Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Jeremija

    Ljutopile🐥

    Jeremija

    Ljutopile🐥

    Bozma znam da ce ti se dignuti dlake na glavi na ovo pitanje🤣🤣🤣 ali da li si ga ikada pokusavala prirodno dovesti u red? Odavno smo ti zakljucili da je amh nebitan dok ima folikula.

    Što se tiče prehrane, imam 53kg, mislim da se zdravo hranim, vježbam redovito, trčim, uz to sve puno šetam jer imam dva psa koja odvojeno izvodim, ovo sve je puno lakše otkako ne radim, a i nije da ne stignem od djece . Pila sam i omegu jer sam pročitala da snižava LH, mio-inositol, još prije IVF-a sam pokušala i sa evinim kapima, jedno vrijeme između postupaka pila vrkutu.
    I inače, oduvijek tako živim, redoviti ciklusi oduvijek, tako da me prvi nalaz hormona dobro šokirao, još je taj prvi bio baš strava i užas

    Ja imam tu nekakvu hipotireozu koja je na kraju ustvari rezultat zakrzljale stitnjace. Mala je prema mojoj tjelesnoj građi. I zato mi ovo nije pomoglo sto cu ti sada napisati, ali imam jednu prijateljicu koja se makla sa euthyroxa i jednu koja je dovela ciklus u red koliko toliko i snizila prolaktin i testosteron, znaci cajevi, ima str na fb, zove se Dren doo dr. Dragan Trogrlic, zepce, uglavnom daje caj na osnovu tvojih nalaza koje mu posaljes mailom pa ako ti se da proguglaj. Dosta je jednostavniji od sadikovica ali isto travar.

    Pa znaš šta, piše da je mr.sc.med.biokemije, ne bi valjda lagao, pa sigurno se i bar malo kuži.
    Ne namjeravam više ići na IVF, a sigurno je jeftiniji njegov čaj od svih dodataka koje sam pila. Zima je, ionako pijuckam čajeve čitav dan,Javit ću mu se


    Komplet cajeva je tada bio oko 50 e, ali tu imas za par mjeseci. Ne znam koliko je sada, a i svatko dobije nesto drugacije. Pa sta ako nakon toga hormoni budu top????? Nikad ne reci nikad!!!!!!

  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    Otišlo mi je jutro u kupanje biljaka, pranje prozora, pećnice i sl.🙈
    Lucyinthesky ja ti nejdem sutra na UZV jer sam bila prije par dana, lijekove sam tada dobila, tako da ti ja sljedeći puta idem u subotu🙂
    Anksimoron ja sam se čula sa njima jutros preko maila, javila da sam dobila M i da krećem s pikanjem. Znači ti nisi još odradila test na koronu? Meni je stigao sinoć, a radila sam ga u petak ujutro.
    Bozma poslala si mi Webinar Geoffrey Sher IVF Stimulation protocols, također sam se razljutila ujutro kad sam premotala na dio sa štipericom gdje tvrdi da Ovitrelle 250mikrograma je nedovoljna štoperica, ono bude ti žao što čuješ neke takve tvrdnje uspješnog doktora, a ne možeš tako reći ništa poduzeti po tom pitanju. Onda sam googlala te njegove navode, ima novo istraživanje iz 2019. na tu temu dozacije štoperice, ali konačan ishod nije povećani broj trudnoća. Pomak u zrelim stanicama da, ali ishodi su na kraju isti. Tako da sam zalupila laptop i otišla čistiti kuću.🙂
    Ericaa maži po cikli i imaj strpljenja do sljedećeg UZV-a🙌

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    🌺Dada31🌺

    Hvala vam curke. Vidjet ću što će doktor reći sutra. Ja imam takve bolove kao da ću dobiti svaki čas. Pogotovo noćas, ali tako mi je i jučer bilo pa nije došla. Sutra baš javim što kaže…. Samo se nadam da me neće odgađati 🙏❤️
    E da i jedno pitanje… Terapija mi je 125… Ostalo mi je u PENu još cca 75… Šta sa tim malim ostacima? Jel se smiju puknuti 2 manje doze odjednom ako mi ostane tako i iz drugog? 🙈🙈🙈


    ako si bila na pilulama nema šanse da imaš menstrualne bolove. Na pilulama nemamo zapravo menstruaciju. Progooglaj malo kako pilule djeluju, pa će te možda malo umirit. Nemoj se brinut oko toga, normalno je da nisi dobila jer i inače menstruacija, tj ono što mi mislimo da je menstruacija na pilulama budu dvije kapi za koje ti ni uložak ne treba, bez ikakvih bolova

  • Avatar ANKSIMORON

    ANKSIMORON

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    AuroraB

    Otišlo mi je jutro u kupanje biljaka, pranje prozora, pećnice i sl.🙈
    Lucyinthesky ja ti nejdem sutra na UZV jer sam bila prije par dana, lijekove sam tada dobila, tako da ti ja sljedeći puta idem u subotu🙂
    Anksimoronja sam se čula sa njima jutros preko maila, javila da sam dobila M i da krećem s pikanjem. Znači ti nisi još odradila test na koronu? Meni je stigao sinoć, a radila sam ga u petak ujutro.
    Bozma poslala si mi Webinar Geoffrey Sher IVF Stimulation protocols, također sam se razljutila ujutro kad sam premotala na dio sa štipericom gdje tvrdi da Ovitrelle 250mikrograma je nedovoljna štoperica, ono bude ti žao što čuješ neke takve tvrdnje uspješnog doktora, a ne možeš tako reći ništa poduzeti po tom pitanju. Onda sam googlala te njegove navode, ima novo istraživanje iz 2019. na tu temu dozacije štoperice, ali konačan ishod nije povećani broj trudnoća. Pomak u zrelim stanicama da, ali ishodi su na kraju isti. Tako da sam zalupila laptop i otišla čistiti kuću.🙂
    Ericaa maži po cikli i imaj strpljenja do sljedećeg UZV-a🙌


    A nisam radila test kad nisam znala kad cu dobiti, a vrijedi 48 sati… sto je najgore nisam ga jos ni dobila… ali boli me sve kao da cu dobiti pa sam se odmah narucila za sutra… i sad naravno milijun i jedan simptom korone imam 🤣🤣 uzas… corona mi je trenutno najveci stres..  jer razmisljam se sto ako sam pozitivna? Jel mi se postupak priznaje za sljed mjesec ili gubim termin 😬🙄 a pregled nisam odradila jer su mi rekli 1 dan ciklusa se javit… pa se dog za lijekove i prvi pregled 😆

    👧33; 🧔35

    1. IVF Lucinger; 0 smrzlica; beta 300; biokemijska trudnoca
    2. IVF; Lucinger; 0 smrzlica; beta 10
    3. IVF; IVF poliklinika; 0 smrzlica, beta 2.5
    4. IVF - IVF 06/21
    17.4. GK 🌲🌲🌲

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Mare0208

    Mogu se ja malo pojadati ovdje? Nisam do sada baš puno htjela pisat. Ne volim baš upadat u priče. Al vidim da su ovdje svi podrška.. mene je užasno strah svega. Evo recimo u utorak imam taj razgovor kod anesteziologa. I od kad sam termin dogovorila nervozna sam. Navečer jedva zaspim, ujutro sam budna prije 6. Inače sam paničar i u trudnoći mi je skakao tlak na svakom pregledu. Na kraju završila na terapiji jer moja doktorica nije htjela riskirat. Sad kad samo vidim tlakomjer, srce se uzlupa. Pa u glavi vrtim filomove kako ću se skulirat prije anestezije 🥴
    Također sam unazad kojih pol godine imala neke alergijske reakcije na analgetike. Pa onda još i PCOS i strah od hipera.. ma koma. Baš sam rastresena i u nekim trenucima se pitam jel da uopće idemo u taj postupak


    Naravno da možeš, zato smo tu.
    Jako je bitno da u ovom postupku nađeš neke antistres tehnike koje tebi pomažu. Je li to gledanje TVa, šetanje, urlanje u šumi… što god ti pomaže, to je dobrodošlo.  Ako imaš prilike, možeš krenuti i s nekom terapijom.
    Naravno da te strah, sve nas je strah kad nešto jako želimo. Ali ako dobiješ srčani udar, nećeš pomoći ni sebi ni svom postojećem a ni budućem djetetu
    Nađi doktora koji ti ulijeva povjerenje, prepusti se procesu i bit će OK. Već imaš to dijete koje ti svaki dan pokazuje kako se sve ovo isplati 
    Ovdje su cure već pisale savjete kako umanjiti posljedice hipera, vidjet ćeš kroz postupak sprema li ti se to i onda ćeš tražiti savjet. Ako budeš imala blagi hiper, to nije kraj svijeta, samo ćeš ići na FET što je ionako bolje.

    💔💔💔

  • Avatar manemoj

    manemoj

    Broj poruka: 1897

    Prijavi adminu

    ericaa

    9 dan ciklusa mi je a ovulacija mi bude najcesce 13 ili 14 dan


    Evo supatkinje po endometriju 😅
    Meni ti je od srijede do petka doslovno 1 mm narastao, znači ništa. Došla u subotu na pregled 1 cm deblji. Preko noći. Ja sva ponosna rekla doktoru da sam dan prije popila pola litre soka od cikle i cijeli ananas 😂 kaže super ali nije baš toliko moglo od toga, jednostavno se preko noći sve posložilo. 
    Tako da imaš još vremena. I uz ciklu obavezno ananas ubaci i to onaj tvrdi dio iz sredine. Ja svaki dan pola ananasa pojedem

    👱🏻‍♀️35 🧔🏻33
    Ja-neprohodan jajovod, endometrij se ne zadebljava dovoljno, On-savrsen
    Godina dana pokušavanja
    10/2020 IVF Podobnik- rekovelle, orgalutran, cikla i ananas.. beta 0.100
    12/2020 FET beta 0.100
    02/2021 FET decortyn, intralipidna infuzija, estrofem, duphastone. 13dnt beta 1157, 17dnt beta 4407
    5+5 ❤️
    6+5 veliki smo 1.07cm ❤️
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar manemoj

    manemoj

    Broj poruka: 1897

    Prijavi adminu

    Cure ja bi samo ovaj estrofem prokomentirala.. ludje tablete u životu pila nisam 😂
    Znaci tri puta dnevno.
    Prvu popijem u 7 ujutro, osamuti me tako da do 9 ne mogu sebi doći a ja inače nisam spavalica i budim se ranom zorom.
    Drugu pijem u 15h, e od nje me glava boli kao da sam bolesna, znači kaos..
    I onda kao šećer na kraju dodje ova u 23h.. eeee od nje ne mogu zaspati i onda blejim u zid do 1, 2 u noći..
    Znači jedna tableta, tri različita osjećaja kroz dan.. divota 😂😂😂

    👱🏻‍♀️35 🧔🏻33
    Ja-neprohodan jajovod, endometrij se ne zadebljava dovoljno, On-savrsen
    Godina dana pokušavanja
    10/2020 IVF Podobnik- rekovelle, orgalutran, cikla i ananas.. beta 0.100
    12/2020 FET beta 0.100
    02/2021 FET decortyn, intralipidna infuzija, estrofem, duphastone. 13dnt beta 1157, 17dnt beta 4407
    5+5 ❤️
    6+5 veliki smo 1.07cm ❤️
    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar AuroraB

    AuroraB

    Broj poruka: 1591

    Prijavi adminu

    ANKSIMORON

    AuroraB

    Otišlo mi je jutro u kupanje biljaka, pranje prozora, pećnice i sl.🙈
    Lucyinthesky ja ti nejdem sutra na UZV jer sam bila prije par dana, lijekove sam tada dobila, tako da ti ja sljedeći puta idem u subotu🙂
    Anksimoronja sam se čula sa njima jutros preko maila, javila da sam dobila M i da krećem s pikanjem. Znači ti nisi još odradila test na koronu? Meni je stigao sinoć, a radila sam ga u petak ujutro.
    Bozma poslala si mi Webinar Geoffrey Sher IVF Stimulation protocols, također sam se razljutila ujutro kad sam premotala na dio sa štipericom gdje tvrdi da Ovitrelle 250mikrograma je nedovoljna štoperica, ono bude ti žao što čuješ neke takve tvrdnje uspješnog doktora, a ne možeš tako reći ništa poduzeti po tom pitanju. Onda sam googlala te njegove navode, ima novo istraživanje iz 2019. na tu temu dozacije štoperice, ali konačan ishod nije povećani broj trudnoća. Pomak u zrelim stanicama da, ali ishodi su na kraju isti. Tako da sam zalupila laptop i otišla čistiti kuću.🙂
    Ericaa maži po cikli i imaj strpljenja do sljedećeg UZV-a🙌

    A nisam radila test kad nisam znala kad cu dobiti, a vrijedi 48 sati… sto je najgore nisam ga jos ni dobila… ali boli me sve kao da cu dobiti pa sam se odmah narucila za sutra… i sad naravno milijun i jedan simptom korone imam 🤣🤣 uzas… corona mi je trenutno najveci stres.. jer razmisljam se sto ako sam pozitivna? Jel mi se postupak priznaje za sljed mjesec ili gubim termin 😬🙄 a pregled nisam odradila jer su mi rekli 1 dan ciklusa se javit… pa se dog za lijekove i prvi pregled 😆


    Nisam ni ja znala kad ću točno dobiti, mslim da ti je tih 48h važno samo prije aspiracije i transfera, a ovaj sada prije pikanja je test više manje orijentacijski tako da ne kreneš trošiti lijekove za bezveze… Mene ga čak nisu ni tražili da im ga priložim… Ali odi ga svakako sutra ujutro napraviti! Stigneš sutra obaviti UZV i krenuti sa pikanjem u utorak, ne brini🤗  Johoooj znači imati ćemo jedan dan razlike u pikanju👍🙂 

    👩‍🦰36, AMH 11.3, LH 4.7, FSH 5.6 🧔 39 normo
    3x neuspješna IVF-a bez🐧 (Ovaleap, Rekovelle, Menopur) , od toga 1x izvanmaternična. 4x uspješan i 3🐧
    37 god., spontana trudnoća, 18tt, curica ♡

  • Avatar vuky

    vuky

    Broj poruka: 1560

    Prijavi adminu

    Cure, dobili smo 10 oocita, ali me upozorila da zbog velicine folikula ocekuju i nezrelih… pa… javim :) 
    Forum nisam citala, cu popodne odmarati pa cu imati i sto citati :) 

  • Avatar ANKSIMORON

    ANKSIMORON

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    AuroraB

    ANKSIMORON

    AuroraB

    Otišlo mi je jutro u kupanje biljaka, pranje prozora, pećnice i sl.🙈
    Lucyinthesky ja ti nejdem sutra na UZV jer sam bila prije par dana, lijekove sam tada dobila, tako da ti ja sljedeći puta idem u subotu🙂
    Anksimoronja sam se čula sa njima jutros preko maila, javila da sam dobila M i da krećem s pikanjem. Znači ti nisi još odradila test na koronu? Meni je stigao sinoć, a radila sam ga u petak ujutro.
    Bozma poslala si mi Webinar Geoffrey Sher IVF Stimulation protocols, također sam se razljutila ujutro kad sam premotala na dio sa štipericom gdje tvrdi da Ovitrelle 250mikrograma je nedovoljna štoperica, ono bude ti žao što čuješ neke takve tvrdnje uspješnog doktora, a ne možeš tako reći ništa poduzeti po tom pitanju. Onda sam googlala te njegove navode, ima novo istraživanje iz 2019. na tu temu dozacije štoperice, ali konačan ishod nije povećani broj trudnoća. Pomak u zrelim stanicama da, ali ishodi su na kraju isti. Tako da sam zalupila laptop i otišla čistiti kuću.🙂
    Ericaa maži po cikli i imaj strpljenja do sljedećeg UZV-a🙌

    A nisam radila test kad nisam znala kad cu dobiti, a vrijedi 48 sati… sto je najgore nisam ga jos ni dobila… ali boli me sve kao da cu dobiti pa sam se odmah narucila za sutra… i sad naravno milijun i jedan simptom korone imam 🤣🤣 uzas… corona mi je trenutno najveci stres.. jer razmisljam se sto ako sam pozitivna? Jel mi se postupak priznaje za sljed mjesec ili gubim termin 😬🙄 a pregled nisam odradila jer su mi rekli 1 dan ciklusa se javit… pa se dog za lijekove i prvi pregled 😆

    Nisam ni ja znala kad ću točno dobiti, mslim da ti je tih 48h važno samo prije aspiracije i transfera, a ovaj sada prije pikanja je test više manje orijentacijski tako da ne kreneš trošiti lijekove za bezveze… Mene ga čak nisu ni tražili da im ga priložim… Ali odi ga svakako sutra ujutro napraviti! Stigneš sutra obaviti UZV i krenuti sa pikanjem u utorak, ne brini🤗 Johoooj znači imati ćemo jedan dan razlike u pikanju👍🙂


    Evo zvala ih… sutra da dodjem po lijekove i na prvi pregled… da i dobila sam… ujutro test pa odmah nakon toga cu u njih..  eto da 1 dan razlike :))

    👧33; 🧔35

    1. IVF Lucinger; 0 smrzlica; beta 300; biokemijska trudnoca
    2. IVF; Lucinger; 0 smrzlica; beta 10
    3. IVF; IVF poliklinika; 0 smrzlica, beta 2.5
    4. IVF - IVF 06/21
    17.4. GK 🌲🌲🌲

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.