Rodiliste u puli

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Vanna

    Evo citam ova nas dopisivanja i smijem se sama sebi 😁😁😁, nisam imala pojma ni za Purelan ni za Multimam komprese ni za jednokratne mrezaste gacice ma za pola toga nisam imala pojma i sad istrazjem to, sta je sad to nikad cula 🤣🤣🤣, al to je valjda tako kad ti netreba nesto pa te i nezanima sta je,a ni za sto se koristi, informiras se u ovih par mjeseci kao za pola zivota 🙂

    Nisi jedina! Do pred koji mjesec nisam imala pojma o ničemu od toga, ni kolica kišobran, 2 u 1, 3 u 1, kinderbet ovaj onaj ma ništa :D to sve u hodu… ;)

    [lilypie.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Nopobo, danas kontrolu imas? Imal kakvih pomaka ce ic svojevoljno ipak vani 😀

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Nopobo ,jeste li se ti i curica upoznale? 😀❤️ Cure moje ni ja nisam imala pojma za prvu trudnoću za niš. Žalosno da sam mogla neke bolove ublazit ,a ni patronažna mi nije znala reć niš. Od epizotomije,do svih tih bolova ,tih prokletih hemića,bolova kad sam dobila ko da me žiletima režu,pa je sin dobio soor ,pa ni to nisam znala što ću i sto je to… Moram kupiti Faktu ,Purelan,te komprese Multi mam ( one da se stavljaju već kad počnu te ranice,a Purelan je mast koja spriječi te rane i ne mora se prati) Navodno kazu mame da se može dojka prati i sodom i vodom jer se te bakterije skupljaju pa beba vrlo lako dobije taj soor i te naslage po ustima i jeziku ,to da ih jako boli pa plaču i tesko sisaju) Ja sam trululu lu ,totalno… Bojim se poroda i patnji tijekom i nakon toga i da li ce bit sve u redu sa bebicom mati mila.   Ah… Valjda hoće. Nadam se. Nadam se cure moje da ste sve dobro… ❤️💙

  • Avatar Alex05

    Alex05

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    P s. A te mrežaste gaćice ,nisam ni ja imala pojma za to,ali ove bijedne pamučne koje sam imala izgledale su kao da sam ih topila u krv,svako mjenjanje…. Ovaj put ih moram kupit. Ne znam što čekam. Mislim da ću u ljekarni pustit za te sitnice 500 kuna najmanje… Oh bože…. Ča se mora nije tesko. Samo da se sve brzo oporavimo i brzo prođe porođaj. 

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Alexo5, evo da ti kazem nisam ni znala sta je soor dok sad nisam procitala tu kod tebe, to sam znala vidjet kod malih bebea na jeziku 🙄, ja sam si kupila one zastitne sesirice za bradavice sad zasad i masiram si grudi pa mi bas olaksa jer su me bile pocele bolit, i kao sto sam ti rekla onaj kolostrum mi poceo curit, danas sam bas bila na kontroli sve ok, jos 20-ak dana do kraja, pa moram opet vadit GUK profil i krvnu sliku 🙄

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Evo cure jučer sam bila na pregledu, ravno 41.tjedan i ništa se nije promijenilo :( otvorena za prst i dalje, kontrakcija nema, cerviks je smekšan ali ništa više od toga. Sutra sam opet na kontroli i najavili su me da se spremim da će me zadržati. Iskreno, užasno me strah induciranog poroda jer znam da veliki dio cura samo loša iskustva ima s indukcijom. Na pregledu mi je sutra dr.Grdinić koji je drag i razuman i pokušati ću s njime razgovarati otvoreno jer u stvari ni ne postoje indikacije za mi inducirati porod jer je sa mnom i s bebom sve u najboljem redu i toplo se nadam da će me pustiti još koji dan da stvari krenu prirodno. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    nopobo

    Evo cure jučer sam bila na pregledu, ravno 41.tjedan i ništa se nije promijenilo :( otvorena za prst i dalje, kontrakcija nema, cerviks je smekšan ali ništa više od toga. Sutra sam opet na kontroli i najavili su me da se spremim da će me zadržati. Iskreno, užasno me strah induciranog poroda jer znam da veliki dio cura samo loša iskustva ima s indukcijom. Na pregledu mi je sutra dr.Grdinić koji je drag i razuman i pokušati ću s njime razgovarati otvoreno jer u stvari ni ne postoje indikacije za mi inducirati porod jer je sa mnom i s bebom sve u najboljem redu i toplo se nadam da će me pustiti još koji dan da stvari krenu prirodno.


    Ja ne znam kako izgleda prirodni porod,ali mogu ti reći da sam prošla inducirani i da se sve to preživiti,a ionako ti uvijek i u prirodnom daju drip da ubrzaju stvari,osim ako nisi u bolnicu došla na 8 cm. Ako te nešto zanima slobodno pitaj da sad ne dužim.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Beba zanima me tvoje iskustvo, koje su bile indikacije da te šalju na inducirani porod i kako ti je protekao? Znam da se i na prirodnom dobije drip a nekada i gel i nemam ništa protiv toga, ali barem krene nešto prirodno pa si ili otvorena nešto više, ili imaš trudove ili ti je vodenjak puknuo a meni nije ništa od toga :(

    [lilypie.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Imala sam tr. Dijabetes,onda ide inducirani,meni je bila indukcija sa 39+3,bila sam 2 cm otvorena. Došla sam u pon u bolnicu,za utorak je bila dogovorena indukcija. Ujutro ti dođe sestra oko 6 ,donese spavaćice,uzmeš stvari i ideš s njom u rađaonu. Svakako preporučam klistriranje ,tuširaš se pa čekaš da te odvedu u sobu di legneš. Dr dođu oko 8 u voziti i probiju vodenjak- to ne bilo,onda opet čekaš - valjda da iscuri,znam da sam tek oko 10 prešla u drugu sobu i tamo su me priključili na drip,došao je mm- to mi je bilo super jer brže prođe vrijeme i opuštenija sam bila. Oko 12 su počeli lagani trudovi - ništa strašno i bila sam nekih 4 cm otvorena,onda u 3 jaki.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Bol se Neda s ničim opisati,pa sam tražila nešto protiv bolova,ali to stvarno ništa ne pomaže,ako netko želi epi onda svakako naglasiti odmah jer oni moraju vaditi krv pa slat u Mornaričku,dok sve obave vi rodite- tako je meni bilo. Uglavnom dobila sam nagon za tiskanje ali se beba nije spuštala jer se zapetljala pupčana vrpca,u 18;25 sam rodila carskim rezom.Sutra ujutro sam bila na nogama i nosila bebicu.Sve ovisi i koliko se brzo otvarati,za to je važno bit opušten koliko je moguće u tim okolnostima.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.