Trudnoća u 40-ima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Svakako je odluka na nama. Ja sam odlucila probati nekoliko puta i ako ne uspije cu biti mirna ali zelimo probati. 
    Nisam pre optimisticna ali uvijek postoji nada.Ovaj ciklus sam se potrudila oko tajminga , na prehranu pazim  vec neko vrijeme, jedem puuuno voca i povrca. Puno se krecem. Ne citam portale, ne gledam vijesti, samo pozitiva. Imam vjeru i obitelj a drugo je sve kako stignem .. ali pozitiva.
    Nisam niti ja sigurna je li odluka ispravna, zelja je tu pa ćemo vidjeti.Uglavnom, ovulacija je prosla, imali smo 6 odnosa u 8 dana kao teenageri u početku 😁😄, slijedi iscekivanje 🙏❤🙂. (Pomoliti cu se i za vas dvije tu na forumu, neka bude kako je volja Njegova ❤)

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mrkva

    Bok draga! Čekala sam da se javiš! Ti mi uljepšaš dan! Divno si sve napisala i objasnila!
    Ja ću ti ovako napisati, prije 2 god bila sam trudna 6 tj, no rađena je kiretaža 2x, jer prvi put nije uspjela. Zaboravila sam na to s vremenom i obzirom da mi je lani gin rekao što nebi još išli na bebicu i da treba djece nekako sam se ajmo reć ohrabrila i pričala sa mužem, napravila nalaze kod svoje gin koja me također ohrabrila. Do tada sam mislila stara sam. U glavno meni je sve to stalno u glavi, sad me opet nesanica muči jer stalno mislim itd. Vidim nije to najbolje, ali nikako si pomoć ne mogu. I sama sam rekla do kraja god probati. Uletim pročitat tu i tamo koju lijepu pričnu ovjde na forum. Na društvenim mrežama nisam. Kod mene je probl jer sam se ja jako dostancirala od ljudi, društva itd., naravno i zbog ove situacije ali jednostavno sam se povukla, čak se ništa posebno ne dotjerujem, osim osnovno itd.

    Jesi li u radnom odnosu?
    Joj nemoj se zatvarati, otvori se ponovno. Polako, kontaktiraj drage ljude i druzi se. Jos smo mladi, nebo nam je granica. Bavi se necim..upisi se na ples ili uci novi jezik ili kreni na trčanje .. ne znam, lupam.  Nece nitko sada k tebi doci.. ponovno ozivi stara prijateljstva ili stvori nova..
    Sigurna sam da ce i muzu biti drago. Ne budi rob kuće !!
    A zena se mora dotjerati malo. Nisam ja od nekog dotjerivanja, onako minimalno, ali npr rimel nosim i po kući. Nosim lak na nogama. Nosim kakvu takvu frizuru (rijetko rep, ako da onda obavezno stavim nausnice). Pazim na zube.Trenerke samo za u sumu i ponekad u ducan ako radim po kuci pa ono usput.
    Trgni se ženo, sigurna sam da ti to mozes. Malo nam za sreću treba 😉.  Malo sjajila i nabaci osmjeh ..
    (nije da pametujem nego sto mi na umu to na drumu)
    A za bebicu, cini kako ti srce govori, imaj povjerenja u Gospodina pa kako bude. 
    Život je lip, prodiši punim plućima ❤
    Četrdesete su nove tridesete 😉

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mrkva

    Jutro!
    Što da ti kažem, previše sve uzimamm k srcu, važem itd, a uz to sam pomalo i paničar. Išla sam kod psih.pa mi je htjela uvesti neke antidepresive, ali kako sam rekla da planiramo bebu onda je rekla ipak ne. ALi ja sam bila ok dosta dugo, lijepo sam funkcionirala, spavala. Sada opet taj problem s stalnim mislima i nesanica. Ležim u krevetu, a ono 2 u jutro ja budna… Došli s mora, ne mogu ti reći da sam se previše i tamo opustia jer moj mozak radi prebrzo i ometa me u svakodnevici.
    Rado sam se ja dotjerivala, u nekim granicama, tu i tamo se počastila s novom odjećom itd. Međutim, s mojim stanjem to je palo u neki drugi plan…postala sam indiferentna…
    Više ne znam jeli ovo dobra odluka jer mi stvara pritisak ili što…Moja dr i gin su baš pozitivne i kad sam s njima pričala zbilja ne vide zašto ne. Dosta je ova izolacija djelovala na sve tako i na mene. Uvukao se neki strah i neizvjesnost. Dodatno,kako sam ti već pisala, muž radi takav posao da je stalno u muvingu. Mi smo ovih mjeseci oko ove jako važne teme tek koju riječ izgovorili, jer on je stalno negdje i kad je kući onda su drugi prioriteti itd.
    Radim, ali kako je ova sitacija svi smo odjeljeni jedni od drugih pa sam najviše sama i gotovo nikog ne vidim tokom dana.
    Piši, savjetuj, lijepo je čitat i komunicirat s tobom!

    Hej, nemam vremena pisati ali da ti se javim.
    Budi zahvalna na svemu sto imas.!!!! A puno imas!
    Redovito odi psihijatru dok ne krene na bolje. 
    Uvedi nesto novo, sitnicu, iako te trenutno ne veseli naci ces smisao.
    Puno grli djecu i šire se smij i kada ne ide.. smijeh je zarazan.Zelim ti puno dobra. Pomoliti cu se za tebe. 

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mrkva

    Puno ti hvala! Tebi želim svu sreću i uspjehda čim prije javiš sretnu vijest!

    ...nervoza počinje 
    6. dan poslije ovulacije

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Eh, ne smijem se puno nadat .. 😉
    Kroz dva do četiri dana test 🙏

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Btw nadam se da si ti ok. 
    Sjetim te se.. dan po dan ali u pozitivu
    Zagrljaj

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    ..ma nista ne osjecam. Malo mi tlak varira pa mi se vrti i nesto sam pospana na mahove. Mirisi i okusi su mi izmjesani jos od korone , nikako da se vrate kako treba. Grudi su mi opuštene, Iscjedak kremast,  bazalna temperatura povisena. Nista posebno znakovito. Ignoriram sve, prosli mjesec mi se sve nesto činilo, pričinjalo,   pa  na kraju šipak. Kuliram koliko mogu. Ali bas sam ok. 50:50 su šanse 🤣🤣 ili je ili nije.Čuvaj se , javim se.

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mrkva

    Zaboravila, po preporuci 1 tj pijem normabel da se opustim.kaze dr da sam napeta. Pricala s mamom i dobila podrsku, iznenadilo me. A sada mi snujemo a drugi odreduju pa sto bude. Da je samo mm vise kuci ne bi mi normabel trebao! Poslje spont.sam bas zgrcena.. Zagrljaj

    ..svakako treba naci dobru terapiju, tablete kad je neophodno i razni umirujuci rituali. Pronađi odgovor na pitanje sto tocno želis? (to zvuci jednostavno ali nije) i onda tabaj put do cilja. Kad znaš cilj lakše je! I nek bude volja Njegova, "kupaj" se u blagoslovu, razvuci osmijeh miline, upijaj zrake sunca kad god mozes !! Neizmjerno mi je zao zbog pobacaja, ne zelim niti pomisljati kako je dozivjeti ga.
    Kazu doktori da iako je ruzno i tuzno opet znaci da mozes ostati trudna jos uvijek.U nadi da ces pronaci mir i cesce viđati muza lipo te  pozdravljam(treci dan imam blage grceve, bol u donjem dijelu leđa i vrlo blagu mučninu, kremasti iscjedak obilniji nego inace, mirisi mrvicu jači, povisena bazalna temperatura, test negativan, ocekivana M 23.08.)
    🙏 .. molim puno i nadam se pozitivnom testu ovih dana

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mrkva

    Nije mi sve stalo pa nadopuna.. dosta su me i gin i moja dr opce , pa i psih poticale na novu trudnocu. Vidjele su moju zelju i koliko se mucim s osjecajem krivnje. Ja sam u pocetku to zanemarivala ali srce vuce…

    ..ogromni su to izvori ljubavi. Svaka nova beba unese radost u obitelj i opet neki novi početak, to bi ti trebalo kako pises. Ohrabrujem te i ja.Kupiti cu danas opet onaj rani test, ovaj od neki dan je bio obican.. uf lipo bi bilo da je istina i da si nisam umislila 🙈.nekako mi se cini da smo uspjeli.

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Mrkva

    kokolo1978

    Mrkva

    Nije mi sve stalo pa nadopuna.. dosta su me i gin i moja dr opce , pa i psih poticale na novu trudnocu. Vidjele su moju zelju i koliko se mucim s osjecajem krivnje. Ja sam u pocetku to zanemarivala ali srce vuce…
    ..ogromni su to izvori ljubavi. Svaka nova beba unese radost u obitelj i opet neki novi početak, to bi ti trebalo kako pises. Ohrabrujem te i ja.Kupiti cu danas opet onaj rani test, ovaj od neki dan je bio obican.. uf lipo bi bilo da je istina i da si nisam umislila 🙈.nekako mi se cini da smo uspjeli.
    Jos sam danas doma pa citam forum! Kupi svakako, jel first sign ili tako neki za kojeg curke pisu da je najpouzdaniji… ja dosla iz setnje, cekam bas dr da me nazove da joj sve izdiktiram… steta da se osobno ne poznamo pa si dijelimo sve sto ova neizvjesnost nosi… ja sam blizu zg a ti?

    A mislila sam kupiti clear blue , pise da detektira do 6 dana ranije. A bas imam jedan first sign iz DMa , ali mislim da bi on eventualno dan dva prije M pokazao. A meni ima jos 5 dana. Sjecam se  u prvoj trudnoci sam se testirala na 29. dan ciklusa i crte su bile obje tamne, danas mi je 25.dan.
    Mozda i nisam trudna .. ..a bas mi se cini da jesam.
    nego, piskim cesto i testirala sam zadnji put popodne pa se tjesim. A jesam cudljivog raspolozenja. Ovog trena nemam nikakve simptome , evo, a pred sat sam imala. Za poludit je ovo iscekivanje.
    Ja sam blizu Rijeke :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.