Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Lion32

    Broj poruka: 201

    Prijavi adminu

    Aretat1

    Lion32

    freyaa

    Lion32

    Pozdrav cure, ja sam danas 5+2 i isla sam na pregled jer u petak putujem pa da budem na miru.
    Gestacijska pravilna, zumanjcana se nazire. Nadam se da ce sve biti ok..Preporučio mi je Clexane zbog 2 spontana i lagane trombofilije.
    Je li koja od vas koristila Clexane? Moram sad jos zvat svoju ginekologicu da vidim sta ona kaze na to..Nadam se da ste sve dobro. Citam vas ali nisam ništa pisala osim pozdravne poruke neki dan🥰
    Ja sam ih koristila ali ne u trudnoci, nista strasno, mala skroz iglica.. Koji oblik trombofilije imas, ja imam neku blagu mutaciju ali hematologa nece ni da čuje za terapiju, kao nije za terapije, kao to nije uopće trombofilija
    Ma ja isto imam neku blagu mutaciju. Ali moj privatni ginekolog je rekao da Clexane ne može odmoc i d bi mi on preporučio da koristim..
    Hematolog je rekao jos prije par mj da nema potrebe..
    Uopce nemam pojma sta napravit..
    Ono što sam čitala je da se od Clexana moze vise krvarit a nisam sigurna koliko bi psihički izdržala krv..
    Nakon 2 spontana sama pomisao na krvarenja mi stvara uzasnu anksioznost.
    Ja sam PAI homozigot. Koristim aspirin

    Ja imam MTFHR homozigot, nasljednu valjda..
    I ja koristim aspirin. U pon idem kod svoje ginekologice pa cu i s njom popričati o tome.

  • Aretat1

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Lion32

    Aretat1

    Lion32

    freyaa

    Lion32

    Pozdrav cure, ja sam danas 5+2 i isla sam na pregled jer u petak putujem pa da budem na miru.
    Gestacijska pravilna, zumanjcana se nazire. Nadam se da ce sve biti ok..Preporučio mi je Clexane zbog 2 spontana i lagane trombofilije.
    Je li koja od vas koristila Clexane? Moram sad jos zvat svoju ginekologicu da vidim sta ona kaze na to..Nadam se da ste sve dobro. Citam vas ali nisam ništa pisala osim pozdravne poruke neki dan🥰
    Ja sam ih koristila ali ne u trudnoci, nista strasno, mala skroz iglica.. Koji oblik trombofilije imas, ja imam neku blagu mutaciju ali hematologa nece ni da čuje za terapiju, kao nije za terapije, kao to nije uopće trombofilija
    Ma ja isto imam neku blagu mutaciju. Ali moj privatni ginekolog je rekao da Clexane ne može odmoc i d bi mi on preporučio da koristim..
    Hematolog je rekao jos prije par mj da nema potrebe..
    Uopce nemam pojma sta napravit..
    Ono što sam čitala je da se od Clexana moze vise krvarit a nisam sigurna koliko bi psihički izdržala krv..
    Nakon 2 spontana sama pomisao na krvarenja mi stvara uzasnu anksioznost.
    Ja sam PAI homozigot. Koristim aspirin
    Ja imam MTFHR homozigot, nasljednu valjda..
    I ja koristim aspirin. U pon idem kod svoje ginekologice pa cu i s njom popričati o tome.

    Mislim da za tu se koristi aktivna folna kiselina? Ako ne koristis vec pitaj ginekologa

  • aknes

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Aretat1

    Lion32

    Aretat1

    Lion32

    freyaa

    Lion32

    Pozdrav cure, ja sam danas 5+2 i isla sam na pregled jer u petak putujem pa da budem na miru.
    Gestacijska pravilna, zumanjcana se nazire. Nadam se da ce sve biti ok..Preporučio mi je Clexane zbog 2 spontana i lagane trombofilije.
    Je li koja od vas koristila Clexane? Moram sad jos zvat svoju ginekologicu da vidim sta ona kaze na to..Nadam se da ste sve dobro. Citam vas ali nisam ništa pisala osim pozdravne poruke neki dan🥰
    Ja sam ih koristila ali ne u trudnoci, nista strasno, mala skroz iglica.. Koji oblik trombofilije imas, ja imam neku blagu mutaciju ali hematologa nece ni da čuje za terapiju, kao nije za terapije, kao to nije uopće trombofilija
    Ma ja isto imam neku blagu mutaciju. Ali moj privatni ginekolog je rekao da Clexane ne može odmoc i d bi mi on preporučio da koristim..
    Hematolog je rekao jos prije par mj da nema potrebe..
    Uopce nemam pojma sta napravit..
    Ono što sam čitala je da se od Clexana moze vise krvarit a nisam sigurna koliko bi psihički izdržala krv..
    Nakon 2 spontana sama pomisao na krvarenja mi stvara uzasnu anksioznost.
    Ja sam PAI homozigot. Koristim aspirin
    Ja imam MTFHR homozigot, nasljednu valjda..
    I ja koristim aspirin. U pon idem kod svoje ginekologice pa cu i s njom popričati o tome.
    Mislim da za tu se koristi aktivna folna kiselina? Ako ne koristis vec pitaj ginekologa

    Ja također imam nasljednu trombofiliju. Na mom nalazu piše  i MTHFR i PAI. otkrili su mi ju u 37+5 u prvoj trudnoći. Ali sam se porodila za 5 dana, pa .i nisu uvodili terapiju. Spominjali su Clexane, ali su odustali jer sam u terminu bila već.Krvna slika mi je ok, a iduci tjedan idem kod transfuziologa, pa ću vidjeti šta kaže. Sad sam 7+5.

    🧔37👧39
    👫2008
    🤵‍♂️👰3.2018.
    👨‍👩‍👧 8.2018. ❤ R ❤
    9.2023. spontani :(
    + 20.4.2024.

  • franka007

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    Aretat1

    Hvala svima, javljam danas sta bude ❤️
    I ja imam migrene od osnovne jos ja sam pretrazila citav internetr i valjda je sumatriptan siguran. Pitala sam gonekologa rekao je najbolje bez ikakvih lijekova ali ako mora, mora. Ja imam par kutija pa kad zaglibim iskoristit cu. Ima i ova stranica sa svim lijekovimahttps://www.medicinesinpregnancy.org/
    Za sad ni jedno istrazivanje nije pokazalo da je stetno ili da uzrokuje deformitete ploda. A npr za parafetamol je dokazano da uzrokuje ADHD. 🤯

    A meni je dr na Hitnoj rekla da je paracetamol jedini lijek koji se smatra sigurnim za trudnice 🤯
    Mene od sinoć glavobolja bas doslovno j… 😂 nisam pila nikakve lijekove u trudnoći, inače uzimam ako bas zagusti, a sad mi je bas neka čudna glavobolja kad se pojavi, osjetim stalno Al ne tako jako, ne znam kako opisati…pa se malo smiri pa nakon nekog vremena opet malo jače osjetim 🤯 idem si skuhat kavu pa probati s tim, iako nemam nikakvu želju za kavom a prije sam pila po tri dnevno 🤭

  • Aretat1

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    franka007

    Aretat1

    Hvala svima, javljam danas sta bude ❤️
    I ja imam migrene od osnovne jos ja sam pretrazila citav internetr i valjda je sumatriptan siguran. Pitala sam gonekologa rekao je najbolje bez ikakvih lijekova ali ako mora, mora. Ja imam par kutija pa kad zaglibim iskoristit cu. Ima i ova stranica sa svim lijekovimahttps://www.medicinesinpregnancy.org/
    Za sad ni jedno istrazivanje nije pokazalo da je stetno ili da uzrokuje deformitete ploda. A npr za parafetamol je dokazano da uzrokuje ADHD. 🤯
    A meni je dr na Hitnoj rekla da je paracetamol jedini lijek koji se smatra sigurnim za trudnice 🤯
    Mene od sinoć glavobolja bas doslovno j… 😂 nisam pila nikakve lijekove u trudnoći, inače uzimam ako bas zagusti, a sad mi je bas neka čudna glavobolja kad se pojavi, osjetim stalno Al ne tako jako, ne znam kako opisati…pa se malo smiri pa nakon nekog vremena opet malo jače osjetim 🤯 idem si skuhat kavu pa probati s tim, iako nemam nikakvu želju za kavom a prije sam pila po tri dnevno 🤭

    Pa da svima nude samo paracetamol, i progesteron i za njega sam citala uzasne stvari prvo da uopste ne pomaze ni za sta,  da uzrokuje bolesti kod djece. mislim da je to vise jer ne zele da istraze  i ono pij paracetamol za sve i to je to.  Koga briga sto trudnica povraca 5 dana od bolova migrenskih. 😂 Misljenja sam da to sigurno vise steti od jedne tablete. 

  • franka007

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    E da, je li netko imao problema sa želucem od prenatalnih? Pijem Novalac, i nedavno me počeo boliti želudac povremeno (a nisam jela/pila nešto što bi iritiralo), danas mi je treći dan kako nisam popila i ta tri dana ne osjetim ni da me boli želudac 🤷🏻‍♀️

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    franka007

    E da, je li netko imao problema sa želucem od prenatalnih? Pijem Novalac, i nedavno me počeo boliti želudac povremeno (a nisam jela/pila nešto što bi iritiralo), danas mi je treći dan kako nisam popila i ta tri dana ne osjetim ni da me boli želudac 🤷🏻‍♀️

    Ja nisam, ali sam čula da nekima zna smetati. Probaj uzeti neke druge prenatalne 

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Aretat1

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Sad mi nalazi stigli hemoglobin 95 🤦🏼‍♀️

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 184

    Prijavi adminu

    Elli, iz nekog razloga mi nije htjelo poslati post. Sad vidim da hoće, pa idem sve ispočetka pisati 😅
    .
    Uglavnom, meni su se jetrene digle u prošloj trudnoći nakon korištenja antibiotika zbog ureaplazme. I to su se digli svi - AST, ALT i GGT. Nisu bile strašne vrijednosti, možda su malko prelazile 100 jedinica, a možda ni toliko, ali me svejedno poslala na vođenje trudnoće u trudnicku ambulantu. Bila sam na dijeti za žuč, ali ta dijeta nije snizavala enzime, tako da sam prestala s tim. Snizavali su se sami od sebe nakon tipa dva mjeseca od antibiotika, ali sam opet pila antibiotik pa su se opet digli. Meni nije utjecalo na ništa, osjećala sam se ok, porod je bio indukcija i hitni carski zbog toga što sam prešla termin, a onda indukcija nije uspjela. U prošloj trudnoći je prvi nalaz bio ok, onda antibiotik za ureaplazmu i drugi vađenje krvi su jetrene bile povišene, znači otprilike nakon 15.tjedna. Sada su isto povišeni i AST, ASL i GGT, nisam pila antibiotik u zadnje vrijeme, pijem samo folnu i ponekad magnezij, tako da nije ni od drugih lijekova ili vitamina. Ja mislim da će se sad opet dići jetrene jer sam popila antibiotik, a ako budu, šalje me gastroenterologu da vidimo što dalje

    2022. baby girl ❤️🎀
    2024. baby boy 💙🧸
    OTP: 14.12.2024.

  • Elli2023

    Broj poruka: 82

    Prijavi adminu

    Hvala ti na podijeljenom iskustvu 😊 nadam se da će nas ovaj put zaobići ti problemi 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.