Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Libo

    Hrabrica moje iskustvo sa ciklom…u prošlom Fet-u sam krenula tek 8 dan piti jer sam se nadala da će se endometrij sam zadebljati. 8dc je bio 5,1 i onda mi je doktorica rekla da ako ne krene rasti da ćemo odgoditi, počela sam piti ciklu i počeo je rasti. Na kraju je bio 10,2 💪s time da mi je od 8dc uvela i estrofem. E sad za ovaj fet sam krenula od 1dc počet piti ciklu i zadebljao se bez estrofema. Pila sam čašu dnevno,a u prošlom kad je sve bilo na brzinu sam znala i litru popiti 🙈 i samo da znaš da će ti urin vjerojatno biti crvenkast i stolica tamna(barem je meni bila) 🙈


    hvala na iskustvu :) i drago mi je da je cikla toliko pomogla! Iskreno debljina endometrija mi ne bi ni pala na pamet da mi slučajno jutros nije zazvonilo da sam negdje čitala koliko bi on cca trebao biti i onda išla gledati na otpusno koliki je bio moj..i ono šok samo 7mm…Baš me čudi da nisu odgodili ET i sve smrznuli kad je bila takva situacija  

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Ssanjas

    Broj poruka: 320

    Prijavi adminu

    ma2013 wuhuhuh 💪🏻💪🏻 neka sad jos i test bide negativan i to je to 🥳🥰 ja joa cekam ali bi isto moglo svaki tren 🤪

    sanjass322@gmail.com

  • Avatar Roxy ✨

    Roxy ✨

    Broj poruka: 1053

    Prijavi adminu

    Libo

    Hrabrica moje iskustvo sa ciklom…u prošlom Fet-u sam krenula tek 8 dan piti jer sam se nadala da će se endometrij sam zadebljati. 8dc je bio 5,1 i onda mi je doktorica rekla da ako ne krene rasti da ćemo odgoditi, počela sam piti ciklu i počeo je rasti. Na kraju je bio 10,2 💪s time da mi je od 8dc uvela i estrofem. E sad za ovaj fet sam krenula od 1dc počet piti ciklu i zadebljao se bez estrofema. Pila sam čašu dnevno,a u prošlom kad je sve bilo na brzinu sam znala i litru popiti 🙈 i samo da znaš da će ti urin vjerojatno biti crvenkast i stolica tamna(barem je meni bila) 🙈


    I meni je tako bilo 🙈 kao da je mjesto zlocina 😂😂😂🤭🤭

    💃35( AMH 20,31 pmol/L) 🕺 33normo.
    Histeroskopija,Laparoskopija+HSG sve ok.
    1. IVF 02/21.( Gonal F, Fyremadel, Ovitrelle, Brevactid. 7js 6 oplodjenih. 2 trodnevne vracene.❌ 4 🐧🐧🐧🐧.
    2.FET/20.05.21. 2 dvodnevna-missed ab.💔
    3.FET/09.10.21. 2 dvodnevna ❌
    Poliklinika CITO:
    4. IVF 07/22( Pergoveris, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) 8js
    ET. 02/08/22. 2 blastice ❌
    4 🐧🐧🐧🐧
    5.FET(stimulirani) 01/23 🐧🐧❌
    6.FET(stimulirani)07/23 otkazan transfer ❌
    7.FET(prirodni) 08/23 🐧🐧❌

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1102

    Prijavi adminu

    Jedno pitanje za cure koje idu u Osijek, od koliko sati rade subotom uzv? 

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • Avatar Hope33

    Hope33

    Broj poruka: 244

    Prijavi adminu

    RebekaB

    Pitanje; mrni je progesteron (nizak) 21 dan = 27 nmo/L …. stavljam utrice ali pitam se dali da idem na injekcije progesterona jos…ili je to dovoljno? Hvala


    Mozda kad je vaden progesteron, u tom ciklusu nije bila najkvalitetnija ovulacija pa je zbog toga bio nizi. Ja sam primjetila da ponekad meni budu “jaci simptomi” kao dokaz porasta progesterona nakon ovulacije u obicnom ciklusu nego nakon punkcije u stimuliranom postupku. Navodno je razlog sto kod aspiracije stanica folikul usisu, a on ne pukne tako da ne moze se adekvatno stvorit zuto tijelo. Al ipak uz utrogestan 3×2, temp mi skoci na oko 37 sta je dokaz da je progesteron ipak postojan.. Ako ti je tempica niska, ja bi pitala dr. za injekcije progesterona, svakako nista na svoju ruku

    https://lmtf.lilypie.com/zJKHp1.png [lmtf.lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 128

    Prijavi adminu

    RebekaB

    Pitanje; mrni je progesteron (nizak) 21 dan = 27 nmo/L …. stavljam utrice ali pitam se dali da idem na injekcije progesterona jos…ili je to dovoljno? Hvala


    Jesi to bas danas vadila ili je to neki stari nalaz? Relevantno je samo ako si danas vadila.

  • Deleted user

    Broj poruka: 128

    Prijavi adminu

    annboleyn

    Pozdrav cure. Nama stigao nalaz spermiograma, broj je ok- ukupno 60 mil, konc. 15 mil/ml, pokretljivost takodje- a+b (progresivno pokretni) 35%, iako je a(4+) 0, b(3+) 35%, c(2+) je 10% i d (1+) 0.
    Medjutim, morfoloski normalnih je 3%, dok je cut off jednako ili vece od 4%. Nisu napisali nikakvu dijagnozu ali zar to nije teratoozospermia? Je li imao neko slican nalaz, kakve su preporuke, moze li IUI ili se preporucije IVF (+ICSI)?
    Iduce sedmice cemo dobiti termin za ponovni razgovor sa doktorom ali do tada bih voljela cuti vasa iskustva i misljenja.


    Pa ja ne bih gubila vrijeme na iui, mozda da mi je 25 onda da, nas su poslali na ivf sa puno boljim spermiogramom od vaseg. Jedino eto ako zelis radi svoga mira odraditi jedan iui prije nego krenes sa bockanjima i ostalim čarima, ako ti to lijecnici predlože.

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 505

    Prijavi adminu

    Magnolia hvala na odgovoru. I prije nalaza spermiograma sam se premisljala oko IUI, nemam bas vremena za gubljenje a uspjesnost je mala. Problem je sto kod nas konzilij ljekara iz drzavne ustanove odlucuje da li je IVF opravdan i samo u slucaju pozitivnog misljenja refundiraju dio sredstava, dok se sam postupak uglavnom radi privatno (u drzavnim ustanovama iznimno rijetko, ne znam zbog cega je to tako).

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • Avatar Rina89

    Rina89

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Tiinaa

    Cure jel koju od vas hvatao strah od prvog uvz ???
    Mene toliko panika hvata sto ako ne cuje se srce da vam to nemogu opisat… neznam jel normalno osjecat toliki strah….
    Sta mislite jel mi se vec mora cuti srce tada ? Zadnju menstruaciju sam imala 9.4….. fet transfer 23.4…. a uvz 26.5 😶😶


    Joj, znam kako ti je. I mene je užasno strah toga što ću čuti na UZV-u. Imam dva straha. Jedan je da se neće ništa vidjeti, a drugi da neće srce kucati. 😟
    Povremeno, kad me nešto jače zaboli oko jajnika uplašim se da nije vanmaternična.
    Bilo je tu nažalost puno tužnih priča i ne mogu da se ne opterećujem s njima. Muž me kritizira što imam takve misli i što si stvaram time stres, ali ne mogu si pomoći. 😟😞
    Krivo mi je što još jednu betu nisam napravila bez obzira što su rekli da se odmah na UZV naručim. 
    Ja sam zadnju mjesečnicu imala 10.4. Cure su mi rekle da bih prema tome trebala čuti srce. Nadam se da ćemo onda obje čuti. ❤️❤️

    👩‍💼32 🤵33 ➡️👰🤵 7 god.
    👩‍💼 endometrioza, satelit na 22.kromosomu, 🤵 sve OK
    Petrova, AMH 44,9
    1. 2/19 - 12 OOCITA, hiper-hospitalizacija
    5/19 - FET 2 blastice, beta 0.0
    2. 10/19 - 13 OOCITA, hiper-hospitalizacija
    11/19 - FET 2 blastice, beta 0.3
    3. 9/20 - 11 OOCITA, 2 trodnevna, beta 4.1
    P. Škvorc, AMH 40
    4.4/21- 17 OOCITA, 1 blastica, 1.beta 470,4, 2. 1291,8, 6+3 UZV čula ❤️, 11+4 Nifty uredan

  • Avatar Rina89

    Rina89

    Broj poruka: 300

    Prijavi adminu

    Ana26 beta je wooow! 🎉🎉🎉 Jesi sada što mirnija? Ja mislim sada, iz ove perspektive, da bi bila mirnija da sam i 3.put radila betu.
    Perlla, Roxy, AuroraB 🤞🤞🤞🤞🤞 PUPO
    VM žao mi je!
    Anchy supeeer!
    Leoni odlično za 7 dan! Neka se dupla! 🎉🤞🤞🤞
    Women Name jesam li dobro shvatila da si napisala da kad si došla na 1.UZV, kod prve trudnoće, nije bilo bebice? Bez krvarenja i ičega? 😟

    👩‍💼32 🤵33 ➡️👰🤵 7 god.
    👩‍💼 endometrioza, satelit na 22.kromosomu, 🤵 sve OK
    Petrova, AMH 44,9
    1. 2/19 - 12 OOCITA, hiper-hospitalizacija
    5/19 - FET 2 blastice, beta 0.0
    2. 10/19 - 13 OOCITA, hiper-hospitalizacija
    11/19 - FET 2 blastice, beta 0.3
    3. 9/20 - 11 OOCITA, 2 trodnevna, beta 4.1
    P. Škvorc, AMH 40
    4.4/21- 17 OOCITA, 1 blastica, 1.beta 470,4, 2. 1291,8, 6+3 UZV čula ❤️, 11+4 Nifty uredan

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.