Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lusylu

    Lusylu

    Broj poruka: 88

    Prijavi adminu

    Cestitke svima na pregledima, i cini mi se da svi curke cekaju!
    Ja idem u utorak na privatni pregled pa cu prvi put vidit u 3D i 4D bebu. Jedva cekam! A mozda vidimo i sta nam se skriva curica ili decko🤷🏼‍♀️
    Narucila sam se privatno jer idem malo odmarat 10tak dana, pa cisto da idem bez brige, a redovni pregled mi je kad se vratim…
    Narucila sam jastuk bbhugme pise mi stize krajem sljedeceg tjedna tako da super, jedva cekam da dode jer mi bas treba potpora. Stomak mi se poceo malo po malo vidjeti, kako ide vecer budem vise napuhana. Al koliko sam skuzila to je normalno. A uhvatim se po noci kako stalno zavrsim na ledima, a citala sam da nevalja spavat tako. Da bi se trebali dezat lijevog boka.
    Za izdajalice, pratim.. al koliko sam skuzila bolje sacekat iza pororda ili? 

  • Avatar Tratinčica12

    Tratinčica12

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Za izdajalice ja gledala sad Avent jednostruku električnu Premium. Znam da je Spectra kao vrh, ali iskreno ne bih baš izdvajala tolike novce 🤦‍♀️
    Nedavno sam bila kod rodice koja ima ovu Avent električnu i u 10ak min dok smo laganini pričale je ona izdojila oko 100ml. Moj vrh izdajajanja ručnom je bilo jedva 20 ml iz obje dojke, nakon pola sata i više izdajanja 😔 baš sam se namučila i ništa.
    ---
    Za Babybreezu sam čula, ali opet dosta novaca.
    Ovako kuhalo koje drži temperaturu i određeni broj mjerica u dozatorima i začas bude gotovo.
    Vidjela sam da Babybreeza ima uređaj samo za održavanje temperature.
    Ali evo imala sam u vidu kuhalo.
    ----
    Pelene - ja nekad pustim dječaka za dnevno spavanje bez pelene. Nekad se upiški, nekad ne.
    Hormoni koji reguliraju noćno mokrenje su drugačiji od ovih koji reguliraju dnevno... mislila sam sačekat da bude nekoliko noći suh, pa onda. Odlično spava po noći, pa mu ne bih remetila dobar san, a ni uskraćivala tekućinu prije spavanja po nekim savjetima koje sam čula. Kontam da mu tijelo nije spremno, ne znam 😃
    ----
    Za oblačenje beba - pošto je zima, kontam 2 duga rukava za početak dok ne bude bolja termoregulacija. Kasnije prilagoditi, ovisi i o temp u stanu/kući. Ne valja ih ni preutopliti.

    Dječak M 💙
    Hvala Ti što sam stvoren tako čudesno, što su djela Tvoja predivna! 💛

  • hoyaa

    Broj poruka: 90

    Prijavi adminu

    Lusylu

    Cestitke svima na pregledima, i cini mi se da svi curke cekaju!
    Ja idem u utorak na privatni pregled pa cu prvi put vidit u 3D i 4D bebu. Jedva cekam! A mozda vidimo i sta nam se skriva curica ili decko🤷🏼‍♀️
    Narucila sam se privatno jer idem malo odmarat 10tak dana, pa cisto da idem bez brige, a redovni pregled mi je kad se vratim…
    Narucila sam jastuk bbhugme pise mi stize krajem sljedeceg tjedna tako da super, jedva cekam da dode jer mi bas treba potpora. Stomak mi se poceo malo po malo vidjeti, kako ide vecer budem vise napuhana. Al koliko sam skuzila to je normalno. A uhvatim se po noci kako stalno zavrsim na ledima, a citala sam da nevalja spavat tako. Da bi se trebali dezat lijevog boka.
    Za izdajalice, pratim.. al koliko sam skuzila bolje sacekat iza pororda ili?

    Ja idem na 4d anomaly scan za 2 tjedna, mozda si trebala pricekati jos koji tjedan pa isto obaviti 4d anomaly, privatnici imaju bolje ultrazvuke. Ali kuzim da hoces biti mirna prije puta. 
    Javi kad ti stigne jastuk, nadam se da ces biti zadovoljna.
    Za spavanje na ledjima sam citala da je opasno tek kasnije kad je beba veca i teza pa pritisce neku arteriju, ali kazu da bi to odmah osjetile i da nam nebi bilo udobno lezati na ledjima. Tako da mislim da je okej dok god ti je ugodno spavati na ledjima, kad bude problem, znat ces. 

  • Teab1

    Broj poruka: 562

    Prijavi adminu

    Tratinčica12

    Za izdajalice ja gledala sad Avent jednostruku električnu Premium. Znam da je Spectra kao vrh, ali iskreno ne bih baš izdvajala tolike novce 🤦‍♀️
    Nedavno sam bila kod rodice koja ima ovu Avent električnu i u 10ak min dok smo laganini pričale je ona izdojila oko 100ml. Moj vrh izdajajanja ručnom je bilo jedva 20 ml iz obje dojke, nakon pola sata i više izdajanja 😔 baš sam se namučila i ništa.

    Za Babybreezu sam čula, ali opet dosta novaca.
    Ovako kuhalo koje drži temperaturu i određeni broj mjerica u dozatorima i začas bude gotovo.
    Vidjela sam da Babybreeza ima uređaj samo za održavanje temperature.
    Ali evo imala sam u vidu kuhalo.
    —-
    Pelene - ja nekad pustim dječaka za dnevno spavanje bez pelene. Nekad se upiški, nekad ne.
    Hormoni koji reguliraju noćno mokrenje su drugačiji od ovih koji reguliraju dnevno… mislila sam sačekat da bude nekoliko noći suh, pa onda. Odlično spava po noći, pa mu ne bih remetila dobar san, a ni uskraćivala tekućinu prije spavanja po nekim savjetima koje sam čula. Kontam da mu tijelo nije spremno, ne znam 😃
    —-
    Za oblačenje beba - pošto je zima, kontam 2 duga rukava za početak dok ne bude bolja termoregulacija. Kasnije prilagoditi, ovisi i o temp u stanu/kući. Ne valja ih ni preutopliti.

    ma kuzim evo dala sam ko preporuku jer nas je fkt spasilo,ja se sjecam da s rucnom avent jedva sam uspjela dobit 30 ml muku sam mucila, medelina u obje dojke na pocetku po 100 ml kasnije  kako nisam dojila nisam ni imala mlijeka.. sto se pelenica tice moj vrticarac krece s utorkom na prilagodbu pa cemo vidjet oce li se odrec pelenice skroz ili cemo se morat vracat u nju,pratim njega i njegove potrebe.. sto se tice bebice ja isto stvarno nisam pametna,dugi bodi,vestica, stramplice ili hlacice s carapicama i to je to,a za iz bolnice samo medo odjelce i dekica? ili je i to previse, evo neznam 🤦

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Teab1

    Broj poruka: 562

    Prijavi adminu

    da se ispravim medo odjelce mislim dodat uz sve sfo sam navela od robice, da nebi ispalo da si kcer mislim golu do doma vozit 😂

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 341

    Prijavi adminu

    Tea čestitam na skidanju iz pelena🥳 totalni gamechanger! Mi smo noćnu ostavili dok ju nije sam počeo odbijati, to je bilo već drugi dan kak je prestao skroz sa dnevnima. Vodila sam ga piškiti kad bi me probudio da pije al nisam ga sama budila za pisanje. I onda je sam odbio jednu noć ustati i ići na Tutu, reko dobro, vidjet ćemo bude li nezgode..nije bilo, izdrzi do jutra normalno..tak da se slažem da kad su spremni lako to ide i ne treba forsirati prije 😌 meni moja svekrva stalno nabrajala za tu pelenu da je ona svoje sa 7 mjeseci budila noću, stavljala na tutu dok se ne bi popiskili i tako ih odvikla do 9 mjeseci, a ja se jedva suzdržavam od komentara 😂 još mi muž pričao kak je ko mali zapišavao krevet, još u osnovnoj školi..reko to ti je zbog traume od pišanja, nisi ti kriv 🫣 
    Oblak u rodilištu je jako toplo, tj na babinjacama gdje budeš s bebom nakon poroda, tamo ih osoblje i oblači i zamota u one sarmica nosiljke. Mi smo pratili takav običaj i doma kad smo dovezli malca. Održavali smo temperaturu u stanu na otprilike 25, tam smo imali radijatore i to je super. Sad koristimo klimu u sobi di spavamo s bebom i to mi je bljak al kaj ćeš kad nemamo centralno, difuzer spašava.. oblačili smo ga uglavnom u pidžamice jednodijelne tih prvih mjesec, dva, to je najjednostavnije za presvlačenje..ili bodic dugi rukav plus hlačice, čarapice..rođen je krajem 9. mj pa je bilo još toplo u Zagrebu..ovaj put rađam u Puli pa isto ne očekujem neku hladnu zimu, prošla je jedva bila “zima”..za izlaske u šetnju smo koristili skafander(imao je rukavice ugrađene) i kapa na glavi i skafander kapa preko, to kad je došla zima, 12.,1.,2. mjesec..
    Kaj se tiče izdajalica ja sam valjda iznimka za agent ručnu al fakat sam bila zadovoljna s njom. 🤣 dobro imala sam puno mlijeka pa mislim da bi bilo koja funkcionirala u mom slučaju. Kad smo kod mlijeka, jel se kom javlja kolostrum? Meni su se stvrdnule grudi prošli tjedan i probala sam stisnut iz znatiželje jer mi se već dugo na bradavicama javlja onako skoreno, pa perem to..uglavnom curi mi tekućina ko kak je počelo nakon poroda u bolnici..nisam od tad više dirala da ne krene al vidjela sam videe gdje žene skupljaju kolostrum u šprice i nose sa sobom u rodilište..ak ima tko iskustva pišite 😅

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • zmajja

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ja sam isto koristila Avent elektricnu i bila mi je odlicna… ali sam isto imala dosta mlijeka. 
    Evo taman s pregleda i sve je u redu osim sto je curka konstantno okrenuta na zadak. Rekao je da ima jos otprilike 4tj da se okrene a ja bi taaaako htjela izbjec carsko

  • Avatar Pake

    Pake

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Hvala svima na čestitkama! 🌸💝
    Nemam energije ni za šta, ali skoro sam cijeli stan organizirala i pobacala valjda pola toga kaj smo imali doma 😂. Čekam da mi muž dođe sljedeći tjedan pa ćemo u neki šoping da krenemo pomalo sa opremanjem i pripremom stana za bebicu. 
    -
    Spavam na lijevom boku najčešće, ne mogu na leđima. Vruće mi je i isto jedva čekam jesen i zimu iako ću biti ogromna, ali barem neće biti vruće!! 😀

    Uzet ću Avent električnu izdajalicu, sve moje prijateljice koje ju imaju, hvale ju i na društvenim mrežama isto vidim samo pohvale. Uzet ću i njihove bočice jer kažu da su super za grčeve. Možda još nešto od njihove opreme jer imaju svašta u ponudi, ali to će muž vani jer je jeftnije.
    -
    Kolostrum  se i meni pojavio, sitno, ali je tu. Super je jer sadrži sve dobro za bebu i antitijela pa se nadam da ću ga uspjeti skupiti i prije poroda. 
    -
    Jučer sam osjetila Braxton-Hicks, baš je neugodan osjećaj, ali brzo je prošlo. Povezala sam odmah kaj se događa tako da nije bilo panike, mislim da sam se jučer samo isforsirala sa svime pa će danas biti lakši tempo.

    Pozdrav svima, budite dobro!! 🥰

    5/20 - ab in tractu 9tt ✨
    11/23 - missed ab 11tt ✨
    5/24 - 🌈 baby, it's a girl 🌸

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 631

    Prijavi adminu

    Cure drage dugo se nisam javljala, dragi je imao godišnji pa sam uživala s njim. Bili smo na moru i lijepo napunili baterije ☺️🥰♥️ 
    Vidim da se svašta događalo dok me nije bilo, stranice samo lete☺️ lijepo je čuti sve vas koje osjetite bebe, ja za sad samo balončiće osjetim, jedva čekam osjetiti jače pokrete♥️ žao mi je zbog vas koje ste imale bolove i druge probleme, nadam se da ste sada super🥰drago mi je zbog dobrih pregleda, neka se sve dobro nastavi i dalje ❤️ ❤️ 🤞🏻🍀pisale ste i o stvarima, mi ćemo hvala Bogu većinu stvari dobiti od šogora i šogorice, moramo kupiti jedino jaje i komodu od većih stvari♥️
    Jedva čekam da zahladi kao i mnoge ovdje, stvarno su dojadile ove vrućine 😅što se tiče rodilišta i ja razmišljam baš o Zaboku☺️
    Nola čestitam na curici🩷💜😍😘🎉🎉
    Lion čestitam na dečkiću 💙 🩵😍😘🎉🎉
    Pake čestitam na curici 🩷 💜 😘 😍🎉🎉
    Pozdrav i dobrodošle nove cure, čestitam😍🎉♥️
    Bravo cure za skidanje iz pelena 🎉🎉🎉💪🏻
    Franka čestitam na curici 🩷 💜 🎉😍😘


    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/l
    🕺🏻89.Azzospermija,varikokela II.st.Mtese❌
    Donacija-Pronatal Prag-16.05.asp.14 fol.13🥚(10xMII, 3xGV),od 10🥚8 oplođenih,4BC odlične kvalitete,3🐧🐧🐧21.05.transfer 1odlične BC❤️7dpt➕1.Beta 03.06.13dpt1574❤️2.beta 05.06.15dpt4040😍1.UZV 20.06. imamo♥️mini anomaly scan- uredan♥️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 631

    Prijavi adminu

    👣👣👣👣
    Prekjučer sam bila na kontroli i kod mene je sve u redu i odgovara tjednima, užasno je loš UZV kod moje ginekologice, ali pokazala mi je malo bebicu. Spol nisam saznala jer je bebica bila okrenuta leđima i u položaju turskog sjeda🤣rekla mi je ginekologica da je zanimljivo što muški odmah šire noge i pokažu spol, a curice se skrivaju🙈nadam se da ću saznati na Anomaly-u, bitno da je zdrava bebica. Ono što mi je još rekla je da sam zatvorena, da je posteljica straga, ali da će se povući nakon nekog vremena i da je to ok i da je hematom nestao🥰 Utrogestan i dalje moram koristiti, bar do sljedećeg pregleda, ali sam ju tražila ove za piti jer mjesecima nosim dnevni uložak, hvala Bogu da je dole sve u redu i smanjila mi je dozu🤗


    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/l
    🕺🏻89.Azzospermija,varikokela II.st.Mtese❌
    Donacija-Pronatal Prag-16.05.asp.14 fol.13🥚(10xMII, 3xGV),od 10🥚8 oplođenih,4BC odlične kvalitete,3🐧🐧🐧21.05.transfer 1odlične BC❤️7dpt➕1.Beta 03.06.13dpt1574❤️2.beta 05.06.15dpt4040😍1.UZV 20.06. imamo♥️mini anomaly scan- uredan♥️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.