Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Pozdrav slatke cure, dođoh vidit ima li novih bebica :)
    Grizli i Thinkpink čestitam od💖 još jednom, uživajte sa vašim bebicama😘
    Točkice pa ti još sitno brojiš.. Još malo i riješiti ćeš se ovog dijabetesa.. Ni ja pri kraju se nisam strogo pridržavala dijete, al u usporedbi s ovim kako sad jedem i to je bilo vojnički🤦‍♀️🤣 Uskoro bi trebala ponoviti ogtt pa se ne žurim..tj.odgađam..Nisam šećer ni jednom provjerila s aparatićem otkad sam rodila..baš mi je paranoja. Morat ću se prislilit nekako. Sva sreća malome je normalan šećer.. 
    Nakon koliko si ti ponavljala ogtt nakon prijašnjih poroda? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Sad su mi rekli.nakon 2 mjeseca.mislim da sam prije nakon 3 mjeseca isla. Pa izmjeri si ujutro sve ce biti ok ,ne brigaj ,a i ako ces morat pripazit malo pa nij kraj svijeta. Ja cu svakak pazit, ionak mi ne fali tijestenina niti bijeli kruh.
    Zapravo glavno da je bebacu sve ok🙏

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Pa da, thnxić Točkice.. Evo pokušavam opet pazit što jedem barem okvirno.. Koliki je dopupten šećer kod netrudnica na tašte 6,1?

    [lilypie.com]

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Cure, meni je OGTT nataste bio 5, nakon 1sata 8,5 a nakon 2 sata 8,3. Moram malo pripaziti.Kuci mjerim nataste on 4,9.
    Kupujem crni kruh sa sjemenkama- smijem li njega?
    Pojedem za dorucak 2 snite ( kruh je onaj francuz) sa maslom i pur.sunkom i casu acidofila.Rucam normalno sa malo kruha, priustim si i ponesto slatko, ali manje kolicine nego prije.Vuce me sladoled King.Jeli mogu ovako nastaviti ili dijeta mora biti bolja?

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Nasty

    Pa da, thnxić Točkice.. Evo pokušavam opet pazit što jedem barem okvirno.. Koliki je dopupten šećer kod netrudnica na tašte 6,1?


    A kakti do 6.4 .

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    lola777

    Cure, meni je OGTT nataste bio 5, nakon 1sata 8,5 a nakon 2 sata 8,3. Moram malo pripaziti.Kuci mjerim nataste on 4,9.
    Kupujem crni kruh sa sjemenkama- smijem li njega?
    Pojedem za dorucak 2 snite ( kruh je onaj francuz) sa maslom i pur.sunkom i casu acidofila.Rucam normalno sa malo kruha, priustim si i ponesto slatko, ali manje kolicine nego prije.Vuce me sladoled King.Jeli mogu ovako nastaviti ili dijeta mora biti bolja?


    To nije dobar rezultat jel? Zaboravila sam vrijednosti. A.mjeri 2 sata iza obroka pa ces vec vidjeti sto ti pase ili ne. Meni je recimo danas podivljao od zobenih koje jedem svaki dan . Danas sam mozda 1 zlicu vise stavila i secer nakon 2 sata 8.5 uzas al ajde nakon 2h i 45 min je pao na 5.3
    Dakle tijelo isto reagira svakak i svaki dan drugacije.

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Nataste treba biti do 5,1
    Nakon 1 sata do 10
    Nakon 2 sats do 8,5
    Znaci nakon 2 sata od obroka da izmjerim? Ne nakon 1 sat

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Pa.po.ovome ti.je dobar ogtt kaj ne?
    Nama su na edukaciji na Vv rekli 2 sata nakon obroka mjeriti i trebalo bi naci balanas da se drzi ispod 6.7
    Na taste ispod 5.1

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • lola777

    Broj poruka: 823

    Prijavi adminu

    Točkica37

    Pa.po.ovome ti.je dobar ogtt kaj ne?
    Nama su na edukaciji na Vv rekli 2 sata nakon obroka mjeriti i trebalo bi naci balanas da se drzi ispod 6.7
    Na taste ispod 5.1


    Hvala puno!

    23.05.2020. - stiglo nase drugo zlato!🙏💝💝

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Točkica37

    Nasty

    Pa da, thnxić Točkice.. Evo pokušavam opet pazit što jedem barem okvirno.. Koliki je dopupten šećer kod netrudnica na tašte 6,1?

    A kakti do 6.4 .


    6,4?! Pa to je super.. sad me manje strah izmjeriti. Hvala na info Točkice

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.