Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Moj je sad vec stabilan, al sjecam se kad se tek poceo ustajati isto me bilo strah da ce pasti i slomiti se (iako je ogradica sa sve 4 strane), ipak je to uzak prostor
    Sad se vise ne bojim, al nije da on hoce stojati samo, vec zove (tj vice na mene), ako ignoriram pocne plakati
    Prebacivanje u sobu, uh, to mi se cini tako daleko, kad ustali spavanje sa max 1 budenjem jer mi se neda našetavati po noci.
    Inace, frendicin mali je preskako ogradu od kreveta, pa mu je ona maknula dvije letvice sa strane, tak da i dalje ne moze ispasti, a moze fino izaci kad zeli. Mali (1,5 god) je bio odusevljen kad je to skuzio, cijeli dan je ulazio i izlazio iz krevetica. Pa eto ideja ako ce kome trebati


  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Mi opet na temperaturi i ventolinu, inhalaciji i nadam se da stizu novi zubici. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama i bebama! Kod nas ovih dana aktivno, stalno nekam idemo, ili šetnja ili nešto obaviti, a između su poslovi u kuhinji (nikad kraja tome) ili kućna igra. Bebolina unatrag tjedan dana puzi - prvo se zadržavala samo na tepihu koji je mali, a sad postaje sve stabilnija i na skliskom parketu i pločicama pa pomalo istražuje okolo.
    Čitala sam kaj ste pisali o vrtiću - i meni sada kažu u vrtiću da neće moći primiti curku na proljeće jer im je grupa puna, makar su kod predaje zahtjeva još krajem 2017, a i u kasnijem razgovoru, tvrdili da neće biti problema. I sad ne znam kaj budemo. Još  se nadam da će taj vrtić naći mjesto i ispoštovati ono kaj su prvo obećavali. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    M-mama bas mi je zao da je ribica mala opet bolestan. Inhalirate se doma ili morate ici kod doktora? 
    Iskrica, jednom kad otkriju da mogu izvan tepiha nema vise nazad 😂 bas steta za vrtic. To je privatni? Ja sam rekla ako ne nadem mjesto do kraja 2 mj (obavezno trazim potpisivanje predugovora) trazim teta cuvalicu za do 9 mj. A onda se nadam da ce se osloboditi mjesto jer ce se netko prebaciti u gradski.
    I ovo za kuhinju te totalno razumijem, moj vec jede 5 puta dnevno i imam osjecaj da po cijeli dan samo smisljam sto mu dati jesti.
    Mi smo jucer prvi put osisali bebana 😎
    Bio mi je bas slatki s tom baby kosicom, ako kao sto rekoh stavlja ruke u usta dok jede, onda čupka kosu i morala sam ju mociti 3 puta dnevno ili ga pustiti takvog sljepljenog.
    Mame koje dajete AD, jel dajete jos dodatno vitamin D? Ja sam sad nastavila davati, idemo u petak na cjepljenje, pa cu onda pitati doktoricu….


  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Mi smo bili na kombinaciji mm + ad, pa nakon 3,5mj samo ad i pedijatar je rekao obavezno d vitamin.

    [lilypie.com]

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Frajla - privatni vrtić je to s kojim se zezam. Gradski kod nas opće ne primaju u toku školske godine. 
    I sad baš na radiju čujem da pričaju o povećanju porodiljne naknade kao demografskoj mjeri - može, dapače, slažem se! No dajte nam i još vrtića da ta djeca budu zbrinuta dok porodiljni završi. 

    [lilypie.com]

  • LilyVanily

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    Dajete li svi D vitamin bebicama i dalje? I držite li ga u frižideru?

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Iskrica, nisam upratila odakle si. Mislim da gradski u teoriji primaju i tijekom godine, ali ako ima mjesta. A u vecim gradovima na zalost uglavnom nema…. Bas sam nekidan zvala jedan koji prema tablicama od grada ima slobodnih mjesta u jaslicama, ali su mi rekli da nema za te najmanje 😡
    Privatni naravno nisu bas raspolozeni za cuvanje mjesta jer gube novac
    Imate neki plan B?
    Ja sam pocela traziti teta cuvalicu jer ne polazem bas velike nade u ovaj sto sam rekla cekati do kraja 2 mj.
    Vec mi se javila jedna gospoda iz kvarta koja trazi posao za preko ljeta, pa bi mi to bilo super ako bi kliknule.
    Lily, ja dajem D vitamin. Mislim da je preporuka do 12 mj stalno, a sad zaboravih jel do 2 ili 3 preko zime.


  • Avatar Sarita_00

    Sarita_00

    Broj poruka: 1300

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! 
    Procitam sto pisete s vremena na vrijeme, ali nikako uhvatiti vremena za napisati nesto. 
    Za d vitamin sam koma. Par dana se sjetim dat joj, pa par dana preskocim i tako skroz. Sad kako su ljepsi dani hvatamo vrijeme za izaci van. 
    Mi nikako na zelenu granu sa spavanjem. Koliko god je ispocetka spavala u kreveticu, sad spava kraj mene. Bude koja dobra noc, pa opet dosta losih… Prezivljavamo. Izbijanje zubi nam ne olaksava situaciju. Zasad ih ima 6, a nove ocekujemo ubrzo. U mjesec dana joj je izbilo 4 komada. Prije nego zub izbije obavezno ima temperaturu. Prije zadnjeg zuba je ta temperatura trajala 3 dana, prvi dan bila 39. Osim temperature i nespavanja se onda borimo i s jelom. Inace slabo doji, bocica jos prodr, a kasice su super. Kad ide zub odbija sve osim dojenja. 
    Kruta hrana je najbolja kad ju sama grabi i stavlja u usta. Uvijek moram kombinirati da ona nesto dobije kad mi idemo jesti jer je inace uzbuna. 
    Vec neko vrijeme se uz nas dize na noge. Puze jos uvijek vojnicki, a tek zadnjih dana se sama posjeda. Raste kao gljiva, iz dana u dan se mijenja… Ali je zgoljavica. 8,5 kg i 74 cm. Ni ne ocekujemo da ce se udebljati jer je jako nemirna i skroz u nekom pokretu.
    Puse svim mamama i bebama 😘😘

    🙋‍♀️ 28
    🙋‍♂️ 37
    ➕ 25.3.21.
    Naše prvo ☀️
    [lilypie.com]
    Drugo ☀️ stiže ❤️
    [lilypie.com]

  • sema

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Sarita i moj beban ima 74cm i 8350g, a jede stalnoooo. Ponekad se pitam gdje mu to sve stane a isto mali žgoljo. Mi smo za sada na 2 zuba,prije par dana je imao temp.pa moguce da ce uskoro i treci.
    Mi cemo u jasle od jeseni jer tek tada primaju, a do tada cemo se snaci, baka servis, teta servis, godisnji i tako..


    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.