Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Vikica1

    Vikica1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, trudnica sam 33tt,inace mi je ovo sesta trudnoca.Dosada je sve bilo uredno, jedino idem na guk profil zbog trudnickog dijabetesa.Sada sam na strogom mirovanju uz terapiju roidiakal,utrogestan i normabel.Mozete mi objasniti ovaj nalaz cerviksa od neki dan:cerviks clanak,rotkinje,nize,medioponiran,1pp kroz cvrsto UU do ovoja i glavice?Kontrolu imam 12. 6.

  • Avatar Piamia

    Piamia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Drage zene koje imate spomenute probleme, ja sam u planiranju 2.trudnoce a u prvoj sam cijelo vrijeme imala skraceni cervix i na kraju sma rodila u terminu. 
    Zanima me zene koje ste prvi put imale tu sit, je li se ponovila u 2.trudnoci?

  • MiNi1324

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Piamia

    Drage zene koje imate spomenute probleme, ja sam u planiranju 2.trudnoce a u prvoj sam cijelo vrijeme imala skraceni cervix i na kraju sma rodila u terminu.
    Zanima me zene koje ste prvi put imale tu sit, je li se ponovila u 2.trudnoci?

    Dvije prijateljice su u sve tri trudnoće imale skraćen cerviks i u sve tri trudnoće su morale strogo mirovati. Dok treća prijateljica je imala samo u prvoj trudnoći skraćen cerviks, a u drugoj nije🤷🏻‍♀️

    ▪️PCOS, IR
    ▪️Imam curicu, 2023.❤️
    ▪️Termin 04.10.2024.💙

  • Avatar Piamia

    Piamia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Hvala puno.. ne znam o cemu to ovisi

  • Maya1306

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Bokic curke, nova sam u svemu ovome i prva mi je trudnoca pa nemam bas iskustva  sad smo 14 tt i jucer smo bili na pregledu pa je doktorica rekla da je cerviks dosta skracen ,27mm a prije 3 tj je bio 33mm. Moram strogo mirovati i kaze da je jako brine taj moj cerviks, za 2 tj me opet narucila pa cemo vidjeti hocu li morati na serklazu ili ne. Malo me panika jer se prvi put susrecem sa time pa ako ima koja da se susrela s takvim problemom da napise kako je to sve proslo na kraju, jel uspjela s mirovanjem izdrzati do kraja trudnoce ili ste bile na serklazi, jel bili kakvih problema…  s bebicom je inace sve super, i nemam nikakvih drugih problema osim toga

  • Kruna23

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Bok Maya, i moj cerviks je bio 27mm sa 17 i 19 tj  mjeren. Doktor mi nije bio pretjerano zabrinut i rekao samo da ćemo pratiti i preporučio mirovanje ( ne strogo). Nakon toga sam bila na drugom mišljenju i anomaly scanu sa 20 tt gdje se skratio na 20mm. Tu mi je doktorica bila jako zabrinuta,  naredila strogo mirovanje (wc-krevet) i dala savjet da se narucim na serklaz. U međuvremenu dok sam čekala serklazu završila na hitnoj sa prolabiranim vodenjakom i nije dobro završilo 😔 Molim te strogo miruj, jedi također lezeci i zahtjevaj serklazu cim prije jer je to dosta los nalaz za 14tt. Meni su rekli u slj trudnoći raditi preventivni serklaz sa 16tt i ranije po potrebi i strogo mirovanje me čeka. Sretno i hrabro dalje 🍀❤️

    24tt prijevremeni porod 👼

  • Jagoda01

    Broj poruka: 719

    Prijavi adminu

    Maya također se slazem da je to veoma los nalaz, a serklazu ti inzistiraj i zahtijevaj, ako se oni slucjano budu dvoumili, mada situacija cerviksa je takva da nema dvoumljenja.
    I kad ti stave serklaz, opet maksimalno miruj. 
    A nama se javljaj slobodno za savjete. Ja sam prosla serklazu, a mozes i prethodne postove iscitat. 
    🤗

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Maya1306

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Bila sam kod druge doktorice na pregledu i narucila me 2.7 za serklazu. Mirujem, ne krecem se i sve je super za sad ali se bas jako bojim te serklaze jer sam procitala i negativnih i losih iskustava . Neznam sto me sve ceka, nadam se da ce sve biti u redu i da cu brzo doma. 

  • Maya1306

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Maya1306

    Bila sam kod druge doktorice na pregledu i narucila me 2.7 za serklazu. Mirujem, ne krecem se i sve je super za sad ali se bas jako bojim te serklaze jer sam procitala i negativnih i pozitivnih iskustava . Neznam sto me sve ceka, nadam se da ce sve biti u redu i da cu brzo doma.
  • Kruna23

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Maya nemas se cega bojati. Sam postupak je jako brzo gotov, ja sam ga radila u općoj anesteziji..nije mi ništa bilo bolno. Najbitnije je da ti i beba budete ok, kod mene je rađen hitni serklaz kad je već bilo prekrasno tako da si ti u dobroj situaciji. Jedino se probaj organizirati da i nakon serklaze maksimalno mirujes ( krevet-wc relacija) barem dok ne prođes kritične tjedne za bebu. Kod samog zahvata ako prođe sve ok već nakon 2,3 dana te puštaju doma. Ako imaš još nekih pitanja slobodno pitaj rado ću pomoći.

    24tt prijevremeni porod 👼

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.