Ubrzani rad štitnjače i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Hvala ti draga, podrska zlata vridi

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    engy


    Hvala ti draga, podrska zlata vridi

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Možda nekome moja priča ulije nadu da se ipak može… Krenula sam s hipertireozom ali zbog nuspojava na athyrazol i propiltiouracil zbog kojih sam jedva ostala živa (duga i bljak priča), prošle godine u svibnju sam primila radioaktivni jod kako bih prešla u hipotireozu. Nakon joda nisam smjela ostati trudna cca 6 mjeseci. Do tad su se hormoni s euthyroxom iznivelirali, prije točno godinu dana dobili zeleno svjetlo za trudnoću i eto me sad pred porod, termin 19.10.
    Dakle, ostala sam trudna u samo 3 mjeseca otkad smo dobili dopuštenje da pravimo bebicu 
    U trudnoći muku mučim s T4 i TSH, ali bitno da je sve dobro i samo slušati liječničke upute i redovno na kontrolu! 
    Želim vam svima svu sreću ovog svijeta i da uskoro ugledate dvije crtice 

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    Draga Masha, hvala ti na odgovoru i lijepim zeljama.Ja sam godina dana bila na tim tabletama i dobro sam ih podnosila,stanje se bilo sredilo,pa sam ih prestala pit u aprilu i evo sad opet los TSH. Sutra ujutro imam zakazano kod doktora pa cemo vidit sta dalje.Od tog radioaktivnog joda imam bas neki strah.Ja tebi zelim brz i lagan porod i da sve bude u najboljem redu.

  • IFeelBlessed

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Evo , ja sam prije samo nekoliko dana saznala da sam trudna Mojoj sreći nema kraja jer se trudimo već dugoooo, a nikako da se primi. Početkom 9. mjeseca kad sam bila na rutinskoj kontroli štitnjače, rekla sam dr. da planiram trudnoću pa mi je pojačala terapiju Euthyroxa sa 50 na 75. Nakon samo mjesec dana ostala sam trudna!! Inače sam na terapiji već 10-ak godina. Moje pitanje glasi: da li se prvo javiti dr. opće medicine (radi uputnice) ili dr. specijalistu koja mi je rekla da se u slučaju trudnoće odmah javim?!
    Unaprijed zahvaljujem. Od uzbuđenja sva sam “smotana” :)

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Kao prvo, čestitam i neka ti bude školska trudnoća! Meni je endokrinologica rekla da joj se odmah javim čim saznam da sam trudna. Naravno, prvo sam morala kod dr opće prakse po uputnicu, ako na to misliš :)

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    IFeelBlessed cestitam od ♥ na trudnoci. Neka ti bude po skolski I porod sto laksi. :) Znam da negdje dr opce prakse daju uputnice za endokrinologa, a negdje ginekolozi, kad je pregled u trudnoci. Ja sam dobivala uputnice za endokrinologa od svog soc. ginekologa. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • IFeelBlessed

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Hvala!

  • IFeelBlessed

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Hvala cure na dobrim zeljama i informacijama!

  • Avatar tratinčica4

    tratinčica4

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Bok svima,evo i ja sam u 6tt otkrila usporeni rad štitnjače,pregledom i uzv-om mi je određena terapija Letrox 50mq dnevno,od tada mi se normalizirala vrijednost TSH, FT3,FT4 isto u granicama normale. za sada sve ok. Nikada do sada nisam imala problema sa radom štitnjače,jeli moguće da se to u trudnoći nešto poremetilo? Napominjem da su mi roditelji zdravi po tom pitanju.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.