Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pami

    Pami

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    ericaa

    Evo mene sa folikulometrije. Doktor rekao da endometrij nije bajan i da folikul nije narastao od petka. Kao da moze narast jos naglo ali i da postoji sansa da nema ovulacije…. 😭😭 skicnulq sam u karton,pise na lijevom endometrioza (smanjila se) i na desnom 11/8, ispid slova E (to je valjda endometrij ) 5,a danas je napisao isto 11/8 i endometrij 6…. jel imam sanse da naraste i jel znaci da ima 11 mm?


    Erica ne brini, može još narasti. Ne razumijem zašto na temelju jednog uzv-a u 2 dana razlike zaključuju da je ciklus anovulacijski. Pogotovo što si u prirodnom ciklusu i tijelo radi kako ono radi, ne reguliraju ga hormonima. Ovisi i kako pojedini doktor mjeri folikul. Ja sam jednom u prirodnom imala folikul “jajastog” oblika- tako su rekli. Kako je bio vikend i moje dr. nije bilo, prvo mi je mjerila specijalizantica koja je izmjerila jedno, ali sreća je onda došla profa i izmjerila sasvim drugačije. Tako da ne otpisuj još ništa.. ideš ponovo za 2 dana? Što se tiče dimenzije folikula meni je moja dr.ovako objasnila- ovo 11/8 se zapravo računa 11+8=19:2= 9.5 i to je dimenzija folikula. 

    👱‍♀️- 34,amh 7.0 pmol/l 👦-38 astenozoospermia
    05/18- 10/18- 4 inseminacije
    11/18- prirodni ivf, et 3dn, beta 0
    04/19- prirodni ivf, nema stanice
    1.IVF 06/19 Kbc Rijeka, menopur 150, 1 folikul, 0 stanica
    2.IVF- 02/20, Kbc Rijeka, gonal 150, 2 stanice, ET trodnevnog, beta 0
    05/20- ivf poliklinika, histeroskopija i uklanjanje polipa
    3.IVF 10/20, Ivf Lucinger., gonal 225, 5 stanica, et 3dan..Panorama test uredan,stiže nam dečko 💙

  • Avatar Pami

    Pami

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Cure opuštenu i veselu nedjelju vam želim i sretno svima u kojim god ste fazama 😊😘

    👱‍♀️- 34,amh 7.0 pmol/l 👦-38 astenozoospermia
    05/18- 10/18- 4 inseminacije
    11/18- prirodni ivf, et 3dn, beta 0
    04/19- prirodni ivf, nema stanice
    1.IVF 06/19 Kbc Rijeka, menopur 150, 1 folikul, 0 stanica
    2.IVF- 02/20, Kbc Rijeka, gonal 150, 2 stanice, ET trodnevnog, beta 0
    05/20- ivf poliklinika, histeroskopija i uklanjanje polipa
    3.IVF 10/20, Ivf Lucinger., gonal 225, 5 stanica, et 3dan..Panorama test uredan,stiže nam dečko 💙

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1260

    Prijavi adminu

    Pami i MTB hvala puno. Bio je neki mrgudasti doktor pa me izbedirao. Odmah sam eksala 3 dcl cikle! Jos mu ja govorim da mi je tek 9 dc a ovulacija mi bude cesto i na 14 dc. Al nije bio nesto optimistican,bar moj dojam. Ja ne odustajem od mog folikulica,on je mini ko i ja….koliko rastu po danu? Idem u utorak ponovo pa cemo vidjet. Hvala vam puno cure❤❤❤❤

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Ljutopile🐥

    Bozma znam da ce ti se dignuti dlake na glavi na ovo pitanje🤣🤣🤣 ali da li si ga ikada pokusavala prirodno dovesti u red? Odavno smo ti zakljucili da je amh nebitan dok ima folikula.


    Što se tiče prehrane, imam 53kg, mislim da se zdravo hranim, vježbam redovito, trčim, uz to sve puno šetam jer imam dva psa koja odvojeno izvodim, ovo sve je puno lakše otkako ne radim, a i nije da ne stignem od djece . Pila sam i omegu jer sam pročitala da snižava LH, mio-inositol, još prije IVF-a sam pokušala i sa evinim kapima, jedno vrijeme između postupaka pila vrkutu.
    I inače, oduvijek tako živim, redoviti ciklusi oduvijek, tako da me prvi nalaz hormona dobro šokirao, još je taj prvi bio baš strava i užas

  • Mare0208

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Mogu se ja malo pojadati ovdje? Nisam do sada baš puno htjela pisat. Ne volim baš upadat u priče. Al vidim da su ovdje svi podrška.. mene je užasno strah svega. Evo recimo u utorak imam taj razgovor kod anesteziologa. I od kad sam termin dogovorila nervozna sam. Navečer jedva zaspim, ujutro sam budna prije 6. Inače sam paničar i u trudnoći mi je skakao tlak na svakom pregledu. Na kraju završila na terapiji jer moja doktorica nije htjela riskirat. Sad kad samo vidim tlakomjer, srce se uzlupa. Pa u glavi vrtim filomove kako ću se skulirat prije anestezije 🥴
    Također sam unazad kojih pol godine imala neke alergijske reakcije na analgetike. Pa onda još i PCOS i strah od hipera.. ma koma. Baš sam rastresena i u nekim trenucima se pitam jel da uopće idemo u taj postupak

    Ja 38 god, PCOS, bez lijevog jajovoda
    Mm 37 - svo ok
    Borba za bebu no2
    1. IVF postupak u 6.mj KBC Os, beta 0

  • Avatar Pami

    Pami

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Erica to mora da ti je bio dr.Manestar. On je nekad radio privatno pa je otišao privatno, ali dođe im za vikend uskočiti. Koliko znam folikuli rastu otprilike 2-3mm u 2 dana, ali nemoj se puno s tim opterećivati jer je prirodni ciklus i može on još naglo porasti. 

    👱‍♀️- 34,amh 7.0 pmol/l 👦-38 astenozoospermia
    05/18- 10/18- 4 inseminacije
    11/18- prirodni ivf, et 3dn, beta 0
    04/19- prirodni ivf, nema stanice
    1.IVF 06/19 Kbc Rijeka, menopur 150, 1 folikul, 0 stanica
    2.IVF- 02/20, Kbc Rijeka, gonal 150, 2 stanice, ET trodnevnog, beta 0
    05/20- ivf poliklinika, histeroskopija i uklanjanje polipa
    3.IVF 10/20, Ivf Lucinger., gonal 225, 5 stanica, et 3dan..Panorama test uredan,stiže nam dečko 💙

  • Deleted user

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Jeremija

    Ljutopile🐥

    Bozma znam da ce ti se dignuti dlake na glavi na ovo pitanje🤣🤣🤣 ali da li si ga ikada pokusavala prirodno dovesti u red? Odavno smo ti zakljucili da je amh nebitan dok ima folikula.

    Što se tiče prehrane, imam 53kg, mislim da se zdravo hranim, vježbam redovito, trčim, uz to sve puno šetam jer imam dva psa koja odvojeno izvodim, ovo sve je puno lakše otkako ne radim, a i nije da ne stignem od djece . Pila sam i omegu jer sam pročitala da snižava LH, mio-inositol, još prije IVF-a sam pokušala i sa evinim kapima, jedno vrijeme između postupaka pila vrkutu.
    I inače, oduvijek tako živim, redoviti ciklusi oduvijek, tako da me prvi nalaz hormona dobro šokirao, još je taj prvi bio baš strava i užas


    Ja imam tu nekakvu hipotireozu koja je na kraju ustvari rezultat zakrzljale stitnjace. Mala je prema mojoj tjelesnoj građi. I zato mi ovo nije pomoglo sto cu ti sada napisati, ali imam jednu prijateljicu koja se makla sa euthyroxa i jednu koja je dovela ciklus u red koliko toliko i snizila prolaktin i testosteron, znaci cajevi, ima str na fb, zove se Dren doo dr. Dragan Trogrlic, zepce, uglavnom daje caj na osnovu tvojih nalaza koje mu posaljes mailom pa ako ti se da proguglaj. Dosta je jednostavniji od sadikovica ali isto travar. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Ljutopile🐥

    Jeremija

    Ljutopile🐥

    Bozma znam da ce ti se dignuti dlake na glavi na ovo pitanje🤣🤣🤣 ali da li si ga ikada pokusavala prirodno dovesti u red? Odavno smo ti zakljucili da je amh nebitan dok ima folikula.

    Što se tiče prehrane, imam 53kg, mislim da se zdravo hranim, vježbam redovito, trčim, uz to sve puno šetam jer imam dva psa koja odvojeno izvodim, ovo sve je puno lakše otkako ne radim, a i nije da ne stignem od djece . Pila sam i omegu jer sam pročitala da snižava LH, mio-inositol, još prije IVF-a sam pokušala i sa evinim kapima, jedno vrijeme između postupaka pila vrkutu.
    I inače, oduvijek tako živim, redoviti ciklusi oduvijek, tako da me prvi nalaz hormona dobro šokirao, još je taj prvi bio baš strava i užas

    Ja imam tu nekakvu hipotireozu koja je na kraju ustvari rezultat zakrzljale stitnjace. Mala je prema mojoj tjelesnoj građi. I zato mi ovo nije pomoglo sto cu ti sada napisati, ali imam jednu prijateljicu koja se makla sa euthyroxa i jednu koja je dovela ciklus u red koliko toliko i snizila prolaktin i testosteron, znaci cajevi, ima str na fb, zove se Dren doo dr. Dragan Trogrlic, zepce, uglavnom daje caj na osnovu tvojih nalaza koje mu posaljes mailom pa ako ti se da proguglaj. Dosta je jednostavniji od sadikovica ali isto travar.


    Pa znaš šta, piše da je mr.sc.med.biokemije, ne bi valjda lagao, pa sigurno se i bar malo kuži.
    Ne namjeravam više ići na IVF, a sigurno je jeftiniji njegov čaj od svih dodataka koje sam pila. Zima je, ionako pijuckam čajeve čitav dan,Javit ću mu se

  • Deleted user

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Bozma njegova neka teorija je dovođenje svih zlijezda sa unutarnjim lucenjem u neki balans jer ako npr stitnjaca ne radi ok to povlaci automatski za sobom i druge zlijezde i obrnuto, a jajnici su isto žlijezde koje luce hormone. Meni je tada mama komunicirala s njim jer sam ja bila mlada i divlja😂😂

  • Avatar 🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    🧚‍♀️🌸Daduška🌸🧚‍♀️

    Broj poruka: 1827

    Prijavi adminu

    Hvala vam curke. Vidjet ću što će doktor reći sutra. Ja imam takve bolove kao da ću dobiti svaki čas. Pogotovo noćas, ali tako mi je i jučer bilo pa nije došla. Sutra baš javim što kaže…. Samo se nadam da me neće odgađati 🙏❤️
    E da i jedno pitanje… Terapija mi je 125… Ostalo mi je u PENu još cca 75… Šta sa tim malim ostacima? Jel se smiju puknuti 2 manje doze odjednom ako mi ostane tako i iz drugog? 🙈🙈🙈

    endometrioza
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.