Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar zvoncica1010

    zvoncica1010

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    beti23


    Kakvi su po pitanju epiziotomije? Ako kazes da ju zelis izbjec oce li postovat ili rezu bez obzira?

    - to i mene zanima..  pozitivno je što u zadnje vrijeme dobivam pozitivnije informacije vezane za splitsko rodilište,pa sam happy… Btw jel dozvoljavaju da netko bude s nama za vrijeme poroda , npr muž? :)
  • Avatar zvoncica2

    zvoncica2

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Leona


    Splitske trudnice i one koje su to do nedavno bile ima li Splitsko rodiliste koja pravila i sta ste sve nosili u rodiliste i u rađaonu? Hvala

    Torbu za rodilište (srednje veličine, nije mala, al nije ni kufer) sam ponijela i u rađaonu, nitko nije imao ništa protiv;) U samoj rađaoni ništa iz torbe nisam koristila (ne smije se jest, a mislim ni pit), ali nakon poroda je bilo praktično što mi je torba bila tu - sestre su me pitale imam li mrežaste gačice (uložak su mi one dale, neki ogromni, a kasnije sam koristila ove šta sam ponijela)… Sadržaj torbe za rodilište sam sastavila prema popisima ovdje na forumu, ništa posebno. Samo što zna (pogotovo vikendom) u sobama falit toaletnog papira, papirnatih rola za brisanje ruku (ja sam koristila papirnate maramice) i tekućeg sapuna; pa to ponesi nek se nađe. Spavaćica isto zna nestat vikendima, u smislu da si 2 dana u istoj, pa ponesi ako želiš svoju. Ali na porodu si u njihovoj.

    Happiness is choice for today :)

  • Avatar zvoncica2

    zvoncica2

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    zvoncica1010


    beti23


    Kakvi su po pitanju epiziotomije? Ako kazes da ju zelis izbjec oce li postovat ili rezu bez obzira?

    - to i mene zanima..  pozitivno je što u zadnje vrijeme dobivam pozitivnije informacije vezane za splitsko rodilište,pa sam happy… Btw jel dozvoljavaju da netko bude s nama za vrijeme poroda , npr muž? :)

    Ja se nisam izjasnila ništa za epiziotomiju. Ali sestre/babice su baš vagale odluku oće li me rezat ili  ne. Na kraju me ipak rezala, ali mi je objasnila sama da je to napravila jer bi u suprotnom puno pukla. A rezala me stvarno malo, nisam imala puno punata i brzo sam se oporavila…

    Inače, meni je iskustvo iz splitskog rodilišta super. Porod mi je bio prvi. Doduše, došla sam 7 prstiju otvorena i brzo je sve prošlo, bez komplikacija. Ali svi su bili tako ljubazni i pažljivi, stvarno extra! Počevši od sestre dole na prijemu (valjda je vidila kako i ja i muž izgledamo zbunjeni i pripadnuti pa nas je odma krenila hrabrit) do sestara u rađaoni, doktora koji me pregledava i još jednog koji mi je bija na porodu - stvarno su svi bili super.

    P.s. Naravno da smiješ imat pratnju na porodu, meni je bio suprug. Samo se na vrijeme javi u rodilište, postoji neki tečaj, ali on nije obavezan da ga poslušaš, važno je da uplatiš 400kn i onda tu uplatnicu doneseš nekoj tajnici u rodilište koja ti izda potvrdu da ti smije suprug (ili tko već) biti na porodu. Tu potvrdu staviš u trudničku i onda kad dođeš rađat, pokažeš i to je to.

    Happiness is choice for today :)

  • Avatar zvoncica1010

    zvoncica1010

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    zvoncica- hvala tiiii :)  bome dosta informacija na jednom mjestu :))))

  • Avatar beti23

    beti23

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Zvoncica hvala ti sad san malo mirnija! 

  • Avatar mimi22

    mimi22

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    idem i ja za par dana u split jer sam sa otoka pa bolje da sam tamo kad mi krene hehe isto mislim ako se prema njima ok ponasas da ce i oni prema tebi tako sam nekako stavila sebi u glavu da se ponasam ljubazno i da izdrzim ta 3 dana i gotovo, al bome postojat ce uvijek neko bezobrazan al bolje presutit i mislit na svoju bebicu i kako cete brzo kuci, termin mi je 10.09 ali sam vec otvorena 2 prsta nekih tjedan dana tako da cu vjerovatno prije pa kad se vratim kuci napisem kako je bilo 

  • Avatar mimi22

    mimi22

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    kad su vama termini? 

  • Avatar beti23

    beti23

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    26.9. Mimi sretno 

  • dinica

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Moj prvi porod je bio u novom Splitskom rodilištu prije 4 godine i imam samo najbolja iskustva,znači od osoblja kompletnog,uvjeta,samog poroda,ma svega.I šta je već netko napisao,puno ovisi od toga kako se i same postavite.Evo za kojih 20ak dana ponovno idem rodit tu i nadam se da će iskustvo bit kao i sa prvim porodom

  • ilme

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Ja sam prije 3 miseca rodila u splitskom rodilistu i osim poroda nista drugo nemogu pohvalit,pocevsi od doktorice na kontroli plodne vode do sestara na odjelu… na 4 pregledu plodne vode doktorica me doslovno razreze dole sa onim tubusom i posalje hitno u radaonu jer je vidila mekonij u pl.vodi, gore me docekala valjda doktorica a mozda je i stazistica posto svi setaju u istoj uniformi bez imena i nitko se ne predstavlja,pripremite se da ce vas prije boksa pregldat najmanje 5 puta i svak ce rec da ste razlicito otvorene -.- al su zato babice super,mene su prvo pustili da setam aat vremena nebili mi poceli trudovi a onda me stavili u boks,tamo se pripremite da ce vas doc pogledat svaku sat dva ako ste tihi ko ja a ako se derete onda jos rjedje, stvarno je guzva al valjda mozes bacit oko vidit dal je sve u redu. Mene su samo u prolazu pitali jel disem i to je to,na kraju me babica u prolazu dosla vidit i kad sam se okrenila sa boka na ledja je skuzila da je maloj glavica krenila izlazit i odjednom panika svi skocili,haha umalo se sama porodila…reze te jedino ako vidi da cea popucat inace nece a u boks sa sobom nosis svoju torbu i vodu za piti,jest nesmis… sve u svemu forsirat ce prirodni porod a carski ce im bit zadnja opcija nakon gela dripa,epiduralnu te cisto izigboriraju ako ih pitas al daju ti protiv bolova da se malo odmoris sta je super… o sestrama na odjelu nista dobrog sve im je tesko,vadu krv pa im pukne igla,infuzija od 10ml tece dva sata,zvonis al te ne sljive ni pola posto…pedijatri ti gledaju dijete i vrte glavom i ocima osim jednog tipa i neke starije zene koji ti sve objasne…pelena ti nemaju pa ti dijete mijenjaju 4 puta na dan,pidjame ponesi svoje…malo se oduzilo ovo pisanje ako koga jos sta tanima slobodno pitajte

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.