Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Eto tu se mi slatke možemo druškati i pisati recepte i slično.

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Tockice evo pridruzujem se temi. Nisam bas pravi gestacijski vec granicni al svejedno koram se drzat prehrane s jedinom iznimkom da imam 2000 kalorija dnevno. Vec sam se istrenirala u prehrani u ovih cca. mjesec dana. Jako mi pomaze u kontroli unosa kalorija aplikacija Dnevnik hrane gdje upisujem sve što jedem pa on racuna kalorije, masti, ugljikohidrate i proteine. Korisno mi je oko planiranja obroka i da pratim si razlicitost kroz tjedan. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Evo i mene na temi. Ja cu u pon. Leci na profile, pa da vidim kakvo mi je stanje. Kod mene je onaj nakon 2h bii 8. 8 a granica je 8.5.pa eto. 
    Predpostavljam da ce ici dij. Rezim, do 1800kalorija.
    Rekla mi je vec telefonski, ne moras vagati hranu, al da odmjerim sve, i naravno zbogom moja boli, kruhu, tjes. Slatkisima. Al ok. Pregurali smo sve pa cemo i ovaj rezim. 
    Za sada sam dobila 4 kg. Sto po meni nije mnogo. 
    I grizli, pisi sta jedes npr.izmedju obroka. 
    Kod mene dorucak, rucak oko podne i onda oko 17 h veecera kad muz dodje. 
    Al na voce sam slaba, lubenice, i znam da sam s tim neumjerena. 
    😊

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Harry najgore od voca su ti lubenice jako puno secera imaju. Ja ti imam 6 obroka. Ujutro kad se dignem ide bijela kava cca 2.5dcl sa mrvom secera doslovno (inace sam pila sa 2 pune zlicice) + 2 snite integralnog sa nekim namazom ili marmeladom od agave ili maslac. Onda medjuobrok mi bude ili opet 2 snite kruha sa nečim sunka ili mlijecno ako nije bilo za dorucak ili jogurt ili tako nesto. Onda rucak ne moram vagati al moram paziti da ne jedem previse tjesnenine, krumpira, palente. Obavezno ukljucim zeleno povrce koje smanje GI obrocima i ako jedem tijesteninu onda integralnu pa ajde neka pprcija od 90-100 grama mi je dovoljna. Popodne obicno ide voce - kruske, nektarine, jagode i tresnje dok su bile, sljive… Pazim da ne unosim one sa puno secera. Vecera razno najcesce sad salate sa tunom ili mozzarella ili pilece meso ili tako sta uglavnom bez kruha i tih ostalih podizaca secera. I kasni obrok mi bude ili mlijeko ili jogur ili sa integralni grisini. Inace jako volim slatko al vec nakon 7 dana sam se navikla bez pa mi je sad neki dan sladoled koji inace volim nest bio uzasno sladak. Zamjena za secer mi ne najcese agavin sirup. 1 zlicica je kao za zaslatiti al i to mi je previse jer je bas bas jako sladak. Tako da znam napraviti si kolac bez glutena sa time i odlicno mi je to za slatkise. Imas u lauflandu sladoled alive se zove isto sa niskim udjelom secera nije los a porciju si uzmem od 65 gr. Ako jedem tako nesto slatko tokom dana onda preskocim kasnu veceru. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ja ti sa svom tom prehranom jedva dostignem 1800-1900 kalorija na dan sta meni je puno jer prije sam nabrala 200 al puno bezveznih kalorija od cokolada, vocnih jogurta i sl gluposti nista prazne kalorije, al sa onom aplikacijom sam se brzo privikla tako da sad vec znam meso, ribu i sl velicinu porcije pa ni ne vazem vise. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Grizli

    Ja ti sa svom tom prehranom jedva dostignem 1800-1900 kalorija na dan sta meni je puno jer prije sam nabrala 200 al puno bezveznih kalorija od cokolada, vocnih jogurta i sl gluposti nista prazne kalorije, al sa onom aplikacijom sam se brzo privikla tako da sad vec znam meso, ribu i sl velicinu porcije pa ni ne vazem vise.


    Aha super, hvala za tips😊
    Ja inace pecem kruh od heljde i razovoga, pa sam snitu toga i abc i jogurt jutros.. Za rucak malo piletine i paradajiz i malo zrnatog sira. 
    E sad vecera oko 18 h, a danas cu ribu i kuhani krompir, mozda jedan veci.. Pa sam jos u istrazivanju, jel to malo, puno. 
    Kontam pred spavanje, mozda malo badema i casa mlijeka. 
    Zmaci da lubenicu zabb, onda mogu ovo sezonsko al jedan komad il dva i to je to. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Cekaj sad cu ti probat poslat link sa detaljnijim uputama. Meni je to nutricionistica dala. Znaci svaki obrok mora imati odredjen broj jedinica pojedine skupine. Moze mjenjat jedinice al na nacin da smanjujes ugljikohidrat a povecavas proteine i voce ili povrce. Trebalo mi nekih 7 dana da se naviknem al kad sam pocela tako shvatila da mi je probava bolja, nisam bila napuhana, nema vise problema s stolicom, niti lupanjem srca, mucnine jako rijetko prije svaki dan ujutro 2-3 sata umiranja, vec 2 dana nakon tavog rezima nestale skroz mucnine jave se bas samo ako pretjeram, a to je jako rijetko koji obrok. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ppanta je da najvise ugljikohodrata unosis ujutro sa zadnji obrokom ruckom, a onda sve manje i manje da ih ima u obroku, jer je razgradnja navecer sporija i slabija nego ujutro. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nece mi zaljepiti. Prepisem pa mozda kojoj pomogne. To je za tih 1800 kalorija 5-6 obroka. Meni su dodali kasnije jos 200 kalorija jer gubim prebrzo kile. 
    Dorucak
    1 jedinica - mlijecno (2.4dcl mlijeka)
    2 jedinice - kruh (60 gr integralnog) moze i obican
    1 jedinica proteini - 60 gr svijezeg sira/mlijecnog namaza/sunke i sk. 
    Marenda
    1 kruh ili zamjena - 60 gr integriranih grisina, zobene pahuljice, krekeri… 
    1 voce ili mlijecno - jogurt ili jabuka/kruska/sljiva nesto
    Rucak 
    2 ugljikohidrata - 120gr kruha/160 gr pecenog krumpira/200 gr kuhanog krumpira/120 gr rize/120 gr tijesta/
    2 proteina - 60 gr mesa/ribe (meni su digli na 90 - 120 gr, a makli voce iz ovog obroka)
    2 povrca - 200 gr rajcice/krastavaca/spinat/grah iz konzerve/paprika/mahune… Bilo koje povrce moze i mjesano salata samo da je oko 200 gr. Zelena salata/tikvice kuhane/kupus/gljive kuhane - to na dan mozes i 3x100 grama jer to je hrana koja umanjuje GI obrocima. Prakticki njih ne racunas u jedinice i mozes do 300 gr jesti kad hoces.
    2 masnoce -  10gr ulja/maslaca/masti
    Uzina 
    2 voce
    Ili 1 protein i 1 kruh
    Vecera 
    2 kruh
    2 povrce
    2 protein
    (pozeljno je umanjiti kruh i 2 jedinice raspodjeliti po 1 na protein i povrce)
    Kasni obrok
    1 mljecni - jogurt 1 casica/mlijeko 2.4dcl
    Ili
    1 kruh - 6 integralnih keksi/integralni kroasan/kruh/grisini nesto od toga. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Ja se isto moram podsjetiti toga, ugl sa zadnji sinom sam skinula 10kg i bila stalno gladna. Danss rucala punjene tikvice sa mljevenim purecim.mesom i malo integralne rize. Jedino nemrem naci neki dobar integralni kruh. Znam da je onaj polubijeli od klare najbolji i sa najmanje aditiva ali uokce ga nemam u blizini.

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.