Trudnoća u 40-ima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Daka

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam 42 godine i trudna sam. Imam jedno dete od 17 godina i oko 10 godina smo pokušavali dobiti drugo dete na prirodan način ali bez uspeha. I sada, kada smo zacrtali neke druge planove, i uživamo u slobodi koju trenutno imamo, desilo se… Negde sam između razmišljanja o abortusu i prihvatanja  rođenja deteta. Neizmerno me strah i svih rizika koje trudnoća u ovom godinama nosi (ponajviše me je strah da ću roditi bolesno dete) . Kako ste vi pregrmile sve te strahove? Šta vam je pomoglo da odlučite? Da li je teže izneti trudnoću posle 40.-te? 

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Daka - ja sam rodila s 39 godina drugo dijete i isto sam se osjećala kao kad sam rodila prvo s 34. Nemoj se bojati. Zato postoje razne pretrage koje radiš na vrijeme tako da ne moraš razmišljati o bolesnom djetetu. Naravno da je rizik veći kad si stariji, ali kad ste već tako dugo pokušavali onda bi bilo šteta da ne prigrliš ovu trudnoću. Sretno ti!

    🤞❤️🙏
    [lilypie.com]url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Draga Daka…Pročitala sam tvoju priču i želim te ohrabriti..nadam se da ću uspjeti.javi se svakako…
    Znam žene koje su u tvojim godinama ciljeno zatrudnjele, znam i starije, zadnja 48 godina(nedavno rodila). Nemoj zbog godina da radiš tabu i pritisak samoj sebi. Godine su godine, ali bitno je kako si ti osijećaš..npr.mog svekra nebi bilo da se nisu namjerno odlučili u dedinoj 51.godini (baka 41) imati svekra…eto…a kada je to bilo…Priča ima stotinu…
    Rado bi ti poslala hrpu pozitive i dobrih želja, puno hrabrosti i smirenosti da doneseš ispravnu odluku. 
    Mojoj frendici se isto dogodilo sa 40 god..mislila je da je ‘stara’ to je rekla i dr i pobacila je. Nama je to rekla par godina kasnije kad je psihički sva bila u banani…i vjeruj koliko je teško i izazovno u bilo kojim godinama podizati dijete..njoj je njena kriva odluka teža od toga..
    Nadam se da te muž podržava jer vi ste tu okosnica svega. Želim ti mir u srcu i svako dobro!

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Hej curke! Ovdje se dugo nije tipkalo! Pa kako ste i što ima NOVO?!! Stare cure gdje ste, a također nove, što ste utihnule?!! 
    Veliki zagrljaj svima, držte se kakve god odluke donosile!

  • poccahontas

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Daka

    Imam 42 godine i trudna sam. Imam jedno dete od 17 godina i oko 10 godina smo pokušavali dobiti drugo dete na prirodan način ali bez uspeha. I sada, kada smo zacrtali neke druge planove, i uživamo u slobodi koju trenutno imamo, desilo se… Negde sam između razmišljanja o abortusu i prihvatanja rođenja deteta. Neizmerno me strah i svih rizika koje trudnoća u ovom godinama nosi (ponajviše me je strah da ću roditi bolesno dete) . Kako ste vi pregrmile sve te strahove? Šta vam je pomoglo da odlučite? Da li je teže izneti trudnoću posle 40.-te?


    Draga Daka naišla sam slucajno na tvoj post. Ja imam 39 i trudna sam treci put. Malo me je strah kao i tebe, prvo hoce či s bebom sve biti ok a onda i kako ce starija djeca prihvatiti bebu(cak im jos nisam ni rekla, smisljam nacin jer znam da nakstarijem djetetu nece biti bas drago, 15 god). Trudnoca mi je uredna iako se ja ne osjecam bas sjajno, muka mi je od 0-24 iako je zavrsio prvi trimestar i non stop sam umorna. Jedva izdrzim dan na poslu. Cini mi se da povracam da bi neko i shvatio ozbiljno, a zbilja energija mi je na nuli pa i raspolozenje. Ja sam odivijek htjela imati vise djece, ali zbog financ.razloga smo napravili ovoliki razliku. Nadam se da cd i kod mene i kod tebe sve proci u najboljem redu, sto zelim i svim buducim mamama na forumu. Javite se da razmjenimo iskustva. 

  • poccahontas

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Bbebach

    Hej curke! Ovdje se dugo nije tipkalo! Pa kako ste i što ima NOVO?!! Stare cure gdje ste, a također nove, što ste utihnule?!!
    Veliki zagrljaj svima, držte se kakve god odluke donosile!


    Pozz od nove clanice 😘

  • Lauricija

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav od još jedne koja pokušava zatrudniti u 40-oj…😘
    Iz mjeseca u mjesec nove nade, nova razočarenja.. 🥺

  • Avatar Suncicaa

    Suncicaa

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim curama, evo ja imam 41 i pokušavam dobiti svoje prvo dijete 🥰 

    👩42, endo, AMH 2,7 pmol/L, histero 7/23🧑38, oat
    KBCSM 1.ivf 9/21 bemfola, cetrotide, rana ovulacija
    10/21 prc, ovulirala, 5/22 prc, ovulirala 9. dan
    2. ivf 6/22 bemfola,cetrotide, 3🥚, freeze all, FET 2🐧 7/22❌
    FET🐧10/22❌
    Sveti Duh 2/23, pergoveris, gonal, negativna aspiracija
    3/23 prc, femara, 3🥚, ET 2 dvodnevna❌
    4/23 prc, nije bila dobra stanica
    Repromed/Hilarus
    9/23 pergoveris, gonal, 2🥚 ET morule❌
    11/23 pergoveris, gonal, 5🥚, ET 2 morule, beta 12dnt 54, 14dnt 35

  • Lauricija

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Suncicaa

    Pozdrav svim curama, evo ja imam 41 i pokušavam dobiti svoje prvo dijete 🥰

    Suncicaa, dugo pokušavate ili? Nama će biti već godina dana i ništa😔. Doduše imala sam cervikalni polip, pa dr kaže da je moguće da je on sprečavao začeće 🤔
    Nakon uklanjanja polipa u 6 mj nekako se nadam da će konačno biti nešto, iako i godine i opadanje plodnosti čine svoje….
    Ne odustajem do 50-e 🤣🤣

  • Avatar Suncicaa

    Suncicaa

    Broj poruka: 121

    Prijavi adminu


    Lauricija

    Suncicaa

    Pozdrav svim curama, evo ja imam 41 i pokušavam dobiti svoje prvo dijete 🥰
    Suncicaa, dugo pokušavate ili? Nama će biti već godina dana i ništa😔. Doduše imala sam cervikalni polip, pa dr kaže da je moguće da je on sprečavao začeće 🤔
    Nakon uklanjanja polipa u 6 mj nekako se nadam da će konačno biti nešto, iako i godine i opadanje plodnosti čine svoje….
    Ne odustajem do 50-e 🤣🤣

    Lauricija, mi pokušavamo godinu i pol, kasno smo se upoznali 🙃 i znam da godine nose svoje, ali nadamo se našem malom čudu 🤩 Mi obadvoje imamo dijagnoze al ne odustajemo sve dok postoje i neke minimalne šanse 🙂 Koliko ti imaš godina?

    👩42, endo, AMH 2,7 pmol/L, histero 7/23🧑38, oat
    KBCSM 1.ivf 9/21 bemfola, cetrotide, rana ovulacija
    10/21 prc, ovulirala, 5/22 prc, ovulirala 9. dan
    2. ivf 6/22 bemfola,cetrotide, 3🥚, freeze all, FET 2🐧 7/22❌
    FET🐧10/22❌
    Sveti Duh 2/23, pergoveris, gonal, negativna aspiracija
    3/23 prc, femara, 3🥚, ET 2 dvodnevna❌
    4/23 prc, nije bila dobra stanica
    Repromed/Hilarus
    9/23 pergoveris, gonal, 2🥚 ET morule❌
    11/23 pergoveris, gonal, 5🥚, ET 2 morule, beta 12dnt 54, 14dnt 35

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.