Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Tena123 igla nije u ledjima minutu :-) Piknu ti kateter koji ostaje u ledjima dokad god primas epiduralnu, cisto da ne bi bilo zabune. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    DarijaZ, ne tvrdim da dotični nije imao i “dobre dane” na poslu, ali zamisli si da se porađaš i zastenješ/zaplačeš (ajde čak i da vikneš) a netko ti kaže “A šta se dereš, dok je ulazilo, onda ti je pasalo” i slične neukusne izjave. Da meni to neko napravi ja bi se digla s tog stola i šubeknula ga direktno u gubicu. 

    A kažu i za Stanišića da ga u TA treba izbjegavati jer je užasno grub i da puno trudnica nakon njegovog “pregleda” krvari. 

    Darija, Lilica, Tina, ni mene nekak nije strah samog tog poroda. Ja sam se pripremila da će boljeti, ali i da će proći. A natrpila sam se dosad svakakvih bolova, pa kad sam te preživjela onda kaj…
    Ja sam sebi odmah na početku rekla: “Znaš kud mora izaći van, jel ti to možeš?” I to je bilo to. 

    MalaMuca, eeee, ta tri (ne daj Bože 5) dana poslije…  ja sam već pre-prestara za “cimerice” i slabo trpim dijeljenje bilo kakvog prostora s osobama koje si nisam ja sama pozvala i odabrala. I sad takav, umoran i nervozan trebaš trpjeti prisustvo ko zna koga, plus još tri bebice svaka sa svojim bio-ritmom, i biti kulturan i pun razumijevanja. Još nek su i sestre sličajno nabrušene….Ajme….
    Nije problem kaj ti guraju koje-kakve lijekove na porodu, trebali bi ti gurati poslije u sobi da to sve proživiš (ovo je, naravno, šala). Pogotovo dok čitam ovo kaj mame u Sisku doživljavaju NAKON poroda. 

    Bolje da sam rodila davno prije dok se još nisam usudila nikome ništa reći, ovako će me samo sad moja jezičina uvaliti u nevolje 

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    ma ja sam si to s epiduralnom i kateterom zamislila kao kod darivanja krvi, boli dok stavljaju iglu  boli dok vade između ne boli. ili nije tako?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    tena123


    ma ja sam si to s epiduralnom i kateterom zamislila kao kod darivanja krvi, boli dok stavljaju iglu  boli dok vade između ne boli. ili nije tako?

    Ma ne boli ni jedno ni drugo, bar mene nije. Dok me pikala bila sam u trudovima. Kateter su vadili prije izgona, tad sam bila u mukama pa ni to nisam osjetila. Da li boli pod normalnim okolnostima, valjda da, ali ovo je malo drugacije ipak.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    eh cure moje,meni nisu htjeli dat nista jer sam trecorotkinja

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Dada, ja dok sam ležala u bolnici, cijelu noć sam slušala kak se bebice plaču, u sobi di su bile mame  (taman sam imala pogled s mojeg prozora) s bebama je konstantno bilo upaljeno svjetlo i ja ne znam jel se bilo koja od njih pošteno naspavala. 
    Stanišić je meni jako antipatičan bio dok sam bila u bolnici, evo njega jedino nisam podnosila i nedaj bože da mi je on na porodu -.-

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Dada


    DarijaZ, ne tvrdim da dotični nije imao i "dobre dane" na poslu, ali zamisli si da se porađaš i zastenješ/zaplačeš (ajde čak i da vikneš) a netko ti kaže "A šta se dereš, dok je ulazilo, onda ti je pasalo" i slične neukusne izjave. Da meni to neko napravi ja bi se digla s tog stola i šubeknula ga direktno u gubicu. 

    A kažu i za Stanišića da ga u TA treba izbjegavati jer je užasno grub i da puno trudnica nakon njegovog "pregleda" krvari. 

    Darija, Lilica, Tina, ni mene nekak nije strah samog tog poroda. Ja sam se pripremila da će boljeti, ali i da će proći. A natrpila sam se dosad svakakvih bolova, pa kad sam te preživjela onda kaj…
    Ja sam sebi odmah na početku rekla: "Znaš kud mora izaći van, jel ti to možeš?" I to je bilo to. 

    MalaMuca, eeee, ta tri (ne daj Bože 5) dana poslije…  ja sam već pre-presteara za "cimerice" i slabo trpim dijeljenje bilo kakvog prostora s osobama koje si nisam ja sama pozvala i odabrala. I sad takav, umoran i nervozan trebaš trpjeti prisustvo ko zna koga, plus još tri bebice svaka sa svojim bio-ritmom, i biti kulturan i pun razumijevanja. Još nek su i sestre sličajno nabrušene….Ajme….
    Nije problem kaj ti guraju koje-kakve lijekove na porodu, trebali bi ti gurati poslije u sobi da to sve proživiš (ovo je, naravno, šala). Pogotovo dok čitam ovo kaj mame u Sisku doživljavaju NAKON poroda. 

    Bolje da sam rodila davno prije dok se još nisam usudila nikome ništa reći, ovako će me samo sad moja jezičina uvaliti u nevolje 

    A gle, ja nemam pojma kakav je on doktor, znam samo da je on mojoj sestri bio super, i da je samo zbog njega isla u koprivnicu roditi…i sve druge ginekologe sad usporedjuje s njim, i kak u prvoj trudnoci nije morala radit hrpu pretraga i svega sto mora sad…al da, da meni tako nesto kaze doktor ili bilo tko drugi na porodu, popizdila bi 

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    A ja mislim da je to on nekad i iz zajebancije samo komentiral takve stvari, al sumnjam da je ženi to doga dok su trudovi tu, strah, beba …

  • MamaNoDrama

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    je, razna su iskustva i savjeti, i svakako pomažu. onaj najvredniji koji sam ja dobila od  antropologinje i “trenerice” trudnica Snježane Schuster , a koji nitko ne spominje je da lagano otvorim usta kod izgona jer su čeljust i zdjelica povezani pa je i lakši izgon.
    Uz disanje i prisebnost, mislim da je važno i ponijeti si sitnice uz koje će ti to sve proći udobnije - uz dovoljno wc papira, vlažne maramice, maramice za dezinfekciju wc-a i papirnate podloge za dasku (svi ti paketići koštaju po par kuna) da sjedneš ko čovjek :), neku križaljku ili stripić (nešto lagano što možeš malo u pauzama pogledati da ti skrene misli i opusti), neku muzikicu i slušalice (ako rodilja do tebe previše kuka pa te izbacije iz takta ;) kao mene), malo vode, malo limunade (jer ti limun smanjuje žeđ), naći si neku mentalnu intimnu zezanciju koja će te smirivati (ja sam si u najtežim trenucima u glavi ponavljala “emrace the pain” glasom junaka,  iz neke serije ili crtića i to me prešaltalo opet u mod strpljenja i disanja :) ), vikanje samo pojačava napetost, bol i tjeskobu…skupljati snagu za izgon i odmarati između trudova, fokusirati se da je to najvažnije - imati snage istisnuti bebu kad dođe vrijeme, da beba izađe što prije.
    i još nešto, meni je otvaranje krenulo ok, a onda u nekom trenu stalo i tako sam se izmučila par sati  dok jedan doktor nije skužio da je beba zapela širom stanom glave, i kad ju je okrenuo, za čas sam se otvorila do kraja i rodila… da mi je netko prije to spomenuo, tražila bi nekog da provjeri položaj bebe (jer ni vodenjak nije puknuo…)
    Izdepilirala sam se sama, ugodnije od britve…Kad su počeli prvi trudovi, otuširala sam se, oprala kosu, namazala se losionom, klopala - opuštala se i pripremala psihički.
    e da, ponijeti si neki probiotik u bolnicu (tipa linex, provjerite je li prikladan za trudnice i dojilje) i početi ga piti nakon poroda za bržu obnovu crijevne flore nakon klistira i tiskanja… lakše ćete obaviti prvu nuždu (koju vam i bol i šavovi otežavaju) nakon poroda
    slažem se i ostalim - tatek na porodu - podrška, slušati babicu i ne žuriti u bolnicu dok trudovi nisu jaki i redovni, rijetke su te sretnice kojima bebe začas izlete :) ). sretno :)

    volite svoju bebu i bit će sve u redu :)

  • MamaNoDrama

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    meni je epiduralna ostalo najgore iskustvo, i ne bi to opet tražila, već bi tražila neke lijekove za bol da malo predahnem u trenutku kad mi je najteže… porod mi je dugo trajao pa sam tražila u trenutku slabosti, na kraju su me anestezilolog i sestra “izvrijeđali”, htjeli su otići jer sam ih samo molila da pričekaju da mi tajk baš jak trud prođe, nisu htjeli čekati…dobila sam jednu dozu koja kao drži oko sat, sat i pol, ali tad sam dobila drip 10 kapi, pa me je za 15 minuta jednako boljelo, a kad je bilo vrijeme za drugu dozu, svi liječnici su se pobrali na večeru i nije bilo nikog da pozove anesteziologa. puno boli ni za što, a kasnije me probadalo u tom dijelu kralježnice par mjeseci… ubod iglom sam po sebi i nije tako strašan koliko taj čudan položaj u koji su me stavili u vrijeme najgorih trudova - imala sam oroman trbuh, a morala sam stavit noge u lotus i na silu se naginjati prema naprijed, to je meni sve bilo jako neugodno iskustvo.
    ako je bol neizdrživa i morate ju tražiti, barem se odmah dogovorite s anesteziologom da dođe za sat vremena, a ne da ovisite o tome hoće li ga tko pozvati ili neće.

    volite svoju bebu i bit će sve u redu :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.