Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 341

    Prijavi adminu

    Čitam vas i drago mi je da pregledi dobro prolaze. 🥰
    Ja svoju curku nisam vidjela na zadnjem, prvi put da mi nije okrenula ekran i pokazivala onako detaljno. Vidjela sam dok mjeri al opet je bila u nekom sklupčanom položaju pa su se samo rebarca iščitavala mom NEstručnom oku😂 jako se okreće još i isteže i nema šanse da odmorim npr dok je aktivna jer su intenzivni pokreti, mogu mislit kako bu izgledalo pred kraj 😱 za položaj bebe isto ne brinem još jer se stalno vrti..mali mi je dugo bio namješten kak treba pa smo svejedno imali drugu vrstu komplikacija nažalost i nije puno pomoglo što je dobro namješten.. 
    dečkići su easy za hendlati jer obožavaju svoje mame🤣 ..pricam za mojeg koji će sad tri god napunit npr, definitivno je mamin dječak.. a mogu vam reći da je ova druga godina toliko divna s njim, priča ko navijen i stalno me ljubi i mazi, a otkad sam trudna još je više privržen..s tatom se ponaša baš ko mali muškić , divlja igra, puno skakanja, trčanja ludiranja..na mene ipak pazi više i ak me slučajno okrzne ispricaca se odma, a tatu razbija bez milosti, to je otprilike dinamika kod nas doma🤣💙 moja očekivanja su ista za curicu, mislim da bude nježnica i maza jer je braco takav al vidjet ćemo, možda baš bude suprotno haha kaj se tiče brige za pelensko područje, mi nismo imali nikakvih problema s održavanjem pišeka, jedino kaj se mora navlačit kožicu a to vam pedijatar ne kaže na vrijeme ako između pregleda prođe par mjeseci kak obično bude između cijepljenja npr. Nemrem se sjetit kad smo točno počeli to radit ali bitno je svaki dan to napraviti pa nema nikakvih problema. Prvo sam isključivo ja to radila jer je bilo teško kad je manji, zapravo više nespretno jer se miče dijete puno i strah te povući da ga ne zaboli, al sad on sam već pere “kuglicu”, a muž i ja se mu povučemo kožicu, ovisi ko ga tušira,svladali smo oboje zadatak pa je svejedno.. Jesu li djevojčice osjetljivije po tom pitanju? Ja sam ko mala imala često upale mjehura, čak bila u bolnici radi tog..al to su bila druga vremena i sigurna sam da ću bolje brinuti za moju curu nego se za mene brinulo😅 samo me zanima onako iz iskustva od mama s djevojčicama, jel imaju često upalice, na što pripaziti? Svaki savjet je dobrodošao 🤗

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • freyaa

    Broj poruka: 739

    Prijavi adminu

    Tratinčica12

    Bonnie9

    Ivaa1234dobrodosla, cestitke i zelim ti mirnu trudnocu🌸
    Hoyaa drago mi je da si doma🌸
    Pridružujem se i ja 🌸🩷

    Bila sam danas na pregledu. Mojoj ginekologici je sve normalno, sva pitanja su joj glupa i bespotrebna. Osjećaš se ko potpuni debil 😅 al ok.
    Poslala me na OGTT sljedeći tjedan.
    S bebom je sve dobro, odgovaraju mjere. Ali je guzom dolje. Kontam da mi je zbog toga tolika težina i napor i ta neka stezanja kojih se ne sjećam iz prve trudnoće.
    Ginek kaže kao ima vremena do kraja se okrenuti.
    Cure, kada su se vaše bebe okrenule glavicom prema dolje?
    Moj prvi dječak je u ovim tjednima bio prema dolje ja mislim… ovo me malo brine, jer znam da onda moram na carski.

    Štitnjača mi je ok.
    I primila sam jučer Rhesonativ injekciju, jer sam Rh- i zbog dobivenih nalaza.

    Puse svima 💗

    I kod mene je tako beba, nekako bas nisko, teško mi je nekad i da hodam i samo idem u wc 😅

  • zmajja

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Tratinčica12

    Bonnie9

    Ivaa1234dobrodosla, cestitke i zelim ti mirnu trudnocu🌸
    Hoyaa drago mi je da si doma🌸
    Pridružujem se i ja 🌸🩷

    Bila sam danas na pregledu. Mojoj ginekologici je sve normalno, sva pitanja su joj glupa i bespotrebna. Osjećaš se ko potpuni debil 😅 al ok.
    Poslala me na OGTT sljedeći tjedan.
    S bebom je sve dobro, odgovaraju mjere. Ali je guzom dolje. Kontam da mi je zbog toga tolika težina i napor i ta neka stezanja kojih se ne sjećam iz prve trudnoće.
    Ginek kaže kao ima vremena do kraja se okrenuti.
    Cure, kada su se vaše bebe okrenule glavicom prema dolje?
    Moj prvi dječak je u ovim tjednima bio prema dolje ja mislim… ovo me malo brine, jer znam da onda moram na carski.

    Štitnjača mi je ok.
    I primila sam jučer Rhesonativ injekciju, jer sam Rh- i zbog dobivenih nalaza.

    Puse svima 💗

    Kod nas ti je na vecini pregleda isto, glava gore. Zato mi je gornji dio trbuha veci. Moze se okrenuti komotno do 31tt, frendici se mala sama okrenila u 35tt. Tako da ne brini jos oko toga. Meni je neugodnije jer joj osjetim nogice po mjehuru i isto kako si rekla tvrdji mi je trbuh ali ima smisla jer joj je glava gore

  • franka007

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    nicaivo

    Pozdrav drage trudnice, nisam se duže vrijeme javljala, ali vas čitam redovito.
    Danas sam bila na pregledu, 16tt, sve je super :)
    Zanima me jedna stvar administrativne prirode. Koristite li slobodne dane za prenatalni pregled na koje imamo pravo po zakonu? Ja danas nisam otišla na posao, te su mi nadređeni rekli da moram dobiti nekakvu posebnu potvrdu od ginekologa kako bi mi se “pravdao” taj dan izostanak s posla. A doktorica mi kaže da samo pokažem nalaz, da nemaju praksu davanja nekakvih posebnih potvrda. Molim vas informaciju jeste li vi dobivale kakve potvrde ili ste poslodavcima kao dokaz prilagali nalaz?

    Ja sam koristila, jedino nisam kad mi se bas poklopio godišnji kad sam trebala na pregled. Moji su tražili nalaz ali sam tražila potvrdu od poliklinike (vodim trudnoću privatno) jer ne želim poslodavcu davati svoje nalaze 😆  i sad ću opet koristiti, i sve ostalo moguće na sto imam pravo. Jučer sam na poslu cula da nakon porodiljnog imam pravo prvih mjesec dana raditi na pola radnog vremena i primati punu placu, jel zna netko jel to zakonski tako ili su samo ovi moji tako darežljivi? 

  • Lion32

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Teab1

    Lion32

    Hoyaadrago mi je da si kuci i da je sve ok.. ne znam tko je izmislio izreku da je ovo blaženo stanje🤣Mi smo jučer zavrsili na hitnoj jer sam nakon velike nužde kod brisanja vidjela krv..
    Prepala sam se kao nikad. Ne vide nikakvo aktivno krvarenje pa bit će da je neka kapilarica pukla…
    Nadam se da se to neće ponoviti😌😌
    A taman sam htjela muža nagovarat da počnemo kupovat ua bebu al mislim da cemo sad ipak još malo pričekati zbog straha😌
    to ti mogu bit i unutrarnji hemeroidi, a i puknuta kapilarica,desilo mi se nedavno od naprezanja mi je pukla kapilarica pa sam imala par tockica roskaste krvi,nakon tog je sve bilo okej, nisam nikamo isla jer panicarit je najgore ispalo je da dobro da nisam jer se vise nije ponavljalo

    Uf utješila si me.. ja sam isla jer sam imala dva spontana pa sam se baš uplasila.. al danas nema više ništa. 
    Jesi ti mirovala ili si se nastavila normalno ponašati?
    Vidim da se mi pratimo, ja sam dan iza tebe❤️

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20764;28/st/20250114/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/b03a/preg.png

  • Teab1

    Broj poruka: 561

    Prijavi adminu

    Lion32

    Teab1

    Lion32

    Hoyaadrago mi je da si kuci i da je sve ok.. ne znam tko je izmislio izreku da je ovo blaženo stanje🤣Mi smo jučer zavrsili na hitnoj jer sam nakon velike nužde kod brisanja vidjela krv..
    Prepala sam se kao nikad. Ne vide nikakvo aktivno krvarenje pa bit će da je neka kapilarica pukla…
    Nadam se da se to neće ponoviti😌😌
    A taman sam htjela muža nagovarat da počnemo kupovat ua bebu al mislim da cemo sad ipak još malo pričekati zbog straha😌
    to ti mogu bit i unutrarnji hemeroidi, a i puknuta kapilarica,desilo mi se nedavno od naprezanja mi je pukla kapilarica pa sam imala par tockica roskaste krvi,nakon tog je sve bilo okej, nisam nikamo isla jer panicarit je najgore ispalo je da dobro da nisam jer se vise nije ponavljalo
    Uf utješila si me.. ja sam isla jer sam imala dva spontana pa sam se baš uplasila.. al danas nema više ništa.
    Jesi ti mirovala ili si se nastavila normalno ponašati?
    Vidim da se mi pratimo, ja sam dan iza tebe❤️

    ja doma  imam dvogodisnjaka pa nemam bas izbora 😅, mirujem koliko mi on dozvoli,al u principu normalno sam sve radila nakon sto sam vidla da je sve okej, osjetim je pa i to puno znaci... sve me strah sutrasnjeg pregleda 🫣 valjda nebu bilo nikakvih zabrana jer neznam kakva ce organizacija tek onda bit,nemas trakicu pa opce nisam skuzila,bas mi je drago da se pratim s nekim 😊

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Lion32

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Teab1

    Lion32

    Teab1

    Lion32

    Hoyaadrago mi je da si kuci i da je sve ok.. ne znam tko je izmislio izreku da je ovo blaženo stanje🤣Mi smo jučer zavrsili na hitnoj jer sam nakon velike nužde kod brisanja vidjela krv..
    Prepala sam se kao nikad. Ne vide nikakvo aktivno krvarenje pa bit će da je neka kapilarica pukla…
    Nadam se da se to neće ponoviti😌😌
    A taman sam htjela muža nagovarat da počnemo kupovat ua bebu al mislim da cemo sad ipak još malo pričekati zbog straha😌
    to ti mogu bit i unutrarnji hemeroidi, a i puknuta kapilarica,desilo mi se nedavno od naprezanja mi je pukla kapilarica pa sam imala par tockica roskaste krvi,nakon tog je sve bilo okej, nisam nikamo isla jer panicarit je najgore ispalo je da dobro da nisam jer se vise nije ponavljalo
    Uf utješila si me.. ja sam isla jer sam imala dva spontana pa sam se baš uplasila.. al danas nema više ništa.
    Jesi ti mirovala ili si se nastavila normalno ponašati?
    Vidim da se mi pratimo, ja sam dan iza tebe❤️
    ja doma imam dvogodisnjaka pa nemam bas izbora 😅, mirujem koliko mi on dozvoli,al u principu normalno sam sve radila nakon sto sam vidla da je sve okej, osjetim je pa i to puno znaci… sve me strah sutrasnjeg pregleda 🫣 valjda nebu bilo nikakvih zabrana jer neznam kakva ce organizacija tek onda bit,nemas trakicu pa opce nisam skuzila,bas mi je drago da se pratim s nekim 😊

    A nisam uspjela staviti trakicu, probat cu sutra na laptopu.  Ako ti nije problem ponovi mi kako se stavlja. 😊Ja imam 10-godisnjaka pa je meni ipak lakše jer on razumije da moram malo mirovat Javi sutra za pregled ❤️

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20764;28/st/20250114/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/b03a/preg.png

  • 20’

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Nola95, mi s našom četverogodišnjakinjom nismo imali problema što se tiče pelenskog područja, mazali smo kremicama (Pavlovićeva mast i slično), dobro je brisali i prali, čak mi se s dečkićima to čini teže zbog navlačenja piše   Franka007, koliko ja znam, zakonska mogućnost je vratiti se na posao na pola radnog vremena nakon 6 mjeseci porodiljnog i u tom slučaju se prima pola plaće od poslodavca, a pola s porodiljnog.Meni su krenuli novi trudnički simptomi - bol u rebrima i kratak dah  Kad se najedem mi je najgore, pa se uglavnom trudim da se ne prejedam, nego umjereno. 

  • zmajja

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Nola95 mi nismo imali nikakvih problema sa nasom curicom. Zapravo je u zadnje 3 godine bila opcenito prehladjena mozda 5 puta, kremu na pelensko podrucje joj isto nismo stavljali jer nije bilo potrebe, rekli su nam da joj ne stavljamo kremu kao preventivu. 
    Takodjer za pišeka vise se ne preporuca da se prevlaci, bar su tako rekli svim mojim frendicama koje imaju decke. Mislim da stariji pedijatri daju drugacije preporuke mozda. 

  • seniiii

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    20’ vjerojatno su simptomi kratkog daha i boli u rebrima od sirenja maternice.
    Ja trenutno od simptoma imam ptitisak dolje ko na stidnu kost i to od pocetka trudnoce radili smo bris, ponovila sam urinokulturu nakon doze jaceg antibiotika i imama placetu previu koja mi je dijagnosticirana sa 18 tt sad sam u 22tt
     jos nije doslo do nikakve promjene mada se ja s svakim pregledom nadam da se bude podignula gore 🙏

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.