Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar anita18

    anita18

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Ma uopce ne pricam o smjestaju,hrani ni pogledu kroz prozor…niti sam ocekivala hotel s 5 zvjezdica.Rodila sam svoju prvu kcerku u starom splitskom rodilistu i drugo dijete u novom splitskom rodilistu.Tretman katastrofa oba puta,necu zene plasit sa svojom pricom….al cinjenica je da su sve zene Hrvatske vec pomalo navikle na to da radjamo kao u zemljama 3eg svijeta.Vjeruj mi za 70posto slucajeva splitskog rodilista mogli bi se romani pricat.Dovoljno ih je googlat pa da ti sve bude jasno,a po mom misljenju nijedna zena ne bi smjela dozivjet ikakvu neugodu prilikom poroda,a kamoli sto se dole prozivljava.U Zagreb ici rodit treba samo para za autobusnu kartu ili otic autom,tako da to nema veze sa novcima ali ono sto me posebno smeta jest da placamo iste zdravstvene usluge diljem Hrvatske,pa zasto onda rodilja u Zagrebu ima pravo na epiduralnu,na muza u boxu duze od bijednih 19 splitskih minuta i sto je najvaznije,na ljudski i normalan tretman?Mogla bih ti romane pisat o splitskom rodilistu i svoje osobno iskustvo,al necu da plasim rodilje.Usput,u Zagrebu nisam nikom nista platila niti isla preko veze,vec na bolnicku uputnicu dosetala u 9om mjesecu trudnoce….

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Bas ta cura o kojoj sam pricala mi je rekla da su bili odlicni svi na porodu da su je pitali da li zeli  drip i da su se trudili da je ne rezu! Na kraju je valjda malo sama pukla ali nista strasno.

    [lilypie.com]

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Odgovorila sam ti u opcoj brbljaonici pa da ne ponavljam bidi tamo. Nadam se da pomaze!

    [lilypie.com]

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    crnamala


    Odgovorila sam ti u opcoj brbljaonici pa da ne ponavljam bidi tamo. Nadam se da pomaze!

    Ovo je za bubicu 0609

    [lilypie.com]

  • Avatar StellaMaris

    StellaMaris

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Rodila sam u Splitu prije 21 mj. porod je bio jako tezak i trajao je vise od 24h. Ukratko…na kraju su bebi poceli opadat otkucaji, meni tlak, nastala je panika, odjednom 15 ljudi u boksu, uglavnom porod je dovrsen vakuumom. U svemu tome imala sam srecu da je to obavio dr. Bacic kojeg svi po pricama smatraju ludakom, ali od osoblja sam cula da je jedan od najsposobnijih doktora u rodilistu. Bilo je prekasno za carski jer se bebina glava zaglavila nisko u zdjelici. Osim infekcije, HB nije bilo nikakvih posljedica za malog, dapace zdrav je i napredan. Meni je oporavak bio malo duzi jer sam dosta popucala. I tijekom boravka tamo imam super rijeci za svih, od babica, doktora koji su stvarno divni (osim jednog kojeg sam zapamtila po imenu i prezimenu jer smo mogli zaglaviti zahvaljujuci njemu), sestara na odjelu, ali naravno nemaju svi ista iskustva, ja sam prema svima bila korektna, slusala sam babice, nisam pisnula, nisam filozofirala i nisam bila drska, tako da mi je istom mjerom i vraceno. Cula sam svakakvu vrisku i zapomaganja iz boksa i naravno da su i babice prema tim curama bile neugodnije, jedna cura je cak udarila babicu, culi su se instrumenti kako padaju, naravno da je babica poludjela. Pa svi znaju da se deranjem samo gubi energija koja je itekako potrebna. Ja vjerujem da te babice stvarno svasta dozive.
    Moja cimerica i ja nismo tri puta zazvonile sestrama da dodju dok su neke zvonile i 10 puta dnevno, najcesce za gluposti. Sto prije shvatite da niste u hotelu nego u bolnici bit ce vam lakse. Mi smo dobile cistu posteljinu i spavacice kad god smo trazile, iako sam ja svoju nosila. 
    *uz rucnike, uloske i mrezaste gacice, cure ponesite wc papir i vlazni wc papir (ako imate savova bit ce puno ugodniji), vlazne maramice, par pelena za bebu za svaki slucaj. Meni su najbolji bili chicco ulosci, ponesite neke plasticne slape/japanke za tusiranje i papuce za sobu, putna pakiranja (sampon, kupka, cetkica, kaladont), plasticnu casu, grudnjak za dojenje i blazinice za grudi (mozda i kremu za bradavice), neki paracetamol i to bi bilo sve.  Doma pripremite dodatna pakiranja ulozaka, gacica…to ce vam vasi donositi u posjetama. U radaonu ponesite 2-3 uloska, mrezaste gacice, papirnate maramice i carape. Stavite neke neutralne kekse i vodu. Trebat ce vam dok netko od vasih ne donese torbu u sobu.
    Moj porod je bio dosta traumatican po svih, ali moji problemi nisu nastali u rodilistu nego daleko prije, mislim da je nesavjesno pracenje trudnoce od moje ginekologice uzrokovalo takav tijek poroda, uz netpotpunu trudnicku, najbitnija pogreska je ta sto je procijenila bebu na 3,2 kg a on je imao 4,5 kg, ja nisam građena da bi rodila toliko dijete, doktori na porodu su me tri puta pitali na koliko je procijenjena beba, da se znalo isla bi odmah na carski. Planiram drugu trudnocu i vec unaprijed znam da me ceka carski rez i ne razmisljam o drugim rodilistima jer se svugdje mogu dogoditi komplikacije. I za druga rodilista u HR sam cula razne dobre i lose price.
    Ako nekog jos  nesto zanima, tu sam…
    Oprostite na duzem postu

    <3 2/2013 <3

  • Avatar anita18

    anita18

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Stella,ja se slazem da ima i dobrih stvari u splitskom rodilistu i lijepih poroda,nazalost moji su bili prestrasni.Ono sa cim se ne bi slozila u tvom postu jest da apsolutno nema opravdanja da babice iki sestrebudu grube i osorne prema rodiljama,ako je rodilja bezobrazna pa krene udarit nekoga(usput onako wtf),oni imaju zastitare za takvo ponasanje,a cinjenica da neke zene zvone 10 puta dnevno(inace ja nisam nikad ni pisnula i price su mi vrlo slicne tvojoj al sa umalo sudskim epilogom)imaju potpuno pravo na to.Zene vanka vec desetljece radjaju u privatnim sobama,sa potpunom kontrolom poroda,ljubaznim osobljem,epiduralnom,prirodno,u kadama…kakogod izaberu.Meni je uzas kad netko kaze znas bit ce ti dobro u st rodilistu ako ne vices i ne zvonis sestrama i budes tiha….Zene dolaze rodit prvo dijete,neznaju nista,nemaju pojma o boli o mogucim problemima o normalnom tijeku poroda,pa zasto onda te zene nemaju pravo da ih netko utjesi,da ih pregleda da im uputi lijepu rijec ili doda casu vode.Ja se slazem da im posao nije lak,al nisam im ga ja birala…i ja radim tezak i zahtjevan posao a da sam bezobrazna prema nekome itekako bi otkaz dobila.U Zagrebu,kraj mene je lezala cura koja se ni dva dana nakon poroda nije mogla ustat…i sta mislis…sestre su je hranile,kupale,dozvokjavale muzu da dodje i van termina posjete ,a ona im je zvonila i po 40 puta dnevno.Pa su joj dijete dodavali pa cekali kad podoji dijete da ga vrate u krevetic….itd.U Splitu bi je vjerovatno jos i ismijali.Poanta je da nemamo svi isti prag boli niti smo jednaki,ja sam prvu curicu radjala 21 h od kojih sam 15h bila na dripu,a nisam ni rijec pisnula…zena u boxu kraj mene je urlikala bar 3 h neprestano.Ja to razumijem…preplasena,sama,prvorotkinja…nitko,ama bas nitko toj zeni nije pruzio rijec utjehe,vec su joj se i rugali.Ma strasno.Opet ponavljam,necu svoju pricu pricat al vjeruj mi digla bi ti se kosa na glavi.Ja bi voljela da se u Hrvatskojmalo vise povede racuna o dostojanstvenom i pristojnom ophodjenju sa trudnucama i majkama,nazalost jos uvijek je mnogo nasilja nad zenama u tim trenutcima i to ne samo u splitskom rodilistu.Za st.rodiliste pricam jer imam osobno iskustvu,nazalost traumaticno i gorko

  • Avatar StellaMaris

    StellaMaris

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Anita stvarno mi je zao mi je sto si sve prosla i da su ti porodi ostali gorka umjesto slatka uspomena. Ja opet ponavljam da ne mogu reci za osoblje nista lose, kad mi je trebala voda dodale su mi je, kad sam trebala povratiti tu vodu opet su mi dodale posudu, bez ikakve drskosti. U neko doba željela sam šetati i to su me pustile, za 5 min su došle provjeriti jesam li dobro (išla sam roditi bez ijedne veze), čak sam i stolčić nakratko dobila, ma stvarno ne mogu ništa reći, pitala sam ih da mi pokažu kako se diše i pokazale su mi, na kraju kad se sve iskompliciralo bodrile su me i hrabrile dok su pripremali vakuum… Možda nije dobro  što sam takva da gledam na to kao “najbitnije da se dobro sve završilo” bez obzira što nisam imala porod iz snova i što su ga odvojili od mene, moje dijete je sad tu i uživam svaki momenat s njim. Ne znam kako bi na sve gledala da je bio drugačiji ishod, to ne mogu zamisliti, a znam i takvih slučajeva čak više iz drugih bolnica.
    Što se tiče uvjeta rađanja vani, svijesna sam da smo mi još miljama daleko i davno sam se pomirila s tim

    <3 2/2013 <3

  • Avatar anita18

    anita18

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Ma eto to jemeni na dusi,sto se mi opcenito sa svime mirimo.Evo i ja vise necu imat djece,dvoje i dosta,pa kao sta me briga….tako mi razmisljamo,al nebi trebali.Trebale bi zene trazit malo vise paznje i ljudskosti u takvim trenutcima jer ouno je svacega u rodilistima diljem hrvatske i onda ti lijep dogadjaj postane traumaticno iskustvo.I sve mi mislimo,eto imam zivo i zdravo dijete pa kvragu sve,al eto to je bi trebao bit izgovor.

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Po prvi put cu rodit i to u st rodilistu pa o konkretnom mogu govorit tek za koji tjedan ( valjda) . Ima logike u onome sto obje govorite ali po mome je najbitnija ta doza ljudskosti i razumijevanja s obje strane. Babuca bi valjda trebala shvatit da mi je prva beba i bojis se i ne znas sta te ceka pa si vjerojatno ponekad i dosadan i naporan i pretjerano zabrinut a s druge strane njima je to vise svakodnevica i vjerojatno su i preopterecene kolicinom posla da ni ne mogu skakat na nasu svaku!?!  Ja se nadam da ce mi pomoc sta triba i idem tamo s dozom vjere da ce sve bit ok pa cemo vidit. 

    [lilypie.com]

  • Avatar anita18

    anita18

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Ma sve ce bit ok,al svakako prijavi iskustvo.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.