Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Može mi netko opisati kako izgleda rez od carskog,odnosno gdje se nalazi,koliko je dugačak,jesu šavovi unutrašnji ili vanjski,koliko boli,sve kaj vam padne na pamet vezano uz carski

  • Avatar Jasmina1408

    Jasmina1408

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Drage mame i one koje ce to tek postati evo da i ja podijelim svoju pricu sa vama o svojem porodaju i vremenom koje sam provela u bolnici. Prije nego sam saznala da sam trudna zavrsila sam tek 3 razred srednje skole 10.6.sam zatrudnjela sto znaci da je skola jos uvjek trajala, a na jesen sam trebala krenuti u 4.razred. pred kraj 7mj.sam saznala da sam trudna jer su me kroz dan pratile mucnine i bolovi kao da menstruaciju trebam dobiti za koju dan (moje menatruacije su uvujek bile bolne i kad bi ju dobila uvijek bi u krevetu lezala po 2-3 dana) tako da su me mucnine jedini mucile.  Nakon sto je test pokazao pozitivno bila sam u soku i izvan sebe nisam znala sto da napravim ali sam znala jednu stvar da zelim to djete zadrzati bez obzira na sve. Moj decko s kojim sam onda bila u vezi 3 godine bio je isto tako u soku no odlucio je biti podrska i rekao mi da ce sve biti u redu(on je 2 god.stariji od mene). Stigla je jesen i krenula sam u skolu moji roditelji nisu nista znali u vezi trudnoce. Skupila sam nekako hrabrosti i rekla mami da sam trudna ona je doslovno pobljedila i prvi joj je komentar bio ljepo si si napravila bas krasno na to je dosao moj otac i rekla mu je kao da imamo trudnicu u kuci on me samo pogledao, dosao do mene, podragao me po ledima i rekao da ce sve biti u redu. Sutradan ujutro majka mi je rekla da moram reci razrednici, ugl.da skratim ispricala mi se zbog komentara i postala mi je najveca podrska. 1.10.sam bila narucema na prvi pregled u poliklinicu Sunce u Varazdinu. Kada ne je doktor pregledao i rekao da je sve u redu pozvao je mamu unutra i sljedio je ultrazvuk, kada sam prvi put vidla to malo bice kako spava unutar mene mama i ja smo zaplakale, bio je to jedan od najboljih trenutaka u mojem zivotu. Rekao mi je da imam malu curicu bila je dugacka tek 8,6 cm.i bila sam trudna oko 3mj. Kako je vrijeme prolazilo, moja malena je rasla, a u skoli su svi bili podrska. U  1 mj.sam s deckom odlazil na tecaj, jer je izrazil zelju da ide samnom na porod. eto 10.3.2014. Oko 1 ujutro primili su me trudovi, probudila sam dragog i rekla mu da je vrijeme, on je probudio moju mamu a ona tatu i sad krece avantura. :-D moj tata je prvo skuhao kavu lijepo smo popili kavicu ja sam otisla pod tus jos si do kraja spakirala kofer i krenuli smo prema Opcoj bolnici varazdin. Da ne zaboravim to je bio ponedjeljal kad sam ja rodila a vecer prije sam se cula s kolegicom iz razreda da cu ujutro doci u grad na kavu da si uzmem biljeznice s gradivom da se naucim i prepisem gradivo u svoje. Kad sam ju zvala vecer prije ona kad se javila samo pitala “ isuse vodenjak ti je pukel jelda?” I jos sam ju zezala da cu ju u noc zvati da idem u radaonu. I tako sam ja ipak dobila trudove i otisla u radaonu . Znaci napravili su mi klistir i smjetili me u radaonu. Koliko se sjecam kroz bolove znam da sam samo ispitivala gdje mi je decko, i stigao je 15min poslje mojeg dosadnog ispitivanja, bio je obucen u plavu odjecu koji je dobio u bolnici. Sad je vec bilo 4 ujutro i kako sam bila u bolovima i sva pospana i sklupcana u onoj banani od jastuka babica me pitala dal zelim nesto za bolove jer sam skoro za svaki trud vristala ko luda al sam rekla ne jer kako kazem sva u bolovima ja sam nju razumjela da me pitala dal sam si ja uzela nesto protiv bolova i rekla sam ne. I za 1h sam ju pitala dal mi sad da nesto protiv bolova i naravno da je rekla da ne jer je vec bilo pre kasno i ona meni “dok sam te pitala nisi htjela” a ja si mislim kad si me to pitala ugl. Drago mi je da nis nista uzela. I onda je krenuo porod koji je po meni bio s jedne strane smjesan a s jedne nevjerojatan. Rekla mi ke babica da kad osjetim trud nek pocnem tiskati i sad su krenule borbe s menom tu babicu sam odguravala s koljenima jadna bila sestra koja mi je drzala noge a kako ja nikako nisam mogla tiskati kak bog zapovjeda na to je dosao doktor koji me pritisnuo za trbuh. U jednom trenutku sva u bolovima a u drugom moja mala ribica mi lezi na prsima ja sva u soku pogledam decka a on sav u suzama sa smjeskom na licu. Bio je to prizor koji nikad necu zaboraviti. Nisu me sivali kaze babica da nema potrebe a nisam bila ni rezana Nakon 2h smjestili su me u sobu bila sam sama al kasnije je dosla cura mojih godina. Tih 4 dana koje sam bila u bolnici bili su mi najbolji za spavanje. Mala se najela i natrag na spavanje, sestre u bolnici bile su ljubazne i za sve su pomagale. Evo i sad sam kod kuce sa svojom curom koja je jucer navrsila 6mj.skolu sam zavrsila sa vrlo dobrim uspjehom, drzavnu maturu polozila, sad na jesen krecem na fakultet. Iako je bilo tesko sve to izgurati ali sam uspjela. Hvala mojoj obitelji na podrsci i mojem dragom koji je postupio ispravno i koji je uz mene kad je najteze. :-*

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Jasmina :) lijepa priča….dokaz svima da se unatoč trudnoći i škola može završiti,a vjerujem da će ti i na faxu biti čist ok

  • Avatar Mum of four

    Mum of four

    Broj poruka: 848

    Prijavi adminu

    Jasmina jako lijepa priča…česitam ti na tvojoj velikoj hrabrosti i maloj princezi

    https://lb1f.lilypie.com/qFUUp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Jasmina1408

    Jasmina1408

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala vam od srca, evo nije bilo bas lako ali izguralo se nekako.. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Jasmina…iako te ne poznajem…ponosim se tobom! Svaka čast!!! 

  • Avatar Tejuska♡

    Tejuska♡

    Broj poruka: 3521

    Prijavi adminu

    Jasmina ajmee ja sam se sva najezilaa predivno napisano i tebi svaka cast

    🦸‍♀️31🦸35
    🙋‍♂️Jan (8)🙆‍♂️Noel (5)
    [lilypie.com]

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    Bravo Jasmina za veliku hrabrost, mene si uspjela i rasplakati… 
    Naravno da ces uspjeti i na faxu, evo ja ti drzim fige jer i sama sam uspjela zavrsiti fax uz svoju tada malu curicu. Ma mi smo mame super zene 

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Jasmina


    Drage mame i one koje ce to tek postati evo da i ja podijelim svoju pricu sa vama o svojem porodaju i vremenom koje sam provela u bolnici. Prije nego sam saznala da sam trudna zavrsila sam tek 3 razred srednje skole 10.6.sam zatrudnjela sto znaci da je skola jos uvjek trajala, a na jesen sam trebala krenuti u 4.razred. pred kraj 7mj.sam saznala da sam trudna jer su me kroz dan pratile mucnine i bolovi kao da menstruaciju trebam dobiti za koju dan (moje menatruacije su uvujek bile bolne i kad bi ju dobila uvijek bi u krevetu lezala po 2-3 dana) tako da su me mucnine jedini mucile.  Nakon sto je test pokazao pozitivno bila sam u soku i izvan sebe nisam znala sto da napravim ali sam znala jednu stvar da zelim to djete zadrzati bez obzira na sve. Moj decko s kojim sam onda bila u vezi 3 godine bio je isto tako u soku no odlucio je biti podrska i rekao mi da ce sve biti u redu(on je 2 god.stariji od mene). Stigla je jesen i krenula sam u skolu moji roditelji nisu nista znali u vezi trudnoce. Skupila sam nekako hrabrosti i rekla mami da sam trudna ona je doslovno pobljedila i prvi joj je komentar bio ljepo si si napravila bas krasno na to je dosao moj otac i rekla mu je kao da imamo trudnicu u kuci on me samo pogledao, dosao do mene, podragao me po ledima i rekao da ce sve biti u redu. Sutradan ujutro majka mi je rekla da moram reci razrednici, ugl.da skratim ispricala mi se zbog komentara i postala mi je najveca podrska. 1.10.sam bila narucema na prvi pregled u poliklinicu Sunce u Varazdinu. Kada ne je doktor pregledao i rekao da je sve u redu pozvao je mamu unutra i sljedio je ultrazvuk, kada sam prvi put vidla to malo bice kako spava unutar mene mama i ja smo zaplakale, bio je to jedan od najboljih trenutaka u mojem zivotu. Rekao mi je da imam malu curicu bila je dugacka tek 8,6 cm.i bila sam trudna oko 3mj. Kako je vrijeme prolazilo, moja malena je rasla, a u skoli su svi bili podrska. U  1 mj.sam s deckom odlazil na tecaj, jer je izrazil zelju da ide samnom na porod. eto 10.3.2014. Oko 1 ujutro primili su me trudovi, probudila sam dragog i rekla mu da je vrijeme, on je probudio moju mamu a ona tatu i sad krece avantura. :-D moj tata je prvo skuhao kavu lijepo smo popili kavicu ja sam otisla pod tus jos si do kraja spakirala kofer i krenuli smo prema Opcoj bolnici varazdin. Da ne zaboravim to je bio ponedjeljal kad sam ja rodila a vecer prije sam se cula s kolegicom iz razreda da cu ujutro doci u grad na kavu da si uzmem biljeznice s gradivom da se naucim i prepisem gradivo u svoje. Kad sam ju zvala vecer prije ona kad se javila samo pitala " isuse vodenjak ti je pukel jelda?" I jos sam ju zezala da cu ju u noc zvati da idem u radaonu. I tako sam ja ipak dobila trudove i otisla u radaonu . Znaci napravili su mi klistir i smjetili me u radaonu. Koliko se sjecam kroz bolove znam da sam samo ispitivala gdje mi je decko, i stigao je 15min poslje mojeg dosadnog ispitivanja, bio je obucen u plavu odjecu koji je dobio u bolnici. Sad je vec bilo 4 ujutro i kako sam bila u bolovima i sva pospana i sklupcana u onoj banani od jastuka babica me pitala dal zelim nesto za bolove jer sam skoro za svaki trud vristala ko luda al sam rekla ne jer kako kazem sva u bolovima ja sam nju razumjela da me pitala dal sam si ja uzela nesto protiv bolova i rekla sam ne. I za 1h sam ju pitala dal mi sad da nesto protiv bolova i naravno da je rekla da ne jer je vec bilo pre kasno i ona meni "dok sam te pitala nisi htjela" a ja si mislim kad si me to pitala ugl. Drago mi je da nis nista uzela. I onda je krenuo porod koji je po meni bio s jedne strane smjesan a s jedne nevjerojatan. Rekla mi ke babica da kad osjetim trud nek pocnem tiskati i sad su krenule borbe s menom tu babicu sam odguravala s koljenima jadna bila sestra koja mi je drzala noge a kako ja nikako nisam mogla tiskati kak bog zapovjeda na to je dosao doktor koji me pritisnuo za trbuh. U jednom trenutku sva u bolovima a u drugom moja mala ribica mi lezi na prsima ja sva u soku pogledam decka a on sav u suzama sa smjeskom na licu. Bio je to prizor koji nikad necu zaboraviti. Nisu me sivali kaze babica da nema potrebe a nisam bila ni rezana Nakon 2h smjestili su me u sobu bila sam sama al kasnije je dosla cura mojih godina. Tih 4 dana koje sam bila u bolnici bili su mi najbolji za spavanje. Mala se najela i natrag na spavanje, sestre u bolnici bile su ljubazne i za sve su pomagale. Evo i sad sam kod kuce sa svojom curom koja je jucer navrsila 6mj.skolu sam zavrsila sa vrlo dobrim uspjehom, drzavnu maturu polozila, sad na jesen krecem na fakultet. Iako je bilo tesko sve to izgurati ali sam uspjela. Hvala mojoj obitelji na podrsci i mojem dragom koji je postupio ispravno i koji je uz mene kad je najteze. :-*

    skidam kapu, nisam puno starija od tebe, koju godinu samo, isto je bilo pitanja kaj nisam premlada i evo i da jesam koga briga, nama je super.. prije 2mj se povećala obitelj za jednog malog člana ali sa time da nisam u srednjoj ni na faksu, čak ni zaposlena, tako da su mi moja djeca jedina odgovornost, nekada se žalim pa me priče poput tvoje inspiriraju da mi mame stvarno možemo sve.. bilo bude super na faksu i sretno!!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Bravo Jasmina i sretno

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.