Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Vasi su svi neki fit, mi smo mali i bebeli 😂
    Na zadnjem mjerenju 8,8 kg na 69 cm 🙊
    Ja priredila tak ljepe duge robice 80, ako nastavi ovim tempom nece to ni stici obuci do ljeta 😭
    Student, sjetih se da si ti pitala za pojedinacne ogradice. Neznam jel ti sad kasno, ali vidjeh da je “Male rukotvorine” nedavno objavila nesto tako, pa si baci oko na faceu.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Frajla

    Vasi su svi neki fit, mi smo mali i bebeli 😂
    Na zadnjem mjerenju 8,8 kg na 69 cm 🙊
    Ja priredila tak ljepe duge robice 80, ako nastavi ovim tempom nece to ni stici obuci do ljeta 😭
    Student, sjetih se da si ti pitala za pojedinacne ogradice. Neznam jel ti sad kasno, ali vidjeh da je “Male rukotvorine” nedavno objavila nesto tako, pa si baci oko na faceu.


    Krivo napisah, “Malelu rukotvorine”


  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Mi smo isto mali. 67cm i 7750g. Cini mi se nekako da ne pojede ona bas puno po obroku, oko 100ml prosjecno. Doktor kaze da dobro dobiva na kilazi. Imamo 3 obroka, nekad 4. Veceru mi brljavi, pojede oko 100 iako na kutiji od zitarica pise da je za njezinu dob 170 zatvori usta i nema sanse uvalit joj zlicu.
    Dojimo jos pa valjda zbog toga. Ocito joj je dovoljno.
    Mame koje dajete jaja, gdje ih kupujete i koja kupujete? Mi se sad spremamo uvesti. U cet se cijepili, dobili 3. dozu, ok proslo, ovaj put bez temperature.
    Kada ste poceli s kruhom? 
    Danas neki kisni dan, nista od setnje sad. Cekamo majstore, narucili predsoblje po mjeri, cijeli prosli tjedan nas vozaju, nikako doc. Da radim morala bih uzeti cijeli tjedan godisnji da ih cekam  valjda ce danas doc, drzite fige 

    [lilypie.com]

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    m-mama brz oporavak! 
    Iskrica- baš nezgodno to s vrtićem Držimo fige da se ipak pojavi mjesto Kad se vraćaš na posao? Ja bih voljela da naprave sistem kao što je u Slovačkoj. Tamo mama ima pravo na određeni iznos od države za vrijeme porodiljnog i onda ona može birat koliko mjeseci će biti doma, a maximalno 3 godine. Ovisno o periodu raporedi se da svaki mjesec dobije isti iznos. Prva bih potpisala da sam doma do 01.10. pa da nemam problema sa vrtićem. 
    Frajla- već šišanje? mi ovom brziom nebudemo posjetili frizera barem do 3. rođendana :D I mi smo si dali rok do kraja 2 mjeseca napraviti plan čuvanja, ako ne uspijemo kako bismo željeli idemo tražiti tetu čuvalicu. Mi smo više u vašoj kategoriji, 72-73cm i nekih 9.200kg po mojim mjerenjima :D Sa 4 mj starosti imali smo 7kg tako da ovo je super :D 
    LilyVanily- da, dajemo mu d vitamin. ako koji dan zaboravimo ne opterećujemo se time toliko. Ja ga čuvam u frižideru iako je deklarirano da može se čuvati do +25 (oleovit), a u ljakarni mojoj ga čuvaju normalno vani na polici. 

    [lilypie.com]

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Samo da vas pozdravim i ovdje! 😘😘😘😘Puse svim bebama i mamama!

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Litta, ako curka dobro dobiva na tezini onda joj je dosta. Ona to sebi fino rasporedi na obroke, ko je vidio nazderat se navecer, to ti nije zdravo 😂😝
    Jaja nekad dobijem domaca, a nekad kupim i to metodom “koja su na akciji” 🙈. Ne uzmem s pocetka hladnjaka (kazu da se ta ne hlade dobro). Jede tvrdo kuhano, mislim da se sve živine uništavaju na 70 stupnjeva, pa samo treba dobro skuhati
    Kruh smo poceli kad smo uveli psenicu (gris), mislim tamo negdje s 8 mjeseci. On ga jako voli jesti. Ispocetka je to bilo vise za zabavu, a sad zna pojesti cijelu snitu s abc sirom za dorucak. Cesto mu ispecem kruh, malo manje zbog zdrave prehrane, a malo vise jer sam ljena ici u pekaru 😂 Mi najcesce jedemo tost kruh, to mu ipak ne dajem jer je puno konzervansa.
    Ah majestori, vjecna borba. Probaj izvuci neki popust zbog kasnjenja. Ja sam dobila 10% zadnji put kad su kasnili, nisam morala ni pitati.
    Student, posjet frizeru, haha, Oliver je imao samo posjet kupaonici, muz to rijesio masinicom. Ma nije njemu kosa bila bas za sisanje, al eto kad je vjecno bila puna hrane 🤦🏼‍♀️
    Oleovit isto drzim vani, najcesce se sjetim dati jer mu da u drugu zlicicu rucka (prva mu je za probu, to tak oprezno uzme 😀), al ako ne ruca doma onda znam zaboraviti
    Ikry, pozdravi tebi i curama na faceu, svratite nekad i do nas 😉


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Mislim da Oliveru ide treci zubic, gornja jedinica, oteceno mu je, ekstra je nervozan i imamo problema s jelom. Sinoc smo imali takvo vristanje da to nije bilo normalno, tako da je opet spavo s nama 🙈 I zadnji put kad su mu isli zubi se uvalio nama u krevet i onda se nije dao van 😏
    S mlijekom se bas borimo, rijetko kad ga popije dovoljno. Popije par gutljaja, pa nece, pa opet malo hoce, pa nece, pa ode, pa bi se igro s bocom, pa opet hoce, pa place ako vise nema 🤦🏼‍♀️🙉🙈🙊
    Nego, kazu pola litre, a jel se to gleda vode ili s prahom? Npr kad mu stavim 210 i 7 mjerica to bude skoro 240. Ako se gleda sve zajedno onda mu je dosta ujutro i navecer 🤔 Sad mu dajem 3 put po 180 (ne popije sve), navecer je uglavnom ok jer je sa žitaricama i to jede vec mjesecima, ujutro kako kad, a popodne je najveca borba.


  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Nisam čitala prijašnje postove, hoću kasnije. Mi smo opet u bolnici, bronhitis. Sad je već bolje. Užas!!!!! Na tu tanku, osjetljivu kožu beba sve ljepe onim selotejpom! Sva sreća da se kože obnavlja. Po licu i ručicama ima tragove. No to nije sve,  evo jedan pokušaj ( neuspjeli naravno) modernizacije. Pitala sam sestru je li narukvica neophodna jer ga  žulja, rekla je: da. Nažalost i ja sam prekasno vidjela pa je došlo do ovog… 
    Pitam se jel bi njezino dijete i dalje nosilo narukvicu! Tako nastaju rane! Kod mama koje se ne usude suprotstaviti ili ih uopce nema u bolnici. 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Bas me zanima dal će se netko pobuniti zašto sam skinula, 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Jako sam ljuta i zgrožena! Ovo još nije strašno kakvih slučajeva ima! Samo da ne moramo ponovno! Nije mi problem spavati ovdje, biti zatvorena u sobi 0-24 danima, hrana, plačanje smještaja, ne spavanje, ništa… ali kad se sjetim da je sav ranjen od tih njihovih metoda, dode mi muka! Ne razumijem da se ne modernizira taj dio! Hvale se ovakvim novitetima, ovakvim aparatima, donacijama, nagradama, a pacjenti ko da su s ratišta stigli. Baš me zanima dal u Americi ili VB, Francuskoj, Švedskoj… imaju takve narukvice, ili da ljepe po licu itd….ako nešto kažeš šute i naprave po svom, zašto mu nebi umjesto selotejpa na golu kožu, prvo stavila gazu pa onda zaljepila, zar nebi bilo ugodnije bebi? A tako i svim ostalim, velikim, malim, mladim, starim. Svaka čast izuzetcima! Uživajte! Onakvih beba ima na desetke, zavezane, za ranama i wc rolama, plaču nitko ih ne doži ljava, zaspu u plaču, nitko ih ne utješi, poigra se njima itd… nedaj bože nikome da mora u bolnicu , sam ili sa djetetom. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.