Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    🌼TiKi🌼

    Da, e bravo MTB… Magnolia mozes izvaditi taj HBA1C, on ce ti pokazati glikemiju zadnja tri mjeseca kao prosjek. Da ne pijes tu glukozu i ides na OGTT. 😉


    Baš sam sad gledala, i meni su to vadili kad sam ležala na odjelu prvi put. Meni nalaz bio 5,1 za ref vrijednost piše <6,0, terapijski cilj <7. Tad sam još bila na dijeti samo. Sljedeći put kad su me prebacili na siofor nisu više to vadili, valjda su samo na osnovi profila. Možeš si izvaditi i to, ali ako imaš od nekog posuditi aparatic, možeš si i sama doma profile radit neko vrijeme, pa pitat doktora za vrijednosti. 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • *.Women_name.*

    Broj poruka: 2372

    Prijavi adminu

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    *.Women_name.*


    Ma nije bitno da, oni su u svim povijestima bolesti pisali abb. compl. Ali eto, ja bi nakon tog uvijek obavezno išla obje bete vaditi, a i na uzv bi išla ranije čisto da vidim bar zumanjcanu i gestacijsku. A ne da si moram mislit kj je bilo

    Gubitak je gubitak.
    A ovo se slažem s tobom, ja sam vadila betu kad god bih se počela uzrujavatiplus prvi UZV meni mora biti u 5tt. Nakon toga svakih tjedan dana

    ALI, to je nama koje smo se opekle. Cure koje se nisu opekle, i bolje je da idu opuštenije u priču i prate upute kakve dobiju. Ionako se naša priča ipak ne događa tako često kako se to ovdje čini.

    Ma znam da, ne trebaju svi biti tak ludi kao ja 🙈 istina je sve kj si napisala. Ja bi fkt pukla da sam čekala 7tt, dosta me smirilo bar to što je u maternici.  A eto vidiš me, i sama sam luda, i kroz trudnoću sam radila hrpu pregleda ali nemogu si pomoć, bolje da napravim nego da se zivciram. Evo baš mi je prof Ivanišević rekla da se na meni vidi da nisam opuštena, ali da s obzirom na IVF i sve drugo, razumljivo je. Žena kaže da su joj kolege rekli kaj je luda kj me toliko provjerava i često gleda. Ovi u TA su svi reagirali kakav ctg s 34, oni to sa 38 tt, ali i sama kaže da radi to da ja budem mirnija. I jesam, mirnija sam. Jedna od rijetkih koja nas razumije, svaka čast. 

    🙋‍♂️ 26g. Dg: nalaz varira od oligoasthenonecrozospermie do normospermie
    🙋‍♀️24.g. jajnici PCOS like
    Poliklinika Škvorc
    2/20 1.IVF (prirodni ciklus) - > beta 100
    ab. compl. 6 tj. :(
    9/20 2.IVF (prirodni ciklus) - > vraćen 1 osmostanicni
    1. bhcg 12dpt 140
    2. Bhcg 15dpt - > 680
    23.10 vidljiva GV 11mm i ŽV 3 mm bez EO
    03.11 7+0 veliki smo 9,3 mm i kuca nam ❤️
    30.11 11+1 👶 4,4 cm 🥰
    29.12 imamo curku ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    cure koje su imale biokemijsku, jeste ispratile betu do nule? i kakva vam je bila menstruacija? Pitam jer je meni jucer predvečer krenula i ide al nema onih poznatih izljeva a bol je trajala svega par sati i bila skroz drugacija..sad me boljela samo lijeva strana, naprijed skroz nisko kao kod jajnika i iza na leđima nisko..ali velim samo lijeva strana. Pa sam mislila sutra možda opet vaditi betu samo da se uvjerim da je pala, da nisu neke komplikacije nakon biokemijske..Očekivala sam potop kad krene a ona cak i malo slabija nego inače 🤔

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Nadja89

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    E zdravo, ja sam pisala ovdje prije nekih 5 mjeseci, pratila vas stalno, ali sam se malo sklonila.. Hocu samo da vam kazem da je moj muz isao na operaciju varikokele koja je bila uzrok njegovog katastrofalnog spermiograma i da ja imam pozitivan test 2 mjeseca nakon operacije i betu 76,6 na 12 dan posle ovulacije, sto bi bilo 7 dan blastociste ( da sam isla na transfer)  haha, morala sam sve izracunati, nemam mira.. Ostaje mi samo da se molim da ce sve biti uredu, ali sam zeljela da napisem da je to posle varikokele, jer gdje god sam trazila, citala, nasla sam neke negativne komentare a vjerujem da je nama pomoglo, tako ukoliko se neko premislja, samo operacija, koja je ustvari rutinska, jer za nas spermiogram su govorili da nema sanse nikakve..

    👱‍♀️31 👦34
    3 godine trudilica
    Ja: hipotireoza, hashimoto
    On: OAT težeg stupnja, varikokela
    8.2o2o 1. IVF (Femara, Gonal, Cetrotide) 4 jajne stanice, 2 oplođene, beta >1
    12.2o2o 2. IVF (Femara, Menopur, Cetrotide) 8js, 6 oplodjenih, 6 embriona 5. dan se prestali razvijati, nema ET 😔
    11.03.2021 operacija varikokele

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1482

    Prijavi adminu

    Hrabrica

    cure koje su imale biokemijsku, jeste ispratile betu do nule? i kakva vam je bila menstruacija? Pitam jer je meni jucer predvečer krenula i ide al nema onih poznatih izljeva a bol je trajala svega par sati i bila skroz drugacija..sad me boljela samo lijeva strana, naprijed skroz nisko kao kod jajnika i iza na leđima nisko..ali velim samo lijeva strana. Pa sam mislila sutra možda opet vaditi betu samo da se uvjerim da je pala, da nisu neke komplikacije nakon biokemijske..Očekivala sam potop kad krene a ona cak i malo slabija nego inače 🤔


    Ja sam ispratila do bete 3. Menstruacija je bila bolnija, ali slabija, kraća. Trajala je 4 dana i onda peti (danas) opet krenulo crvenkasto i bolno. Drukčija mi je nego inače. Preporuča se uvijek ispratiti betu do negativne. 

    👩 38 AMH 8.2 pmol/L
    👨 37 Normo
    *04/21 ET Petrova 1 blastica - biokem ❎
    *11/21 FET Petrova, 27.11. PUPO 🐧🐧 ✅
    ⭐11dnt 444,27 ⭐13dnt 921,07 ⭐17dnt 5212
    *Nifty, Mini anomaly, Anomaly scan ✅
    💙 Stiže nam dečko, 22.08.2022.💙
    [lilypie.com]

  • Avatar ⭐ Miss_Ivy ⭐

    ⭐ Miss_Ivy ⭐

    Broj poruka: 1482

    Prijavi adminu

    Nadja želim ti sreću i neka ti se beta dupla. U zadnje vrijeme čitam ima dosta cura koje su prirodno zatrudnile nakon borbi, to je zbilja ohrabrujuće 🥰

    👩 38 AMH 8.2 pmol/L
    👨 37 Normo
    *04/21 ET Petrova 1 blastica - biokem ❎
    *11/21 FET Petrova, 27.11. PUPO 🐧🐧 ✅
    ⭐11dnt 444,27 ⭐13dnt 921,07 ⭐17dnt 5212
    *Nifty, Mini anomaly, Anomaly scan ✅
    💙 Stiže nam dečko, 22.08.2022.💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Lindsay

    Lindsay

    Broj poruka: 1362

    Prijavi adminu

    darliv

    Aurora,Roxy,Perlla neka vam bude dobitan, navijam na najjace 😍😘
    TirellesIvy od srca ti zelim da vam ovaj postupak bude uspješan ❤️
    Ana26 beta je vrh 😍
    Slee sretno, bas mi je drago da se javis ponekad 😘
    Cure koje su u iscekivanju uzv neka vam dani prolete sto prije da cujete mala srceka 😍
    Lindsay hvala ti puno na odgovoru, imam jos samo jedno pitanje ako znas na njega odgovor, da li se u Osijeku testira subotom na covid, ili samo pon - pet? Ti ides sutra na uzv da vide stanje sada poslije aspiracije?


    Testira se subotom od pola 8 do pola 11 u satoru ispred dermatologije( prekoputa kbc-a)
    Ja idem na dogovor za fet koji bi trebao biti iduci tjedan.

  • Avatar Kacusha

    Kacusha

    Broj poruka: 1553

    Prijavi adminu

    Nadja89 sretno i dalje bas mi je drago, znam za jos jedan takav slucaj 🍀 curke drzite se, prijavljujem aspiraciju u ned, ovaj put s anestezijom 💉😁🤪 kaze dr. pa sto vam se zamjerilo, to je kao ubod komarca. Ma nek njega pikne 🦟

    👱‍♀️39g, 👨‍🦰31g, 👩‍❤️‍💋‍👨2g,
    👱‍♀️AMH 7,78 pmol/l, NK ++, ANA poz, PAI 4g/4g, MTHFR mut
    👨‍🦰 Oligo-normo
    8 transfera, 12 embrija (7blasto, 3 morule, 2-3dnv)1 izvanmaternična. Poliklinika Škvorc, Podobnik, IVF. 🌈
    12mj 2022. posvojenje Emili 💜

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1102

    Prijavi adminu

    Lindsay

    darliv

    Aurora,Roxy,Perlla neka vam bude dobitan, navijam na najjace 😍😘
    TirellesIvy od srca ti zelim da vam ovaj postupak bude uspješan ❤️
    Ana26 beta je vrh 😍
    Slee sretno, bas mi je drago da se javis ponekad 😘
    Cure koje su u iscekivanju uzv neka vam dani prolete sto prije da cujete mala srceka 😍
    Lindsay hvala ti puno na odgovoru, imam jos samo jedno pitanje ako znas na njega odgovor, da li se u Osijeku testira subotom na covid, ili samo pon - pet? Ti ides sutra na uzv da vide stanje sada poslije aspiracije?

    Testira se subotom od pola 8 do pola 11 u satoru ispred dermatologije( prekoputa kbc-a)
    Ja idem na dogovor za fet koji bi trebao biti iduci tjedan.


    Ajme kako je proletjelo, kao da je prije par dana bila aspiracija 🙈
    Hvala ti na informacijama ❤️

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Jutro!

    Muller, 11 dnt osomostanicnog trodnevnog. Ne znam jel ok crta ili bi trebala bit tamnija. Betu cu sutra da mogu ponoviti u pon.

    https://ibb.co/9ttgmnN [ibb.co]

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.