Rodiliste u puli

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar emenems8

    emenems8

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Alex05 samo hrabro, znam koliko su meni pomogla razlicita iskustva s poroda koja sam na ovoj i drugim temama citala jer sam zadnjih tjedan dana bila u neizvjesnosti i iscekivanju. Nismo svi isti i svako ce imati svoje posebno iskustvo s poroda, ali ono sta sam i sama znala da ce sva bol nestati kad ugledamo to malo bice koje je raslo u nama 9 mjeseci. Velike su to emocije! 
    Brigitam14 Znam samo da kazu da ne trebaju nikakve pretrage prije raditi nego kad dodes tamo i kad te dr pregleda i kaze koliko si otvorena, bar 4 cm, ti daju epiduralnu. Koliko sam shvatila vecinom ide u paketu sa dripom i prokidanjem vodenjaka. Meni dr nije preporucila jer je rekla da bolje da ide prirodno sve, ali da sam bas inzistirala mislim da bi morali dati. 
    Sretno cure!!! 🍀🍀🍀

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Emenems hvala za sve info i na dobrim zeljama. Sad me peru emocije, a mogu mislit kako je to tek intenzivno kad rodis i dobis to malo cudo u ruke. Uzivajte i mazite se! Sretno! 

    [tickerfactory.com]

  • Brigitam14

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    emenems8

    Alex05 samo hrabro, znam koliko su meni pomogla razlicita iskustva s poroda koja sam na ovoj i drugim temama citala jer sam zadnjih tjedan dana bila u neizvjesnosti i iscekivanju. Nismo svi isti i svako ce imati svoje posebno iskustvo s poroda, ali ono sta sam i sama znala da ce sva bol nestati kad ugledamo to malo bice koje je raslo u nama 9 mjeseci. Velike su to emocije!
    Brigitam14 Znam samo da kazu da ne trebaju nikakve pretrage prije raditi nego kad dodes tamo i kad te dr pregleda i kaze koliko si otvorena, bar 4 cm, ti daju epiduralnu. Koliko sam shvatila vecinom ide u paketu sa dripom i prokidanjem vodenjaka. Meni dr nije preporucila jer je rekla da bolje da ide prirodno sve, ali da sam bas inzistirala mislim da bi morali dati.
    Sretno cure!!! 🍀🍀🍀


    Hvala ti puno❤❤❤🍀🍀🍀 a ja se boijm i toga sta se tice disanja i oko toga… mislim ne kuzim kako je najbolje.. imam osijecaj kad bi disala za svaki trud kroz nos pa van na usta da bi se umorila brzo a neznam.. samo to su nam rekli na tecaju.. 

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Brigita prve trudove najbolje je prodisavati dubokim udahom na nos i izdahom na usta, one kasnije koji jače bole sam ja prodisala kako je ja zovem “američkom tehnikom”, tj. Kako ih oni uče na popularnim LaMaze satima, pa zvuče kao hi-hi-ha-ha, progooglaj malo po YouTube imaš detaljnih instrukcija, a zadnjih pol ure sam malo vikala iako to nije za preporuku ali baš se nisam mogla suzdržati. Nisam deračila kao idiot ali pustila glas svakako jesam i za mene je tako bilo najlakše…. 

    [lilypie.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Nopobo i Alexo5 kako ste, nisam dugo bila tu, pa upadam kao padobranac,Alexo5 sve ok sa tobom i bebicom, koliko joa do kraja imas? Nopobo kako tvoja bebica, napreduje?? 

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Grizli zaboravila sam pitat kako ti, jesi dobro 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    O Vanna kako si ti? Kako beba od 5 kg? 👶 Inace ja sam se rodila sa 5kg, s time da je moja mama prirodno jer nekad nije to bila indikacija za CR. Tako da se poistovjecujem sa tvojom bebicom. 😁 Ja sam super, malo trudnockih tegoba, iscekujem odlazak na podođajni jer mi najveci problem doc doma krepana i bez energije. 
    E curke koje ste već rodile pitanje na tecaju su nm rekli da su tate s nama od predrađaone pa me zanima dal je to tocno jer mi kazu u nekim drugim rodilistima da tek kasnije ih puste u rađaonu. Drugo dal brane da se koriste sesirici za dojenje?

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Emenems Vanna Nopobo….  Cure… 
    A evo 24 . 11. moram ako prije ne rodim , u nedjelju na pregled.  Bila sam jučer u Puli. Prije toga pred 7 dana .Beba se okrenula na glavicu. Sreća. Zoričić je divan doktor. Jucer je bila mislim crne kose frčkave … Gatoni. Pogledala mi je samo abd .bebu. Prestrašila me… Stalno mislim sto je. Ja ju pitam da li se na ulttazvuku vide zečje usne i te gluposti…. A ona mi je rekla to je ok. Vidi sve je u redu i onda gleda u ručicu  bebe i kaže… Vidiš ti  da ova  ruk…. I stane.  Ja kažem … Nesto ni u redu? A ona… Neću te strašit. Ionako imaš za rodit ,što ima za bit će bit. Ah… I tako sad sam opet sva nikakova. Što je sad. 😔 Ča je tu je. Zoričić mi je rekao da beba ima oko 3.500… Da će sve bit dobro. Da neka se smirim.Jako je dobar. Ja sam zbilja prestrašena i … Bojim se. Za sina nisam znala što me čeka,a sada kada znam kako mi je bilo i sto me čeka ,plače mi se… Bilo je jučer bar tri mlade mame kod Gatonice koje su izasle plačući… Down…  Rekla je Gatoni ,da je danas (jucer) jako tezak dan i da ima puno “bolesnih” mama … Bila je vidno uznemireno tužna ..  Niš pricam predugo… Kako su vaše bebice cure? Se oporavljate vi? Vanna su ti  prestale depre ili si još loše ? 😔

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Alex vjerojatno je to Gatonica bila ta frckava. Ona zna imat tako neke “ispade” iako je meni ona bila super na pregledima kad sam bila. Uvijek je oprezna kad ju nesto pitas i nece odgovoriti bas da su sve roze i fjori. Ako si bila na onom ultrazvuku u ambulanti dole u rodilistu 3 vrata lijevo. Taj uzv je katastrofa. Meni je pokazao da je beba gigantskog rasta u trbuhu ispalo da u 4 tjedna je narasla za 7 tjedana. Pa me narucila opet na onaj 3D za 7 dana i beba bila samo 3 dana veca. Tako da nemoj se uzrujavat sa nalazom na tom uzv ako si bila. Uostalom moze se beba napit plodne vode pa biti imat veci abdomen. Drzi se i nemoj se previse stresirat, znam da je tesko posebno kad je dr tako na jeziku, al drzim ti fige da bude sve ok. Sretno 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Grizli. Onda je to ta Gatoni sigurno. Treća vrata lijevo. Da… Crnu kosu ,frckava kosica,starija gospođa ,ali je dobra ja mislim. Lijepo priča. Samo eto prestrasih se….A i to sto kaze,bit ce što ima za bit već…  Cinilo mi se nekako mutno na tom ekranu sve. Sestra je rekla par puta Gatone ili tako nekako pa bit će onda kad ti kažeš da je ta- onda je sigurno. Nisam ju nikad do sad vidjela. Zar i 3 D imaju? A glej… Ča je tu je… Bila sam ja u Ri. Na amniocentezi pred par mjeseci.Dr . Nije rekao nista za “izgled” bebe,a DNK bebe nije pokazao nikakvu trisomiju. Samo maloformacije se mogu i kasnije mozda pokazati… Ja samo molim više sile da bude zdrav i kao sve ostale bebe😔 Nadam se da će tako i bit. 😔 Hvala od srca za fige Grizli i za svaki savjet svima Vama cure i za svaku informaciju te osobna iskustva. 💙❤️ Nadam se da su Vaše bebe i Vi savrseno dobro i zdravo  💙❤️🍀

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.