Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Nalah


    Može mi netko opisati kako izgleda rez od carskog,odnosno gdje se nalazi,koliko je dugačak,jesu šavovi unutrašnji ili vanjski,koliko boli,sve kaj vam padne na pamet vezano uz carski

    Draga Nalah… Meni carski nikad nije bio opcija, nisam htjela tokom trudnoće citati nista o tome, pa čak ni razmišljati… I ipak me zadesio. 
    Dakle, ja sam bila skroz uspavana, jer drugačije nisu htjeli budući da sam prije toga imala trudove 6h… Rez je skroz nisko, mozda 1cm iznad stidne kosti, dužine otprilike 10-12cm. Ja sam imala unutarnje šavove, a moja cimerica iz sobe vanjske. I mogu ti reci da sam puno bolje prošla… Mislim, bolje je izgledalo odmah u startu. 
    Necu ti lagati, sutradan je jako bolilo, nisam znala sto bih sa sobom, ali sam se puno ustajala, sjedala u krevetu, iako sam mislila da ce mi oci ispasti, ali to malo biće te potjera na to. Nisu nam htjeli dovesti bebe u sobu dok nisu vidjeli da smo sposobne za ustati se samostalno, pa sam se potrudila, i vec je drugi dan  K bio sa mnom..
    Uglavnom, vise bih voljela da sam rodila prirodno, jer sam vidjela žene koje su čak i epi imale a setale se par sati iza poroda a ja se evo i sad, nakon vise od 3 tjedna mučim kad kisem, i ne smijem se prejako smijati jer me boli… tako je moralo biti.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Svaka cast Jasmina! Sretno!

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Jasmina, jako si hrabra! Vjerujem da si na svašta naišla u okolini, ali je najvažnije da si zadržala pozitivan duh. Sretno s bebicom!

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Ima li netko ovdje da je rodio u osječkoj ili našičkoj bolnici?? Molim iskustva…

    [lilypie.com]

  • Avatar žena za sva vremena

    žena za sva vremena

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    nemaš se razloga bojati… pročitaj moje iskustvo! ako sam ja mogla…
    uglavnom, sretno 

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    žena za sva vremena, ne znam na koga se ovaj zadnji komentar odnosi, ali ja bih rado pročitala tvoje iskustvo, samo ne znam gdje da ga nađem-molim te-nabaci link ovdje! 

    [lilypie.com]

  • Avatar Tena9

    Tena9

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Evo da se javim ovdje ;) Novopečena sam trudnica i želim se što bolje informirati odnosno užasno sam uzbuđena i sretna!! Saznali smo najljepšu vijest 18.01.2015. 
    Družimo se :)

    Želim biti trudna, želim biti trudna, želim biti trudna..možda zatrudnimo ovako :P

  • Mamica3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nova sam tu i evo da podjelim svoje iskustvo :) rodila sam ih 3, i to u malom razmaku, imam dvie curice od 3 god, i 2 god, i sina od godinu .. :)
    Ovako moj savjet je za sve prborotkinje, OSTANITE STO JE DUZE MOGUCE KUCI, I KAD DODJETE U BOLNICU NA STOL U RADJAONU :D DERITE SE KOLKO GOD TREBA, BEZ USTRUCAVANJA I SRAMA :D Ja sam se suzdrzavala od toga sa prvim djetetom, i otisla sam vec nakon dva sata bolova u bolnicu, i na kraju se mucila tamo 16 sati .. :/ 
    Dok sam 2. I 3. Rodila za 2 sata bez previse bolova.. :) 

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Ima li tko iskustvo poroda u vodi? Konkretno me zanima koji je postupak? Treba li se doći ranije ili sve ide “uobičajeno”? Voljela bi biti doma što dulje mogu ali sam porod bi obavila u kadi/bazenu.. Još se dvoumim no nekako me najviše privlači, najslobodnije mi djeluje

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar nutrizone

    nutrizone

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja bih savjetovala trudnicama da piju čaj od lista maline od 7. Mjeseca trudnoće i svakih 30 dana da pojačaju dozu jer jača maternicu i čini trudove efektivnijima dok krene porod, da jedu datulje od 36. Tjedna trudnoće jer potiču brže otvaranje i smanjuju rizik od koriptenja vakuuma, da se kreću čim više.  Da piju dodatni kalcij citrat oblik.
    Trudnoća mi je prošla ok, šetala sam do zadnjeg dana. Trudovi su krenuli u pila 10 navečer, mislila sam da su lažni pa sam zvala rodilište jer su bili nepravilni, pa sam na savjet oko ponoći popila Normabel od 10 mg 🤭 jer mi nisu rekli da treba od 5 mg.  Oko pol 3 ujutro sam odustala od vjerovanja da će počet djelovat i krenuli smo u rodilište. Nisam ni mogla reći razmak jer su bili nepravilni, i muža su mi poslale doma jer to naravno neće još satima. Odmah mi je ispao sluzni čep dok sam se presvlačila u spavačicu. Bila sam otvorena 2 prsta oko 3 sata. Još prije 5 su rekli nek se muž vrati. Bila sam omamljena između trudova 😁 od normabela. I oko pol 6 smo veći bili u rađoni jer sam bila ful otvorena. U točno 8 je došla Lora na svijet od 4000g. Imam mali rez za koji preporučujem sprejanje Cicatredin sprejom.

    Uglavnom porod je bio bolan ali relativno kratak i beba veelika. 

    Prenijela sam 5 dana, radila sam vježbe za aktiviranje poroda tj otvaranje i to je uglavnom čučanje u dubokom čučnju i tiskanje kao da rađaš. To sam počela raditi jer sam bila zatvorena i frustrirana i u strahu od dripa. Ali trudove sam dobila za 2 dana od prakticiranja tih vježbi. 

    Sve ovo navedeno sam dobro proučila i čitala iskustva žena na stranim forumima i stranicama posebno Mamanatural. Bojala sam se poroda i boli i zato sam sve ovo vjerno prakticirala jer nisam imala što izgubiti . UGLAVNOM bilo pa prošlo! 

    P. S. Imala sam ogroman trbuh koji sm mazala Elancyl kremom i nema nijedne strije, trbuh mi je sad skoro pa ravan, a rodila sam 27.11.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.