Što vas živcira otkada ste postale mama

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam danas baš pričala sa sestrom i o svim savjetima o dojenju koje sam dobivala :D A cijela okolica nije dojila kolko sam prvo dijete dojila. I sad razmišljamo, mi smo gederacija koja je odrasla na ad-u jer je to bilo popularno i ak je dijete plakalo, dala se flašica i to je to. Ja neznam nikog svoje gederacije ko je bio dojen više od 2 mj jer su kakti mame bile bez mlijeka il je bilo preslabo. I kak bi onda one znale nama davat savjete o dojenju kad su njima rekli da nemaju dobro mlijeko il da ga nema dosta. Tak da se ja nisam opće obazirala na to kaj govore. Ja sam pretvrdoglava :D I svima velim nek slušaju sebe, ja mogu s njima podjelit svoju priču, a one mogu il nemoraju uzet u obzir moje iskustvo.

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Kako sam se fino nasmijala, jer stvarno, i kod nas je gotovo sve isto..
    Kao prvo - okružena sam ženama koje sve skupa nisu dojile upola kao ja do sada, pa im ispočetka nije bilo jasno zašto ja dojim na zahtjev, jer treba se znati red, pa neće me valjda razvlačiti svakih pola sata. Ma kakvi skokovi u razvoju? To je nešto što su izmislile moderne mame. Jadno dijete, stalno je bilo žedno dok sam ga isključivo dojila, jad sad se spasio kad je krenula dohrana jer mu dajem vode, al opet, možda bi bilo bolje da dobije malo čaja i soka. Pa bezveze mu je samo voda. I te kašice što mu ja spremam, pa sve je to bljutavo, de ti malo soli ili šećera. Šta još ne jede smoki? I još nije u hodalici? A da ne pričam kad idemo van… Ajd što su komentirali najbliži da mu je vruće/hladno/uznojit će se ispod kape… Ali kad sam počela dobivati komentare od slučajnih prolaznika-poznanika jer živimo u malom mjestu… E onda mi je došlo da vrištim. Inače, hvala dragom Bogu, u ovih 7,5 mjeseci smo prošli bez ijedne viroze i nadam se da će tako biti i ubuduće. A to nije zato što je dojena beba i na taj način stječe imunitet i što ga uvijek obučem i pokrijem u skladu s vremenom, nego se rodio tako jakog imuniteta i otporan na sve. I da, dijete mi do sad nije pošteno ni zaplakalo, osim kad je imao grčeve jer ja skačem na svaki njegov mig. Eto, dio komentara koji me znaju nanervirati… Odnosno znali su, sad se samo isključim kad krenu komentari ili jednostvano odem pa-pa. 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    eh, prije mjesec dana ode ja do svoje prijateljice koja ima svoje djece dojene, u biti mlađi ima 2 god i taman da prestanu s dojenjem, pričamo kako se moram vratit radit kada L napuni godinu dana, njen savjet meni da najbolje joj odmah sada kreni davati ad bar bočicu da se navikne dok kreneš radit.. tad je imala 3 mj??? ostala sam u šoku, pa koliko mama radi i dijete im još uvije ima jedan ili dva podoja u 24 sata.. takvi savjeti su mi ekstra..

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    tena123


    eh, prije mjesec dana ode ja do svoje prijateljice koja ima svoje djece dojene, u biti mlađi ima 2 god i taman da prestanu s dojenjem, pričamo kako se moram vratit radit kada L napuni godinu dana, njen savjet meni da najbolje joj odmah sada kreni davati ad bar bočicu da se navikne dok kreneš radit.. tad je imala 3 mj??? ostala sam u šoku, pa koliko mama radi i dijete im još uvije ima jedan ili dva podoja u 24 sata.. takvi savjeti su mi ekstra..

    Odlično, ja na veliko onda kasnim… Moj evo ima 7,5 mjeseci… Ajme, neće se stići odviknuti dok ja krenem raditi kad napuni godinu dana. I razvlačit će mi cicke dok sam doma stalno, užas jedan hihihihihi 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    tena123


    eh, prije mjesec dana ode ja do svoje prijateljice koja ima svoje djece dojene, u biti mlađi ima 2 god i taman da prestanu s dojenjem, pričamo kako se moram vratit radit kada L napuni godinu dana, njen savjet meni da najbolje joj odmah sada kreni davati ad bar bočicu da se navikne dok kreneš radit.. tad je imala 3 mj??? ostala sam u šoku, pa koliko mama radi i dijete im još uvije ima jedan ili dva podoja u 24 sata.. takvi savjeti su mi ekstra..
    Odlično, ja na veliko onda kasnim… Moj evo ima 7,5 mjeseci… Ajme, neće se stići odviknuti dok ja krenem raditi kad napuni godinu dana. I razvlačit će mi cicke dok sam doma stalno, užas jedan hihihihihi 

    da, ja stvarno ne znam sto čekas :P
    ja razmisljm da je u torbi ponesem na posao pa da može sisat hi hi..
    ljudi svasta kazu pa ostanu zivi..

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Hahahaha mene su pitale mame jer im nije bilo jasno kak dajem čokolino djeci jer nemaju flašicu :D Ja reko, u životu nisu jele čokolino, grisolino i druge :D Onda se nemogu načudit :D I nije im jasno kaj ta moja djeca jedu za večeru il doručak :D Al ja nemam niš protiv da one svojoj djeci daju na flašicu jest. Ja nisam htjela još jednu stvar od koje ću morat odvikavat djete. Čisto su mi dosta pelene :D

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Odlicna tema…Bas sam se nasla u nekim postovima….sto vrijeme ide to me manje nerviraju ti neki savjeti…Brojim do 10 I kao da I nisu izreceni 
    Ono sto me uzasno nervira sam ja sama sebi…Samopouzdanje mi se srozalo skroz, taman kad pomislim da ne moze gore, eto ti ga na vraze…Vratilo me u proslost…Jednom sam se izvukla iz tog (ne) raspolozenja, pa se nadam da ce I opet biti samo smijeh…

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Apropos nekih promjena mene same-meni svi kažu da sam se smekšala,kad bi me s posla znali zvati na bolovanju,ja bih p* radih nekih stvari,ali ono ful…a sad kad zovu,samo kaj se ja ne ispričavam onima koji zaseru stvar hahahaha

    U početku sam se svega bojala,ma bilo me je strah obući joj majicu preko glave da ju ne ozlijedim,a dojenje mi je bio bauk svjetski i onda sam samo odjednom dobila neko samopuzdanje kad sam vidjela da mi je dijete zdravo,sretno,veselo,da lijepo napreduje,to kaj moja stara trabunja je već rutina,bilo bi mi čudno da ne izjavi neki biser od kojeg lagano sijedim…drago mi je što vjerujem svom instinktu,intuiciji pa po njima radim neke stvari,a kasnije pročitam ili mi netko kaže da upravo tako treba…mislim da sve trebamo biti ponosne na sebe,nije ni nama bome lako.

    Luki…mislim da ovdje jako puno pomažeš savjetima na jedan lijep,nenametljiv način i da mnogim mamama to puno znači,meni se činiš kao odlična,odlična mama…mirna,pametna,staložena,mama koja je puno prošla i to ti samo daje dodatnu vrijednost

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Ja sam jucer okrsaj teski imala sa svojim tatom jer maloj nisam dala sarme da jede. Mislim sta ce bebi od 9mj sarma? Pravis mimozu od nje, nece ti nista htjeti jesti, dijete ce ti biti zeljno svega pa ce se prejedati da ti ni ne znas. Ajme toliko galame i vike. Al ja se bez beda izderem nazad. Pa valjda sam ju ja rodila, a ne oni. 
    A isti oni kad smo bili mali nikome nisu dali da se mijesa u njihov odgoj i bilo je moja rijec je zakon. I to me jako zivcira. Samo sto ja neke stvari moram trpiti jer mi cuvaju malu kad odem na faks na ispite.

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ja se nadam da moja stara neće curku trpat slatišima jer je na to uvijek pi***la kad su mi baka i deda davali slatko…pogotovo prije jele…tak da se nadam da će se tog sjećat…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.