Trudnoća u 40-ima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Sena

    Hvala na podrci drage zenice ….Trudnoca nije bila planirana .Ni u najludjim snovima nisam zamisljala da cu ponovo zatrudneti posle tolike pauze , a jos u 40tim ne nikada !!Nisam svesna jos uvek neznam dal da se radujem ili da placem.


    Ovo i jesu stranice gdje smo si podrška u svim situacijama
    Vjerujte ima toga puno oko nas ali nitko ne priča… Evo kolegici s posla (uskoro će 45 god)kasnila menga 44 dana…mislila ona predmenopauza a ono plusić…šok i nevjerica ,ali kad se sve sleglo-sreća!! Vjerujem i kod vas će tako biti! I suze mogu biti radosnice!
    Nadam se da imate dobrog gin.,jer bome i oni znaju deprimirati ženice… Kako je muž reagirao (ako ste mu rekla)? Jel došao k sebi?…

  • Sena

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bebach

    Sena

    Hvala na podrci drage zenice ….Trudnoca nije bila planirana .Ni u najludjim snovima nisam zamisljala da cu ponovo zatrudneti posle tolike pauze , a jos u 40tim ne nikada !!Nisam svesna jos uvek neznam dal da se radujem ili da placem.

    Ovo i jesu stranice gdje smo si podrška u svim situacijama
    Vjerujte ima toga puno oko nas ali nitko ne priča… Evo kolegici s posla (uskoro će 45 god)kasnila menga 44 dana…mislila ona predmenopauza a ono plusić…šok i nevjerica ,ali kad se sve sleglo-sreća!! Vjerujem i kod vas će tako biti! I suze mogu biti radosnice!
    Nadam se da imate dobrog gin.,jer bome i oni znaju deprimirati ženice… Kako je muž reagirao (ako ste mu rekla)? Jel došao k sebi?…


    Zna muz ,zajedno smo radili test , ne znam da li je dosao k sebi alji je opterecen i zabrinut vise nego ja 🙂

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Sena

    Bebach

    Sena

    Hvala na podrci drage zenice ….Trudnoca nije bila planirana .Ni u najludjim snovima nisam zamisljala da cu ponovo zatrudneti posle tolike pauze , a jos u 40tim ne nikada !!Nisam svesna jos uvek neznam dal da se radujem ili da placem.

    Ovo i jesu stranice gdje smo si podrška u svim situacijama
    Vjerujte ima toga puno oko nas ali nitko ne priča… Evo kolegici s posla (uskoro će 45 god)kasnila menga 44 dana…mislila ona predmenopauza a ono plusić…šok i nevjerica ,ali kad se sve sleglo-sreća!! Vjerujem i kod vas će tako biti! I suze mogu biti radosnice!
    Nadam se da imate dobrog gin.,jer bome i oni znaju deprimirati ženice… Kako je muž reagirao (ako ste mu rekla)? Jel došao k sebi?…

    Zna muz ,zajedno smo radili test , ne znam da li je dosao k sebi alji je opterecen i zabrinut vise nego ja 🙂


    Jutro! Pisala sam i očito nisam poslala, jer ne vidim tekst nigdje..
    Kako si? Jesi što spavala? Razumijem te da je bio šok/nevjerica i da još ne vjerujete…I ja bi bila u izvjesnom šoku iako priželjkujem plusić!  Imaš ikakve simptome ili samo izostanak mjesečnice?
    Godine ti nisu u opće mjerilo i mnoge i starije žene uredno iznesu trudnoće i ne opterećuj se time molim te! Ima tu na temi dr (Schinin) pa možda i ona čita ponekada i možete te ohrabriti medicinskim argumentima, dok ne odeš kod svog gin.
    Dobro da si naišla na ovu temu i forum da te ohrabrimo! Kolikim ženama ovo treba a ne snađu se i ‘potonu’…samo hrabro

  • Sena

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bila sam kod ginekologa trudna sam .Samo mi je ginekolog rekao da mi je trudnoca rizicna zbog mojih godina i jako visokog krvnog pritiska (mada je i zbog stresa napetosti  skocio ). Preporucio mi je prekid trudnoce sto ja nisam pristala ..Poslao me je kod interniste da dobijem i njegovo misljene da li cu smeti da odrzim trudnocu . Uradila sam Ekg imam jos neke nalaze da uradim pa cu videti sta ce reci internista . Molite se za mene da sve bude uredu i da donesem najbolju odluku. 

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Sena

    Bila sam kod ginekologa trudna sam .Samo mi je ginekolog rekao da mi je trudnoca rizicna zbog mojih godina i jako visokog krvnog pritiska (mada je i zbog stresa napetosti skocio ). Preporucio mi je prekid trudnoce sto ja nisam pristala ..Poslao me je kod interniste da dobijem i njegovo misljene da li cu smeti da odrzim trudnocu . Uradila sam Ekg imam jos neke nalaze da uradim pa cu videti sta ce reci internista . Molite se za mene da sve bude uredu i da donesem najbolju odluku.


    Cestitam jos jednom! Biti ce sve ok! Koliko si trudna? Meni je dr rekla ukoliko zatrudnim pratit secer i tlak, nije me niposto odgovarala…koliko poznatih prvi put zatrudni u jos visim godinama…i kod mladih isto postoje rizici, cemu generalizirati… uz pravu terapiju biti ce sve oke!

  • Sena

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bebach

    Sena

    Bila sam kod ginekologa trudna sam .Samo mi je ginekolog rekao da mi je trudnoca rizicna zbog mojih godina i jako visokog krvnog pritiska (mada je i zbog stresa napetosti skocio ). Preporucio mi je prekid trudnoce sto ja nisam pristala ..Poslao me je kod interniste da dobijem i njegovo misljene da li cu smeti da odrzim trudnocu . Uradila sam Ekg imam jos neke nalaze da uradim pa cu videti sta ce reci internista . Molite se za mene da sve bude uredu i da donesem najbolju odluku.

    Cestitam jos jednom! Biti ce sve ok! Koliko si trudna? Meni je dr rekla ukoliko zatrudnim pratit secer i tlak, nije me niposto odgovarala…koliko poznatih prvi put zatrudni u jos visim godinama…i kod mladih isto postoje rizici, cemu generalizirati… uz pravu terapiju biti ce sve oke!

    Hvala! 5 nedelja i 2 dana ..Nadam se da ce sve biti ok. 

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    Hi
    Onako u leti vidjeh temu I rekoh da skicnem, procitam ovu zadnji stranicu I vidim Bebach me prepoucuje 😁 Hvala ti 🥰
    Sena draga, prvo cestitke na trudnoci, iz zadnja dva posts mi se cini da se radujes 😉
    I bas zbog toga me je bas zapekao komentar tvog gin za prekid trudnoce 😢
    Koliki ti je tlak I jeli to nesto s cim se zezas dize vremena? Imas li kakvih drugih zdravstvenih problema? Ako zelis napisi malo vise, pokusat cu da ti pomognem!
    AMA (advanced maternal age) se vodi sama po sebi kao Risikofaktor, ali nije nemoguce iznijeti najnormalniju trudnocu. Mislim riziko za neke bolesti je u 20tim manji nego u 40tim, Pa opet imas napr 20godisnjakinju koja ce roditi dijete sa down-om a imas koje sa 45 rode absolutno zdravo djete- jbg koja strana statistike te zahvati. 
    A tlak sam po sebi nije prepreka trudnoci, naravno ukljucije cesce kontrole, ev promjenu terapije itd ali definitivno nije nemoguce, zato me I cudi preporuka za pobacaj 

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Schinin

    Hi
    Onako u leti vidjeh temu I rekoh da skicnem, procitam ovu zadnji stranicu I vidim Bebach me prepoucuje 😁 Hvala ti 🥰
    Sena draga, prvo cestitke na trudnoci, iz zadnja dva posts mi se cini da se radujes 😉
    I bas zbog toga me je bas zapekao komentar tvog gin za prekid trudnoce 😢
    Koliki ti je tlak I jeli to nesto s cim se zezas dize vremena? Imas li kakvih drugih zdravstvenih problema? Ako zelis napisi malo vise, pokusat cu da ti pomognem!
    AMA (advanced maternal age) se vodi sama po sebi kao Risikofaktor, ali nije nemoguce iznijeti najnormalniju trudnocu. Mislim riziko za neke bolesti je u 20tim manji nego u 40tim, Pa opet imas napr 20godisnjakinju koja ce roditi dijete sa down-om a imas koje sa 45 rode absolutno zdravo djete- jbg koja strana statistike te zahvati.
    A tlak sam po sebi nije prepreka trudnoci, naravno ukljucije cesce kontrole, ev promjenu terapije itd ali definitivno nije nemoguce, zato me I cudi preporuka za pobacaj


    Jutro svima! DRago mi je da je Schinin vidjela da je spominjem i javila se! 
    Pratim bebe i sve čekam da ću se i ja negdje uskoro uključiti,pa me uvijek zaintegriraju tvoje objave!
    Ne znam zašto se to dešava ali ovdje (HR) sam od bliskih ljudi više puta čula da su došli potvrditi trudnoću, a ono gin pita dali istu žele zadržati?…Imam susjede gdje jedna čeka 4-to, druga 5-to dijete..te su im isto predložili kao i Seni ali one u siječnju trebaju roditi svoje bebice!
    Vjerujem da na drugim temama sigurno ima trudnica i mama 40+. Mama je mama bez obzira na godine. 
    Bilo bi lijepo da nas se više uduži! Zajedno smo jače!

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Schinin da li bi molim te, nekada kada bude prilika napisala više podataka o trudnoći u 40-tima? Vjerujem da žene čitaju, a ne uključe se ,pa svaka informacija dobro dođe…
    Na googleu nađemo svakakve podatke, nekada lijepe nekada manje lijepe. Najbolje je zaobilazit ih u širokom luku ali ljudska znatiželja bude jača!

  • Avatar anaanci

    anaanci

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Dobar dan žene ❤
    Čitam duže vrijeme forum pa sam se odlučila i ja pridružiti🙂 Ja sam napunila 41 god.u 8.mj., naš put za bebicom traje preko godine, uz more pretraga i 3 biokemijske trudnoće u proteklih  godinu ja još ne odustajem❤ predložena mi je zapravo odmah potpomognuta oplodnja, ali još nismo stigli na taj korak.Odlučila sam do kraja godine pustiti svoju utrobu na miru, prestala sam slušat mišljenja i kopat po nalazima koji zapravo nikakve konkretne odgovore ne daju, osim pa u 40.-ima ste. Priključila sam se ovoj temi zbog obostrane podrške, želim vam svima željeno pa i sebi❤ sljedeci ciklus mi je oko 23.ili 24.10., inace uredni sa dan dva pomaka, pa do tada sretno nam svima. 

    Anita

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.