ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Mi obavili more u predsezoni i to nam je bio potez godine. Mm sad kak je ovih mjesec dana bio doma obavljao stvari ko da nikad nece vise imat slobodnih dana. Ugradili smo dosta namjestaja, prerazmjestili stvari, obavili sto pretraga s malim i sitnica koje inace cekaju. Svd je vecinom on. No kad radi, posao ga pojede.
    mikio, mi smo bas pred par dana isli u smile4you na spanskom. Besplatan prvi pregled upoznavanja. Zena ima ful dobre ocjene i komentare pa smo otisli tamo. No mali na kraju nije htio uci u ordinaciju i sjesti na stolac. U cekaoni smo pricali s njom, pa su se oni poigrali pranja zubi na nekoj igracki itd. al svejedno mali nije htio. Meni je ordinacija nekak presterilna za klince i jos oni s maskama, mislim da se malom to nije svidilo. Al zena je nas ugodna i rekla je da dodjemo opet oko Bozica probat. Da je on jos jako mali i da nema veze sto nismo uspjeli pogledat. Pa mozete probat, bar ne kosta. Meni je jedino zao da nismo duze pokusavali ili da nema ona jos neke metode da smeksa klince. On bi se opustio recimo da je unutra 20tak minuta- pol sata. Mi smo bili jedva 10. Inace od frendice smo dobili preporuku za jos jednog zubara blizu antunovica, no posaljem ti ime kad provjerim. Zaboravila sam vec koji je.
    Nama prosao prvi mjesec s malom, bas je proletilo😊 

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Zarice e tnx, vidis za te nisam cula, bas cu pogledat. A i blizu nam je 😊
    Ja sam na fejsu nasla neke dental mimica isto da ima na malesnici.
    Jao vec mjesec dana! Btw ima okice ko brat 🥰
    Jel vi vidite slicnosti?
    Lavice ne da je prerano nego da ne primaju tak male jer neznaju s njima kao 🤷‍♀️ a ja imam traume od svoje zubarice iz djetinjstva i ne zelim njoj takvo iskustvo. Bojim se da bude i s njom ko sa malcem od zarice da nece ni uc ni usta otvorit. Iako pricamo vec dugo o zubaru i posjetu pa se nadam da bar otvori usta da vidi te naslage kaj su.
    E ja inace volim isto sama sve al uz N mi je ovo nemoguce sama sve rijesiti jer ima dosta. Mozda kad mi tata bude sad na go pa da nekaj iskombiniram. Iako je to isto mm ispod casti jer on moze isto sve sam kao. Moze, da, samo traje evo skoro 2 godine 🙄

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Damnarexx 🌺

    Damnarexx 🌺

    Broj poruka: 1512

    Prijavi adminu

    Hej haj,
    Da se i ja malo javim…
    Mi vec tjedan dana bez pelene i skroz sam zadovoljna kako joj ide 😊 odmah smo i nocnu. Budim ju 1-2 puta po noci piskit, nekad joj pobjegne a nekad je suha.
    Malo kakanje ide teze, prepadne se al uspije obaviti iz 4,5 puta odlaska na tutu. Vani isto bez problema piski a i vec smo iskusili i 💩😂
    RedFox   cestitam!!! Neka sve prodje savrseno🥰💕
    .
    Vec nas je sigurno oko pola rodilo drugo il opet trudno, bas lijepo🤭
    .
    Nego, pitanje, kako vase malce uspavljujete?
    Evo mi veceras prvi put imali scenu “necu spavati”. Zivce nam je iscupala. Sve smo probali, prica, ceskanje, pjesmica …nista.  budna..dosla je zatim kod nas na kauc pa smo ga razvukli i kao tamo cemo svi troje spavat..0 bodova,ona skace divlja, smije se. Zaprijetimo joj, isto nista, krene plakat pa izmislja da ju nesto svrbi/boli, glumica😪
    Ne mogu ju pustit da se dere tipa u sobi, i da nekako sama zaspi jer ce T probudit plus susjede.
    Bas nas je razljutila.
    Otisla sam u spavacu, njih ostavila i ne cujem nis. Nadam se da je to to😅
    A sutra ide sa bakom u Ljubljanu do nedjelje. Kako ce se ustat u pol 6, ja ne znam. Al sreca da ide, malo cemo predahnut. 🥱
    Bas nam je naporan period.

    Malo sam se izjadala🤧 

    Laku noc😘

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Damnarexx bravo za odvikavanje!! 🥳🥳 jel onda kakala vani na travi ili? 🙈
    Jao i T uskoro 1.rockas vec 😱
    Za spavanje, imamo takve dane… mi navecer kad ju stavimo spavat sve sve sve pogasimo dok ona ne zaspi, gledam na kameru samo koju ugasim ako dolazi k nama… ona drami da nece spavat i dolazi nama u boravak, mi ju uredno potiho vracamo nazad uz neki razgovor sta smo danas radili, sta cemo sutra raditi, sta cemo doruckovati itd. Ak govori i dalje da nece spavat mi kazemo ok, nemoras odma zaspati al moras ostat lezat u svom krevetu. I zaspe poslije naravno samo mora ona dat do znanja da joj se ne spava. Nekad dode 5 puta nekad jednom, nekad nam samo nabraja iz kreveta 😅

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    [miss7mama.24sata.hr]Damnarexx bravo za pelene :) i N je par puta vani tražžio kakat, zapravo ništa strašno, sam ko za pesom pokupiš :P
    Što se uspavljivanja tiče, bogu hvala sam je u sobi i uspavljivanja nema, može priča za laku noć, zagrljaj i kažemo mu da se može još u krevetu igrat s ekipom (plišanci) al da nema van iz kreveta, zna bit večeri kad drami al tu nema pogovora i stvarno ozbiljno shvaća da se nema van iz kreveta. 
    Al moram komentirat ovo kak dost vas uspije klince tokom noći odvest na pišanje i vratit leć…dakle ja mislim da N idem tokom noći vodit na wc da bi to čisti exorcizam bio xD sad sam naručila plahte nepropusne pa ćemo probat i mi…al za početak budit ga neću 
    Godišnnji - davno sam odustala čekat muža da se dogovorimo i dobro da jesam jer nikad nigdje ne bi išli. Realno kad sam išla bukirat Šimune (dakle ono malo ne tolko atraktivno mjesto) u 2mj već je hrpaaaa bila rezervirana, a gledala sam isključivo kraj i početak sezone

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Damnarexx 🌺

    Damnarexx 🌺

    Broj poruka: 1512

    Prijavi adminu

    Mikio da, kakala je u travi😂😂 
    E tako i mi, pricamo sta je radila, sta cemo sutra radit..al eto jucer se bas nije dala i naravno moramo bit tamo dok ne zaspi inace se dere, sto ne mogu dopustiti.
    Bas sam htjela to spomeniti angelly fkt, tko ima psa…isto je..pokupis drekec i bavis. Nije neki big deal 🤭
    Sto se tice pisanja po noci, ja ju ne vodim u kupaonu, nego tutu stavimo pored kreveta, pa ju samo posjednem, kazem mama je tu, idemo piskiti..ona u polusnu, moram ju drzat da ne padne i obavi 💪
    Joooooj Simuni, moja zelja 💕 al mi je preskupo.

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Angelly, slazem se s tobom. Ne mogu zamislit da malca budim za pisanje. Nije mi zapravo nikad ni palo na pamet da bi se to radilo Na srecu susilica bar za posteljinu ful olaksa da je cista i suha u par sati. E da, on isto prije spavanja obavezno trazi vode i tokom noci se budi piti, tako da bi nam to bilo nemoguce izbaciti. 
    Mi njega uvijek uspavljujemo, ne ostavljamo ga da sam zaspi. Ili mm ili ja legnemo s njim u njegov krevet, citamo pricu, razgovaramo malo i onda pjesmica, draganje ili sto vec gdje on mora lezat i zmirit. Nikad nema toga da bi izasli iz sobe ili tako nesto. Nemre ni pokusat zapravo kad smo pored njega. 
    Damnarexx, kak je maloj s bakom u Ljubljani? Mi bas kombiniramo da malca damo teti na prespavanac pa se bas pitamo kak bi to zgledalo. Dosad jos nikad nije isao negdje prespavati bez nas. Na putovanje ga ipak trenutno nebi mogli dati ni sa kime. Ful je zahtjevan i filozofira non stop. Za svaku sitnicu pol sata pregovora. Bas nekak moram ful mudro odigrat 100 uloga dnevno da bi okrenula vodu na svoj mlin, iscrpljujuce nekad

    [lilypie.com]

  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! 😁
    Mi se iz naše južne rezidencije uz nekoliko stajanja kod trendova prebacili na Kvarner 🤭 stvarno nam je super ovo ljetovanje, malac nema uopće problema da odemo kod nekog il' prespavamo. Samo se još uvijek ne želi baš igrat s drugom djecom i apsolutno ne zna dijeliti igračke, kolko god o tome pričamo 🤦
    Damnarexx bravo za pelenu, vidiš da si imala strah bezveze 👍
    Mi smo isto prek dana bez pelene skroz. Čak ni nema situacije da mu pobjegne i moze trpiti.  Ali po noći fkt puno vode pije i bude mokra pelena. Ja znam da bi ga trebalo budit za pisanje po noći ali iskreno meni se neda. Ostavit ću to za jesen
    Kak se dude tice, pokušali smo imat situaciju da je kao ostala kod trendova. Ali on je navečer tolko tužno plakao, to je bilo prestrašno. Nisam imala srca. Pa sam mu vratila jer je samo za spavanje 
    Mi malog i dalje uspavljujemo, uvijek idemo s njim lec, čitamo priče, pričamo. I on se i dalje redovito budi u neko doba i dolazi k nama. I onda bi se najradije grlio i čupao mene do jutra. Mislim da ću se na jesen fkt morat posvetiti tom spavanju, muka mi je više. 🙄 Kronično sam neispavana odkad se rodio 🤦

    [lilypie.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Ne mogu naći sad koja je napisala al gdje si naručila zaštitu za krevetić? Ja tražim, tog zna bit u Lidlu al sad naravno nema. Ona koju sam kupila kad se rodio je već lagano popucala pa bi sad još dvije uzela. I dal je koja probala one kao gaćice za odvikavanje? Iskače mi na fb reklama, kao nepromočive gaćice 3 kom 105 kn. 

    Mi smo s tom pelenom na dan…evo prije dva dana cijeli dan bez problema, čak i dnevno spavanje bez pelene…svaki put je tražio piškit…i onda sutradan nema šanse nego bi svaki put u gaće i to je jednom čak sjedio tak upišan i nije mu smetalo nimalo xD Definitivno moram nabaviti još zaštita za madrac pa onda nek piša po posteljini koliko hoće. 

    Zarice već mjesec dana…preslatka je :D Pa ja ne vjerujem da je od Damnarex mali skoro godinu dana…jučer se rodio haha 

    Al vrijeme leti nenormalno brzo…nećemo se okrenut i evo doći će Božić xD Ovo ljeto ko na speedu juri.
    .
    Muževi i kućanski radovi…ne spominjite mi ništa…ja sam isfugirala i zasilikonirala pločice u kupaoni jer mi više išlo na živce što tuš kabina curi. Njega to ne zanima…pa logično da te ne zanima kad ne čistiš ti -.- 
    Rekla sam da ću zabranit ikom da mi uđe u kuću i lijepo prestat čistit dokle god ne bude nered kao kod onih u odredu za čistoću….pa da vidim dal će mu smetati. Više mi to čišćenje ide na živce….po cijele dane samo spremam i dalje je nered. Ja pospremim dnevni mali razbaca spavaću, pospremim spavaću već je dnevni u haosu, pa kuhinja itd. 

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Nama je kupnja tute bila totalni preokret. Mi smo evo 3.dan bez pelene i za sad nije bilo niti jedne jedine nezgode 🥳🥳🥳 
    Kak smo skupa isle u ducan i kupile tutu ona je bila bas odusevljena s time i sad juri sama u kupaonu, skine gacice i piski i zove da vidimo kak se popiskila. Najveci hit joj je izlit pisalinu u wc naravno. 😏 Za sad ide super i samo nek tako ostane 🤞🤞🤞
    Eto, ko bi reko da ce ju tuta tak preokrenut da ona to sama zeli. 
    Btw ja taj dan kad smo kupovale tutu nakupovala i 3 paketa pelena i pelena za kupanje jer nisam mislila da bude ista od toga tak skoro… 
    Za spavanje cu joj stavljat i dalje, pogotovo nocno jer pelena bude natopljena, a dnevno ju pitam i kaze da bi pelenu jer se boji da se ne upiski u krevet. I ja sam joj rekla da iako se i desi da nema veze da cemo sve oprati i posusiti al svejedno ne zeli a meni je to ok. 2 pelene dnevno za spavanje pa cemo pomalo. A mm je pak reko nek ima pelenu ak treba do skole za spavanje da i mi spavamo po noci 🤣🤣
    .
    Mi navecer imamo rutinu da prvo procitamo jednu duzu pricu (ili vise kracih) uz bocicu, onda idemo u kupaonu, tusiranje, pranje zuba, pidama i onda u njenom krevetu citamo jos jednu pricu ja pa jednu tata uz mazenje, nakon toga izlazimo iz sobe. Nekad dode jer ne zeli jos spavati, nekad nam je zaboravila nesto reci, pa ju vracamo, a nekad gunda iz sobe jos al ostane u krevetu. Ugl mi nju u 21h stavimo spavat, ona prije 21.30 nikad ne zaspe, cesce i kasnije jer se vrti dugo. 
    Nocas je u dva navrata plakala jer nije mogla nac dudu 🙄 a ima dvije svjetlece one… to bu potrajalo s dudama… 
    Mrgud uzivajte! Super da mali hoce spavat di god… mi s tim jos imamo problema, hoce samo kod mojih (i to ne svaki put) i doma. Ako smo negdje nema sanse da ide spavati. Kad smo isli na more prve 2 veceri i dana su koma za spavanje i spavamo svakak dok se ona prilagodi. 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.