1001 pitanje trudnica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Otvaram ovu temu pošto sam se do sada našla u nekoliko nedoumica kao mlada trudnica. Vjerujem da nisam jedina, mislim da se u toj košnici nalazimo i mi mlade trudnice, a i pokoje malo starije. Te se nadam da će nam ova tema dati mnoštvo odgovora i savjeta što od iskusnijih trudnca te mama koje su to prošle.
    Trenutno imam ipak samo dva pitanja:
    1. Da li su jagode dozvoljene u trudnoći, ako ne zašto? 
    2. Geliranje noktiju dopušteno ili zabranjeno? Pitajte i vi, pišite odgovore.. Olakšajmo si! Puse :*

    Ispričavam se ako ovakva tema već postoji ali na mobitelu sam i sve mi šteka. 

    P.S. Vrijede pravila lijepog ponašanja; bez vrijeđanja, napadanja te ružnih riječi, hvala! :)

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Hej, Miss_Miu, bravo za temu!
    Jagode su dozvoljene, imaju puno C vitamina i ne mogu ih dočekati!
    A geliranje noktiju…mislim da je isto kao i sa farbanjem kose. Meni je jedna doktorica rekla da slobodno lakiram nokte, da to nema veze. A nekako mi je bzvz, čini mi se da ipak sve te kemikalije uđu u organizam. Osobno sam odustala i od farbanja kose i minivala. Preživjet ću bez toga. Nokti mi sad turbo brzo rastu i baš su čvrsti. Radije ih malo pusti pa nalakiraj. Mislim da sam negdje čak vidjela popis lakova koji se mogu koristiti i u trudnoći bez straha.

    [lilypie.com]

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    @bobica hvala :) A, sličan takav podatak našla sam na internetu ali nevjerni Toma nije vjerovo. Jer previše sam puta čula kako su zabranjene.Pa zbog toga pitam opet, hvala na odgovoru. Ma najčešće imam prozirni lak, al bi si htjela sam da vjenčanje stavit gelirane nokte. Čak sam razmišljala i o trajnome laku, nije ni meni više to toliko bitno ali za tu priliku bi ih voljela ljepše urediti. :)

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Ovo za jagode sam našla u knjizi “Što očekivati u trudnoći” i smatram to provjerenim.
    Kaj se noktiju tiče, ja sam na svojoj svadbi imala mliječni lak i samo mi je na prstenjak stavila neke šljokice (više da mm zna na koji prst ide prsten, ali je svjedno fulao ). Čula sam da geliranje dosta uništi nokte. Vjerojatno ovisi tko i kako radi i kaj stavlja na nokte.

    [lilypie.com]

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    Provjereno onda 100% hvala pomogla si mi zaista.. :) :* A, mislim ipak da cu i ja na kraju samo mlijecni lak.. i gotovo! 

    3. Koliko je prihvatljivo dobiti kila u trudnoći?

    Priključite se i ostali, pitajte! Molila bih da pitanja označujete rednim brojem.. Pa da vidimo da li ćemo doći do 1001 pitanja! Sretno trudnice moje, i mame prave! :*

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    hellou…
    evo kako se već pisalo jagode su super zdrave jedino ih se ne preporučuje jesti ukoliko su ikad izazvale alergijsku reakciju…ali to se ne odnosi na alergiju na koži…

    za geliranje ne znam provjereno ali ne koristim ni trajni lak ni gel…mislim da ću samo na ljeto na nožne nokte staviti trajni jer neću ni moći do nogica 

    kažu da je prihvatljivo od 12 do 15 kg dobiti ali to sve zavisi o tvojoj početnoj kilaži…da li si bila normalne građe ili si imala višak kg…ja npr smijem dobiti max 10 kg…

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Naanaa2

    Naanaa2

    Broj poruka: 469

    Prijavi adminu

    Što se tiče jagoda, nisam pitala ginićku, ali mi je moja mama rekla (a njoj dosta vjerujem) da s jagodama prvi put u trudnoći treba pripaziti i pratiti da se ne bi javila alergijska reakcija, čak iako je ranije nikad nije bilo. Ako je prvo konzumiranje u trudnoći prošlo ok, onda ih možete slobodno jesti.

    Koliko je prihvatljivo dobiti kilograma? Ja mislim da to ovisi od trudnice do trudnice, odnosno koliko je imala prije trudnoće. Ali kažu od 10 do 13 kg je normalno. Bar je meni tako ginićka rekla.  A ja u prva 4 mjeseca natukla 6, ali se na meni ne vide jer sam prilično mršava bila prije trudnoće pa se sada samo lijepo popunjavam. Iskreno da vam kažem, uopće, ali baš uopće se ne opterećujem tim kilama. Zapravo se svakoj dobivenoj radujem jer to samo znači da i moja beba raste. Bar se tako tješim. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    @lollipop sad ste me baš zamislili s tom alergijom, nisam čula da izazivaju alergiju. Ali hvala Bogu nisam među njima pa mislim da ću ih ne smetano moći jesti. Nadam se..
    Što se trajnog laka tiće i ja ga za ljeto planiram staviti na noge pošto sama neću moći do prstića od buše hehe :) pa mislim da sam za svoju visinu imala možda višak kilograma (168cm visoka i vagala se čim sam saznala da sam trudna 70,8kg) pa mislim da mi je sad do evo 15.tj puno što sam dobila skoro 6kg, a čula sam da su to sve postrožili. Tak

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar Miss_Miu

    Miss_Miu

    Broj poruka: 275

    Prijavi adminu

    @lollipop sad ste me baš zamislili s tom alergijom, nisam čula da izazivaju alergiju. Ali hvala Bogu nisam među njima pa mislim da ću ih ne smetano moći jesti. Nadam se..
    Što se trajnog laka tiće i ja ga za ljeto planiram staviti na noge pošto sama neću moći do prstića od buše hehe :) pa mislim da sam za svoju visinu imala možda višak kilograma (168cm visoka i vagala se čim sam saznala da sam trudna 70,8kg) pa mislim da mi je sad do evo 15.tj puno što sam dobila skoro 6kg, a čula sam da su to sve postrožili. Tako da razmišljam i o kilaži. 

    @naanaa super, jasno mi je sada i jako mi je drago zbog tih podataka. Kao što rekoh čula sam da su postrožili to sve pa šalju i na neke djete i tako.. A baš se ne bi voljela izgladnjivat i paziti šta ću unesti i koliko kalorija.

    Lukas 19.09.2015.🧸
    Adela 28.03.2017. 👑

  • Avatar bobica9

    bobica9

    Broj poruka: 448

    Prijavi adminu

    Miss_Miu,  mi smo iste visine. Kad sam zatrudnila sam imala 60kg, zbog mučnina došla na 57 i sad sam na malo manje od 63kg. Za sada se nekako teško debljam. A jedem puno više nego inače.

    Da, dosta ljudi je alergično na jagode i mislim da se ne bi smjele jesi dok dojiš? Tako mi je nešto ostalo u glavi. Meni se pojavila alergija na avokado na koji nisam nikad bila alergična. Jela sam ga negdje oko 12tt i još su me zezali da mi je to od stresa zbog svih pretraga koje sad u to vrijeme obavljala. Baš sam dobila onaj klasični alergijski osip ispod pazuha, na podlakticama i preponama.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.