Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Jagoda01

    Broj poruka: 719

    Prijavi adminu

    Ja sam ih vaginalno do serklaze, a poslije pila, a ti ih pitaj obavezno

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, ne znam koliko je tema aktivna, ali postaviti cu pitanje, mozda ima aktivnih jos :). Danas sam 19+1, zbog pritiska u preponama i cerviksu sam bila na pregledu danas. Zatvorena sam, usce T oblika, cerviks 31mm. Rekli su mi da je to ok, ali da usporim tempo. Nije da moram lezati, ali da izbjegavam bilokakve napore, duge setnje, dugo stajanje itd. Da li tko ima slicna iskustva u ovim tjednima? 

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

  • Jagoda01

    Broj poruka: 719

    Prijavi adminu

    Tinker 🌸

    Pozdrav svima, ne znam koliko je tema aktivna, ali postaviti cu pitanje, mozda ima aktivnih jos :). Danas sam 19+1, zbog pritiska u preponama i cerviksu sam bila na pregledu danas. Zatvorena sam, usce T oblika, cerviks 31mm. Rekli su mi da je to ok, ali da usporim tempo. Nije da moram lezati, ali da izbjegavam bilokakve napore, duge setnje, dugo stajanje itd. Da li tko ima slicna iskustva u ovim tjednima?

    Evo ja ti mogu reci, najmanje sto mozes da uradis je da ti na bas svakom pregledu obavezno mjere cerviks, pa ako vidis da se skracuje (ne daj Boze) djelujes u skladu s tim.. 31mm za 19t nije savrsen nalaz

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Imam pregled za 10ak dana u svakom slučaju, na terapiji sam Utrogestanima vaginalno od početka trudnoće i pijem Mg redovito 300mg od tog zadnjeg pregleda, prije toga sam samo po potrebi. Izbjegavam napore, ali nije da ležim cijelo vrijeme. Imate koji još savjet? Koja je max dnevna doza Mg, mislim da je 600mg, ali nisam sigurna? Pijem Mg glicinat. Danas me počelo opet stiskati, baš sam se prepala, ali popila sam Mg, legla i prošlo je nakon par sati. 

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

  • Arianne

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Tinker 🌸

    Pozdrav svima, ne znam koliko je tema aktivna, ali postaviti cu pitanje, mozda ima aktivnih jos :). Danas sam 19+1, zbog pritiska u preponama i cerviksu sam bila na pregledu danas. Zatvorena sam, usce T oblika, cerviks 31mm. Rekli su mi da je to ok, ali da usporim tempo. Nije da moram lezati, ali da izbjegavam bilokakve napore, duge setnje, dugo stajanje itd. Da li tko ima slicna iskustva u ovim tjednima?

    Evo ja imam slicno iskustvo.
    U 20 tjednu cerviks oko 3 cm, s tim da ja nisam imala nikakvih bolova ni pritiska. Samo je od pregleda u 18 tjednu s 41 mm dosao do 30 mm u 20. tjednu, sto sam otkrila slucajno na anomaly scanu, a onda je to mjerenje iduci tjedan potvrdio i moj ginekolog. Dobila sam slicnu preporuku da pazim, plus da pijem magnezij oko 600 mg svaki dan i utrogestan navecer.
    Onda su mi nasli i brisom bakterije, jednu smo rijesili antibiotikom, a drugu ureaplasmu parvum nismo.
    Da te utjesim, evo meni je cerviks je na svakom sljedecem pregledu, svaka tri tjedna i dalje ostao 3 cm. Jedino zadnji put, na 33+5 je bio na 2,5 cm, ali je rekao ginekolog da se u tim tjednima i inace pocinje skracivat ali da i dalje dosta pazim. Zasad je sve normalno, 35 + 3 sam, iduci pregled imam na 36 +5 ali je rekao da vise nece mjeriti.
    .
    Ja sam bila jako u stresu i prestrasena, s tim da kako je islo vrijeme sam se malo smirivala, ali od onda stalno brojim tjedne. Sad me ovih dana znaju ponekad neka boluckanja dolje uznemirit, ali se tjesim da sam u dobrim tjednima i zasad je sve ok. Cekam jos da napunim punih 37 tjedana pa da se mogu konscno smirit, bar po tom pitanju. 
    Nadam se da ce i tebi sve bit ok i da se nece do nekih kasnih tjedana i dalje skracivati.

    It's a boy 💙

  • Jagoda01

    Broj poruka: 719

    Prijavi adminu

    Ja sam pila i Roidakal, on je dobar za ocuvanje plodovih ovoja a ima i magnezij. Dr su mi prepisali

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Arianne

    Tinker 🌸

    Pozdrav svima, ne znam koliko je tema aktivna, ali postaviti cu pitanje, mozda ima aktivnih jos :). Danas sam 19+1, zbog pritiska u preponama i cerviksu sam bila na pregledu danas. Zatvorena sam, usce T oblika, cerviks 31mm. Rekli su mi da je to ok, ali da usporim tempo. Nije da moram lezati, ali da izbjegavam bilokakve napore, duge setnje, dugo stajanje itd. Da li tko ima slicna iskustva u ovim tjednima?
    Evo ja imam slicno iskustvo.
    U 20 tjednu cerviks oko 3 cm, s tim da ja nisam imala nikakvih bolova ni pritiska. Samo je od pregleda u 18 tjednu s 41 mm dosao do 30 mm u 20. tjednu, sto sam otkrila slucajno na anomaly scanu, a onda je to mjerenje iduci tjedan potvrdio i moj ginekolog. Dobila sam slicnu preporuku da pazim, plus da pijem magnezij oko 600 mg svaki dan i utrogestan navecer.
    Onda su mi nasli i brisom bakterije, jednu smo rijesili antibiotikom, a drugu ureaplasmu parvum nismo.
    Da te utjesim, evo meni je cerviks je na svakom sljedecem pregledu, svaka tri tjedna i dalje ostao 3 cm. Jedino zadnji put, na 33+5 je bio na 2,5 cm, ali je rekao ginekolog da se u tim tjednima i inace pocinje skracivat ali da i dalje dosta pazim. Zasad je sve normalno, 35 + 3 sam, iduci pregled imam na 36 +5 ali je rekao da vise nece mjeriti.
    .
    Ja sam bila jako u stresu i prestrasena, s tim da kako je islo vrijeme sam se malo smirivala, ali od onda stalno brojim tjedne. Sad me ovih dana znaju ponekad neka boluckanja dolje uznemirit, ali se tjesim da sam u dobrim tjednima i zasad je sve ok. Cekam jos da napunim punih 37 tjedana pa da se mogu konscno smirit, bar po tom pitanju.
    Nadam se da ce i tebi sve bit ok i da se nece do nekih kasnih tjedana i dalje skracivati.

    Hvala na podijeljenom iskustvu. Jesi ti vec radila briseve prije u trudnoći pa ih sad ponavljala ili? Ja sam ih radila oko 12-13 TT i bili su uredni. Moram vidjeti s gin na sljedećem pregledu da li ponavljati. I baš ću pitati za Roidakal što je Jagoda01 spomenula. 

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

  • Arianne

    Broj poruka: 208

    Prijavi adminu

    Jagoda01, nisam znala za taj Roidokal, a oni nisu spominjali. Sad sam malo citala ovaj topic pa sam vidjela da spominjete da ga daju, ali iskreno prije se nisam ni usudila citat ovaj topic, bilo me dosta strah pa da si ne napravim veci stres.
    Ali ja doslovce nista nisam osjecala, nikakvu bol, pritisak ni kontrakcije niti peckanje, ama bas nista. Samo se odjednom smanjio. 
    .
    Tinker nisam radila briseve prije, uopce se ne sjecam kad sam ih zadnji put radila. Tek na pregledu kod mog ginekologa u 21. tjednu, kad sam dala urin kao i svaki put, bili su poviseni laukociti i taj smanjen cerviks i onda mi je prvi put u trudnoci radio briseve.

    It's a boy 💙

  • freyaa

    Broj poruka: 730

    Prijavi adminu

    Cure, javljam se kod Vas, naime u 16 tj. na kumu specijalizant mi je mjerio cerviks zbog spotinga i bio je 35mm, ponovo nekad u 18 tj aam bila na kumu, ista stvar, specijalizantica druga mi je mjerila cerviks, prvo mjerenje 35, drugo 39, otisla sam prosle sedmice zbog komisije za bolovanje u dz, i tamo je doktorica ponovila mjerenje jer kao ne vjeruje specijalizantima i bio je prvi put 35 pa 40.. Sad ove sedmice imam ponovo pregled u bolnici zbog komisije i strah me je da će ponovo mjeriti cerviks, ne znam koliko je to uopće dobro.  Da li je dobro tako često mjeriti cerviks?

  • Jagoda01

    Broj poruka: 719

    Prijavi adminu

    Cure, nadam se daste sve dobro i zdravo💗
    Freya, mislim da ti ne moze smetat to mjerenje, samo moze biti korisno 

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;10716;116/st/20230902/dt/6/n/Baby/k/d096/age.png

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.