Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zbunjena30

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Radio je decko spermokulturu kao da se vidi da li je neka bakterija izolirana, pa se pokazalo da ni jedna nije izolirana i da je nalaz uredan, iako je i na tom nalazu pisalo rijetke bakterije, rjetki leukociti. Nisam pametna dal da cekamo jos koji mjesec pa da idemo kod privatnika opet izvadit nalaze i vidimo hoce li biti isti. Ove smo oboje radili prije dva mjeseca. 
    Mila23, ja kako god legnem dio mi izadje van, ja imam osjecaj da sve izadje i vec tad napravim paniku. Doktor mi je nesto rekao da podignem nakon odnosa noge u zrak zbog polozaja, maternice ili neznam cega. Toliko sam bila pod pritiskom da eto nisam ni zapamtila. Inace eto cetiri mjeseca se vec ne cuvamo. Mozda to zvuci i kao tek, al eto ja sam totalno zabrinuta. Mislim da mogu izracunat plodne dane s obzirom da mi je menga redovita, i boli me stomak kad je ovulacija. Bar bi po izracunu i po boli tad trebala bit ovulacija. 

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Zbunjena,
    Ja uvijek drzim noge u zraku nakon odnosa, stavim i jastuk pod guzu i u svijecu skoro, haha, sigurno pola sata ako ne i duze. Mislim da nema osobe kako god lezala da joj nije iscurilo bar malo kad se dignula, ali ako je nalaz uredan, a je, pokretljivi spermiji nadju put do cilja sigurno.
    Sorry, da, napisala si za spermokulturu, to mi je promaklo.
    Jos da napomenem da zenski orgazam nakon ejakulacije pospjesuje brzi dolazak spermija u maternicu kontrakcijama maternice i time bi se logicki pospjesilo i zacece. Nije lose znati.
    Ako ni jedna bakterija nije izlolirana onda mozda nema opasnosti, i posto su nadjeni samo rijetki leukociti. Ako ne ostanes T kroz koji mjesec, mozete ponoviti nalaz, tek toliko da se jos jednom uvjerite da je sve ok.
    Uvijek mozes za svaki slucaj koristiti lh trakice, koje detektiraju porast hormona  12 do 36 h prije nego sto ce O nastupiti, mozes si naruciti preko ebaya,.jako su jeftine ili imas cak i na Njuskalu, cure znaju prodavati.
    Jako su jednostavne i biti ces sigurna u to kada ti je zapravo O.

    [lilypie.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Curke, malo samo bila odsutna, kao ako se odmaknem od svega neću razmišljati, ali to nije baš tako. 
    Žao mi je svih cura koje su dobile mengu, ali ne očajavajte drage. Držimo se i idemo dalje po svoje pozitivne testiće. :) 
    Muž i ja uživamo u našim nećacima i molimo Boga da i nama što prije podari našu bebicu.  Ovaj mjesec sam od 9.dana koristila lh trakice i točno mi je 14.dan ciklusa trakica bila pozitivna. Imali smo odnos točno taj dan, 2 dana prije i još zadnjih dana menge. Makar, s obzirom da mi je progesteron nizak, mislim da neće biti ništa bez terapije, ali još malo pa je 27.3. pa ćemo vidjeti kaj će gin reći. 
    Da li je moguće da je samo jedan dan trakica pozitivna, a već sljedeći da je skroz slaba crtica? Prije kad sam ih koristila bila mi je pozitivna 2 dana zaredom. Neznam, ovo mi je tek drugi ciklus da ih koristim.. :/
    Mono, draga kako si ti? U kojoj si fazi? Sory nez jel si napisala, jel si prokrvarila? Kaj su ti rekli u bolnici? 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Mgirl,
    Pozdrav 
    Moguce je da ti toliko kratko traje lh pik, mozda si ga ulovila bas pri padu, zato je mozda dobro raditi dva puta dnevno lh trakicu, jer mozda npr.ako si ju radila jucer u 17 h i bila je negativna, i lh pik je poceo rasti u npr.19 h i slijed.dan si opet radila u 17 h i bila je pozitivna, sto bi znacilo da si i imala lh pik dva dana samo nisi ulovila odmah taj prvi, kuzis…?? Ali mozda to ovisi i od mjeseca do mjeseca.
    Nije mozda svaki put isto. Da li pijes vrkutu???
    Ides privatno 27.03?
    A kod mene, nisam dobila M jos. I dalje pijem Estrofem, opet moram u petak ici u Petrovu i moguce da ce mi tada dati Duphastone koji ce mi potaknuti M, jer je rekla dokt.da necu dobiti dok god mi ona ne izazove krvarenje Duphastonima.
    I onda krecemo sa stimulacijom nekom, Gonadotropinima koji ce stimulirati O pa cemo probati jos jednom prirodno sa tom stimulacijom jer je moguce da se time poboljsa kvaliteta j.s….ne znam ni sama vise.
    U pravilu nista nesto novo….
    Javi obavezno sto je rekao dokt.27.03.

    [lilypie.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Kužim te. U nedjelju sam ju radila oko 12 sati, a jučer poslije 15h, i navečer još oko 19 i ta druga je isto bila skroz blijeda.. Nema veze, mi smo ju pokrili pa ćemo vidjeti. 
    Na kraju nisam počela piti vrkutu, baš sam i sa bornastrom pričala, da ne dođem doktorici sa krivom dijagnozom, jer bi mi vrkuta digla progesteron, a na nalazu je dosta nizak. Ne idem privatno, idem kod svoje socijalne gin, baš me zanima kaj će mi reći.. :)
    Aha, ock, ma nek ti ga daju da ju napokon dobiješ pa da dalje možeš ići u ostvarenje svojeg cilja.. Ma bit će to na kraju sve u redu draga, snažna si ti i samo se drži. Znam da ti je već sigurno puna kapa tog “ohrabrivanja”, ali baš kao što je netko i napisao ti si naš anđeo na klokanici i držim ti najveće fige da ostaneš trudna i da sve bude u redu.  
    Hoću, javim se. I ti obavezno natipkaj kaj su ti rekli u petak i kaj su ti dali.. pozz 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Mgirl,
    Ima Bornastra pravo. Bolje prave vrijednosti i da ti uvedu terapiju.
    Drzim fige naravno da uspije ovaj mjesec, ali ako ne, radi lh dva puta dnevno, tako ti i ja radim pogotovo kad znam kad bi mi trebala biti O, radim u 12 h i oko 19 kad dodjem doma s posla, i u tom slucaju je meni dva dana pozitivna. Kad mi pocne blijediti tada se zapravo dogadja O.
    Mislim da ti dokt.mora dati Duphastone, bar par ciklusa, ne moze ti odmoci.
    Hvala ti !!!!! Nadam se da ce ovaj put uspjeti !!!
    I takodjer tebi zelim da uspije uskoro !!!!! Grozno je ovo cekanje i iscekivanje !!
    Hocu ,hocu !!

    [lilypie.com]

  • Avatar nena27

    nena27

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Ja sam jučer bila kod endokrinologa uputila me da izvadim big-big prolaktin i OGTT ono kad piješ šećenu vodu,uvela mi je terapiju tyraq 25mg dnevno i kontrola TSH za 8 tjedana. Baš sam mislila da će ovaj mjesec biti to to jer sam prošli bila na HSG-u ali ništa upravo sam dobila, ne znam više za što da se hvatam. Sad si mislim snizit ću TSH pa će biti nešto sljedeći mjesec ono luda sam već 

    [daisypath.com]

  • malenaaaa93

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Gledam vaše komentare kako po 2-3 godine i više pokusavate i sve sam vise zabrinuta.😥😥 ja sam samo jedan mesec i nismo uspeli. Sad cekan da pridje vestica pa u akciju☺☺☺☺

    Kakve su ti misli, takav ti je život! ☺

  • Zbunjena30

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Mono1111 hvala ti na odgovorima. Mislim da cu uzeti lh trakice pa cu vidjeti bar da li dobro racunam plodne dane. A za dalje cu cekati jos koji mjesec, pa ako nebude nista ponoviti nalaze i napraviti i neke dodatne ako bude potrebe. 

  • Avatar fiona12

    fiona12

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Bok. Ja sam se zadnji put javila prije skoro godinu dana. Naime, mi vec dvije godine pokusavamo dobiti bebu,ali ne ide.
    Lani u sedmom mjesecu, bila sam na operaciji za provjeru prohodnosti jajovoda. Ispostavilo se tada da su bili zacepljeni. Nakon toga mi je moj gin. dao Klomifen tablete za bolji rad jajnika.  Pila sam ih dva ciklusa po jednu tabletu od 5. dana ciklusa. I nista. Sad ih opet pijem, evo treci ciklus, ali ovaj put dvije dnevno. Nadam se i ocekujem pozitivne rezultate. :)
    Muz je bio na pregledu, takoder, i njegovi su nalazi uredni. I ja sam vadila hormone, sve je ok.
    Svima vam zelim da rijesite Probleme Koje imate i dobijete jednu malu

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.