Ubrzani rad štitnjače i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Maruska2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mame i buduce mame,
    unazad dvije godine imam postavljenu dijagnozu Hashimotov sindrom (moja stitnjaca radi sporije, hipotireoza). Od trenutka uspostave dijagnoze uzimam terapiju i redovno kontroliram hormone stitnjace koji  su uz terapiju u granicama normale. Dobra vijest je da sam bez problema zatrudnila, takorec iz prvog pokusaja! Trudnoca je bila uredna, uzimala sam istu terapiju, jedino je kontrola bila cesca- svako mjesec dana. Prije dva tjedna rodila sam zdravu djevojcicu:) Eto usprkos strahovima da zbog dijagnoze Hashimoto necu moc zatrudnit ili da ce to bit jako tesko, ispalo je sve u redu!!! Svima puno vjere, strpljenja i malo srece:)
    Pozz

  • Maruska2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mame i buduce mame,
    unazad dvije godine imam postavljenu dijagnozu Hashimotov sindrom (moja stitnjaca radi sporije, hipotireoza). Od trenutka uspostave dijagnoze uzimam terapiju i redovno kontroliram hormone stitnjace koji  su uz terapiju u granicama normale. Dobra vijest je da sam bez problema zatrudnila, takorec iz prvog pokusaja! Trudnoca je bila uredna, uzimala sam istu terapiju, jedino je kontrola bila cesca- svako mjesec dana. Prije dva tjedna rodila sam zdravu djevojcicu:) Eto usprkos strahovima da zbog dijagnoze Hashimoto necu moc zatrudnit ili da ce to bit jako tesko, ispalo je sve u redu!!! Svima puno vjere, strpljenja i malo srece:)
    Pozz

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Maruska, cestitam od ♥ na bebici. Drago mi je da nisi imala problem zatrudniti I da je sve proslo kako treba. Sto su ti rekli kad ce ti opet gledat hormone stitnjace nakon poroda?

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Maruska2

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Draga Luki,
    moj endokrinolog mi je iducu kontrolu zakazao 6 tjedana nakon poroda! Nadam se da ce sve bit ok, zapravo sigurna sam da  hoce jer se ja osjecam i vise nego dobro, terapija je pogodena

  • Avatar tripleL

    tripleL

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Pozz ,pila sam ih jedno mj dana dok nisam saznala da sam trudna,poslije ih prestala piti,i kontrole svaka 3 tj ,,čak mi se u trudnoći dogodila i remisija ,doktorica bila super zadovoljna jer je s takvim oblikom hipertireoze to jako teško,ali kad sam rodila u 33tj ,beba bila dosta loše,reanimirali ju nekoliko puta ,sa svih strana vise cjevčice po njoj ,jedva se izvukla ,onda mi se vratila od stresa zbog njezinog stanja,jer mi nitko od doktora nije ništa htio reći o njenom zdravstvenom stanju i dali će se oporaviti ,tobože da se ne brinem a ovako sam kao uživala,i zbog toga svega mi se hipertireoza vratila .Hvala Bogu izvukla se,i evo je zdrava i vesela 10-godišnja curka a kao posljedicu uzimanja terapije prvih par tt cura jedino ima jedan malo kraći prst na lijevoj ruci,zanemarivo.  Znam za kremu,vidjela sam reportažu ,gledala ,trenutno je nema još u prodaji nego se mora ići kod te doktorice na pregled ,da ju ona smučka ali to mene više ne dira ,ja sam se navikla ,ne smeta mi ,ništa me ne boli ,to je samo estetika.A ima puno važnijih stvari u životu od toga,počevši od vlastitog zdravlja ,te zdravlja moje djece i moje cijele obitelji.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Maruska


    Draga Luki,
    moj endokrinolog mi je iducu kontrolu zakazao 6 tjedana nakon poroda! Nadam se da ce sve bit ok, zapravo sigurna sam da  hoce jer se ja osjecam i vise nego dobro, terapija je pogodena

    Odlicno. Hvala Bogu! :))  Meni je nakon poroda stitnjaca jos vise poludila. Jedino kad su mi hormoni bili u normali je tokom trudnoce. TSH mi je s 1,0 skocio na 11, 56….al sam I osjetila da nesto ne valja. Je li ti mozda endokrinolog rekao sto u vezi dojenja, je li opasno ako su tako hormoni ludi za bebu?

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • draz2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Maruska, cestitam! :) :)
    Zanima me sto su ti provjeravali tijekom trudnoce jer meni do sada samo tsh i to svaka 3 mjeseca. narucena sam na kontrolu tek u 11.mj,a u medjuvremenu zatrudnila. zadnji put tsh mi je bio 3, inace je jos veci pa se brinem…

  • Avatar engy

    engy

    Broj poruka: 140

    Prijavi adminu

    tripleL


    Pozz ,pila sam ih jedno mj dana dok nisam saznala da sam trudna,poslije ih prestala piti,i kontrole svaka 3 tj ,,čak mi se u trudnoći dogodila i remisija ,doktorica bila super zadovoljna jer je s takvim oblikom hipertireoze to jako teško,ali kad sam rodila u 33tj ,beba bila dosta loše,reanimirali ju nekoliko puta ,sa svih strana vise cjevčice po njoj ,jedva se izvukla ,onda mi se vratila od stresa zbog njezinog stanja,jer mi nitko od doktora nije ništa htio reći o njenom zdravstvenom stanju i dali će se oporaviti ,tobože da se ne brinem a ovako sam kao uživala,i zbog toga svega mi se hipertireoza vratila .Hvala Bogu izvukla se,i evo je zdrava i vesela 10-godišnja curka a kao posljedicu uzimanja terapije prvih par tt cura jedino ima jedan malo kraći prst na lijevoj ruci,zanemarivo.  Znam za kremu,vidjela sam reportažu ,gledala ,trenutno je nema još u prodaji nego se mora ići kod te doktorice na pregled ,da ju ona smučka ali to mene više ne dira ,ja sam se navikla ,ne smeta mi ,ništa me ne boli ,to je samo estetika.A ima puno važnijih stvari u životu od toga,počevši od vlastitog zdravlja ,te zdravlja moje djece i moje cijele obitelji.

    Draga TripleL,hvala ti jos jednom na opsirnom odgovoru.Od ove male zljezde bas imam veliki strah.

  • Mary17

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozzzz curke.
    Molim Vas za Vaše mišljenje.
    Pola godine radimo na bebici i nikako. Od svih nalaza, hormona, folikulometrije, sve je u redu, samo je TSH 3.50. Antitijela, f3 i f4 potpuno uredni. Nakon 2 mjeseca nalaz TSH ponovljen - na moju žalost sada je 3.66.
    Ginekolog mi je uveo Euthyrox 25 mg i za mjesec dana kontrola hormona štitnjače.
    Zanima me da li je koja imala sličan slučaj i koliko joj je trebalo da zatrudni od početka uzimanja terapije?
    Hvala puno

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Mary


    Pozzzz curke.
    Molim Vas za Vaše mišljenje.
    Pola godine radimo na bebici i nikako. Od svih nalaza, hormona, folikulometrije, sve je u redu, samo je TSH 3.50. Antitijela, f3 i f4 potpuno uredni. Nakon 2 mjeseca nalaz TSH ponovljen - na moju žalost sada je 3.66.
    Ginekolog mi je uveo Euthyrox 25 mg i za mjesec dana kontrola hormona štitnjače.
    Zanima me da li je koja imala sličan slučaj i koliko joj je trebalo da zatrudni od početka uzimanja terapije?
    Hvala puno

    Nalaz TSH 3.66 nije zabrinjavajući toliko, jer je još donekle u granicama normale, tako da ti je lječnik uveo terapiju čisto preventive radi, pošto su ti antitjela uredna znači da nemaš autoimuni oblik, već bi ti se s tabletama to trebalo izregulirati. Moj prvi nalaz kad mi je otkriven hashimoto TSH je bio 5.6 i pila sam u početku 1 dan 25, 1 dan 12,5 mcg Euthyrox, pošto doktorica još nije mogla znati kako će mi tijelo reagirati na terapiju, pa mi se doza postepeno pojačavala. Referentne vrijednosti za TSH su ti od 0.270-4.200. :) Meni je trebalo 2 godine da zatrudnim, poklopio se početak uzimanja terapije s pokušavanjem, ali uz štitnjaču imam i drugih zdravstvenih problema tako da ne mogu baš biti mjerodavna. U svakom slučaju sretno i da što prije ugledaš plusić 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.