Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SunnyS

    SunnyS

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    mono1111,
    Kako mi je teško osjetiti promjene uslijed ovulacije, cikluse pratim pomoću kalendara. Prema kalendaru, ovulacija je bila 23.3. Krvarenje je bilo kratko tijekom odnosa (26.3.), čak ni smeđih tragova više nema. Osim nadutosti ne osjećam ništa više. Pretpostavljam da bi bilo dobro da još pričekam s vrkutom da vidim kad će na kraju doći M.
    Kakva su iskustva s ovulacijskim trakicama? Znam da se razlikuju po osjetljivosti, ali zanima me postoji li baš neki proizvođač od kojeg se najčešće uzima? Mislim da bi bilo dobro usporediti stvarno stanje s kalendarskim prije nego počnem išta planirati.

    👸35;
    4/2019 - spontani;
    8/2020 - zadnja M;
    Neredoviti ciklusi
    Gynositol, Prenatal

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Ej curke, novima želim dobrodošlicu, a starima šaljem 
    Bila jučer kod svoje gin napokon. Ovak, pogledala je nalaze i rekla da je sve ok osim hormona LH i FSH, koji bi trebao biti veći jedan od drugoga a meni je obrnuto i to kao može ukazivati na pcos. Za progesteron je rekla da nema veze kaj je niski jer i mi mlade cure ne moramo imati svaki mjesec ovulaciju. I da sam ga vadila ovaj mj sigurno bi bio viši jer sam O točno utvrdila 14.dan ciklusa. Nije mi htjela davati nikakvu terapiju prije nego kaj izvadim AMH (anti milerov hormon) jer na toj pretrazi će se vidjeti kako i rade jajnici i imam li tu ovarijsku rezervu tj.kolika mi je i smije li mi tablete uopće dati da ne napravi kontra efekt. Dala mi je uputnicu i za vađenje krvi, da vidi jer mi fali željeza i uputnicu za AMH da idem na Vuk Vrhovac, ali ja mislim da ću i to obaviti privatno. Jer ne znam da li se treba naručivati za to i koliko se dugo čeka. Muž mora napraviti spermiogram i tek nakon toga joj se moram javiti. A ona kaže da se nada da neću niti dobit M i da nek pričekam sa nalazima malo, ženska je ful pozitivna, ali ja sam baš klonula poslije njezinog pregleda jer sam bila sigurna da će mi dati odma terapiju. :( ali ipak nisam ja doktor, već ona. 
    Rekla je nek si kupim vitamine prenatas, jer imaju u sebi neke enzime koji otapaju folnu kiselinu, jer žene piju folnu cijelo vrijeme, a možda nemaju taj enzim koji joj oslobađaju otpuštanje i ona ne djeluje. I za vrkutu i evine kapi je rekla obavzeno uzimati svu alternativu koja mi se nudi, da mi ne može na štetiti. Tako da sam si upravo na poslu skuhala prvu šalicu vrkute i pila budem svaki dan po dvije šalice. Ako ništa drugo barem nebudem imala toliko bolne M, valjda će pomoći. 
    Curke čiji su muževi/partneri radili spermiogram, koju kliniku mi preporučate? Čula sam za ivf i zahi, makar ih ima dosta.. 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Mono, draga, žao mi je kaj tapkaš na mjestu, ali tak ti se i meni čini. Možda dobiješ M i prije uzv-a, nikad ne znaš. A kaj ti sve piješ od ove alternative? 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Sunny,

    Mislim da po kalendaru koji pratis na mobu ili kako vec, da nije pouzdan skroz, uvijek se neki ciklus moze poremetiti.
    Ako je to bilo krvarenje nakon odnosa, puno cura ga je imalo, cak i ja jednom, ali mislim da nije opasno.
    Bolje ti je pratiti O sa lh trakicama.
    Ja narucujem preko ebaya, roze, one step mislim da.se.zovu, jako su jeftine i jako sam zadovoljna njima.

    Mgirl,
    Sto se tice hormona, bas cu pogledati kad cu stici u mojim nalazima kakav je meni omjer lh i fsh, makar sam vise puta vadila te spolne hormone i nije mi mislim svaki put isto bilo.
    Mislim da se time ne moras zamarati, ako imas vise manje uredne M i dokazane O onda mislim da nemas problema s time.
    Sto se tice tog AMH hormona, ja sam to u Petrovoj vadila, bez narucivanja, mozda da nazoves pa pitas da li mozes doci na VV ili u Petrovu 13 bez narucivanja.
    Sto se tice spermiograma, MM je vadio u Petrovoj, oni koliko znam vise ne rade jer im je valjda aparat pokvaren, ali sam cula za IVF, kosta oko 450 kn i nalaze sigurno dobijes isti dan. Mozda treba par dana da dodjete na red, a.mozda odmah, stvarno ne bi znala. Ali posto je privatno,.sigurmo mozete doci jako brzo.
    Ovo za taj prenatal, tj.za folnu nisam znala, tj taj neki enzim koji pomaze folnoj da se razgradi. Tj.znam da bi se uz folnu trebalo uzimati b12 i b6 a za ostalo nisam znala.
    Ne, ja ne uzimam nista od tih prirodnoh trenutno, prije sam koristila vrkutu, marulju i macu prah.
    Sad samo uzimam jace doze vitamina odredjenih ne bi li dobila kvalitetniju j.s.
    Mozda nije dobro vrkutu uzimati za vrijeme M, makar neke cure uzimaju, jer ona smanjuje krvarenje a mislim da nije dobro da se u vrijeme M smanji nego to sto treba izaci, neka izadje.
    Marulju pijes samo do vrijeme O, ja sam cak dva tri dana prije prestala za svaki slucaj.
    Mozes piti svega po tri salice dnevno.
    Ja bi ti eksala, jer mi je marulja odvratna.

    [lilypie.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Hvala ti na savjetima. Za sada budem pila samo vrkutu, dok ne dobijem M, onda ću prestati. Raspitala sam se za ivf, da, košta 450 kn i nalaz je gotov isti dan i mora se doći ujutro. MM je od pon na godišnjem pa će i to rješiti da znamo na čemu smo. Nek pije do toga macu, sad je malo to zanemario, ali ne može mu odmoći. Baš ću nazvati u petrovu da vidim kaj će reći, privatno je 300kn taj amh. 
    Ne znam više kaj bi rekla pametno, sad me zanimaju ti nalazi, kaj budu pokazali.. i onda dalje u borbu. Imam osjećaj da nikad kraja pretragama, a svjesna sam da smo zapravo tek “zagrebali po površini” kaj se toga tiče… Rekla je nije kasno i da je sve još ok u vremenskom razdoblju jer je tek 9.mjesec pokušavanja kak ona kaže, ali da nećemo ništa čekati. Jer neki problem sigurno je, pa bolje da ga otkrijemo na vrijeme i počnemo ga sanirati.. 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar kathryn

    kathryn

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Spermiogram je kod Škvorca 350 kn, narucuje se i mislim da im je biologica tamo cetvrtkom a moze se obaviti i popodne. Nalaz smo dobili iduci dan buduci da rade i obradu pokretljivosti spermija nakon 24h. Diskretni su i jako ljubazni. 
    Ja sam jucer vadila progesteron, 22.dan i nalaz je 4 sto po ref.intervalima odgovara da sam jos u folikularnoj fazi, jer je ref. za luteinsku od 5,3. Da li to znaci da nema ovulacije ovaj mjesec ili jos nije bila ja neznam… samo neka dobijem sto prije da mogu izvaditi ostatak hormona, da mogu napraviti prohodnost jajovoda pa da sve krene, jer imam osjecaj da sve traje cijelu vjecnost…


    [lilypie.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    [klokanica.24sata.hr]kathryn86, hvala ti na informacijama. 
    Gle, meni je moja gin rekla da nemamo ni svaki mj ovulaciju, bez obzira kaj smo mlade. I da je nekad slabija O i zato nam je i niski progesteron. A jel mjeriš lh trakicama? Ja sam počela piti vrkutu od danas i s macom ću opet krenuti. Ne može mi ništa naštetiti. I onda na taj amh i spermiogram da napokon krenemo dalje. :(
    Jooj i mene čeka prohodnost jajovoda nakon toga svega. Ništa mi nemoj pričati, mislim da pretragama nema kraja..  a daj mi reci koliko dugo vi pokušavate začeti? i jel piješ kaj od alternative ili samo vitamine?


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bejb23

    bejb23

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Mono, nadam se da ce sto prije stici i da ces prestat tapkati u mraku. Vjerujem da ce to biti uskoro :)
    M.lady kad je (ne)ocekujes? :)
    Odbrojavam do svoje… ne ocekujem je 31.
    Sve dane smo pokrili. A evo nemam nikakvih posebnih simptoma. Jedem kao i svaki put pred vjesticu, spajam nespojivo, pospana sam i donji dio ledja me boli. Vidjet cemo zbog cega je. 
    Drzim palceve trudilicama :))

    💗Baby E💗
    [lilypie.com]

  • Avatar kathryn

    kathryn

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    Ma znam da nemamo svaki mjesec O, od 11.mjeseca pratim lh trakicama i samo sam jedan ciklus ulovila pik, zadnja 3 nista. Nama je spermiogram uredan tak da se samo otkrije sto je kod mene problem, da krenem s nekom terapijom ili postupkom ali samo neka krene vec jednom. Jos se nadam da ce mi biti dovoljan samo klomifen, sad ili ciljani odnosi ili inseminacija reci ce dr. na humanoj. Ne pazimo se skoro 2 god, a intenzivno radimo cca god dana. 
    Ne pijem nista osim folne, a sve si razmisljam da opet krenem s vrkutom, al nisam bas bila redovita kad sam ju pila.. 


    [lilypie.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Ja sam već danas popila 2 šalice na poslu i tak ću sve do menge, pa ćemo vidjeti. Planiram u čet ići i vaditi krv zbog željeza, gin mi poslala uputnicu, a slj tjedan na amh i spermiogram, a za dalje ćemo vidjeti. I prenatas ću početi isto piti. Ma neznam više ni sama kaj da pijem ili jedem. Kofein totalno smanjila,samo jednu kavu popijem, tak sam rekla i mužu da nek proba. Jooj kad ćemo ugledati svoj plusić Bože dragi. Nisam mislila da će to biti tako teško, a toliko se čovjek uvijek pazi dok je mlad. 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.