Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Jagoda01

    Broj poruka: 724

    Prijavi adminu

    Ja sam odmah sutradan isla kuci, ja sam bila presretna sto su mi uradili serklazu, nisam ni o cemu drugom puno razmisljala... Kad sam usla u salu samo sam rekla "sto prije me uspavajte" toliko sam to jedva cekala jer sam znala koliko je to korisno...
    Ne kreci se doslovno do tog 02.07.meni su rekli da ne mrdam do serklaze, ono doslovno, ako mogu da ni u wc ne idem, da bi se sto vise ocuvao cerviks do serklaze

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Mayuscha

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Meni je doktorica rekla da ce mi dati spinalnu pa neznam jel me budu uspavljivali, iako bi ja radije da me uspavaju . Budem im rekla da hocu da me uspavaju. Tamo su mi rekli napraviti sve pretrage prvo i onda drugi dan operacija. I ja jedva cekam da to rijesim , bit ce mi lakse. Vise me strah igli nego same operacije i svega toga

    27tt 💗

  • Mayuscha

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Kruna23

    Mayanemas se cega bojati. Sam postupak je jako brzo gotov, ja sam ga radila u općoj anesteziji..nije mi ništa bilo bolno. Najbitnije je da ti i beba budete ok, kod mene je rađen hitni serklaz kad je već bilo prekrasno tako da si ti u dobroj situaciji. Jedino se probaj organizirati da i nakon serklaze maksimalno mirujes ( krevet-wc relacija) barem dok ne prođes kritične tjedne za bebu. Kod samog zahvata ako prođe sve ok već nakon 2,3 dana te puštaju doma. Ako imaš još nekih pitanja slobodno pitaj rado ću pomoći.


    Jeste imali nesto slicno menstrualnim bolovima ali skroz slabi?

    27tt 💗

  • Jagoda01

    Broj poruka: 724

    Prijavi adminu

    Ja sam imala prave menstrualne bolove kad sam se probudila nakon serklaze, a prije nisam, samo u prvom mjesecu trudnoce

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Mayuscha

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Evo da se javim, prosla serklaza super, sve je u redu. Stavili su me odmah na tokolizu i ostajem do ponedjeljka, skoro tjedan dana  boljela su me jako leda prvi dan jer su mi dali spinalnu, nisu me uspavali i malo dolje trbuh ali nista strasno. Sad bebica i ja mozemo mirno spavati 

    27tt 💗

  • Kruna23

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Super Maya da je sve dobro prošlo!! Da i ja sam bila par dana na tokolizi i 10 dana ostala na pracenju ( uz preventivni antibiotik ). Nadam se da ste do kraja sada mirne ti i bebica  Javi samo kad budes išla doma kakve su ti dali upute jer i mene to nekad čeka 🫣

    24tt prijevremeni porod 👼

  • Jagoda01

    Broj poruka: 724

    Prijavi adminu

    I meni je drago Maya da je sve dobro proslo, a sad se cuvaj do kraja i sve polako
    Kruna uopste ne mora znacit da ces morat na serklazu u sljedecoj trudnoci. Mojoj mami su kad je bila trudna sa mnom uradili, a poslije sa sestrom, nisu, i jos je mene nosala i sve sta ide, i sve je ok bilo

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Kruna23

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Jagoda01

    I meni je drago Maya da je sve dobro proslo, a sad se cuvaj do kraja i sve polako
    Kruna uopste ne mora znacit da ces morat na serklazu u sljedecoj trudnoci. Mojoj mami su kad je bila trudna sa mnom uradili, a poslije sa sestrom, nisu, i jos je mene nosala i sve sta ide, i sve je ok bilo

    Hey Jagoda,  bila sam u Petrovoj na predkoncepcijskoj obradi i na konzultacijama.  Doktorica je rekla u sljedecoj trudnoci raditi preventivnu serklazu sa 17 tt ili  ranije tako da znam da me to čeka. Kod mene je cerviks skracen zbog prethodnog lettza pa je to nadajmo se riješenje za moj problem. 

    24tt prijevremeni porod 👼

  • Jagoda01

    Broj poruka: 724

    Prijavi adminu

    A onda da, svakako. Zelim ti srecu sa novom trudnocom🤗

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Mayuscha

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Dosla sam domeka danas, nisu mi dali nikakve posebne upute osim i dalje strogo mirovanje ali smijem se malo prosetati doma. Jeste vi uzimale vaginalno progesteron? Ja uzimam od pocetka trudnoce, a  zaboravila sam pitati doktoricu jel da nastavim sada i dalje uzimati .

    27tt 💗

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.