Trudnoća u 40-ima

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • gogazunec

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Imam 42 g. i partnera s kojim radimo na tome da dobijemo bebu.Jako to želimo, ali problem je kod mene što imam jedan jajnik i miom na maternici i ciste na jajnika koje pucaju.Moj ginekolog je rekao da ima žena koje su zatrudnile s tim problemima i pazilo se da trudnoća bude uredu.Sada sam 20.9. trebala dobiti menstruaciju  a nisam. test na trudnoću  je pokazao da sam trudna,a za dva dana poslje testa je krenula menstruacija.Da li je to bila lažna trudnoća ili spontani.Znam sve mogućnosti zbog kojih može biti lažna trudnoća.Može ikakva savijet ima li tko sličnog iskustva.Znam da su šanse za trudnoću male i rizik je velik za bebu ako se zaćme i mene.Ali ne mine me želja za još jednim djetetom.Inaće imam jednu kćer  od 15g.

  • Avatar Garawa¤

    Garawa¤

    Broj poruka: 2525

    Prijavi adminu

    Nije lažna trudnoća nego biokemijska trudnoća. 

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    gogazunec

    Imam 42 g. i partnera s kojim radimo na tome da dobijemo bebu.Jako to želimo, ali problem je kod mene što imam jedan jajnik i miom na maternici i ciste na jajnika koje pucaju.Moj ginekolog je rekao da ima žena koje su zatrudnile s tim problemima i pazilo se da trudnoća bude uredu.Sada sam 20.9. trebala dobiti menstruaciju a nisam. test na trudnoću je pokazao da sam trudna,a za dva dana poslje testa je krenula menstruacija.Da li je to bila lažna trudnoća ili spontani.Znam sve mogućnosti zbog kojih može biti lažna trudnoća.Može ikakva savijet ima li tko sličnog iskustva.Znam da su šanse za trudnoću male i rizik je velik za bebu ako se zaćme i mene.Ali ne mine me želja za još jednim djetetom.Inaće imam jednu kćer od 15g.

    Pozdrav, 
    ako doktor kaže da je moguće , onda i je :).
    Samo pozitiva :)
    Vazno je tijelo dovesti u sto bolje stanje, ne piti , ne pusiti, srediti prehranu, što manje kave, vise svježeg povrca i voća , minimalno przenog i slatkog .. to vec sigurno znate. Ako dnevno unosite puuuuno svježeg (nekuhanog) voca i povrca suplementi nisu potrebni. 
    Umjerena tjelovjezba i dobar san. 
    Svakim danom se tijelo dovodi u bolje stanje. A to je najvaznije od svega kako bi Vi bili dobro i bebi dali sve sto joj treba. 

    Sretno 😉

  • Bbebach

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Cure,žene,majke, kraljice! Ne znam na koju temu pisati,pa će ovo sada biti druga tema gdje se javljam! 
    Samo hrabro naprijed, osobito ako je doktor to još i potvrdio! Ja se osijećam ko da mi je 10.godina manje, iako sam stalno mislila drgačije! Iz sadašnje perspektive razmišljam opet drugačije i veselim se ako mi dođe plusić na testiću,ili ako osjetim da sam T pa mi testić neće trebati! Nikoga ne treba osuđivati jer svatko iz svojih cipela zna najbolje situaciju! Go for it!  I brzo da se vidimo na drugoj temi! 

  • Sena

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Pozdrav , Imam tacno 40 godina trebala sam dobiti menstuaciju 28,29 sep. ….uradila prvi test test 3 okt. pokazao pozitiv, 4 okt.drugi test takodje pozitiv . Imam dvoje odrasle dece od 19 i 15 god… Sta uraditi da li bi trebalo da idem kod doktora ili da sacekam jos malo.Imam visok krvni pritisak, i otkucaj srca mi je povisen . Plasim se .. hocu li uspeti da odrzim trudnocu .Zasto nemam nijedan simptom , prethodne dve trudnoce sam od prvog dana povracala ,osecala slabost, sada nista ?Moze li biti da je lazno  pozitivan test ?

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Još Vam je rano za neke jače simptome.. Javite se svom ginekologu pa će Vas naručiti na pregled kroz koji tjedan-dva.. I svakako napomenite svoje tegobe i ako koristite kakve ljekove. Moguće da će Vas poslati i na vađenje krvi. 

    Be the change you wish to see in the world..


  • kokolo1978

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Sena

    Pozdrav , Imam tacno 40 godina trebala sam dobiti menstuaciju 28,29 sep. ….uradila prvi test test 3 okt. pokazao pozitiv, 4 okt.drugi test takodje pozitiv . Imam dvoje odrasle dece od 19 i 15 god… Sta uraditi da li bi trebalo da idem kod doktora ili da sacekam jos malo.Imam visok krvni pritisak, i otkucaj srca mi je povisen . Plasim se .. hocu li uspeti da odrzim trudnocu .Zasto nemam nijedan simptom , prethodne dve trudnoce sam od prvog dana povracala ,osecala slabost, sada nista ?Moze li biti da je lazno pozitivan test ?


    Pozdrav, 
    prvi pravi simptomi krecu iza 8.tjedna najčešće 
    tako da ima vremena za simptome kao što Vam je gore Ometra odgovorila.
    Samo bez panike.. dodatno pripazite na prehranu obzirom na visok krvni tlak i javite se ginekologu. Obicno su prvi pregledi iz 7.tj kada su vidljivi bebini otkucaji.

    Uz blagoslov, sretnoooo

  • Bbebach

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Draga samo mirno, duboko dišite-bez panike… Meni su recimo mučnine ok 6 tj počele, jutarnje… kod svake trudnoće je drugačije baš kako i cure pišu… Biti će sve ok. Javite nam se! Moju podršku svakako imate i od drugih žena sigurno! Pišite i olakšajte dušu i svakako se naručite na pregled. Nisam dr ni slično, ali godine nisu prepreka za majčinstvo. Zagrljaj

  • Bbebach

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Sena

    Pozdrav , Imam tacno 40 godina trebala sam dobiti menstuaciju 28,29 sep. ….uradila prvi test test 3 okt. pokazao pozitiv, 4 okt.drugi test takodje pozitiv . Imam dvoje odrasle dece od 19 i 15 god… Sta uraditi da li bi trebalo da idem kod doktora ili da sacekam jos malo.Imam visok krvni pritisak, i otkucaj srca mi je povisen . Plasim se .. hocu li uspeti da odrzim trudnocu .Zasto nemam nijedan simptom , prethodne dve trudnoce sam od prvog dana povracala ,osecala slabost, sada nista ?Moze li biti da je lazno pozitivan test ?


    Imala sam potrebu još pisati,…vidim u panici ste..nemojte biti…Mrvu sam starija od Vas i rado bi ugledala plusić.  Vjerujem kada se, ako se to dogdi da ću i ja biti uplašena..Jučer sam bila kod svoje gin. pa mi kaže da su žene jako uplašene prvih 12 tjedana bez obzira na planiranu/neplaniranu tudnoću, godiene ili bilo koji drugi faktor, ali da se iza tih tjedana opuste i sve ide svojim ‘tokom’….

  • Sena

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Hvala na podrci drage zenice ….Trudnoca nije bila planirana .Ni u najludjim snovima nisam zamisljala da cu  ponovo zatrudneti posle tolike pauze , a jos u 40tim ne nikada !!Nisam svesna jos uvek neznam dal da se radujem ili da placem.   

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.