Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tejo

    tejo

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila u splitskom novom rodilištu i svi su mi bili izvrsni. A gledaj svatko drugačije reagira na trudove, na bol. Mislim da cure koje imaju niski prag tolerancije za bol i krenu dramit oko svega, bježat sa stola, kukat za sve živo prođu loše u svakom rodilištu. Ipak je to njima svakodnevna stvar. Dnevno se u splitskom rodi cca 15tak dice. Naravno da su oguglali na viku i bol oko njih. Tebi je to najvažnija stvar na svitu jer se događa tebi i tvom ditetu, a njima je tek još jedan porod. Tako da nema izrazito dobrog ili lošeg rodilišta, čula sam kriminalnu i savršenu priču za svako rodilište. Ako imaš kakvih konkretnih pitanja vezanih za splitsko, slobodno pucaj. Još moram naglasiti da svugdi ima izuzetaka, di sestre i doktori imaju svoje loše dane, a toga opet ima svudi.
    P.s. ja idem opet u 12tom misecu u KBC Split

    Dixi 14.12.11.
    Ivan 10.12.14.

  • Avatar zvoncica1010

    zvoncica1010

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Da, naravno, sve je individualno.. :)
    jel mi možeš reći jesi li imala plan poroda i jesu li ga poštovali (u koliko si ga imala) ?

  • Ren3

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    mene također zanima kako se odnose prema osobnom planu poroda?
    kakvo je splitsko rodilište po pitanju prirodnog poroda? pretpostavljam da nemaju kadu ili stolček?

  • Avatar zvoncica2

    zvoncica2

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Ren


    mene također zanima kako se odnose prema osobnom planu poroda?
    kakvo je splitsko rodilište po pitanju prirodnog poroda? pretpostavljam da nemaju kadu ili stolček?

    Imaju stolčić i kadu, ali se rijetko koristi :/ Što se stolčića tiče, moja ginekologica je rekla da je problem što je malo babica educirano za vođenje poroda na stolčiću, a pretpostavljam da se cijeli tim (i doktori i babice) osjeća sigurnije po klasičnom načinu. Vjerojatno ovisi i na koji tim naletiš, ali, koliko sam skužila, rijetko tko prakticira… Btw, sestra mi je pitala za stolčić, al su joj odbili pa nije inzistirala…
    A slično je i s kadom. Nisam uopće znala da to postoji u splitskom, rekla mi je prijateljica koja završava studij medicine (taman je imala ginekologiju pa je bila neko vrime na odjelu). Ugl, njima su rekli da za porod u vodi triba više nadzora, a njima je ugl gužva (omjer osoblja i poroda u tijeku) pa zato ne koriste kadu.
    Ukratko: i stolčić i kada postoje, al praktično ti je isto ko da i ne postoje ;)

    Happiness is choice for today :)

  • Ren3

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    fala ti puno na info…
    imaju a ne koriste, naprosto nevjerojatno :s …da mi nije prva trudnoća vjerojatno bih šla razbijat led :)

  • Avatar zvoncica2

    zvoncica2

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Da, koma baš… A i meni je prva  A osim toga, ako se oni zbilja ne snalaze s tim, ne bih baš ni htjela inzistirat - da nešto zeznu pa još budem “sama sebi kriva”… Iako, nema smisla da imaju opremu, a nemaju osposobljeno osoblje, al očito je tako :/

    Happiness is choice for today :)

  • Ren3

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    da…nevjerojatno :/ išla sam se raspitivati za još neka rodilišta, izgleda da dosta njih ima kadu ali van upotrebe, valjda zbog needuciranog osoblja…koja šteta :(
    pročitla sam jučer na Roda da je u kninskom rodilištu bilo super, ali da je pred godinu dana otišla glavna doc koja je uvela te metode za što prirodniji porod i zamjenio ju neki doc iz Livna koji (navodno) baš nije fan prirodnih metoda, ne znam kakva je situacija sad, namjeravam otić i tamo i raspitat se… razmatram sve opcije ‘u okolici’ i raspitujem se, baš sam razočarana za splitsko da nije bar malo naprednije po tom pitanju, volila bih da se rodi u Spljetu :)

  • Avatar Leona4

    Leona4

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Splitske trudnice i one koje su to do nedavno bile ima li Splitsko rodiliste koja pravila i sta ste sve nosili u rodiliste i u rađaonu? Hvala

    TODAY is a new BEGINNING :)

  • tina39

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ja sam rodila tamo i izmučila sam se jer su se oni i previše trudili. Željeli su da rodim prirodnim putem tako da su sve isprobali na meni dok na kraju nisam otišla na carski,od 5 ujutro do ponoći,htjela sam ih zadaviti,ali oni su su bili i više nego uslužni jer su me doktori obilazili svakih pola sata,sve su probali ,od gela,dripa,guranja,vađenja i kad više nije išlo moralo je na carski. Nedostaje spavaćica, gaza i sl.ali to poneseš,sestre na carskom su ljubazne(neke više neke manje,) čak su pokazale kako izdajati a ako nemaš mlijeka kad god zovneš donesu. Moj dečko nije bio sa mnom pa sam se izdajala i sestre su nosile i navečer mlijeko do njega.

  • Avatar beti23

    beti23

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Kakvi su po pitanju epiziotomije? Ako kazes da ju zelis izbjec oce li postovat ili rezu bez obzira?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.