Zimsko/proljetne bebe 2019.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dreamcatcherrr

    dreamcatcherrr

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Eyia

    Pozdrav svima! :) unaprijed isprike što nisam na temi (pisala sam i tamo al mislim da je malo zaboravljena), pa za svaki slučaj pitam i tu ako je koja od Vas imala sličan slučaj. Danas je 4 dan da mi kasni (inače je više manje redovita). Radila sam onaj test First sign danas ali sa drugom mokraćom..nije bilo crtice. Jel možda prerano? Ili taj test nije od neke sigurnosti? Hvala unaprijed 🙂


    S obzirom da je 4. dan mislim da je test trebao biti pozitivan. Meni je točno pokazao nakon dana kašnjenja 🤔 Kupi one najobičnije trakice i uradi ujutro test, ako si trudna sigurno će ti pokazati. Sretno ☘

    [lilypie.com]

  • Avatar Eyia

    Eyia

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Hvala, budem! 😊

  • Avatar Tankian

    Tankian

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Oppa ja sam degenerik za recepte na slijepo. Jel izribas sunku ili kupis narizanu pa slazes? Inace obozavam lazanje. Mama od bivseg me navukla na lazanje na divljac. S vinom, lovorom i ruzmarinom. Jos nisam cula nekog da je osta ravnodusan kad ih pravim, a ja se stvarno u njima prezderajem. Bas nemam granicu. Npr pizzu rijetko kad pojedem vise od 1, eventualno 2 kom, cevape nema sanse da uspijem vise od pola lepinje, burek rijetko cili dovrsim ali zato lazanje gutam ka da ne postoji sutra 😂
    Tamsi muz i ja smo uzivljeni i u kapulu i u luk pa tako ne mogu zamislit da jelo radim bez kapule. Valjda ce te vise proc ta zgaravica 😔
    Citala sam neki clanak da je opasno spavat na ledima jer se smanjuje dotok krvi za bebu. Pitala predzadnji put svoju gin jel to istina i rekla je da je pred kraj trudnoce. Sad cu je opet pitat da definira pojam kraj jer se tijekom noci okrenem na leda, a otkad znam za sebe nisam mogla spavat u toj pozi jer sam imala osjecaj da padam pa bi se redovito probudila.
    Meni je neki socijalni stapic 5 dana prije ocekivane menstruacije navecer pokaza sramezljivi plus koji sam eto samo ja jasno vidila. Ujutro otisla do ljekarne i napravila onaj clearblue i plus se pokaza jasan kao dan…

  • Avatar Tonka185

    Tonka185

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    cure ja mislim da je ovo dobro? Bozee tako san sritna i sokirana😱😱😱😱 znaci debljam se od zderacine i to je to

    [lilypie.com]

  • Avatar dreamcatcherrr

    dreamcatcherrr

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Curke, da vas pitam mišljenje jer je dosta žena podijeljeno po ovome pitanju. Jeste li za epidural ili bi prirodno?
    Mene je strah porođaja ali ne zamišljam sad to baš toliko strašno , više razmišljam kako ću uzeti bebu u ruke poslije toga svega. Nekako sam za porođaj bez epidurala, mislim da je nama ženama u prirodi da preživimo to , ni prva ni zadnja 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Tonka185

    Tonka185

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    A kvragu i sad ja ne mogu izbrisat ovaj moj post nego ovako lipo svi moji podatci tu svak ziv moze vidit 😰
    Dream ma ja nemam nista protiv epidurala, dok god ga dobro dadu da poslije nebi bilo kakvih komplikacija

    [lilypie.com]

  • Ivana2707

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Kod mene sve ok, i ja iduci put moram taj grozni slatki test raditi.  Valjda cu preziviti. Sto se tice spavanja  najcesce sam na desnom boku, ne znam zasto, nadam se da ne smeta, ne mogu nikako biti skoncentrirana u snu na kojoj sam strani. 😊
    Sto se tice epidurala, ja sam uzela na prvom porodu, i drago mi je, jer sam jos na kraju zavrsila nakon 11h na carskom, pa sam dobila dakle i spinalnu, sve sam isprobala. Sad se nadam da ce ici vaginalno, nesto nisam ljubitelj carskog vise 😁. Uglavnom, nisam imala nikakav problem s epiduralom, moguce da cu opet uzeti. To mi je prvo bilo, hoce li anesteziolog biti slobodan kad dodjem😂. Ja sam sad u 21tjednu,negdje procitah prije 100godina da me netko pitao. Curica je i za sad ce vjerojatno biti Eva, ili Eva Maria, ili Ema 🤗

  • Avatar oppa

    oppa

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Tankian

    Oppa ja sam degenerik za recepte na slijepo. Jel izribas sunku ili kupis narizanu pa slazes? Inace obozavam lazanje. Mama od bivseg me navukla na lazanje na divljac. S vinom, lovorom i ruzmarinom. Jos nisam cula nekog da je osta ravnodusan kad ih pravim, a ja se stvarno u njima prezderajem. Bas nemam granicu. Npr pizzu rijetko kad pojedem vise od 1, eventualno 2 kom, cevape nema sanse da uspijem vise od pola lepinje, burek rijetko cili dovrsim ali zato lazanje gutam ka da ne postoji sutra 😂
    Tamsi muz i ja smo uzivljeni i u kapulu i u luk pa tako ne mogu zamislit da jelo radim bez kapule. Valjda ce te vise proc ta zgaravica 😔
    Citala sam neki clanak da je opasno spavat na ledima jer se smanjuje dotok krvi za bebu. Pitala predzadnji put svoju gin jel to istina i rekla je da je pred kraj trudnoce. Sad cu je opet pitat da definira pojam kraj jer se tijekom noci okrenem na leda, a otkad znam za sebe nisam mogla spavat u toj pozi jer sam imala osjecaj da padam pa bi se redovito probudila.
    Meni je neki socijalni stapic 5 dana prije ocekivane menstruacije navecer pokaza sramezljivi plus koji sam eto samo ja jasno vidila. Ujutro otisla do ljekarne i napravila onaj clearblue i plus se pokaza jasan kao dan…


    Ma tamo tražiš da narežu na šnite. Sir sam ribala. Hahah ma samo se opusti… Fino će ti ispasti.. Ja baš volim takve lazanje, više nego klasične sa mljevenim mesom. 

  • Avatar malac_28

    malac_28

    Broj poruka: 319

    Prijavi adminu

    Tonka pa nalaz ti je odličan 😀 ma ja mislim da je to debljanje baš individiualno, netko se deblja na početku pa kasnije slabije, dok netko na početku manje dobiva, a poslije samo krene bujat, tak ću vjerojatno ja 😂
    Dream ja isto nemam ništa protiv epiduralne, sve ovisi kak će teći porod. Ako ću se dugo mučiti sigurno ću je uzeti. Btw. na tečaju je baš patronažna potegla pitanje prirodnog poroda i kaže da je zapravo jedini prirodni porod bez ikakvih pomagala, npr. kod kuće ili u vodi jer kaže bez obzira uzela ti epiduralnu ili ne, oni ti još neka sredstva daju i samim time to više nije prirodni porod.
    Ivana naša curka će se zvati Ema ☺️

    [lilypie.com]

  • Avatar debeljuca

    debeljuca

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    Imam pitanje..jel se isplati uzimati komodica za presvlacenje il je dovoljna samo ona podloga za presvlacenje pa stavim na obicnu komodu tipa ko iz ikeje sa 4ladice?!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.