Rodiliste u puli

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nemoj se toliko muciti i zamarat s time. Vrijeme ne mozes vratiti mozes sad samo mislit pozitivno i vjerovati da ce beba biti savrsena, zdrava i vesela. Da to toliko sve smeta ona pol Afrike i Romske djece ne bi bilo. Drzim fige da sve prodje super! Neke bebe su mirnije neke zivahnije, bitno da ju osjecas, da raste i da se razvija. Uzivaj jos malo mazi trbuh, a uskoro ces i svoju bebicu. Meni je termin 24.1. I super se osjecam, uzivam u ovoj trudnoci jer nam je prva uspješna nakon puno muke i tuge, tako da se veselim cak i svim trudnickim tegobama. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Grizli… Sigurno si se naplakala dok konacno niste spoznali da si trudnica? Mogu ti reći da sam i ja isplakala puno suza da necu nikad bit sposobna bit majka  😔  … Makar sam prirodno zatrudnila kad se nisam ni mrvicu nadala nakon par godina. I tada i sada nakon dugo dugo godina… Hvala Bogu ili kojoj god visoj sili da ceš i ti napokon postat mama za dva mjeseca.  Moj prvi dječak je rođen 25. 1. Zdrav. … 💙 I Sad je velik i zdrav  i želim da tako i ostane,daj Bože samo zdravlja svima …. Ja  ti od srca i duše tebi i svoj tvojoj obitelji ,i malenoj bebi u trbušćicu želim puno zdravlja i srećice !  Mogu si mislit koliko si sretna…. Tako je i meni bilo za sina prvoga nisam se toliko bojala…,a sada nakon dugo godina kad znam kako je sve i kako ima dosta bolesti i bubane dječice 😔 bojim se svega… Ali i to sto kažeš… Bit ce sve dobro. Kad smo do tud došli valjda će bit.  Proć će ti ta dva mjeseca tik-tak Grizli draga ❤️💙 🤗

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Grizli beba mi je super napreduje 😁😁😁 jede spava i nije zlocest i kad je buda neplace voli se mazit i da si tu oko njega i sve odma super, na nespavanje sam se navikla nemogu vjerovat 😂😁😂😁😂😁, bome se onda tvoja mama posteno namucila 😮, kapa do poda, si bila dobra beba jelda? 😁
    Alexo5 svakim danom je bolje iako sam bila jako lose bas onako prava depra.uopce se nisam mogla kontrolirat samo bi plakala i svadjala se sa muzem bio je lud, sjedila bi na wc-u i plakala pa bi dosao po mene i razgovarao odveo me lec i tako jos sam pila onaj Bromergon, majko mila pa jos gora, al sad ide na bolje, neplacem vise iako sam jos malo svadljiva ,a nebrini sve ce bit uredu sa bebicom vidjet ces 🙂
    A sto se tice šeširica, meni nisu branili iako ih nepreporucuju al kao tvoj izbor, i savjet moj osobni da ih koristis jer super stvar, iako ja nisam izdrzala dojit, jednostavno sam bila u k… 🙂

  • Brigitam14

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Moze  mi netko dsti savijet.. sto ako kad se vratim iz rodilista nemam dovoljno mljeka? Ili ne uspijem doijti? Moram odabrati dokranu sama? Jer jos nemam pedijatra…
    To dojenje me bas zabrinjuje, dali mi netko moze dati neki savijet ili ima slicno iskustvo?
    Puno hvala unaprijed☺☺☺

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hej zenske… 
    Alex kod nas je bilo svega od placa do histerije do nedruzenja s prijateljima koji imaju djecu. Imala asam prije ove trudnoce 4 spontana i to me dotuklo, onda jos muke kroz 5 postupka potpomognute i neuspjesi bas previse za psihu i nekad ne znam kako sam to izdrzala. Tako da kad sam saznala da sam trudna meni je bila tolika panika i strah. Jos uvijek me strah da ne izgubim svoju bebu, al kako sam sad vec u visim tjednima tako polako tak strah se zamjenjuje nestrpljenjem da upoznam moju curku. Zato je meni sada bilo koji simptom, nelagoda, pomisao na porod samo nesto usput i cemu se veselim zapravo jer znam da na kraju puta napokon dolazi moje malo cudo. Kako si ti? Jesi vec rodila ili jos cekas? 
    Vanna bas lijepo da bebac napreduje i da se mazite! Hvala za savjet za sesirice. Kupila sam ih i ponjet cu ih pa nek broj briga me, sve cu pokusat si olaksat ako je ikako moguce. Ti ne dojis ili si ipak uspjela na kraju? Ja sam ko beba bila nemoguca do 3godine nisam prespavala ni jednu jedinu noc, spavala bi 1h, 1h bila budna i vristala, plakala, kasnije pjevala i zvala mamu i tatu. Zahvaljujuci tome samo starija seka sad moze spavat ko top čvrsto. 😁 
    Brigitam jesi isla na koji tecaj za trudnice? Inace te info dosta lijepo oni objasne i polazu ti osnovno da se znas snaci. Ako ne kozes dojit ide dohrana sa formulom 1, sama biras koju zelis. Ako hoces pokusavat dojit onda u pocetku bebu na dohrani hranis na zlicicu ili spricu, ne na bocu jer onda ne zna pravilno hvatat bradavicu. Kako se priprema dohrana pise na svakom pakiranju kao i gramaza koja ide po tezini bebe. Voda mora biti prokuhana i mlaka. Al to ti u vecini slucaja ako moras u pocetku pokaze patronazna koje ce svakako doc k tebi nakon dolaska iz rodilista, obicno odmah drugi dan osim ako ne dodjes doma petak pa ih nema do ponedjeljka ili pred kakav blagdan. 

    [tickerfactory.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Grizli nedojim nazalost, nisam uspjela malo mi ke sad zao jer sam se skoro vec oporavila i psihicki i fizicki,al mu svejedno nebi moglo bit to dovljno pa se sad kao tjesim da mi bude lakse, a mislim da sam ga malo naucila na ruke pa se dere tu i tamo al sta cu nemogu ga pustit da place al ga nemogu cesto ni nosit pa se borim sama sa sobom, jos je dobijo bruh ili kilu kako je vec zovu kod pupka i to mi je pedijatrica rekla, vjerojatno od naprezanja tj plakanja u rodilistu jer 2 dana nije bio kod mene a oni bi ga hranili svakih par sati a on je bio velik i trebao je cesce jest, nije mu moglo bit samo dojenje a oni bi ga pustili da place a deckici su skloni tome, pa ce to promatrat ako se nepovuce onda ce mu to operirat, eto sta rec 😠

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Cure moje …. Rodih 26.11… Djecak. 3.400 ,52. Inducirani porod. DR .Gatoni . Zdrav je.  Ima sve prstiće. Doma smo.  Bilo je opet tesko i mucno i nije bilo lakse nego prvi put .Ali evo … Preživjeli smo. Dopeljah se sama u bolnicu sa mužem. Odpeljah nas kući sama sa muzem. Auto mi je bilo pred bolnicom. Nije bilo lako ,ali ići doma iz bolnice i pokrpan dole  lakse je nego bit tamo.  

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Vanna zao mi je da je maleni dobio vruh.. Nadam se da nece morat operirat! Najvaznije da ste vi dobro, a sad dal dojis ili ne, nije vazno bitno da on raste i razvija se. Sretno!
    Alex pa cestitam ti od srca! Vidis da je maleni super zdrav i sve na broju. Svaka cast kraljice sta si se pod trudovima odvezla i vratila sama vozeći. Cuvajte se i mazite i puno srece. Ako stignes napisi kakva je Gatoni na porodu. I jel ti sto posebno trebalo ili zapalo za oko da treba ponjet osim onih vec znanih stvari. 

    [tickerfactory.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Alexo5 kako si kako bebica napreduje, a i vi ostale cure dugo se nismo cule kako vase bebice, ste vi dobro??? 

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Drage Sve sadašnje i buduće mamice… Sretan Božić ako ga slavite🍀🎄💙 mozda i neke ne… 🎄💙🍀 Kako su vase bebe? Grizli draga hvala ti… 💙 Gatoni ima svoj karakter ,ali je dobra . Iskreno ona Marković je duša od žene. Bila mi je dva sata samo tamo i mjenjala je smjenu i neka Gordana starija primalja… Predivne. Onda je dosla Gatoni i mlada primalja Jelena ja mislim … Dobre su,ali ove prije njih su bile predivne. Ja sam bila sretna da je to zavrsilo. I nisam ni znala da sam potpisala za taj inducirani . Glupa ja sto nisam citala taj papir,ali tako mi je Gatoni rekla da sam potpisala i da moraju inducirani i to busenje vodenjaka … Nisam mogla ,tri put je pokusavala,a onda je zadnji na silu ga zbusila koliko god sam se opirala jer me je bolilo. 😔 Ali stvarno sam bila mirna i tiha i surađivala ,ali ta bol i to busenje vodenjaka i ti trudovi i…. Ja to ne mogu zaboravit koliko je to bilo odvratno i bolno i trauma za mene nova. Rekla je i Gatoni da sam istraumatizirana jos od proslog poroda i da imam prevelik strah. Pustimo to. Proslo je. Ali dobra je… Makar mislim da ako naletiš na Marković Markanović ili kako se preziva i Gordanu bit ces u rukama anđela.  🤗😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.