Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sema

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    M-mama zelim malisanu brz oporavak 😘 ajme ove slike su strasne, kao da su u zatvoru a ne u bolnici.
    Ne razumijem kako neke mame mogu ostaviti svoje bebe i doci im samo u vrijeme posjeta, stvarno ne kuzim taj mozdani sklop.
    Litta ja sam kruh dala sa 8mj a jaje jos nisam, pedijatrica mi rekla da s godinu dana uvedem.
    Frajla ukupno se gleda 500ml,ukljucijuci sve mlijecno toga dana, znaci i jogurt ti se racuna.
    Koliko prije vecernjeg spavanja vam klinci jedu? Citala sam da se ne treba davat neposredno prije spavanja jer se zbog toga mozda nocu bude, ali me znam kolilo vremenski se smatra neposredno. Mi jedemo pola saata prije spavanja i budenjd svaka 2h


    [lilypie.com]

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    M-mama, želim malcu brzo ozdravljenje, ima snažnu mamu! Tužno je to za uvjete u bolnici i da bebe budu same u bolnici, boli me srce dok zamislim sve to kaj si opisala, no ne znamo kakve sve okolnosti imaju ljudi doma, možda ne mogu ostaviti drugu djecu nekom na skrb ili slično. 
    Kaj se tiče kruha, ja svojoj dajem malo kruha, komadiće tu i tamo, ne svaki dan, počela sam s 9 i pol mjeseci. A žutanjak joj dam za ručak kad se sjetim, to bude recimo jednom na tjedan dana. Sad već dugo nisam uvela ništa novo u njezinu prehranu, stalno isto vrtim, budem ovih dana uvela tjesteninu. 
    Sema - moja isto dobije večeru (žitarice) pol sata cca prije spavanja, no u pravilu se ne budi u ritmu 2 sata. Nakon žitarica ide pranje zubi, oblačenje pidžame do kraja i priča i onda dojenje u spavaćoj sobi u polumraku i ulazak u krevet. Neki put zaspi u toku tog dojenja, a onda samo otvori oko kad ju stavim u krevet. Zadnjih cca 2 tjedna spava cijelu noć bez buđenja, tak da kod nas ne vrijedi ova teorija o jelu da ne treba davati jelo neposredno pred spavanje. Zna biti kod moje da ne spava mirno  cijelu noć nego recimo 7 sati spava mirno, a onda iza toga lupa nogama, diže ih na ogradice krevetića i lupa po ogradi i rotira se po krevetu, no zapravo kao da to radi u snu jer ju dođem pokriti i spustiti joj noge i ona se ne razbudi. Ima noći da se po više puta dižem joj spuštati noge jer mene budi s tim lupanjem. 🙄 A l t noći da spava mirno 10 i pol sati. 
    Kak vi svi radite - dal mlijeko/dojenje prije spavanja dajete razdvojeno od spavanja? Možda sad već trebam to mlijeko davati odvojeno od spavanja odnosno podojiti ju pa tek onda pidžama i priča?
    Tema vrtića - još uvijek nemam plan B ako nas ne primi željeni vrtić. Za niti jedan drugi privatni vrtić u gradu ni ne znam kakve uvjete i prostore imaju mi kak rade s djecom. Zapravo, idem sad nazivati druge vrtiće i pitati dal opće imaju mjesta. 

    [lilypie.com]

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    M-mama bas mi je zao zbog bebaca, nadam se da ce brzo ozdraviti i da cete brzo doma.
    Mi isto bubani, temperatura vec drugi dan 38. Po danu nema. Popodne raste i cijelu noc joj bude, osim kad sirupic djeluje. Inace je ona ok, jede, vesela, prica. 
    Sema moja bebolina jede sat dva prije spavanja i koliko god pojede jednako se budi po noci. S obzirom da nikad ne znam tocno kad ce zaspati tako da joj dam oko 19. Nekad zaspe u 20 a nekad u 22. Nema pravila. Isto i po danu, nekad spava po 2 sata a nekad 15min.
    Iskrica koju cetkicu za zube imate?

    [lilypie.com]

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Litta - i vama držim fige da bebolini prođe temperatura što prije.
    Četkicu za zube imam Muller marku, to je komplet od tri vrste četkice, a zapravo je pranje simbolično - čisto da se sprijatelji sa radnjom četkanja zubi. Još joj čistim i mokrom gazicom na način da ju protrljam po zubićima, no zadnjih dana to ne dopušta - ugrize me za prste dok joj to radim! 😅

    [lilypie.com]

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Iskrica

    Litta - i vama držim fige da bebolini prođe temperatura što prije.
    Četkicu za zube imam Muller marku, to je komplet od tri vrste četkice, a zapravo je pranje simbolično - čisto da se sprijatelji sa radnjom četkanja zubi. Još joj čistim i mokrom gazicom na način da ju protrljam po zubićima, no zadnjih dana to ne dopušta - ugrize me za prste dok joj to radim! 😅


    Mi smo kupili u dm-u babylove, 2 cetkice u kompletu, jedna je za masiranje desni. Malo su mi pregumene pa nisam znala kako s tim prati, da li to ista ocisti.
    I sinoc opet temperatura, 39 😭😩
    Pocela je slabije jesti, samo sisu hoce, nista drugo. Imam manje mlijeka nego prije pa mislim da joj to nije dovoljno. Bocicu ne voli nikako. Vodu i caj dajem na zlicicu i popije 2-3 samo 😩
    Probala sam i AD, nece ni to, cim osjeti dudicu od bocice okrece glavu. Jutros je pojela 5 zlica zitarica. Popodne idemo kod doktora. Mislila sam da ce brzo proc jer preko dana nema temp, ali zato svaku vecer dobije. Prosli tjedan smo se cijepili, 3.doza, pa ne znam da li mozda ima veze i s tim.
    Jucer sam kuhala i miksala, nista nece. Cim osjeti male mrvice ispljune. Dala sam joj onda frutek i pojela je pola. I to je nesto, danas cu joj opet to da bar nesto jede. Da bar hoce AD barem 50ml 🤔 nisam znala da postoje bebe koje nece bocicu 😂😂 
    Nekako su mi uvijek dudica i bocica simbol za bebe 😁😁 
    Imam 3 vrste bocica, cak i casu s onom zastitom od prolijevanja i nista 😭😭😭😭
    Danas tako lijep dan za setnju a mi bubani 🤒🤒🤒
    M-mama nadam se da ste bolje, javi nam kako je bebac, saljemo pusu 😘

    [lilypie.com]

  • Embarasada

    Broj poruka: 464

    Prijavi adminu

    Cure, možete mi reći kako vi usitnite dovoljno hranu za bebe, za prve obroke dohrane obzirom da trebaju biti bez komadića? Štapni mixer, blender? 

  • ivaanaaa

    Broj poruka: 335

    Prijavi adminu

    svim bebama brz oporavak. evo i moja bebolino imala 3 dana jako visoku temp preko 40 stupnjeva i nije se spustala bez obzira na metodu ispod 38,5. 4 dan izbio osip i temp nestala. bice da je ona trodnevna temperatura…

    [lilypie.com]

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Mi jucer bili kod doktora, vadili krv, pokazuje virozu.
    Ivana nama je rekao da mozemo ocekivati osip, da je to najvjerojatnije. Kako tvoja beba jede? Moja slabije.
    Ja dosla vadit krv za hormone stitnjace, samo ih je 90 ispred mene  ja dođem i uzmem br 179 a unutra 73 😩😩🤪🤪

    [lilypie.com]

  • vokak

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Hello slabo vas citam jos slabije pisem
    Koji crni skok sa 9 mj student24? Mi smo od ulaska u osmi koma ako i u 9 ima skok trebat ce mi rehabilitacija uskoro
     Umjesto sta idu stariji manje sise po noci ono vise.opet budenja svako malo. Stvarnone znam kako se s ovim tempom budem uspjela na posa9 vratit.

    Inace prijavljujem dva zubica a vjerojatno su iza ugla jos koji jer sve trpa u ustai losije spava. Kos nas nistaod ikakvog puzanja ni sjedenja a pogotovo hodanja.samo se unatrag odguruje

    D vit dajem redovito i ne drzim u fridgeu.

    M mama hugs i da sto brze ozdravi

    Dva obroka imamo al jis sve miksano.kad pocey komadice? Jefino bananu gricka

    Emmm ostalo se ne sjecamsto ste pisale pa tolko odmene za sad.valjda cu se cesce javljat sad

  • sema

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Litta ni moj nece bocici ni blizu, AD cim osjeti zine dok sve ne iscuri, probala dat cokolino, frutolino, rizolino, nema sanse da ista pojede, uzas, samo sisa i hrana koju kuham
    Ja mu ne miksam odavno, zgnjecim vilicom, a kruh mu dam pa sam zvakolji koricu ili mu kidam sredu i umacem u jogurt i to jede tako. Rizine krekere mu otkidam i dajem pa to isto zvace. 
    I mi imamo skok od ulaska u imj koji po meni jos traje heheh 😂😂


    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.