više neće štetiti :). Samo sam ja psiho pa ću googlati svašta ali ne mogu si pomoći. 
    Svjesna sam da mjerenja nisu precizna i te mjere su samo stvar statistike. Ipak mi treba uputnica, provjerila sam.
    Što se tiče dojenja, podržavam ga i mislim da je najbolja opcija za bebu ako je moguće, ali isto tako mislim da se previše dramatizira oko svega toga. Ako ide ide, a ako ne ide bože moj zato imamo AD.
    Čudno je to kako je prije bilo normalno da druge žene doje bebe ali meni je to osobno sad nezamislivo. Ne znam baš da bi uzela mlijeko iz banke, priznajem.

    [lilypie.com]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    fritula

    Evo mene s pregleda, gužve je bilo ali sam uspila nac parking odmah.
    Ugl. bebač je veći za 2 tjedna. Kaže dr i da mi je stomak velik za ove tjedne ali nema viška plodne vode i gledala je sve organe, najviše želudac i sve je ok, nema ništa što upućuje na ikakav problem. Kaže da ona ide na go pa da se naručim u bolnicu za dva tjedna na kontrolu da budemo mirni.
    Napravila sam anomaly da 22 tt I sve je bilo ok, u početku je isto beba bila veća za 2 tjedna a u međuvremenu nije dr nista komentirala.
    Sad ne znam šta da mislim. Imam li razlog za brigu?
    Dobila sam 4 kg zadnjih mjesec dana nakon urednog oggt, sve skupa 6kg, mislim da ću opet malo pripaziti koliko jedem jer znam da sam pretjerala.
    Jel' treba uputnica za bolničku ambulantu, nisam je dobila?


    Fritulica treba ti uputnica, ocito je zaboravila pa nazovi. 
    Kod koga ces ici? Ti si u Splitu ako nisam pobrkala?

    [lilypie.com]

  • Avatar Julie

    Julie

    Broj poruka: 1971

    Prijavi adminu

    Renata kako napredujete s autom?
    Ja nisam za te agresivne udruge koje potenciraju dojenje pod svaku cijenu, to sam se vec izjasnila. Razmisljam citavo jutro o tome. Vjerujem da u prici kad se radi o nedonoscu da se roditelji hvataju za bilo kakvu slamku spasa, mozda bi i ja i dopustila da pije izdojeno mlijeko, ali zaista ne bi dala drugoj majci da doji moje dijete. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelina

    Angelina

    Broj poruka: 423

    Prijavi adminu

    Kengurica

    Angelina, ako sam ja shvatila dobro to je samo za Palčiće koji nemaju uopce razvijen gastro sustav. Ne bih ni ja dala djetetu rodjenoM u terminu, al da mi se rodi s 24 tjedna bih dala sve sto mi savjetuju da povecam sansu normalnog razvoja. Je jaka je pro dojenje politika, ali bome je jaka i kontra. A ja ne kuzim ni jedno ni drugo.


    Ahaaaa, nisam to uopce shvatila, mislila sam da bi to bilo za siri krug djece 🙈😂 a svejedno ne znam sto da mislim o tome..
    Da, ni ja ne kuzim puno toga “za” i puno toga “protiv”. Stvarno se na to sve treba psihicki dobro pripremiti i najbolje slusati sebe i svoje tijelo

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Uh jesam se nacitala 😄
    Aurora sretna g! 😉
    Uglavnom, mi smo dosli na 1500 g, mjere su nam za 1 tj i dalje vece tak da kaze gin da mogu vec oko 15.9 bit spremna 😯. Ona je jako zadovoljna sa razvojem, a on kao i obicno nije bio raspolozen za slikanje no uspjela je dobit barem jednu lijepu sliku lica i bome ne znam kome lici 🤔 Imam ih par di drzi rukicu i prstice kod lica, premedeno 😍😍😍
    Gin kaze da je super mojih 9 kg do sad i sto mi se ne skuplja voda, dole je sve super tak da eto, ja presretna 🤗🤗🤗 I da, on se smjestio na glavicu i sad znam da po mjehuru ceprka rucicama 😄 
    Cak je uspjela vidjeti na mozgu neku venu koju rijetko vidi pa si je slikala za sebe 😊 

    [lilypie.com]

  • renata.koscec

    Broj poruka: 555

    Prijavi adminu

    Julie

    Renata kako napredujete s autom?
    Ja nisam za te agresivne udruge koje potenciraju dojenje pod svaku cijenu, to sam se vec izjasnila. Razmisljam citavo jutro o tome. Vjerujem da u prici kad se radi o nedonoscu da se roditelji hvataju za bilo kakvu slamku spasa, mozda bi i ja i dopustila da pije izdojeno mlijeko, ali zaista ne bi dala drugoj majci da doji moje dijete.


    Nikako. Uopce mi se po ovim vrucinama ne hodocasti po autokucama. 
    Ako znas koga da prodaje kakav dobar auto, javi 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Curkeee sad me uhvatila panika.. Malo me bolucka dolje i u ledjima onako kao pred mengu nije strasno ali sad mi se i pojavio iscjedak onako bjelkast i rijedak bez ikakvog mirisa.. I trbuh mi je na dodir jako napet.. Jel to normalno? Do sada nisam imala iscjedak a ovo zatezanje sam osjecala vec ali ovako jako jos nisam.. Jel moguce da su to samo one kontrakcije i da ne panicarim bezveze

  • lalolitala

    Broj poruka: 169

    Prijavi adminu

    Pozdrav da se javim! Pustili me iz bolnice. Morala na profilaksu, a nakraju ostala 4 dana. Cerviks na 20mm i unutarnje usce na y. Kontrolu imam u cetvrtak i nadam se da se stanje il poboljsalo il ostalo ne promjenjivo :) u petak 30tjedana i molimm se samo da bar jos mjesec dana doguram.

    [lilypie.com]

  • lalolitala

    Broj poruka: 169

    Prijavi adminu

    I vidla sam da spominjete utrogestane. Ja ih stavljam 2puta dnevno po 2vaginalno. Kaze da naskodit ne moze i magnezij 500.

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Aurora87

    DijMar

    Uh jesam se nacitala 😄
    Aurora sretna g! 😉
    Uglavnom, mi smo dosli na 1500 g, mjere su nam za 1 tj i dalje vece tak da kaze gin da mogu vec oko 15.9 bit spremna 😯. Ona je jako zadovoljna sa razvojem, a on kao i obicno nije bio raspolozen za slikanje no uspjela je dobit barem jednu lijepu sliku lica i bome ne znam kome lici 🤔 Imam ih par di drzi rukicu i prstice kod lica, premedeno 😍😍😍
    Gin kaze da je super mojih 9 kg do sad i sto mi se ne skuplja voda, dole je sve super tak da eto, ja presretna 🤗🤗🤗 I da, on se smjestio na glavicu i sad znam da po mjehuru ceprka rucicama 😄
    Cak je uspjela vidjeti na mozgu neku venu koju rijetko vidi pa si je slikala za sebe 😊

    A pa odlicno!🤗
    Hvala😘.
    A vidis, ja pitala svog gina jel to sto mi bebica za 10 dana veca znaci da mi se pomjera termin i on se onako kao nazivcirao i rekao da ne🤷‍♀️. Jos mi mm poslije kaze, ne zivciraj ga svojim blesavim pitanjima😂. Pa reko pitat cu sve sto me zanima, sta ja znam sta ce ga nazivcirati…a ako to ipak znaci da bi mogla ranije, moj bi mogao doci vec 8.9. Uh, to mi sad nekako rano, nismo jos nista priredili konkretno😳


    To je bilo kod privatne koja se ne petlja u sluzbeni termin te je samo spomenula da postoji mogucnost da bude ranije…sutra idem kod svoje pa cu vidjet sta ona kaze…ali da, uvijek treba biti spreman prije 😱

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.