1001 pitanje trudnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Naanaa


    Hm, nisam to znala za trajni lak. A znaš li zašto renata?

    Niti na jednu operaciju ne smiješ s bilo kakvim nakitom, šminkom ili lakom za nokte. Provjereno!

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Bori


    Baby1


    A što je s ananasom?? Ja ga obožavam i baš sam ga skroz jela prije trudnoće i na početku trudnoće pa sam čula da se NE SMIJE jer može izazvati kontrakcije maternice! (Doduše, svašta sam drugo čula, npr. da nikako ne smijem prati prozore!?) Uglavnom, tako sam se uplašila, pa ga sad ne jedem, a prozore operem haha  Ako netko zna i može dati informaciju o tome (ananasu)?

    Od lakiranja noktiju sam odustala odmah i od pramenova koje sam znala izvući povremeno. Niti ne fali mi, nokte režem skroz kratko, a jako brzo mi rastu. Pramenove ću dati tamo pred porod-da me beba naša lijepu upozna  
    A neće Vam nista biti od jednog ananasa. Ali, da ne preporuča se u početku trudnoće. Ja gatajkođer jako volim i pred termin sam ga jela u veelikim kolicinama..ugl. imala sam trudove 30 sati i na kraju rodila na carski 

    Aha, znači na početku se ne preporučuje, a kasnije može? A kod mene sve naopako onda…

    [lilypie.com]

  • Avatar Naanaa2

    Naanaa2

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    Baby1, sad kad počneš nadoknađivati želju za ananasom za sve ove mjesece 

    [lilypie.com]

  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    imam ja pitanjce…
    da li smijemo jesti kozice?
    negdje mi je u glavi ne školjke i škampi…pa možda netko ima provjerenu informaciju 

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • sladja28

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Da se ubacim na temu sto se tice noktica…cula sam da se na porod ne smije sa lakiranim/geliranim….i malo bezveze pitanje, ali jel se to odnosi i na nokte na nogama :-)  vjerovatno da, ali nitko mi ne zna sigurno reci, a kako mi je termin pocetkom 7.mj mislila sam prije nego rodim na nogama gelirati posto ce ljeto pa da nemam brige :-)

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Naanaa


    Ma Miss Miu, ne obaziri se na te priče. Na jedno uho unutra, drugo van. Svaka žena je trudnica za sebe, svaka trudnoću podnosi na svoj način. Ja bih onda sad trebala na dijetu jer sam tek sada u fazi trudnoće kad ću početi dobivati na kilaži. Ma moš mislit! Kad mi se jede jedem, nastojim jesti što više voća i povrća, ali si ništa ne uskraćujem. Osim onoga što sam uvijek obožavala, ali moj malac sada baš ne jer odmah javlja svoje nezadovoljstvo u obliku mučnine. Ali jednog dana će me čut zbog toga 

    Miss Miu, oprosti, ne želim zabadati nos, ali ako se dobro sjećam, iz članka ovdje, ti nosiš blizance?

    Hej , Naanaa :) ma kaj bi zabadala nos, da kad se piso članak bili su jednojajčani blizanci no kada smo došli drugi puta.. Ipak je ostala samo jedna beba i samo se jedna ona veća beba izborila za sebe. Dr. je reko da se manja nije mogla izboriti za sebe te ju je ova veća kao usisala u sebe. Reko je da je to kod blizanaca normalno, da mi previše nismo mogli utjecati. I tako ostala nam beba velika po zadnjem pregledu 8,24cm i teska 98g u  
    13+5 smo bili na pregledu.

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Baby1


    A što je s ananasom?? Ja ga obožavam i baš sam ga skroz jela prije trudnoće i na početku trudnoće pa sam čula da se NE SMIJE jer može izazvati kontrakcije maternice! (Doduše, svašta sam drugo čula, npr. da nikako ne smijem prati prozore!?) Uglavnom, tako sam se uplašila, pa ga sad ne jedem, a prozore operem haha  Ako netko zna i može dati informaciju o tome (ananasu)?

    Od lakiranja noktiju sam odustala odmah i od pramenova koje sam znala izvući povremeno. Niti ne fali mi, nokte režem skroz kratko, a jako brzo mi rastu. Pramenove ću dati tamo pred porod-da me beba naša lijepu upozna  

    Joj, pa ja zaista pojma nisam imala za ananas.. Hm.. Jucer kada sam to procitala sjetila sam se da sam ja na pocetku trudnoce kad sam tek saznala jela  ananas ko luda. I zgadio mi se i nisam ga sigurno vec jela 8. Il 9.tj .. A, sto se tice pranja prozora..
    Pa mislim da se ne bi smjeli naprezati i kako bih rekla napinjati. Npr. Ako u prozori na visokm, veliki i sve trebate se naprti da bi dosli do vrha prozora.

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Iskreno, ja mislim da su to gluposti. Kladim se da nijedan doktor nije nikad utvrdio da je netko dobio preuranjene trudove jer je jeo ananas. Osim ako ga mozda ta osoba nije konzumirala po 10 kg dnevno. 

    Sve se smije jesti, samo da je zdravo.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    lollipop


    imam ja pitanjce…
    da li smijemo jesti kozice?
    negdje mi je u glavi ne školjke i škampi…pa možda netko ima provjerenu informaciju 

    sladja28

    Da se ubacim na temu sto se tice noktica…cula sam da se na porod ne smije sa lakiranim/geliranim….i malo bezveze pitanje, ali jel se to odnosi i na nokte na nogama :-)  vjerovatno da, ali nitko mi ne zna sigurno reci, a kako mi je termin pocetkom 7.mj mislila sam prije nego rodim na nogama gelirati posto ce ljeto pa da nemam brige :-)

    Lollipop ja sam bila dobila informaciju da se većina morskih plodova smije jest, ali znači moraju biti termički obrađene što znači moraju biti kuhane, nikako sirove. Usput  ribe koje su zabranjene tuna i morski pas, lokarda. 

    Sladja28 koliko je sad isto porod i operacija, al kad sam isla na operaciju koljena ni na rukama ni na nogama lak nisam smjela imat. Tako da mislim da nema toga ni na porodu.

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Ryanne


    Iskreno, ja mislim da su to gluposti. Kladim se da nijedan doktor nije nikad utvrdio da je netko dobio preuranjene trudove jer je jeo ananas. Osim ako ga mozda ta osoba nije konzumirala po 10 kg dnevno. 

    Sve se smije jesti, samo da je zdravo.

    Pa, otvorila sam bas ovu temu iz tog razloga jer ima vjerojatno koliko ti srce zeli takvih mitova i da  li nesto jesti ili ne, smije li se ono da ili ne. Ima previse tih babskih prica na koje mi mlade trudnice najcesce nasjedamo. A, zasto ne bi pitale i bile sigurne u to sto smo cule. 

    Za ananas nisam ni ja cula nikad da je zabranjen, pa me sad bilo sokiralo.

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.