Jesenske bebe 2019. :)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Manich

    kzeli

    Manich uslikala sam uloske i velicinu pored svoje ruke al nece mi sliku ucitat , preporuka ti je chico ili eventualno nesto sto je dugacko cak i ti ulosci za starije osobe ono sto se zna jos dodatno njima u pelenu stavljat . Jer vir ti je prekratak i procurit ces izvan njega i jako bude krut kad se natopi krvi ja sam njih imala da si potapkam dolje da se osusim nakon tusiranja jer vjeruj mi neces moc brisat se rucnikom. A vir ti je kratak i pogotovo kad lezis a kad bude sisao nekad po sat vremena procurit ce ti posvuda. A uslikala sam ti i te jednokratne gacice al ne ucitava slike to ti bude u paketu nekih 5 komada i kosta nekih 30 kuna taj jedan paket ti je dovoljan ako ces imat dobre uloske jer nece procurit na njih nista ja sam 4 potrosila u bolnici. Bolje je njih inat nego svoje gace jer su prozracne i nisu krute. Ja sam i pukla malo iznutra i imala epizotomiju pa mi je stimalo ovako kako sam tebi savjetovala naravno ti kako zelis ovo je moje.iskustvo od prije tjedan dana ☺

    Hvala ti budem si ja kupila tako kao i ti pa sam mirna.. Ayla ja sebi nemogu predocit da cemo mi toliko krvarit jbt strasnoooo.. E a nitko ne spominje bolove poslje poroda… Jel boli kao kad imas jaku menstrualnu bol ili? Mislim pretpostavljam da boli rana ali ono uz to jel budu i grcevi onako kao kod menge.. Irma ako cemo iskreno po mome bi bolnice trebale imati takve stvari da daju zenama tamo pogotovo ove bolnice u okolici zagreba koje su puno bolje i modernije od osjecke bolnice a ne jos da zahtjevaju koje tocno treba imati mislim sta ako ako nekome nije zgodno dat toliko para za te sto oni traze. Mislim ne treba toliko toga i nije to tako skupo ali realno zasto nebi u bolnicama bilo omoguceno da se rodiljama daje to.. Recimo neka fora preko zdravstvenog da imamo pravo na to. To bi bilo jedino fer. Realno ti od kuce vuces hrpu togaaaa sto za sebe sto za bebu.. Sto je glupo jer kad vidim da politicari imaju para za kupovat ratne avione a za obnovu bolnica ili tako nesto potrebno nebi se sjetili dat pare.. Ljepa nasa hrvatska ali steta sto se ne ulaze tamo di je najpotrebnije.


    Svaka zena je drugacija neka ce krvariti duze neka krace, neka ce jedan dan obilo a neka ce 5 dana tako da nije pravilo a i najbolje se naoruzati s uloscima pa kako bude 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    ayla

    Manich

    kzeli

    Manich uslikala sam uloske i velicinu pored svoje ruke al nece mi sliku ucitat , preporuka ti je chico ili eventualno nesto sto je dugacko cak i ti ulosci za starije osobe ono sto se zna jos dodatno njima u pelenu stavljat . Jer vir ti je prekratak i procurit ces izvan njega i jako bude krut kad se natopi krvi ja sam njih imala da si potapkam dolje da se osusim nakon tusiranja jer vjeruj mi neces moc brisat se rucnikom. A vir ti je kratak i pogotovo kad lezis a kad bude sisao nekad po sat vremena procurit ce ti posvuda. A uslikala sam ti i te jednokratne gacice al ne ucitava slike to ti bude u paketu nekih 5 komada i kosta nekih 30 kuna taj jedan paket ti je dovoljan ako ces imat dobre uloske jer nece procurit na njih nista ja sam 4 potrosila u bolnici. Bolje je njih inat nego svoje gace jer su prozracne i nisu krute. Ja sam i pukla malo iznutra i imala epizotomiju pa mi je stimalo ovako kako sam tebi savjetovala naravno ti kako zelis ovo je moje.iskustvo od prije tjedan dana ☺

    Hvala ti budem si ja kupila tako kao i ti pa sam mirna.. Ayla ja sebi nemogu predocit da cemo mi toliko krvarit jbt strasnoooo.. E a nitko ne spominje bolove poslje poroda… Jel boli kao kad imas jaku menstrualnu bol ili? Mislim pretpostavljam da boli rana ali ono uz to jel budu i grcevi onako kao kod menge.. Irma ako cemo iskreno po mome bi bolnice trebale imati takve stvari da daju zenama tamo pogotovo ove bolnice u okolici zagreba koje su puno bolje i modernije od osjecke bolnice a ne jos da zahtjevaju koje tocno treba imati mislim sta ako ako nekome nije zgodno dat toliko para za te sto oni traze. Mislim ne treba toliko toga i nije to tako skupo ali realno zasto nebi u bolnicama bilo omoguceno da se rodiljama daje to.. Recimo neka fora preko zdravstvenog da imamo pravo na to. To bi bilo jedino fer. Realno ti od kuce vuces hrpu togaaaa sto za sebe sto za bebu.. Sto je glupo jer kad vidim da politicari imaju para za kupovat ratne avione a za obnovu bolnica ili tako nesto potrebno nebi se sjetili dat pare.. Ljepa nasa hrvatska ali steta sto se ne ulaze tamo di je najpotrebnije.

    Svaka zena je drugacija neka ce krvariti duze neka krace, neka ce jedan dan obilo a neka ce 5 dana tako da nije pravilo a i najbolje se naoruzati s uloscima pa kako bude


    Ma da u pravu si.. Vidjet cemo.. 

  • Noemi1

    Broj poruka: 2931

    Prijavi adminu

    kzeli

    Neomi ja sam i pukla i rezana, iznutra malo pukla a izvana me rezali. Nisu mi dali drip nije bilo potrebe imala sam jake trudove i brzo sam se otvorila pa zato nisam kogla ni dobit epiduralnu nego morala prirodno rodit. Kad te sivaju daju inekciju ali ovo sivanje iznutra sam osjetila a izvana ne jer je vec bilo umrtvljeno onda. Doijes bebu na.orsa dok te sivaju i da proba sisat i nakon toga beba ide na kupanje i sredivanje a ti u hodnik pa u sobu. Ja sam rodila navecer i sutra ujutro sam dobila bebu kod sebe negdje oko 9 i bio je cijeli dan skoro samnom. Posjete mi nisu smjele unutra isla sam van ja. Bila sam u bolnici od ned do srijede . Odvedu ih navecer ako bas si jako umorna i ako ti je tesko al u vecini slucajeva ih odvedu od 2 do 6 i onda ih dobijes na hranjenje i nakon toga se idu kupat i ostatak vremena su s tobom. Kad su posjete ostavis bebu u sobi u kreveticu sestre ih obidu ako placu i dohrane ih da se smire ili spavaju ili ih sestre odvedu kod sebe.


    Hvala na detaljnom objasnjenju 😊 ak se sjetin jos neceg pitam 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    renata.koscec

    Ja zaspala sinoc oko 11, ostavila otvorene rolete i oko ponoci me probudila grmljavina, vjetar i kisa, isla spustiti rolete. Spavale smo bogme do pola 10. Otisla danas s malom u west gate, tako mi je zbrcka u glavi da sam mislila da cu se srusiti na ulazu. Tlak mi je nizak i sad pijem drugu kavu. Popodne sam mislila barem obrisati prasinu i oprati sanitarije a sutra posaugati, fizicki ne mogu sve isti dan.
    Netko je pisao da je nasao cistilicu (Zg), koliko racuna sat i kako cisti? Najradije bi pozvala nekoga da to napravi umjeato mene


    Ja sam pisala. Uglavnom su 50 kn sat one sto sam ja gledala. Imas i preko fimi, npr tip-top ili prek beepinga (mislim da ti oni po kvadratu racunaju)
    Stan od 55 m2 (2 spavace sobe) je spremala 5 sati (ukljucujuci sve prozore koji mjesecima nisu oprani i kuhinju visoki sjaj uglancati). A rekla je da joj naravno u novom prostoru treba vise nego kad dode par puta, pa onda vec zna di je sta i kojim redom…


  • Deleted user

    Broj poruka: 1623

    Prijavi adminu

    Joj boze cure opet malo o odnosima sa prijateljima… Znaci imam dvije prijateljice od kojih jedna ni ne pita nista ne javlja se a kad se ja javim onda kaze da se ni ja ne javljam pa sto bi ona.. A prijateljica s kojom sa  svaki dan provodila se naljutila na mene jer sam bila iskrena prema njoj a po njenom sam bila bahata i bezobrazna i ladno mi kaze kako nezeli kontakt samnom. I ja si sad kontam jesam se ja toliko promjenila u trudnoci da sam sve otjerala od sebe ili sto?! Ljudi ocito ne podnose kad im se kaze istina.. Ljepse lagati nekoga i smijati im se u facu onako lazno.. Strasno.. Znaci druzim se sa jednom curom iz ulice jer se znamo godinama i ona me svaki dan pita kako sam i obozava to sto cu imat bebu.. A cura s kojom sam od osnovne dobra me tako ladno odjebala iz svog zivota.. Ja ne kuzim te ljude.. Ona se nekad ponasala kao da je ljubomorna sto sam ja trudna sada i sto ja nemogu s njom ic van i na kave kad se njoj ide.  Realno zbilja me nije briga i da se ne pomirimo jer taj njen stav prema meni je meni odbojan..ali ono pitam se boze jesam ja problem.. 

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Bolnice, tj rodilista bi trebala imati SVE za mamu i bebu…svi se samo reklamiraju bla bla i na kraju skuzis da je sve samo za imidz neki…poznanica koja je rodila u Italiji je bila sva u cudu kad je cula da kod nas nosis vecinu, ako i ne i sve svoje od doma. A o stanju u bolnicama bolje da ne pricamo…u neke kad udjes je gore nego zatvor 😢

    A bolovi i krvarenje uhhhh vjerujem da je puuuno puno jace nego kad imas mengu…pogotovo jer se cisti sve sto nije ovih 9 mj, a maternica se steze i smanjuje 😬

    [lilypie.com]

  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    ayla

    Dali koga svrbe noge od kolina pa do prstiju ja se sva rascesa 🙄🙄


    Mene svrbi od zgloba do stopala i kad se pocnem cesati dobijek po stopalima ko neku alergiju, sitne tockice koje svrbe ..ne znam sto to moze biti

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    felicita28

    ayla

    Dali koga svrbe noge od kolina pa do prstiju ja se sva rascesa 🙄🙄

    Mene svrbi od zgloba do stopala i kad se pocnem cesati dobijek po stopalima ko neku alergiju, sitne tockice koje svrbe ..ne znam sto to moze biti


    Mene od kolina 🙄🙄🙄 al nemam nikakvih tockica nit ista samo svrbi, ja cu u srijedu spomenuti doktoru citam po int svasta da more biti radi secera, zuci, jetre pa me sada strah a secer nisam vadila od ogtt u 25 tj 

  • Avatar felicita28

    felicita28

    Broj poruka: 678

    Prijavi adminu

    ayla

    felicita28

    ayla

    Dali koga svrbe noge od kolina pa do prstiju ja se sva rascesa 🙄🙄

    Mene svrbi od zgloba do stopala i kad se pocnem cesati dobijek po stopalima ko neku alergiju, sitne tockice koje svrbe ..ne znam sto to moze biti

    Mene od kolina 🙄🙄🙄 al nemam nikakvih tockica nit ista samo svrbi, ja cu u srijedu spomenuti doktoru citam po int svasta da more biti radi secera, zuci, jetre pa me sada strah a secer nisam vadila od ogtt u 25 tj


    Svakako mu spomeni pa mi javi sta ti je rekao..ja idem u utorak pa cu isto to napomenuti doktoru

    [lilypie.com]

  • Martina0204

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Manich

    Joj boze cure opet malo o odnosima sa prijateljima… Znaci imam dvije prijateljice od kojih jedna ni ne pita nista ne javlja se a kad se ja javim onda kaze da se ni ja ne javljam pa sto bi ona.. A prijateljica s kojom sa svaki dan provodila se naljutila na mene jer sam bila iskrena prema njoj a po njenom sam bila bahata i bezobrazna i ladno mi kaze kako nezeli kontakt samnom. I ja si sad kontam jesam se ja toliko promjenila u trudnoci da sam sve otjerala od sebe ili sto?! Ljudi ocito ne podnose kad im se kaze istina.. Ljepse lagati nekoga i smijati im se u facu onako lazno.. Strasno.. Znaci druzim se sa jednom curom iz ulice jer se znamo godinama i ona me svaki dan pita kako sam i obozava to sto cu imat bebu.. A cura s kojom sam od osnovne dobra me tako ladno odjebala iz svog zivota.. Ja ne kuzim te ljude.. Ona se nekad ponasala kao da je ljubomorna sto sam ja trudna sada i sto ja nemogu s njom ic van i na kave kad se njoj ide. Realno zbilja me nije briga i da se ne pomirimo jer taj njen stav prema meni je meni odbojan..ali ono pitam se boze jesam ja problem..


    Ljudi su cudni tj zene… ja imam osjecaj da sam se pocela udaljavati od vecine prijatelja jer kao sto kazes neda mi se imati fejk smail i smjeskati se na neke postupke i izjave koje su glupe. Moj problem je to sto ni jedna od mojih prijateljica nije bas samostalna nema djecu i jednostavno nemamo vise nekih zajednickih tema…. njihov zivot je isti kao kad smo isle na faks… bas sam razmisljala da mi je zao da nemam neku prijateljicu koja ima dijete pa da ipak imam drustvo i eventualno osobu s kojom mogu tu i tamo popricati posavjetovati se.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.