Što vas živcira otkada ste postale mama

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tina130

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Ajmeee meni su govorili da sam luda jer to ne dam!!!

    V.

  • Tina130

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Nama od 3mj. djetetovog govore da damo bebi caja. Sa 6mj. je tek dobio vodu i samo to pije osim mog mlijeka.

    V.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    mmama


    najviše me živciraju strahovi za moju djecu koji su nekada realni nekada nerealni ali uglavnom mašta preuveliča i onda brijem da bude P skočio pod auto, da će past sa balkona ili D da će iskočit iz kimbe hahahah i sl gluposti.. ulovim se da izmišljam i umirem od brige i straha a na većinu stvari ne mogu utjecat i živciram se i živciram dok ne prođe pms i dalje sam opet cool 

    tocno to. a mene jos zivcira kaj sam takav panicar dok ju hranim. neki dan sam ju drzala u krilu i hranila jer smo bili kod prabake i nije imala hranilicu. ugl.pocela mi se davit. tak sam se prepala da sam se tresla sva. nisam ju mogla vise hranit uopce. i sad joj dajem takve male pticje zalogaje jer me strah. tak da hranjenje traje po 45 minuta:/ znam da je glupo al nemrem si pomoc.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Meni nitko ne pametuje osim stare,ali to polako rješavamo,drago mi je što svi u obitelji koji imaju bebe/djecu,a većina ih je bila za Uskrs kod nas nije rekla ni riječ,ni za odgoj,ni za prehranu,apsolutno ništa…jedino kaj me FAKAT nervira je kad god idemo kod doktora ili kad smo išli na pretrage, druge mame koje bulje ko kreteni kretenski kad se mala rasplače,dođe mi da im kažem kaj buljiš koji klinac,kao da se tvoje dijete nikad nije rasplakalo,to ne mogu shvatiti

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    ja sam sa svekrvom super. svekar me ubija u pojam. Duna je beba koja ne plače, dok se počne ljutiti ja ju uzmem ili dam sisu ili promijenimo pozu držanja, a on veli da zbog čega odmah skačem, kao nek se rasplače malo, ne treba skakati dok se beba počne ljutiti. to me smeta. a moj tata bi joj najradije sa špekom hranil i al joj sok i vodu. sad bude 4 mjeseca i sisal bu do 6. a on brije da je gladna žedna… a mala je prava bucka 
    i sva rodbina mi pametuje oko toga, osim svekrve, ona je fakat super.

    Kod mene to s kmečanjem ista stvar…samo što uz svekra sere i svekrva (baš sam iznenađena 😣) plus dojenje na zahtjev im nikako nije jasno ko ni to da lotte neće dudu….i stalno ono…navikla si ju na ruke..nek plače i jača pluča…grrrr

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    MalaMuca


    mene isto ubija u pojam to pitanje dal imam mlijeka. Onda velim da imam i da i mačke hranim s njim -.-

    ha ha ha fakat me ovo nasmijalo, da sam ikoga slušala ne bih dojila tri dana  , a piškote sam jedva maknula od maloga , je ..le ju piškote bilo mi je zlo kada ih je stavila u kašicu svekrva e onda mu vode daje pa borba s njom ali nema je često pa pretrpim :D bila sam i ja na početku ljubomorna tj više iz zdravstvenih razloga ga nisam dala nosati a sada samo ga uzmi nek se navikne na druge ljude

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


    mene uzasno zivcira to da od kad sam postala mama da sam strasnooooooo ljubomorna ….ko god ga primi odma gledam kako ga drzi… pa kaj mu govore i sl.uzasno sam ljubomorna i nemogu si pomoc….najvise na njegovu baku muzevu mamu koja se ponasa koda mu je ona mama a ne ja i to me ubija prvo mi je dijete i uzasno me sve smeta ko kobra sam kad je on u pitanju

    Tvoja sveki je moja sveki? Kužim te draga…što da ti kažem moja je rekla dok sam držala curku dođi mami…ak joj tad nisam oči iskopala neću nikad

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Moja S nije tip koja će biti na mjestu, i onda osobe koje nisu na to navikle počnu, dođi tu sjedni se malo,a ona okreće očima, nemoj sjediti na podu prehladit ćeš se…nemoj trčati past ćeš…kaj joj nije zima, a dijete normalno obučeno, joj pa vjetar je napuhat će ju, naravno isto vrtić je kriv za sve, za ovo za ono…pa kako to dijete se diže u 6h kaj ne bi još malo spavalo, pa ne bude joj niš od 100 grama čokolade, ma ništa samo će podivljati….a još ima i Ad, pa kad to vide onda posebni savjet s čime se to treba mazati, e tu su mi najbolji, nema što nema da trebam staviti djetetu na ruke, jojjjj samo ignor! Sva sreća što je dijete dosta inteligentno i  jednostavno odbrusi.

  • Avatar LadyBug2

    LadyBug2

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    uh… ima toga više što nam smeta…

    ucimo dijete jesti za stolom, odnosno u hranilici (eventualno u kolicima kada smo u gostima), ali u principu volimo da se u miru pojede na mjestu (sjedeći) i nakon obroka je Mrva slobodna za igru!
    sveky to nikako ne može shvatiti i najradije bi pustila Mrvu da juri po stanu, a ona bi ju hvatala i onako usput joj trpala hranu u usta (da ne prekidamo igru, jel).. 

    kad smo kod hrane - dijelimo isti slucaj sa svima ovdje - totalni smo čudaci što naše dijete ne zna kakvog je okusa čokolada i smoki od kikirikija… i nismo normalni jer kako mi mislimo da će dijete narasti!
    moja mama bi joj svakako trpala sok umjesto vode - “dajte jooj bar danas soka da zna da je nedjelja” 
    a da ne velim da joj je sveky pokušala utrpat orehnjacu i makovnjacu - “gle kak je baka fino to ispekla” 

    i svi imaju naviku samo vikat ne ne ne… nemoj ovo, nemoj ono… to se ne smije, to je bekano, to je pec, ne, ne, ne…
    pokušavamo objasnit svima da mi ne koristimo “ne”. Čuvamo ga za one situacije koje su stvarno opasne i kada cuje “ne” - da odmah prestane s radnjom jer radi nešto opasno. 

    kod oblacenja imamo dvije suprotne strane - moja mama bi ju zabundala i kad je vani +20 (“jooj mrzli joj je nosek”), a sveky skida kapu kad je vani 0 + vjetar (“vruce joj je ispod kape”)…

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    renata


    Moja S nije tip koja će biti na mjestu, i onda osobe koje nisu na to navikle počnu, dođi tu sjedni se malo,a ona okreće očima, nemoj sjediti na podu prehladit ćeš se…nemoj trčati past ćeš…kaj joj nije zima, a dijete normalno obučeno, joj pa vjetar je napuhat će ju, naravno isto vrtić je kriv za sve, za ovo za ono…pa kako to dijete se diže u 6h kaj ne bi još malo spavalo, pa ne bude joj niš od 100 grama čokolade, ma ništa samo će podivljati….a još ima i Ad, pa kad to vide onda posebni savjet s čime se to treba mazati, e tu su mi najbolji, nema što nema da trebam staviti djetetu na ruke, jojjjj samo ignor! Sva sreća što je dijete dosta inteligentno i  jednostavno odbrusi.

    Hahahah ovo mi je sve potpuno poznato, pogotovo s mazanjem i s ovim da se bu prehladilo :D
    Za hranu su se brzo kod mene privikli da nema niš :D Sva sreća da je dijete alergično :D :D :D :D Jao

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.