Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nena,
    Super da ti je dao Eutirox, vec ce ti se sniziti nakon par tjedana tsh, makar ne sjecam se koliki ti je bio, znam da je bio veci od 2.5 jelda?
    Zao mi je radi M.
    Nadam se da ces imati vise srece iduci mjesec !

    Fiona,
    Niste razmisljali da odete na mpo?? Ipak dvije godine pokusavate i nista se ne dogadja.
    Zelim svu srecu !

    [lilypie.com]

  • Avatar sarajka

    sarajka

    Broj poruka: 276

    Prijavi adminu

    fiona12

    Bok. Ja sam se zadnji put javila prije skoro godinu dana. Naime, mi vec dvije godine pokusavamo dobiti bebu,ali ne ide.
    Lani u sedmom mjesecu, bila sam na operaciji za provjeru prohodnosti jajovoda. Ispostavilo se tada da su bili zacepljeni. Nakon toga mi je moj gin. dao Klomifen tableteza bolji rad jajnika.Pila sam ih dva ciklusa po jednu tabletu od 5. dana ciklusa. I nista. Sad ih opet pijem, evo treci ciklus, ali ovaj put dvije dnevno. Nadam se iocekujem pozitivne rezultate. :)
    Muz je bio na pregledu, takoder, injegovi su nalazi uredni. I ja sam vadila hormone, sve je ok.
    Svima vam zelim da rijesite Probleme Koje imate i dobijete jednu malu


    Zdravo Fiona, i dobro dosla natrag! ☺Nadam se da se neces dugo zadrzati na ovoj temi, i da cemo sve zajedno, ubrzo preci u “zimske bebe”.  Ja, isto, pokusavam skoro dvije godine i trebala bih naredni mjesec uraditi hsg pa cemo vidjeti sta dalje…Ti si radila hsg ili nesto drugo? Vidim da pijes Klomifen, jeste li pokusali sa tempiranim odnosom? Takodje, trebali bi razmisliti o inseminaciji, da spermicima skratite put. 😉 Ja cu vjerovatno sve to pokusati ali dok prvo provjerim prohodnost jajovoda…

    https://lb1f.lilypie.com/aOUdp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • baby123

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    evo drage moje,moja vještica je došla kraju…..sad krećem u akciju,neću pratit plodne dane niti išta.ovo će mi sad biti 4.mjesec pokušavanja i već pucam od svo pustog računanja i kombiniranja….sad ću se desetak dana odjavit i opet ću se vratit sa vama da odbrojavam,i da napokon sve doživimo jedan veeeliki bay boom,pozzz i ljubim vas

  • Avatar nena27

    nena27

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Mono bio je 4,14, kad sam u Suncu vadila bio je 3,65. Idem za 8 tjedana na kontrolu, a do tada rješavam prolaktin pa ćemo vidjet što ćemo s njim. Jutros sam popila tu prvu tabletu već sam po sada popila puno vode ono stalno sam žedna. Kakva su vaša iskustva sa eutiroxom i ostalom kompanijom lijekova različitog imena a iste namjere

    [daisypath.com]

  • Avatar m.girl6

    m.girl6

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Mono, hvala ti, ali iskreno ne vjerujem da će uspjeti baš zbog tog mog hormona koji je nizak, ali nema veze, ne želim očajavati. Da, ubuduće ću i raditi dva puta dnevno lh trakice, kupila sam ih dovoljno, hehe. :)
    I mene ubije to čekanje i iščekivanje, iz mjeseca u mjesec i tome nikad  kraja. Ali mi je drago da ne tapkamo na mjestu nego smo krenuli sa pretragama, jer ako je sve u redu mislim da se trudnoća treba dogoditi i prije godine dana, ako ovulaciju utvrdimo lh trakicama, pijemo vitamine i točno imamo tempirani odnos.. Ne znam više ni sama ništa cure moje. 
    Nena, znam da ti je teško. I ja sam iskreno mislila da će poslije hsg-a biti dobitno za tebe.. :( 
    Držite se sve trudilice i javljate promjene. 


    Noa 💙
    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Mgirl,

    Nena,
    Ja pijem Eutirox i nemam nikakvih nuspojava nit ista. Sve su to iste supstance, samo drugi naziv eventualno ali najcesce se daje Eutirox.
    Moguce da tvoj prolaktin ide zajedno sa tsh, mislim oni su inace povezani pa mozda ako se regulira tsh, automatski ce se regulirati i prolaktin.
    Ako bas smeta zacecu, i ako su ti neuredni ciklusi, sto mislim da nisu, onda bi mozda preventivno prije T trebala poceti koristiti Bromergon, to takodjer pijem.

    [lilypie.com]

  • Avatar nena27

    nena27

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    Ovo mi je dala baš za TSH  i kontola za 8 tjedana, ja sam popila već hektolitar vode ono baš sam žedna, a prolaktin moram izvaditi taj big big prolaktin da vidi valjda jel se on samo nekad povisi ili je stalno povišen i da izvadim OGTT taj neki glukoza test pa ćemo vidjeti. CIklusi su mi uredni, ovulacije prisutne. Do sad sam pila te agnus vintex kapi za snižavanje prolaktina sad ne znam dali da nastavim ili da odustanem pošto to pijem jer mi je rekla ginekologinja da to mogu uzeti nisam uopće pametna.

    [daisypath.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nena,
    Znam da ti je to dala za tsh, ali jedno ide s drugim.
    Ja bi osobno prestala piti te agnus kapi da se vidi stvarno stanje prolaktina a ne da ovo mozda kamuflira stvarno stanje.
    Sto moras vaditi?? Kakav big, big prolaktin?? Sto je to???
    Ja uvijek kad vadim imam dvije vrijednosti, jednu valjda prvu, i drugu nakon talozenja, sad se ne sjecam tocno sto pise, ali uvijek su mi dvije vrijednosti, i meni su oba dvije vrijednosti bile povisene prije.
    Sad kad mi je prolaktin uredan dobijem samo jednu vrijednost.
    Vidis, vidis, mozda kad je povisen, oni automatski rade i tu drugu vrijednost…logicno mi je tako, a kad je u ref.vrijednostima onda samo jednu vrijednost.

    [lilypie.com]

  • Avatar nena27

    nena27

    Broj poruka: 342

    Prijavi adminu

    E mislim da je baš to jer ja kad sam vadila bila je samo 1 vrijednost i sad kad si spomenila taloženje sjetila sam se da mi je to rekla. Jel proces isti kao kod običnog prolaktina, mirovanje i jedno vađenje. Ma da imaš pravo bolje da znam na čemu sam a ne da mislim ako mi padne od čega je pao

    [daisypath.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    fiona12

    Bok. Ja sam se zadnji put javila prije skoro godinu dana. Naime, mi vec dvije godine pokusavamo dobiti bebu,ali ne ide.
    Lani u sedmom mjesecu, bila sam na operaciji za provjeru prohodnosti jajovoda. Ispostavilo se tada da su bili zacepljeni. Nakon toga mi je moj gin. dao Klomifen tableteza bolji rad jajnika.Pila sam ih dva ciklusa po jednu tabletu od 5. dana ciklusa. I nista. Sad ih opet pijem, evo treci ciklus, ali ovaj put dvije dnevno. Nadam se iocekujem pozitivne rezultate. :)
    Muz je bio na pregledu, takoder, injegovi su nalazi uredni. I ja sam vadila hormone, sve je ok.
    Svima vam zelim da rijesite Probleme Koje imate i dobijete jednu malu


    Oprosti..ne znam da li sam ovo dobro shvatila..a nadam se da nisam…nakon provjere prohodnosti jajovoda se uspostavilo da nisu prohodni a ginekolog vam je prepisao klomifen da potakne rad jajnika??
    Pa ocito nije problem u jajnicima vec jajovodima..
    Pa cemu ce jajnici dodatno stvarati folikule  ako embrij ne moze doci do maternice?

    waithing

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.