Potpomognuta oplodnja vol. 5

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Libo1415

    Libo1415

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Hrabrica

    Libo

    Hrabrica moje iskustvo sa ciklom…u prošlom Fet-u sam krenula tek 8 dan piti jer sam se nadala da će se endometrij sam zadebljati. 8dc je bio 5,1 i onda mi je doktorica rekla da ako ne krene rasti da ćemo odgoditi, počela sam piti ciklu i počeo je rasti. Na kraju je bio 10,2 💪s time da mi je od 8dc uvela i estrofem. E sad za ovaj fet sam krenula od 1dc počet piti ciklu i zadebljao se bez estrofema. Pila sam čašu dnevno,a u prošlom kad je sve bilo na brzinu sam znala i litru popiti 🙈 i samo da znaš da će ti urin vjerojatno biti crvenkast i stolica tamna(barem je meni bila) 🙈

    hvala na iskustvu :) i drago mi je da je cikla toliko pomogla! Iskreno debljina endometrija mi ne bi ni pala na pamet da mi slučajno jutros nije zazvonilo da sam negdje čitala koliko bi on cca trebao biti i onda išla gledati na otpusno koliki je bio moj..i ono šok samo 7mm…Baš me čudi da nisu odgodili ET i sve smrznuli kad je bila takva situacija


    A neki rade na 7mm već. Bilo je cura koje su ostale trudne i sa manjom debljinom. Nego,htjela sam te pitati, jesi ti sad u ovom postupku prokrvarila prije bete?Ako nisi,sorry,zamjenila sam onda s nekim 🤔

    Ja 31 sve ok, on 32 los spermio
    11/20 1.ICSi - 11js, 3 odlične blastice, 5.dan vraćena 1, 2🐧
    1/FET ako je endometrij ok 04.02. 🙏
    04.02. PUPO ❤👼❤ Beta 18.2. 4,4
    2 FET 11.05.2021. 🤞🍀👼 opet nista 🤷‍♀️
    10/2021 2.ICSI 11js, 9 oplođenih, 1 blastica,nema 🐧
    ET 18.10.2021. 9dnt +na testu 🙏🤞 beta 10dnt 248😍🙏🤰beta 12dnt 668 😍 7+4 missed ab. 💔

  • Deleted user

    Broj poruka: 128

    Prijavi adminu

    annboleyn

    Magnolia hvala na odgovoru. I prije nalaza spermiograma sam se premisljala oko IUI, nemam bas vremena za gubljenje a uspjesnost je mala. Problem je sto kod nas konzilij ljekara iz drzavne ustanove odlucuje da li je IVF opravdan i samo u slucaju pozitivnog misljenja refundiraju dio sredstava, dok se sam postupak uglavnom radi privatno (u drzavnim ustanovama iznimno rijetko, ne znam zbog cega je to tako).


    Pa mislim da ce ti tu vecina cura reci da se ne bi mucile sa IUI, pogotovo u 30im godinama zivota i sa bar jednom dijagnozom ili muskom ili zenskom, nebitno. Mala je uspjesnost, ima je, ali je mala, ali to vec sigurno znaš.

  • Avatar razigrana

    razigrana

    Broj poruka: 572

    Prijavi adminu

    Da se i ja pridruzim timu cikla ✌. Jela sam ju uz rucak kao salatu i popodne popila jos casu i pol. Zacepim nos jednom rukom i eksiram jer mi je lakse. A kao salatu ju zbilja volim. Pocela sam sinoc i s ananasom🍍. 

    30 g. oboje
    OTP 9.11.

  • Avatar Lindsay

    Lindsay

    Broj poruka: 1362

    Prijavi adminu

    darliv

    Jedno pitanje za cure koje idu u Osijek, od koliko sati rade subotom uzv?


    Vikendom po dogovoru s dr. Ja sam obicno bila oko 8 h kada im zavrsi sastanak.

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    DailyP Jos sam i napisala krivi dnt😂😂 10dnt mi je 🙈

    Curka koja je pitala za inseminaciju. Ja sam isla na dvije (mjesev za mjesec) jer sam ionak cekala termin za ivf tj. lijekove. Pa sam ovako bar “dodatno” probala naspram normalnog seksa. Nije upalilo al nije mi ni zao.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1102

    Prijavi adminu

    Lindsay

    darliv

    Jedno pitanje za cure koje idu u Osijek, od koliko sati rade subotom uzv?

    Vikendom po dogovoru s dr. Ja sam obicno bila oko 8 h kada im zavrsi sastanak.


    A cini mi se da si rekla da je doktorica cijeli mjesec na godisnjem? Trebala bih u sub na 2.dc na uzv, i sad ne znam kad da dođem, mozda onda tako oko 8..

    Ja ‘88., mm ’78. , amh 12,64 pmol/l
    -ženska neplodnost, nespecificirana
    2018. - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. 1. IVF (Menopur)- 16 js -> 2 bc
    ET 2 blastociste ❌
    4/22 2. IVF (gonal 225, cetrotide, ovitrelle)-13 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/22 FET 🐧 ❌
    10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 3. IVF (gonal, cetrotide, ovitrelle)- 8 js -> 4 bc
    ET 1 blastocista ❌
    7/23 FET 🐧 ❌ biokemijska
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    darliv1988@gmail.com

  • Avatar annboleyn

    annboleyn

    Broj poruka: 509

    Prijavi adminu

    Ribic hvala. U slucaju inseminacije bih morala najprije obaviti hsg jer nisam do sad. Ja bih najradije odmah na IVF ali buduci da se iskomplikovala situacija sa poslom i meni i mm, nije najbolji trenutak da sami finansiramo u cijelosti postupak pa trenutno sve zavisi i od tog konzilijarnog misljenja 😬
    Sretno sa testicem i betom, nadam se da je IVF upalio iz prvog puta 😊

    👩🏻‍🦰 39, 🧔🏻35
    Ja: amh 1,53 ng/ml (ponovljeni nakon 2 sedmice 0,6) fsh 12,9, mthfr i pai mutacije, hipertenzija
    MM: odstranjen testis zbog tumora, nakon operacije radioth., oligozoospermia
    Kariogrami: uredni
    Trudimo se od 2.2018.
    6.2018. missed ab 8GN, kiretaza
    02/2022 💔 12GN
    1.IVF 6/22 Femara, Gonal F (2175), Cetrotide, Ovitrelle, 3🥚, 1🐧 bioptirana, rezultat PGT-A testiranja los, bez tranfera
    2.IVF 01/24: Femara, Menopur 300 (16 dana), Cetrotide, 2xDecapeptyl, 7 🥚, 5 oplodjenih, 2 🐧

  • T_Ivy

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Drage moje, evo i mali update od mene. Danas stigla menga, dan ranije nego sto je trebalo. Sutra prvi UZ da vidimo ima li sa cime da se radi, pa se nadam onda i bockanje. Sve vas mnogo, mnogo, mnogo vrlim ❤️❤️❤️

    👩44, low AMH 🤵44, azo
    2015-2022 biospsija testisa nista, 14x IVF/ICSI donor semena, 2x missed ab, ostalo 0
    2022 microTESE, top rezulta (3 slamke), IVF/ICSI donorka j.s., 3 odlicne blastociste, transfer 2xBC; 1. BETA 13dpt 440, 2. BETA 17 dpt 4,520; UZ 6w1d 2x❤️
    [tickerfactory.com]

  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Marta82, pitaj svoj MPOvca za savjet ima li smisla ići u FET. Realno, žene ostanu trudne i sa višim, i super je da su ti FT3 i FT4 dobri. Ako ostaneš trudna, morat ćeš pratiti situaciju. A MPOvac će procijeniti je li ovo ometa implantaciju.

    Tweety88, izvadi opet betu za 2 dana. Ne želim te prepadati, ali može biti svašta, i dobro i loše. Vadi opet i vidi kako se kreće. Ovaj put koristi isti laboratorij.

    Hrabrica, minimum je 7. Bolje je kad je deblji. Ali čitala sam ovdje curu kojoj su na kraju napravili FET na manji od 7 jer kroz nekoliko mjeseci nisu uspjeli zdebljati endo i zaključili su da je njoj to onda prirodno stanje. U tom FETu je ostala trudna. Tako da, nema objašnjenja. Uspješnost je oko 30% po postupku sa razlogom.

    VM, meni isto štitnjača reagira na stimulaciju. Jesi li na terapiji? Probaj otići kod endokrinologa i provjeriti što treba ubuduće.


    Mtb hvala na savjetu. Rekla sam doktoru, on kaže sad smo već krenuli nema odustajanja, te refer vrijednosti su mi do 5 i kaže još je u tim granicama. Endom 13dc bia 6,i pon ultrazvuk, ako dosegne do 8 sigurno će mi najavit transfer. Odmah poslije išla endokrinologu, dao mi vadit antitijela a za ogtt s inzulinom da nema sad smisla vadit kad sam već u postupku jer da mi ionako ne bi dali terapiju dok sam sad u fazi vraćanja embrij. Diglo mi dozu 2 dana u tjednu na 125 a ostalo na 100 i pregled i vađenje opet za 2 tjedna. Nema predaje, navijam za ovog smrzlića pa u hodu  štitnjaču provjerava i sve ispita i ultrazvuk za idući put. 

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    E da otišla i folikularna cista pa je sve čisto na livom i desnom jajniku. 

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.