Trudnoća u 40-ima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    anaanci

    Bebach🖐🖐❤ eto i mene dite ljeta hehe
    Tu sam , iscekujem jos koji dan do ciklusa i kao i kod tebe vec osjecam sve što ide u pms….vidjet cemo , strpljen, spašen…iako priznajem potajno se nadam uvijek plusiću❤
    Puno podrškre i tebi, svima na temi….saljem zagrljaje i sve samo pozitivno🖐❤


    Jutroo dragaaa! Ubacujem se brzinski… Naime, počela sam sa suplementima. Uzela Almageu prenatal i D vitamin u spreju. Kaže teta u ljekarni da svakako može! Eto, ako si planirala nešto koristit,pa da znaš, naravno bilo koji vitamini su ok… Druge cure, tihe ste…

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Dragi svi dobro vam jutroo! Gdje ste anaanci,gogazunee,Sene,Schinin,kolkolo?… KOd mene ovaj ciklus ništa..Par mjeseci kasni po cca 2-3 dana i svaki put ništa. Nekako s hladnijim vremenom i ja postajem ‘pesimista’…Još ovo ‘novo vrijeme’ pa smo svi manje u kontaktima, ma sve skupa je bezveze…Kako bi godilo tjedan dana godišnjega i mili ‘na pašu’!!!
    Schinin vidim da je tvoje područje štitnjača moji hormini su 1. Pretpostavljam da je to ok? Iskreno,sve sam pokazala mom gin i sve kaže je ok. pozz svima

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Samo sam vas htjela ohrabriti, imam 41 g, mama sam jedne srednjoskolke i jednog osnovnoskolca koja je intenzivno htjela zatrudniti prije 4-5 god, aplikacije, racunanja bla bla i ocekivala trudnocu godinu-dvije i nista…opustili se i nastavili dalje i mislili vec da nista od toga, a ako bude beba, bude. Sada imamo prekrasnu djevojcicu od 8 mj….svi smo presretni -tocno nas je pomladila! Htjela sam reci da meni nije vrijedilo nista matematicki… samo spontano i prirodno i evo nam malog andjela kada se vise nismo ni nadali! Samo polako i smireno💗💗💗

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    zabica

    Samo sam vas htjela ohrabriti, imam 41 g, mama sam jedne srednjoskolke i jednog osnovnoskolca koja je intenzivno htjela zatrudniti prije 4-5 god, aplikacije, racunanja bla bla i ocekivala trudnocu godinu-dvije i nista…opustili se i nastavili dalje i mislili vec da nista od toga, a ako bude beba, bude. Sada imamo prekrasnu djevojcicu od 8 mj….svi smo presretni -tocno nas je pomladila! Htjela sam reci da meni nije vrijedilo nista matematicki… samo spontano i prirodno i evo nam malog andjela kada se vise nismo ni nadali! Samo polako i smireno💗💗💗


    zabica prelijepa, pretopla i poticajna priča…uživala sam čitajuć…. i mi smo pred 4 godine počeli , ali muž je eto imao većih problema koje je trebalo riješiti i nismo se ozbiljno pozabavili proširenjem obitelji tada…sada srce i želja vuku jako… Kakva vam je bila trudnoća i općenito što nam još možete podijeliti, kakvo iskustvo s tih 9 izazovnih mjeseci,kakvi su dr bili prema vama itd ?… Vrlo sam znatiželjna! … Svima toplo želim plusiće što prije!

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Citam i ispravljam svoju gresku:naime 2018 je pocela ideja za dodatnim prosirenjem obitelji a tad je i mm zavrsio na vise op.i htjeli smo da se potpuno oporavi…aktivno oko godinu radimo…

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu


    Trudnocu sam potvrdila testom na trudnocu jedno tjedan-dva nakon ocekivane mjesecnice. Vec sam prije toga bila rekla muzu da ili sam stara ili sam trudna, a obzirom da se ne osjecam staro da bih mogla biti trudna :) tako je i bilo. Nemamo obicaj prije puna 3 mj trudnoce govoriti ni nasima doma, a kamoli drugima jer nekako zelimo to sacuvati za sebe, uzivati u svojoj intimi i toj spoznaji samo on i ja takp da nismo nikome nista rekli. Taman sam se narucila na prvi pregled sa 8 tj, kada je krenulo krvarenje…nisam tome pridavala neki znacaj jer sam i u pocetku druge trudnoce znala krvariti i smedjariti pa je sve bilo u redu. Medjutim kada sam dosla na pregled, dr.mi je nakon potvrde trudnoce rekao da je to svjeza krv, da bebi srce kuca i da sam za bolnicu jer sigurno doma necu mirovati uz dvoje djece i muza. Odmah je nazvao bolnicu i rekao da cu doci, a meni rekao da odem doma po stvari. Pitala sam ga je li situacija ozbiljna, rekao mi je da moze biti ozbiljno, ali i ne mora, da cemo to jos vidjeti tocnije kako ce biti u bolnici kroz nekoliko dana.. ne moram ni reci da sam se u bolnici doslovno ustajala samo za wc, bila sam umrla od straha za bebu, a svaka krv na wc papiru mi je tjerala strah u kosti. To je tako bilo od pon do petka, trudila sam se ne citati puno po netu jer sto god bih trazila sve je upucivalo na spontani pobacaj. U petak sam punila 9 tj trudnoce i imala zakazan ultrazvuk, sve u bolnici. Taj ultrazvuk necu nikada zaboraviti, bila sam sva prestrasena da li srce jos kuca, a ono kada mi je dr.okrenuo ekran, a beba lezi na ledjima i rita se nogama i rukama punom parom..samo su mi suze radosnice potekle..ostalo je povijest..
    Taj dan otpustena kuci, uz duphastone, mjesec dana mirovanja kod kuce, a nakon toga do kraja skolska trudnoca, sve 5. Obzirom da sam i prvo dvoje rodila na carski u opcoj anesteziji, imala sam planirani carski. Ovaj puta sam se odlucila za spinalnu i nisam pogrijesila-sve sam vidjela sto rade u onom reflektoru iznad operacijskog stola, a kada su ju izvadili zivu i zdravu ja sam pola sata samo plakala, nisam mogla govoriti-tek tada sam se prestala bojati za tu trudnocu…

  • Avatar zabica

    zabica

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Doktori su svi bili super, jedino sto je svaki od njih nastojao informirati me tj. nagovoriti me odn.splasiti da podvezem jajnike jer imam 4 banke i tri carska iza sebe. Nisam pristala, ne zato jer planiram jos biti trudna, nego zato jer se ne zelim ogranicavati, zelim biti slobodna i prirodna, ne zelim nikakve intervencije u svoju plodnost. A i da sada opet zatrudnim, opet bih rodila-takva sam🤗

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    zabica zbilja sam jedva čekala da opišeš svoje iskustvo! Baš sam radosno čitala i upijala! 
    Iskreno, ja sam s par prijateljica komentirala tipa ‘bilo bi lijepo,pa ako se desi-super!’.. iznenadila sam se… naime, počele su se otvarati i svašta sam čula.. u glavno jednoj od njih se ‘desilo’ u 41.g. i dr ju nagovorio znaš već na što, jer je stara… eto..bolje da mi nitko niš'a takvog ne priča…
    Kod nas je fizički sve oke. Čak je mm kontrolirao plivače zbog svog stanja i ljekova koje mora piti i sve ok. Opušteno u nove pobjede! Priče poput tvoje naravno su ohrabrujuće!
    Upravo razmišljam tko mi je rekao za ovaj forum i pojma nemam kako sam dospjela na njega! Znam da sam tu i tamo čitala ,pa onda sve češće…u glavnom, ovo je velika sreća za mnoge od nas! 

  • Avatar VM

    VM

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Samo da uletim….sretno buducim majkama. Imam 39 god. i trudim se dobiti svoje prvo dijete…

    39 god., AMH low, on OAT, Dr. Lučinger
    02/20 1. ICSI -4 js, opl. 2,ß-0, 05/20 - 2. ICSI -3 js, opl. 2,ET-2, ß- 6.1, 09/20 -3. ICSI-6js, opl. 5, ET- 2, ß- 3.9, 11/20 - 4. ICSI- 9js- opl. 6, ET- 2, 3🐧, ß- 6.0
    03.02. FET - 3🐧,beta 93 ×, 04/21 - 5. ICSI - 4js, ET 2, 2🐧,ß- 6, 06/21 FET - 2 🐧, ß- 3,45, 10/21- 6.ICSI - 3 js,1 embrij, B-16.36, 02/22 7.ICSI-ET 2, b: 203.40,UZV 5+6 GV, UZV 7tt💓, Nifty ✅️, Mamin dečkić 💙
    [lilypie.com]

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Kejsy neopisivo mi je drago da je još jedno novo ime ovdje na temi. Tema je dosta ‘mirna’ajmo reći. Malo pišemo. Vjerujem da svi više u srcu nosimo ono što želimo a manje se izražavamo pismeno! I sama te podržavam do 45., a i ja sam to od dr čula. Iako su nekad godine samo broj, a onaj elan koji nosimo u sebi je ono što nas pokreće.
    Čitam druge teme i vidim da je sad aktivno oko ove situacije (ne želim ni napisati)… Čovjek ne može biti pametan, cijepljen, necijepljen svašta može a ne mora biti, tako da ne znam što bih osobno rekla. Mada ovo sve oko nas u meni izaziva neku anksioznost.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.