Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    TetaTina123

    Pozdrav,
    Malo cu vam zasmetati al imam jedno pitanje 😊
    Imam zvrka od 7 mj, s kasicama smo krenuli pred nekih 2mj i lijepo je prihvatio, vec smo dorucak i rucak lijepo papali a sad zadnja 3 dana sve odbija, samo sisu zeli a dok mu nudim kasicu nema sanse za otvoriti usta. Imali smo mali problemcic s tim dok je bio bolestan al onda je samo manje jeo a sad nista. Jel moguce da mu zubic ide van iako se jos ne pozna pod rukom i ne izgleda mu naoteceno? (nema jos nijedan) Jer ovak je sve isto, nit ne trazi vise sisu nit je bolestan 😥

    Oprostite na malo duzem postu


    Mozda mu ide zubic, mozda je opekao jezik nekad, mozda ga je bolio stomaacic od neceg, mozda ga juzina pati, mozda je svizac izašao i vidio svoju sjenu…. 🙈
    Tko  ce znati s tim malim guzicama
    Evo par ideja, pa mozda upali nesto od toga 
    Probaj mu dati svojim prstom umjesto zlicicom
    Probaj umociti njegovu rukicu u kasicu, pa u usta
    Ako hoce dudu nju umocis u nesto sto je prije volio jesti
    Das mu zlicicu u rukicu, pa mu pomognes da si stavi u usta
    Das mu komadice nekog dobro kuhanog voca/povrca na pladanj da lovi ili u rukicu

    Sjetih se da je moj imao i fazu od par dana kad nije htio jesti u hranilici nego kod mene u krilu, pa eto, mozda je i tako nesto smislio

    Eh da, dobro dosla i nadam se da se tipkamo i dalje


  • sema

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Frajla ne spominji nespavanje 😰  dan nam je super,ima 2 spavanja po 1-1.5h i to mi je ok, ali nooc, budenje svaka 2sata. Sve ono sto ste ranije savjetovale nije upalilo, dok ne dobije sisu nista ne pomaze. 
    Uvela sam mu zadnja 3dana i veceru pa cu vidjeti hoce li s vremenom biti bolje.
    Nas raspored hranjenja je sljedeci:
    -budenje u pola 7 i sisanje
    -zitarice s vocem oko 9 i spavanje
    -sisanje oko 11
    - rucak oko 13h pa nakon toga spavanje
    -sisanje oko pola 16
    - oko 17h pojede neku vocku ili rizin kreker i sl.
    -u 18h vecera
    -u 19h sisa za laku noc
    Sve ovo sto sisa nekad vuce manje a nekad vise, kako kad mu dode. Nekad mu je to samo desert 😀


    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Nama je noc dobra, ima par budenja s vristanjem, ali obicno brzo zaspe nazad i ne jede vise kroz noc. Dan nam je koma, spava mu se, a vristi kad ga legnem ko da mu neznam ni ja sta radim 🤦🏼‍♀️ sve me strah da ce mi susjedi socijalnu zvati. 😏 Al ajd, ne smijem se zaliti, kako je bilo ovo je sad super 
    Sema, bas mi je zao sto se tako mucite. A i sama znas da djete od skoro 9 mjeseci sigurno nije gladno svaka 2 sata kroz noc. Vjerojatno se probudi, pa nezna drugacije zaspati.
    I moje djete je jedno vrijeme jelo svako malo, cak vise dok je bio vec i spavo je s nama u krevetu kroz noc, a preko dana iskljucivo na nekome. Nista od toga mi se nije svidalo, a radila sam iskljucivo jer sam isla linijom manjeg otpora. Lakse mi je npr bilo stavit ga na sebe i on zaspe za 10 min nego ga uspavljivati pol sata. Al onda sam jedno prelomila, rekla nema vise, istrpila par dana drame i proslo ga je. 
    Za nocno sisanje sam prvo rekla moze svaka 4 sata. Ne moze mi reci da je gladan 2 sata nakon sto je pojeo 200 ml mlijeka sa zitaricama 😡
    Izmedu sam ga nosala, davala vode i ako se dobro sjecam brzo se prebacio na jedno sisanje nocu (moguce je da se i krivo sjecam, jer mi mame volimo zaboravit lose stvari, inace bi svi imali samo 1 djete 😂😂😂)
    Ali to si ti jednostavno moras prelomiti u glavi i odluciti krenuti na neki nacin se borit s tim.
    Meni je jedno vrijeme bilo puno lakse uvaliti mu sisu svaki put kad se promeskolji i drijemat, nego ga uspavljivati jer se tako nisam morala probuditi do kraja. A s vremenom to pocne jako iscrpljivati…..


  • sema

    Broj poruka: 268

    Prijavi adminu

    Istina. I ja idem linijom manjeg otpora ali sad sam vec krepana i mislim da je vrijeme za odvikavanje od sise tokom noci. Probat cu pa cemo vidjeti kako ce to ispast. 😀
    Heh, istina da zaboravljamo lose stvari, ja se recimo niceg ne sjecam losega hahaha,a bilo je dana s grcevima, sli eto ne sjecam ih se 😂


    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Takoder, spavanje po danu je duže ako sam ja pored, bez mene je max 30 min. Nekad ubim oko,nekad tv ili surfam. Noći se baš ne sjećam kad cujem kme, uvalim sisu i tako do 5:00. Za sad mi odgovara, ako će imate obaveze krenut ću mjenjati nešto. Isto mi se neda nosati ga pol sata, ako uz sisu zaspi u par min. Već par dana uspavljujemo u nosiljci da ga mogu inhalirati jer mu nešto nos zeza, kad čujem da je čudni kažem da je ‘nosičasti’ 😂😂 ne znam kako vi al to mi je nekako
    Simpstično, jer mu nije skroz začepljen, nego se čuje povremeno. 

    [lilypie.com]

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Dobro jutro 😀
    Mi isto imamo 3-4 nocna sisanja. Mislim da se vise mazi nego sto je gladna. Bez obzira koliko navecer pojede, sisa se jednako trazi. U zadnje vrijeme me zeza s vecerom. Pojede pola i nece vise. Dajem joj zitarice. Jos ako duze jede to se tako razvodni, ne mogu joj ni davati sa zlicom, sve bude po njoj 
    Fingerfood pokusavamo ali sva hrana se samo gnjeci u rukicama. Nema sanse da stavi u usta. Ali zato sve s poda ide brzinom svjetlosti u usta. Mucice pogotovo 
    Istina, sve lose zaboravljeno.. kad se sjetim poslije carskog mjesec dana sam mislila da nikad vise necu normalno hodati  sad se ni ne sjetim kako mi je bilo problem dignut se iz kreveta, kao da je trajalo jedan dan.. a da ne govorim o nocnom nosanju, grcicima, zacepljenom nosicu, neprestanom nacicavanju 

    [lilypie.com]

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Dobro jutro! :D Nikako da uhvatim tren da vam pišem, mm je na službenom putu, sami smo, a naš Princ proživljava onaj čarobni skok sa 9 mjeseci koji je ujedno i prvi koji baš osjetim(o). Počeo se dizati uz namještaj, zid, sve, pa tako i u kinderbetu čim se probudi u bilo koje doba noći. Noćas smo se nosili više nego spavali, kad bi ga spustila u krevetić odmah je na nogama i leluja se ko maslina na buri. Nenaspavana sam, umorna, i tako to :D Još dvije noći samo pa stiže mm. :) :) 
    Litta - za finger food kao da opisuješ nas i onda je samo jedan dan krenu jesti. Ima dan, ko jučer, kad nije htio pa sam morala smiskat kašicu. ali u globalu ručak jede sam, svojim rukama. 
    I ja sam imala carski i oporavak mi je bio brz i super, al bolna rebra sam potisnula :D 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Student tak i je i kod nas, jos oko ne otvori vec se dize u kreveticu. I onda kad mi kazu ostavis ga u krevetu, pa ce nekak zaspat 🤦🏼‍♀️ neznam samo kako ce zaspati kad stoji. Nocas je bio budan od 11 do 2 i jos jedno plakanje u pol 3, a jutros se u 7 nadigo 😭
    Kaze frendica da i njima noc bila koma, pa je valjda nesto u zraku
    Mislim da cu morati odustati od dojenja 😥,vec dugo slabo sisa, a zadnja 3 dana uopce nece. Uzme bradavicu ( tj sesiric) u usta i samo drzi, nece povuci. Probali smo sve moguce poze al nece. Probala sam se izdajati, to traje 20 min, ja stvarno nemam par puta dnevno 20 min mira da se mogu opustiti i izdajati, uz to me i bradavice bole od toga i ruka od stiskanja. Sve bi ja to istrpila da ima tu neke vece koristi, al kad nakon tih 20 min vidim da ima 15 ml ili manje u boci stvarno budem razocarana 


  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Frajla - mi od 11:30 do 1:30 pa u pola 4 i budjenje u 6… Evo ga spava 2 sata, a i ja sam s njime sat i pol.
    Bas to, kako da ga ostavim kad je na nogama i pitanje je trena kad ce past, a kinderbet je drven. I kako se usudit prebacit ga u njegovu sobu?? 

    [lilypie.com]

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    dugo si dojila i nemoj imat griznju savjesti… :* 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.