Rodiliste u puli

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • melemka

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Eee i jos jedno pitanje. 
    Kako trebamo biti izdepilirane za porod? Bas sve?

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    E cure da vam se javim, nisam još rodila, u petak sam bila na prvom i danas na drugom pregledu u trudničkoj. Skroz sam zatvorena, beba je procijenjena na 3 kg. U srijedu opet na pregled i tako sad svaka dva dana, ako se ništa ne desi narednih tjedan dana ću na inducirani porod. Nadam se da neće doći do toga nego da će stvari krenuti prirodno. Javim iskustvo u svakom slučaju :) @Melemka ne moraš biti upicanjena dole, samo da su ti usne i međica bez dlačica. Što se tiče poroda na stolčiću to možeš navesti u svom planu poroda i tražiti ga na samom porodu, ukoliko je sve u redu s tobom i bebom nema razloga da ti ga ne daju. 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    nopobo

    E cure da vam se javim, nisam još rodila, u petak sam bila na prvom i danas na drugom pregledu u trudničkoj. Skroz sam zatvorena, beba je procijenjena na 3 kg. U srijedu opet na pregled i tako sad svaka dva dana, ako se ništa ne desi narednih tjedan dana ću na inducirani porod. Nadam se da neće doći do toga nego da će stvari krenuti prirodno. Javim iskustvo u svakom slučaju :) @Melemka ne moraš biti upicanjena dole, samo da su ti usne i međica bez dlačica. Što se tiče poroda na stolčiću to možeš navesti u svom planu poroda i tražiti ga na samom porodu, ukoliko je sve u redu s tobom i bebom nema razloga da ti ga ne daju.


    Ti se niš ne javljaš tamo u jesenskima, a osnivačica si teme 

    [lilypie.com]

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    DijMar

    nopobo

    E cure da vam se javim, nisam još rodila, u petak sam bila na prvom i danas na drugom pregledu u trudničkoj. Skroz sam zatvorena, beba je procijenjena na 3 kg. U srijedu opet na pregled i tako sad svaka dva dana, ako se ništa ne desi narednih tjedan dana ću na inducirani porod. Nadam se da neće doći do toga nego da će stvari krenuti prirodno. Javim iskustvo u svakom slučaju :) @Melemka ne moraš biti upicanjena dole, samo da su ti usne i međica bez dlačica. Što se tiče poroda na stolčiću to možeš navesti u svom planu poroda i tražiti ga na samom porodu, ukoliko je sve u redu s tobom i bebom nema razloga da ti ga ne daju.

    Ti se niš ne javljaš tamo u jesenskima, a osnivačica si teme


    E ali stvarno sam zločesta evo idem se javiti :F

    [lilypie.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Nopobo…. Malo sam sad zbunjena kako to mislis mozes iznjet u svom planu poroda, sta te pitaju sta zelis odnosno kako bi htjeo pa da to i napises???? 😐

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Vanna…sve želje vezano uz porod (klizma, brijanje, drip, epiduralna, epiziotomija, prohodavanje trudova, korištenje stolčića i slično) možete napisati u svom planu poroda o kojem više možete pročitati ovdje: http://www.roda.hr/portal/trudnoca/trudnoca-kroz-tromjesecja/plan-poroda.html [roda.hr] . Imate i primjere koje možete skinuti s neta, ali gledajte da je napisan na max 1 stranici teksta. Isprintajte ga i potpišite ti i suprug ili partner i donesite na porod gdje ćete ga s ostalim papirima predati sestrama. Ukoliko je sve u redu i porod teče kako treba, oni nastoje zbilja poštovati vaše želje, ali morate biti naravno svjesni toga da oni rade svoj posao i da ih trebamo slušati jer (iako nisu svi takvi) oni štite najbolje interese naš i naših beba. 

    [lilypie.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Nopobo… Hvala na informaciji to mi malo onako uljeva nadu da ce bit ok sve, al moram ti sad malo bit dosadna, ti hoces rec ako je uistinu sve kako treba i nemas neke vanzemaljse prohtjeve i zelis se samo sto prije porodit da ce ti to Pulsko rodiliste ispunit 😮….. I da stvarno procitaju plan tvog poroda….
    Alexo5…. Ja sam bas sve spremila evo samo cekam 😁😁😁😁

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Van a, ne samo pulsko nego sva rodilišta u HR u posljednjih nekoliko godina su stvarno počela poštovati želje rodilja i držati se plana poroda ako je to moguće. Stvar je tu i do tvog stava, pa ako si pozitivna i surađuješ, slušaš ih kad ti nešto kažu i ne vrištiš bez veze biti će lakše i tebi i njima :) kad imaš termin? 

    [lilypie.com]

  • Vanna

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Nopobo… Za 4 tjedna (23.10),ja mislim da cu ipak prije imam nekako predosjeca, ti si prva koja mi je dala takvu pozitivnu informaciju, da se cak i radujem 😁, uistinu trudit cu se sto vise da ih slusam sta mi govore tako da sebi olaksam i htjela bih epiduralnu ako to bude naravno moguce,kako se ti osjecas sad na kraju? 

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    I ja sam bila uvjerena da ću ranije pa evo ne da se dijete vani iz Pule zadnjih par godina čujem samo pozitivna iskustva i za babice i doktore. Naravno, njih je premalo a posla previše ali da su jako dragi prema curama. Ja do sada imam samo pozitivna iskustva šta idem u trudničku ambulantu. U Puli ti zadnjih godina djeluje i udruga Primalja i obitelj koja puno radi na edukaciji žena ali i osoblja i zahvaljujući njima da je situacija puno pozitivnija. Nađi ih na Fb imaju redovito radionice u vezi poroda, dojenja i slično i cure ih jako vole. Ja sam super i sad na kraju, malo jesam štufa jer se više teško saginjem i namjestim u udoban položaj i ne mogu se strepiti više upoznati svoju bebu ali tješim se da još koji dan i to je to :) ti si imala do sada lijepu trudnoću? 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.