Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LilyVanily

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    M-mama nadam se da je bebač bolje. Kako su reagirali na skidanje “narukvica”?
    Embarasada ja koristim štapni mikser i blender.
    Mi se isto borimo s virozom. Grozno mi je kad je čujem kako kašlje. Malo slabije jede u odnosu na inače, ali ok.
    Kako planirate proslaviti prvi rođendan bebicama?

  • LilyVanily

    Broj poruka: 213

    Prijavi adminu

    E da, Vokak i moja je prvo krenula sa odgurivanjem i puzanjem u rikverc pa onda tek naprijed. Bit ce to sve ok. Malo strpljenja.

  • vokak

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Mi smo fakat prekasno dobili zubice.iza 7 i po mjeseci prvi i onda drugi nakon tri tjedna tako da me bilo i strah davat komadice. koja je najsigurnija hrana za davat u komadicima za pocetak? ono- da se uspijem snac ako se pocne gusit?sta ste vi davali.ja zasad samo bananu i malo jabukice, al draze mi je ipak bananu jer je meksa
    Lilly evo on se vec dugo odguruje u natrag, al nikako da se neki pomaci unapred dogode.oh well ako kasni s tom motorikom bar se nadam da ce mi dat produljit porodiljni pa da bar neke koristi od toga

    da vas pitam nesto.jel vase bebe kad zmirkaju? najbolji opis bi bio jel rade ono kad na primjer djetetu kazes da nesto zamisli pa onda zatvori i stisne oci. ili na primjer kad vas zanoli nesto pa zatvorite i stisnete oci.jel me kuzite na sta mislim?

    naime vec par puta sam primjetila da to napravi nekoliko puta za redom. ne znam je li od umora ili ga nesto zaboli ali primjetila sam vec dva puta da mu bude crvena tockica na bjeloocnici kao da je kapilarica pukla . ne znam jel to moze biti od neispavanosti i trljanja okica ili bolje da odemo u dr? stvar je sto se to povuce. bude jedan dan i sutra dan nema. to sam dva puta primjetila

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Moja je radila žmirkanja s oba oka, onako čcrtsto zažmiri, drži 2 sekunde pa otvori oči. To je radila cca tjedan dana povremeno pa je prestala, bila joj je to neka takva faza. Možda i tvoj samo nešto takvo isprobava. A ako potraje i ja bih preporučila ići doktoru ili reći na sistematskom.
    Svojoj ja gnječim ručak vilicom od početka, pa kašice nikad nisu skroz glatke, a jedino joj u zadnje vrijeme zmiksam voće za doručak da ga takvo glatko povežem s pahuljicama, a popodne obično jede jabuku grickanjem iz moje ruke pa pratim da ne odgrize preveliki komad. Neki put se zagrcnula, ja naravno protrnula, a onda ona iskašljala taj komadić van. Ima do sada 4 zubića, a jabuku tako gricka još od prvog zubića. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ajme, napokon malo literature. 
    Prije svega se moram pohvaliti da smo dobili vrtic 🍾🥂 I to onaj koji sam htjela od pocetka
    M-mama, bas mi je zao da ste opet u bolnici. Nadam se da ste sad vec domeka. A za narukvicu nemam rijeci, bas grozno. I ja sam ju imala, al stvarno neznam cemu sluzi 😏 nitko me nije ocitavao s onim za barkod 🙈
    Sema, jasam jedno vrijeme veceru davala sto kasnije, kao da ga duze drzi. Ali onda sam skuzila da se bas tesko namjesto za zaspati jer mu stomacic bude velik i pretpostavljam tezak. Tako da sad jede otprilike sat vremena prije spavanja
    Iskrica, negdje sam pročitala da djeca iza 1 god nebi trebali povezivati hranu i spavanje. Ja iskreno ne vidim zasto bi to bilo problematicno ako vama odgovara, pogotovo ako zna kroz dan zaspati bez cice. I kad pocnes raditi pretpostavljam da ces joj biti na raspolaganju navecer.
    Drzim vam fige za vrtic. Imas kakvih novih informacija?
    Litta saljem vibrice za brzo ozdravljenje. Ste dobili neki ljekić?
    Mozes probati AD na spricu dati. Ili sto sam ja znala raditi s vodom, stavim slamčicu u casu i od gore ju zatvorim prstom, onda mu prebacim u usta i maknem prst-to mu je bilo zabavno, pa bi popio dosta.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Embarasada, ja sam svom kad je tek pocinjao dohranu staplnim uglavnom usitnjavala (stavim u salicu za caj, u nju taman stane stapni i ne prska okolo) ili bi zlicom protisnula kroz cjedilo (ono mrezasto za juhu)
    Ivaanaa, bebolina je sad skroz dobro? Vas nisu uzeli u bolnicu? Jel inace sklona tako visokim temperaturama? Ja mislim da bi se uspanicila da mu tako bude visoka…
    Ah hranica, svatko ima svoj tempo. Meni je O bolje jeo jabukicu i kruskicu dok nije imao zube, onda bi to strugao po malo, a sad odgrize komadinu 🤦🏼‍♀️ nismo jos imali neke intervencije, sve sto mu se zaletilo je iskasljao. Za finger food mozete iskoristiti sve kuhano voce i povrce, komadice mrkve, brokule, krumpira…. 


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Eh da, rodendan, kod nas je malo komplicirana situacija, pa budemo rentali negdje prostor i uzeli catering. Prvi cemo slavit malo sire, a kasnije sigurno ne budemo tako.


  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    I ja prijavljujem osip. Danas izbio nakon 3 dana temp. Samo nama nije bila tako visoka kao kod Ivane. 39 najvise i sirup spusti na normalnu. Trodnevna groznica sluzbeno prolazi. 😀 bas sam citala da skoro sva djeca do 3 god to prebole, pa eto, da znate sto vas ceka. Temp nam tako naglo pocela, 15 min se tresla i s normalne dosla na preko 38.
    Dajete bebama rogac? Ja danas kupila mljeveni pa cemo pomalo u kasice.

    [lilypie.com]

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    Frajla nismo do sada imali nikad temp pa neznam dal je sklona visokim temp, al izgleda da ce bit ko braco kojem se jako tesko skida a isto visoko raste. Ja sam se vec jednom bila osvrnula na ove njemacke doktore(zivimo u njem) da su to cudaci malo veci. Jedina pretraga koju je napravio je bio urin i cim se on pokazao ok rekao je da nista opasno.kod urino infekta zna ic visoko temp. sa starijim smo bili zavrsili sa 4,5 mj u bolnici sa escherihijom u vrlo losem stanju( to u hr), pa sam se bojala da nebi bila ta beštija. ovdje vade krv samo na samrti nedo bog, to im je zadnja zadnja opcija..kazu da je djetetu to veci stres nego sto oni imaju koristi. doktor kaze da se lijek za temp u ovom slucaju ibrufen daje samo tri puta na dan ili to svakih  8sata. nema tu kombinacije sa paracetamolom naprimjer. tusiranje ako pomaze ok ako ne nek se tijelo bori. da se bori na 40, 5 temp? Znaci dam ibrupofen i temp sa 40, 5 padne na 39 i za sat i pol opet pocne rast i da ja cekam? ja sam kombinirala naravno.. nismo tri dana oko sklopili jel je ponoci rasla jos i brze. a na to je i veliki braco takoder bio bolestan isto visoka temp.. Jedino dobro je bilo sto je bebolina bila dobre volje, cak je zadrzala i apetit tako da… nekad i te brojke nisu mjerilo za stanje djeteta, al nije ti ugodno vidit  brojku 40 u 2 u noci a stavila si cepic prije 2 sata.. Prestanak bolesti odmah nastupa cim izbije osip tako da nema panike. Panika je ako se osip pojavi pod temperaturom.. joj sto nas jos sve ceka.. te bolesti su najveci stres.. Al zato su mame najaca bica koja postoje, naravno i tate pomognu hahah

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ah, super su ti doktori, bolje nek se djete i mama muce nego da oni slusaju kak djete place pol minute dok mu krv vade 🤦🏼‍♀️😠😡🤬
    Drago mi je da vam je sve dobro zavrsilo. 
    Moj necak je bas nedavno zavrsio u bolnici (u hr) zbog ovoga sto se vama desilo - visoka temp koja ne ide dolje. Sumnjali su na trodnevnu, ali su ga svejedno zadrzali dok se nije osuo. A on je prosao godinu, nije vise vas tako mala bebica.
    Imam bratića kojem temp od malena ide tesko dolje. Isprobali su sve moguce ljekarnicke i narodne ljekove. Kak je njegov tata reko, da mi je neko reko da ga probam namazati govnetom ja bi probo 😂. Kaze da mu pomaze krumpir, prerezu sirovi na pola i na stopalo (carapa preko), uz ljekove naravno. Pa eto mozes probati, ako i ne pomogne ne moze naskoditi.


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.