Trudnoća u 40-ima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Jutro svima! Jedva čekam ova četiri dana biti doma s obitelji! Kako ste vi drage moje?!!  Jako se veselim zajedničkim uspjesima i jedva čekam da ponosno gladimo svoje trbuščiće! Pusa svima i samo pozitiva

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Kejsy ja sam isto operirala jajnik, te mi je samo mali dio lijevoga ostao, ali vjerujem da radi svoje,jer osjetim i u tom ‘komadiću’ ovulaciju. Par mjeseci imam jako izražene bolove u grudima u sredini ciklusa, ali potraju do menge. Zbilja intenzvne i baš sam par puta pomislila da bi to bilo TO,ali nije. Izvadila sam sve hormone, napravila UZ, sve ok. Možda AMH da izvadim da vidimo kakvo je stanje sada. Muž nije za intervencije, a ja bogme razmišljam.

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    anaanci, Kejsy…ostale-gdje ste? Svaki dan prelistam forum, a ništa na našoj temi…Di nam je trudničica koja se javila pred neko vrijeme (zaboravila ime),ali ako čita neka nam se javi s novostima! Ja vam pregledavam Youtoube ponekad i gledam porode(znam,bedasto), ali očito me ‘opalilo’ ludilo neko! Izvadila AMH i skroz je ok, nalaz isti dan.

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Jutro! Dugo se nitko ne javlja na ovu temu… Valjda ne želi ili samo čitate…Mislim na vas i rado bi da podijelimo koju riječ/slovo! pusa!

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Kejsy

    Pa ja volim da komuniciram, tako da mislim da tema vise nece biti tako tiha 😅. Bas duzi period citam istrazivanja i svukud u svijetu je sasvim ok trudnoca posle 40-e. Naravno postoje neki rizici, ali isti nisu iskljucni ni u trudnocama kad smo mnogo mladje, tako da… a ima i svoje benifite naravno. Sto se tih trenutnih aktuelnih tema tice, ja ih zaobilazim, smatram da svako treba raditi onako kako mu srce i razum nalazu i svakog podrzavam jer sve je stvar izbora. Ja inace sam se borila sa anksioznoscu i napadima panike, ali ovo sto se desava sam prihvatila da je tako kako je, da treba biti odgovoran, paziti na sebe i druge i nadati se najboljem… I to mora proci. Jer cemu zivjeti u strahu, treba samo situaciju shvatiti ozbiljno i to je to. Jer svaki dan koji ostavimo iza sebe vratiti se nece, zato udahni duboko pusti anksioznos i uzivaj u svakom svom danu. Nikad nece biti savrseno, uvijek ce biti nesto… Tako da glavu gore i ucini svoj dan vrednim pamcenja 😘


    Bok Kejsy! Znam da smo na drugoj temi aktivnije, ali eto danas baš retroaktivno čitam i prisjećam se tema. Tako i ove.. AKo nije preosobno dali si koristila nešto protiv anksioznosti? Pitam jer moja dr kaže da bi mogla s vremena na vrijeme mogla nešto uzeti (ona bi prepisala) ako sam uzrujana i slično..ja se odupirem zbog moguće trudnoće, ali ponekad mislim da bi mi dobrodošlo…

  • alexija

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pridruzila bi se ovom forumu. Zeljela bi dijete sa 43 jako, jako. Pokusavam vec 5 godina bezuspjesno. Sada sam uradila sve hormone, nisu bas najbolji. FSH mi je 8,32, a Prolaktin 15. Antimilerov ce biti gotov za 2 dana. Zakazala sam inseminaciju. Da li ima sanse za mene drage moje. Molim vas za vasa iskustva? Kejsy voljela bih s tobom pricati :-)

  • alexija

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Molim vas da mi se javite. Nova sam na forumu, ne znam kako ovo sve funkcionise, ali u slicnoj smo situaciji :-)

  • EnaEna

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Jesi li ijednom u ovih 5 godina pokusala sa ivf-om ili ti je ova inseminacija prvi dodir sa nekom vrstom potpomognute oplodnje. Malo je tesko pricati jer ne znam sta si za tih 5 godina provjeravala. Da li imas neki problem ili partner?
    Vecina nas je prosla i inseminacije i ivf….
    Bitno je da ne odustajes i pokusas. Ja licno znam  osobu kojima je uspjela ivf i u 45 i to nije bila donacija u pitanju.

    Iskreno malo mi je cudno sto nakon 5 godina tek sad ides na inseminaciju. Obicno to ide nakon godinu dana a nekad i prije.  Da nisi prije provjerila hormone,stitnu, trombofilije… 
    Zato sad sve to trazi da odradis. Moj savjet ti je da ne odugovlacis sa ulaskom u IVF, jel realno vece su sanse uz stimulacije nego bez.

    [lilypie.com]

  • EnaEna

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    EnaEna

    Jesi li ijednom u ovih 5 godina pokusala sa ivf-om ili ti je ova inseminacija prvi dodir sa nekom vrstom potpomognute oplodnje. Malo je tesko pricati jer ne znam sta si za tih 5 godina provjeravala. Da li imas neki problem ili partner?
    Vecina nas je prosla i inseminacije i ivf….
    Bitno je da ne odustajes i pokusas. Ja licno znam osobu kojima je uspjela ivf i u 45 i to nije bila donacija u pitanju.

    Iskreno malo mi je cudno sto nakon 5 godina tek sad ides na inseminaciju. Obicno to ide nakon godinu dana a nekad i prije. Da nisi prije provjerila hormone,stitnu, trombofilije…
    Zato sad sve to trazi da odradis. Moj savjet ti je da ne odugovlacis sa ulaskom u IVF, jel realno vece su sanse uz stimulacije nego bez.
    Slazem se, ako ima tu opciju, jako je skupo. Kod nas fond pokriva 3 pokusaja do 40 godina, nakon toga sve placamo sami, nesto se mozda moze refundirati, ali… Na zalost nema svako taj novac za IVF


    Sve znam, i para i zivaca i nerazumjevanja …..
    Ne bih da me pogresno svatite. Ali mi smo nakon spontanoga 2019te bili dosadni doktorima i sve smo nalaze izganjali i to nam je bio prioritet. Jer vrijeme nije bilo na mojoj strani. A nalazi svi dobri.
    Prosla sam kroz to. Stim da nama u BiH ta 3 besplatna postupka daju samo u jednoj klinici. I oni rade na princpiu da ispucamo sve,sto prije (ali prije nego ti napisu moras im platit za minimum 1 inseminaciju cca200€)
     Sto meni nema logike ako nije prva uspjela pa valjda bi trebalo nesto promjeniti u shemi. Jos su meni rekli da sam imala los odziv. Dobila 2 trodnevna koja su se oplodila (od ukupno 4 koje su aspirirali) jednom ti govore idemo na jos jednu a drugi put govore nista bez donacije… A moj AHM je dobar. 
    Mi smo odradili i nekoliko besplatnih konsultacija sa ino klinikama. Dok su svi govorili da bih trebala odraditi histeroskopiju ovde u BiH klinici su to smatrali gluposti (jer nisu imali taj aparat vec konkurentksa klinik)  Da ne trebam. Mi smo to odradili i meni su nasli hronicnu upalu koji sam izlijecila i odlucili smo dici kredit i otici vani na ivf. Em sto sam dobila 3 puta vise oplodjenih i to blastocisti em hvala Bogu uspjeli smo. I ja sam sad u 40-oj godini. 
    Bitno je biti uporan i ne odustajati i vjerovati u uspjeh. 
    Puno znaci kad ti dr kaze sad lagano vi ste sad trudni ili kad kad kazu e sad cekamo pa ako ne uspije imamo jos 2 postupka. 
    Zaboravi se puno toga kad kad se vide bebe na UZ. Sto i vama zelim od sveg srca. 

    [lilypie.com]

  • Bbebach

    Broj poruka: 136

    Prijavi adminu

    Bok Curke! Dugo se ovdje nije ništa pisalo…Hoćemo li malo podići temu ili?… 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.