Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Tratinčica12

    Bonnie9

    Ivaa1234dobrodosla, cestitke i zelim ti mirnu trudnocu🌸
    Hoyaa drago mi je da si doma🌸
    Pridružujem se i ja 🌸🩷

    Bila sam danas na pregledu. Mojoj ginekologici je sve normalno, sva pitanja su joj glupa i bespotrebna. Osjećaš se ko potpuni debil 😅 al ok.
    Poslala me na OGTT sljedeći tjedan.
    S bebom je sve dobro, odgovaraju mjere. Ali je guzom dolje. Kontam da mi je zbog toga tolika težina i napor i ta neka stezanja kojih se ne sjećam iz prve trudnoće.
    Ginek kaže kao ima vremena do kraja se okrenuti.
    Cure, kada su se vaše bebe okrenule glavicom prema dolje?
    Moj prvi dječak je u ovim tjednima bio prema dolje ja mislim… ovo me malo brine, jer znam da onda moram na carski.

    Štitnjača mi je ok.
    I primila sam jučer Rhesonativ injekciju, jer sam Rh- i zbog dobivenih nalaza.

    Puse svima 💗

    Ima se još vremena okrenuti. Mojoj frendici se beba okrenula oko 38. tjedna, čini mi se. Čula sam za slučajeve da se okrenu čak i dan kad je dogovoren carski. Ne brini 😊 
    Drago mi je da je sve ok 😊

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Hoyaa drago mi je da si doma. Sve je lakše kad si doma. 
    Ivaa1234, dobrodošla 🥰

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 403

    Prijavi adminu

    šareni_oblak

    Ima se još vremena okrenuti. Mojoj frendici se beba okrenula oko 38. tjedna, čini mi se. Čula sam za slučajeve da se okrenu čak i dan kad je dogovoren carski. Ne brini 😊
    Drago mi je da je sve ok 😊

    Čitala sam sad malo o tome. Ima raznih primjera i okretanja doslovno tik pred carski. Pa se nadam da će biti tako.
    Nekako se više pripremam na vaginalni porod. Mislim da je oporavak lakši, bez obzira na težinu poroda 🙈

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

  • Avatar nicaivo

    nicaivo

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage trudnice, nisam se duže vrijeme javljala, ali vas čitam redovito.
    Danas sam bila na pregledu, 16tt, sve je super :)
    Zanima me jedna stvar administrativne prirode. Koristite li slobodne dane za prenatalni pregled na koje imamo pravo po zakonu? Ja danas nisam otišla na posao, te su mi nadređeni rekli da moram dobiti nekakvu posebnu potvrdu od ginekologa kako bi mi se “pravdao” taj dan izostanak s posla. A doktorica mi kaže da samo pokažem nalaz, da nemaju praksu davanja nekakvih posebnih potvrda. Molim vas informaciju jeste li vi dobivale kakve potvrde ili ste poslodavcima kao dokaz prilagali nalaz? 


    👩🏽31 👨🏻33
    2x - IUI ❌
    1. IVF - 02/2024 ❌
    2. IVF - 04/2024 - tri blastice, ET 1 ❌, 🧊2
    Histeroskopija 05/2024 ✅
    3. FET - 06/2024 ➕, Panorama Low Risk 🎀🩷

  • Avatar Kuglica22

    Kuglica22

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Čestitam svima na super pregledima i drago mi je da se uz mog tu i tamo pojavi neki dečkić. Ja nisam imala nikakav doticaj s muškim bebama, niti sam imala brata, bratića… pa neznam kakva je briga za male decke. Malo cu vas ru ispitivati :) Bila sam danas na anomalyju i sve je super, samo je beba mrvicu manja nego što bi trebala biti, ali ako doktore ne zabrinjava ne zabrinjava ni mene. 
    Počeli su mi prvi simptomi u trudnoći i to ni više ni manje nego hemeroidi i mucim se već tjednima - kaže doktorica može samo na gore 
    @tratinčica meni je beba svaki pegled okrenuta na deugu stranu, kažu da ne predajem pažnju tome do 35. tjedna
    @nicaivo meni na poslu automataki priznaju jedan slobodan dan mjesečno bez ikakvih ‘dokaza’. Ako idem slučajno više od toga donesem im nalaze samo i ne rade problema

  • Avatar šareni_oblak

    šareni_oblak

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    I ja sam u klubu ovih što ne spavaju, već sigurno više od mjesec dana. Dvije-tri noći baš malo spavam, teško zaspem, probudim se ranije. Preko dana ne mogu spavati isto, iako se trudim. I onda par dana sve bude ok, pa opet ispočetka. Ne smeta mi sve dok mogu funkcionirati preko dana. Veći mi je problem namjestiti se dok gledam seriju dok čekam da mi se prispava 😂 

  • hoyaa

    Broj poruka: 89

    Prijavi adminu

    Kuglica22

    Čestitam svima na super pregledima i drago mi je da se uz mog tu i tamo pojavi neki dečkić. Ja nisam imala nikakav doticaj s muškim bebama, niti sam imala brata, bratića… pa neznam kakva je briga za male decke. Malo cu vas ru ispitivati :) Bila sam danas na anomalyju i sve je super, samo je beba mrvicu manja nego što bi trebala biti, ali ako doktore ne zabrinjava ne zabrinjava ni mene.
    Počeli su mi prvi simptomi u trudnoći i to ni više ni manje nego hemeroidi i mucim se već tjednima - kaže doktorica može samo na gore@tratinčica meni je beba svaki pegled okrenuta na deugu stranu, kažu da ne predajem pažnju tome do 35. tjedna
    @nicaivo meni na poslu automataki priznaju jedan slobodan dan mjesečno bez ikakvih ‘dokaza’. Ako idem slučajno više od toga donesem im nalaze samo i ne rade problema

    Kolika je beba? Ma ako doktori kazu da je sve super, onda je to sve u granicama normale.
    Hemoroide sam ja znala imati i prije, tako da ih sad samo cekam 😅
    Ja sam isto jucer bila na 4d anomaly scanu, sve je savrseno s bebom, teska je 325 grama. Dobili smo super slike iako je bila glavom prema meni i skrivala lice rucicama, ja sam mislila da ce izgledati kao mali alien u ovim ranijim tjednima, ali nevjerojatno je kako vec s 300 grama izgledaju kao pravi mali ljudi 😂 usput i preporuka za polikliniku Gineko centar na Crnomercu, dr. Ujevic je stvarno odlicna, pristupacna, vesela, jako detaljna, sve objasni. Poslala nas je cak i prosetati i pojesti nesto slatko da vidimo hoce li se beba okrenuti, iako je ona imala sve mjere koje su joj bile potrebne, ali cisto da mi dobijemo jos koju dobru sliku. I 4d uzv je 90€, sto mi se uopce ne cini puno. Da, jedino kaze da potencijalno imam posteljicu bipartitu, u dva dijela, jedan dio je naprijed, a drugi iza. To ne predstavlja nikakav rizik osim sto treba paziti na porodu da sve izadje. Cudno mi je sto s prednjom posteljicom osjecam pokrete dosta i to vec 2,3 tjedna, ali neka :) 

  • Teab1

    Broj poruka: 561

    Prijavi adminu

    Kuglica22

    Čestitam svima na super pregledima i drago mi je da se uz mog tu i tamo pojavi neki dečkić. Ja nisam imala nikakav doticaj s muškim bebama, niti sam imala brata, bratića… pa neznam kakva je briga za male decke. Malo cu vas ru ispitivati :) Bila sam danas na anomalyju i sve je super, samo je beba mrvicu manja nego što bi trebala biti, ali ako doktore ne zabrinjava ne zabrinjava ni mene.
    Počeli su mi prvi simptomi u trudnoći i to ni više ni manje nego hemeroidi i mucim se već tjednima - kaže doktorica može samo na gore@tratinčica meni je beba svaki pegled okrenuta na deugu stranu, kažu da ne predajem pažnju tome do 35. tjedna
    @nicaivo meni na poslu automataki priznaju jedan slobodan dan mjesečno bez ikakvih ‘dokaza’. Ako idem slučajno više od toga donesem im nalaze samo i ne rade problema

    Hemeroidi nisi me utjesila imam ih i ja vec danima i mazem i cuda delam al nista to.
    briga o deckima ista ko i briga o curkama samo sto oni imaju pisu 🙂 isti strahovi za njih i osimmm sfo su decki duplo aktivniji i treba jako puno energije al to kad su tu negdje 2,2`5 godine i znaju bit malo ljeni al nis za brinut se. 
    Posteljica moja je napred al je bas bas dost osjecam sto mi je bilo cudno jer svi kazu da se beba osjeti slabije s posteljicom napred, jest nesto slabije nego s L al neprimjetno ostavila malisu u vrticu i sad malo odmora,cistit stignem i kasnije... 
    Sutra imam pregled pa sam opet malo nervosko jel sve okej,iako je uredno osjetim pa da nije valjda bi se manje micala neznam. 
    cestitke na pregledima kome nisam,drago mi je da svima trudnoca uredno tece nek nam tak o ostane do kraja, dolazi hladnije vrijeme bit ce nam lakse koliko i teze

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Lion32

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Hoyaa drago mi je da si kuci i da je sve ok.. ne znam tko je izmislio izreku da je ovo blaženo stanje🤣Mi smo jučer zavrsili na hitnoj jer sam nakon velike nužde kod brisanja vidjela krv..
    Prepala sam se kao nikad. Ne vide nikakvo aktivno krvarenje pa bit će da je neka kapilarica pukla...
    Nadam se da se to neće ponoviti😌😌
    A taman sam htjela muža nagovarat da počnemo kupovat ua bebu al mislim da cemo sad ipak još malo pričekati zbog straha😌

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20764;28/st/20250114/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/b03a/preg.png

  • Teab1

    Broj poruka: 561

    Prijavi adminu

    Lion32

    Hoyaadrago mi je da si kuci i da je sve ok.. ne znam tko je izmislio izreku da je ovo blaženo stanje🤣Mi smo jučer zavrsili na hitnoj jer sam nakon velike nužde kod brisanja vidjela krv..
    Prepala sam se kao nikad. Ne vide nikakvo aktivno krvarenje pa bit će da je neka kapilarica pukla…
    Nadam se da se to neće ponoviti😌😌
    A taman sam htjela muža nagovarat da počnemo kupovat ua bebu al mislim da cemo sad ipak još malo pričekati zbog straha😌

    to ti mogu bit i unutrarnji hemeroidi, a i puknuta kapilarica,desilo mi se nedavno od naprezanja mi je pukla kapilarica pa sam imala par tockica roskaste krvi,nakon tog je sve bilo okej, nisam nikamo isla jer panicarit je najgore ispalo je da dobro da nisam jer se vise nije ponavljalo

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.