Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    Rina89

    Ana26 beta je wooow! 🎉🎉🎉 Jesi sada što mirnija? Ja mislim sada, iz ove perspektive, da bi bila mirnija da sam i 3.put radila betu.
    Perlla, Roxy, AuroraB 🤞🤞🤞🤞🤞 PUPO
    VM žao mi je!
    Anchy supeeer!
    Leoni odlično za 7 dan! Neka se dupla! 🎉🤞🤞🤞
    Women Name jesam li dobro shvatila da si napisala da kad si došla na 1.UZV, kod prve trudnoće, nije bilo bebice? Bez krvarenja i ičega? 😟


    Ma neee. Krvarila sam, ali mi je doktor rekao da mirujem i koristim utrogestane jer se ionako tako rano ništa ne može, da će biti ili spontani ili će se zadržat (tjedan dana poslije bete sam počela krvariti) Osim u slučaju jakih bolova da idem u bolnicu. Onda sam navečer imala nakon bolova nekakve ugruske ogromne i nazvala opet jer mi se nije dalo hodat po hitnoj, tad me dr. Zlodi primila i nije bilo ničega u maternici. E tu su me onda prepali dali je otišlo ili je vanmaternicna. Zapravo ja nikad neću saznati kj se desilo, jer drugu betu nisam vadila, bilo je doba korone i rekli su da je na 11dc beta oko 100 dobra i naručili me na uzv sa 7tt. Prvi postupak, nemam pojma o ničemu 🤷‍♀️ Ovaj put sam bila pametnija, vadila sam obje bete i bez obzira kj su me oni naručili sa 7 tt u klinici ja sam otišla sa 5 plus nešto, da budem sigurna da je u maternici. Prošli put su me živu prepali 🙄 ali ostane ti  strah, pa kad sam s ovom bebicom zatrudnila dugo nisam htjela uopće cut tu riječ da sam trudna jer sam se jako bojala iako je sve izgledalo super. 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    *.Women_name.*

    Rina89

    Ana26 beta je wooow! 🎉🎉🎉 Jesi sada što mirnija? Ja mislim sada, iz ove perspektive, da bi bila mirnija da sam i 3.put radila betu.
    Perlla, Roxy, AuroraB 🤞🤞🤞🤞🤞 PUPO
    VM žao mi je!
    Anchy supeeer!
    Leoni odlično za 7 dan! Neka se dupla! 🎉🤞🤞🤞
    Women Name jesam li dobro shvatila da si napisala da kad si došla na 1.UZV, kod prve trudnoće, nije bilo bebice? Bez krvarenja i ičega? 😟

    Ma neee. Krvarila sam, ali mi je doktor rekao da mirujem i koristim utrogestane jer se ionako tako rano ništa ne može, da će biti ili spontani ili će se zadržat (tjedan dana poslije bete sam počela krvariti) Osim u slučaju jakih bolova da idem u bolnicu. Onda sam navečer imala nakon bolova nekakve ugruske ogromne i nazvala opet jer mi se nije dalo hodat po hitnoj, tad me dr. Zlodi primila i nije bilo ničega u maternici. E tu su me onda prepali dali je otišlo ili je vanmaternicna. Zapravo ja nikad neću saznati kj se desilo, jer drugu betu nisam vadila, bilo je doba korone i rekli su da je na 11dc beta oko 100 dobra i naručili me na uzv sa 7tt. Prvi postupak, nemam pojma o ničemu 🤷‍♀️ Ovaj put sam bila pametnija, vadila sam obje bete i bez obzira kj su me oni naručili sa 7 tt u klinici ja sam otišla sa 5 plus nešto, da budem sigurna da je u maternici. Prošli put su me živu prepali 🙄 ali ostane ti strah, pa kad sam s ovom bebicom zatrudnila dugo nisam htjela uopće cut tu riječ da sam trudna jer sam se jako bojala iako je sve izgledalo super.


    Mislim bio je spontani vjerojatno jer sad gledam nalaz (već sam zaboravila) počela sam s smeđim iscjedkom na 5+2 negdje, na 5+5 je bilo to krvarenje uz kontrakcije. Na 6+0 na uzv nije bilo ništa… Mislim da je bilo kasno za biokemijsku. Ali hoću reći, uvijek obavezno obje bete, pogotovo kad su tak niže vrijednosti. 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar MISS

    MISS

    Broj poruka: 696

    Prijavi adminu

    AuroraB drzim fige na najjace 🙏❤️
    Roxy,Perla sretno !!.
    Ana26,Leoni super bete,sretno dalje 🥰
    Anchy 🥰

    👸34🤴38
    06 i 07/20 AIH - neuspjesno
    08/20 - IVF - biokemijska trudnoca (bemfola150,cetrotid,brevactid stop.) 10 js - nema 🐧
    11/20 - 2.IVF (terapija ista kao 08.mj),13js- 2🐧🐧
    11dnt beta 98.6, 13dnt beta 254, 16dnt beta 953
    UZV 05.12 - 5+2 vidi se GV i unutra tockica 🐞👏
    UZV 21.12 -7+4 , imamo ❤️ i veliki smo 1 cm 🐞🙏
    Uzv 29.12 8+5 , veliki smo 2.33 cm❤️
    18.01 Harmony test - It's a boy 💙,nalaz uredan🙏
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    *.Women_name.*

    *.Women_name.*

    Rina89

    Ana26 beta je wooow! 🎉🎉🎉 Jesi sada što mirnija? Ja mislim sada, iz ove perspektive, da bi bila mirnija da sam i 3.put radila betu.
    Perlla, Roxy, AuroraB 🤞🤞🤞🤞🤞 PUPO
    VM žao mi je!
    Anchy supeeer!
    Leoni odlično za 7 dan! Neka se dupla! 🎉🤞🤞🤞
    Women Name jesam li dobro shvatila da si napisala da kad si došla na 1.UZV, kod prve trudnoće, nije bilo bebice? Bez krvarenja i ičega? 😟

    Ma neee. Krvarila sam, ali mi je doktor rekao da mirujem i koristim utrogestane jer se ionako tako rano ništa ne može, da će biti ili spontani ili će se zadržat (tjedan dana poslije bete sam počela krvariti) Osim u slučaju jakih bolova da idem u bolnicu. Onda sam navečer imala nakon bolova nekakve ugruske ogromne i nazvala opet jer mi se nije dalo hodat po hitnoj, tad me dr. Zlodi primila i nije bilo ničega u maternici. E tu su me onda prepali dali je otišlo ili je vanmaternicna. Zapravo ja nikad neću saznati kj se desilo, jer drugu betu nisam vadila, bilo je doba korone i rekli su da je na 11dc beta oko 100 dobra i naručili me na uzv sa 7tt. Prvi postupak, nemam pojma o ničemu 🤷‍♀️ Ovaj put sam bila pametnija, vadila sam obje bete i bez obzira kj su me oni naručili sa 7 tt u klinici ja sam otišla sa 5 plus nešto, da budem sigurna da je u maternici. Prošli put su me živu prepali 🙄 ali ostane ti strah, pa kad sam s ovom bebicom zatrudnila dugo nisam htjela uopće cut tu riječ da sam trudna jer sam se jako bojala iako je sve izgledalo super.

    Mislim bio je spontani vjerojatno jer sad gledam nalaz (već sam zaboravila) počela sam s smeđim iscjedkom na 5+2 negdje, na 5+5 je bilo to krvarenje uz kontrakcije. Na 6+0 na uzv nije bilo ništa… Mislim da je bilo kasno za biokemijsku. Ali hoću reći, uvijek obavezno obje bete, pogotovo kad su tak niže vrijednosti.


    Nije da je bitno, to je samo semantika. Ali računa se da je spontani tek nakon srčane aktivnosti - dakle potvrđene kliničke trudnoće. To je najčešće između 6tt i 7tt, iako se nekome uhvati i koji dan ranije, ovisi koliko je brzo beta rasla i kako se uopće trudnoća računa - od kojeg dana.

    💔💔💔

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1102

    Prijavi adminu

    Aurora,Roxy,Perlla neka vam bude dobitan, navijam na najjace 😍😘
    TirellesIvy od srca ti zelim da vam ovaj postupak bude uspješan ❤️
    Ana26 beta je vrh 😍
    Slee sretno, bas mi je drago da se javis ponekad 😘
    Cure koje su u iscekivanju uzv neka vam dani prolete sto prije da cujete mala srceka 😍
    Lindsay hvala ti puno na odgovoru, imam jos samo jedno pitanje ako znas na njega odgovor, da li se u Osijeku testira subotom na covid, ili samo pon - pet? Ti ides sutra na uzv da vide stanje sada poslije aspiracije? 

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • Deleted user

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, sramežljivo bi vam se pridružila ☺
    U potpisu sam kratko opisala našu situaciju, radimo na bebi od 7.mj 2020., kod mene je problem endometrioza, nikad operirana, svi ostali nalazi, hormoni su super, jajovodi prohodni. Od muža spermiogram odličan… 
    Od početka godine se nekako pripremam da će nam trebati IVF, drastično sam promijenila prehranu, uzimam vitamin D (iznosi mi 81🤔), kendrual c ( feritin mi je koma, 20), probiotik, magnezij, vitamin C, NAC i folat, vježbam.
    U naš prvi IVF krećemo negdje početkom 7 mj…odnosno kad mi stigne iduća menga krećem s pilulama. 
    Što bi mi vi preporučile još, da se čim bolje pripremimo? 
    Gdje možemo obaviti sve one pretrage koje trebaju po zakonu za IVF (u Zagrebu)? Koliko se čekaju nalazi?
    Puno vas sve pozdravljam 🥰

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    *.Women_name.*

    *.Women_name.*

    Rina89

    Ana26 beta je wooow! 🎉🎉🎉 Jesi sada što mirnija? Ja mislim sada, iz ove perspektive, da bi bila mirnija da sam i 3.put radila betu.
    Perlla, Roxy, AuroraB 🤞🤞🤞🤞🤞 PUPO
    VM žao mi je!
    Anchy supeeer!
    Leoni odlično za 7 dan! Neka se dupla! 🎉🤞🤞🤞
    Women Name jesam li dobro shvatila da si napisala da kad si došla na 1.UZV, kod prve trudnoće, nije bilo bebice? Bez krvarenja i ičega? 😟

    Ma neee. Krvarila sam, ali mi je doktor rekao da mirujem i koristim utrogestane jer se ionako tako rano ništa ne može, da će biti ili spontani ili će se zadržat (tjedan dana poslije bete sam počela krvariti) Osim u slučaju jakih bolova da idem u bolnicu. Onda sam navečer imala nakon bolova nekakve ugruske ogromne i nazvala opet jer mi se nije dalo hodat po hitnoj, tad me dr. Zlodi primila i nije bilo ničega u maternici. E tu su me onda prepali dali je otišlo ili je vanmaternicna. Zapravo ja nikad neću saznati kj se desilo, jer drugu betu nisam vadila, bilo je doba korone i rekli su da je na 11dc beta oko 100 dobra i naručili me na uzv sa 7tt. Prvi postupak, nemam pojma o ničemu 🤷‍♀️ Ovaj put sam bila pametnija, vadila sam obje bete i bez obzira kj su me oni naručili sa 7 tt u klinici ja sam otišla sa 5 plus nešto, da budem sigurna da je u maternici. Prošli put su me živu prepali 🙄 ali ostane ti strah, pa kad sam s ovom bebicom zatrudnila dugo nisam htjela uopće cut tu riječ da sam trudna jer sam se jako bojala iako je sve izgledalo super.

    Mislim bio je spontani vjerojatno jer sad gledam nalaz (već sam zaboravila) počela sam s smeđim iscjedkom na 5+2 negdje, na 5+5 je bilo to krvarenje uz kontrakcije. Na 6+0 na uzv nije bilo ništa… Mislim da je bilo kasno za biokemijsku. Ali hoću reći, uvijek obavezno obje bete, pogotovo kad su tak niže vrijednosti.

    Nije da je bitno, to je samo semantika. Ali računa se da je spontani tek nakon srčane aktivnosti - dakle potvrđene kliničke trudnoće. To je najčešće između 6tt i 7tt, iako se nekome uhvati i koji dan ranije, ovisi koliko je brzo beta rasla i kako se uopće trudnoća računa - od kojeg dana.


    Ma nije bitno da, oni su u svim povijestima bolesti pisali abb. compl. Ali eto, ja bi nakon tog uvijek obavezno išla obje bete vaditi, a i na uzv bi išla ranije čisto da vidim bar zumanjcanu i gestacijsku. A ne da si moram mislit kj je bilo

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    Sanjich 👶

    Tiinaa

    Jel mi moze neko objasnit ovo racunanje koliko tjedana trudnoce je… ne kuzim jel se u naseme slucaju to broji od dana transfera ili od zadnje menstruacije… evo npr u mom slucaju zadnju menstruaciju sam imala 9.4 a transfer 23.4 i koliko sam sad ja onda trudna ? Ako sam trudna, dajem sebi pravo govorit da jesam 😁🤣

    Racuna od zadnje M, meni je upisala i alternativni datum.. Npr po zadnjoj m 17.1 termin mi ne 24.10 a po fetu 3.2. Termin mi je 22.10.

    Mozes upisat na Google kalkulator trudnoce ivf pa vidjeti unosis datum transfera i kakav zametak je u pitanju, a obicni kalkulator unoais samo zadnju M
    🍀😊


    Jedino meni se valjda potefilo da mi je isti termin po fetu i zadnjoj M 😅😅😁 moja bila 15.1 a fet kad i tebi. Još se čudim kak nismo isto po traci dolje 🤣🤣 ali recimo meni bi svejedno računali po fetu a ne po M jer se zna točan dan svega. Ali još bolje da je ispalo ovako bar nema zabune 🤣🤣
    Tiinaa imaš na stranicama Flo pa si možeš izračunati i jedna i drugi način pa poslije pregleda vidi kako ti doktor računa tako si napraviš trakicu dolje ❤

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    PUPO lavice sretno vam i da vam se primi svima 🧚‍♀️❤
    Cure sa negativnim betama žao mi je .
    Cure sa pozitivnim betama čestitam .
    TirelessIvy go girl, vrlimmmm ❤❤🧚‍♀️

    endometrioza
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    *.Women_name.*


    Ma nije bitno da, oni su u svim povijestima bolesti pisali abb. compl. Ali eto, ja bi nakon tog uvijek obavezno išla obje bete vaditi, a i na uzv bi išla ranije čisto da vidim bar zumanjcanu i gestacijsku. A ne da si moram mislit kj je bilo


    Gubitak je gubitak.
    A ovo se slažem s tobom, ja sam vadila betu kad god bih se počela uzrujavati  plus prvi UZV meni mora biti u 5tt. Nakon toga svakih tjedan dana 

    ALI, to je nama koje smo se opekle. Cure koje se nisu opekle, i bolje je da idu opuštenije u priču i prate upute kakve dobiju. Ionako se naša priča ipak ne događa tako često kako se to ovdje čini.

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.